לימודי חוץ שערי מדע ומשפט הוד השרון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מכללות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על לימודי חוץ שערי מדע ומשפט.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


היחידה ללימודי חוץ במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט הוד השרון


על מוסד הלימוד


היחידה ללימודי חוץ מפעילה מרכז לימוד במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט, הממוקם בהוד השרון. זוהי שלוחת היחידה ללימודי חוץ באזור השרון. מתקיימים בה מגוון מסלולים ללימודי תעודה שמתמקדים בהקנייתם של כישורים פרקטיים הרלבנטיים לשוק העבודה. ביחידה מאמינים כי השתלבות מוצלחת בתפקידים משמעותיים בשוק העבודה מצריכה יכולות ניהוליות ומקצועיות לצד יכולות יזמיות והיא שואפת לסייע לתלמידיה לטפח מיומנויות אלה במהלך ההכשרה כדי לפתוח בפניהם שלל הזדמנויות עם סיום הקורס והשתלבות במשק. כמו כן, היחידה עורכת שיתופי פעולה עם שירותי התעסוקה כדי לסייע לשילובם המקצועי של הבוגרים.


היחידה הפועלת במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט מפעילה קורסים בתחומים מגוונים, כגון ניהול וייעוץ עסקי, בניין ותשתיות, חינוך ובטיחות. חלק מבין ההכשרות המתקיימות ביחידה ללימודי חוץ נערכות בפיקוח ממשלתי והן מכינות את המשתתפים בהן לקראת מבחנים חיצוניים לצורך קבלת דיפלומות מוכרות.


בעזרת הידע והכלים הנרכשים במהלך המסלולים ללימודי תעודה ביחידה, הבוגרים יכולים לפתוח דלת למגוון אפשרויות מקצועיות בשוק העבודה. קורסים מסוימים מאפשרים לבוגריהם להתקדם לתפקידים בכירים יותר בענף בו הם עוסקים. תכניות אחרות מסייעות לבוגריהן להתחיל את הדרך המקצועית בענף חדש ולהגיע מוכנים יותר להתמודדות עם אתגרים ודילמות בתחום.


מתכונת הלימוד


כדי להכין את התלמידים לקראת אתגרים מקצועיים בהמשך דרכם, הקורסים משלבים שלל תרגולים פרקטיים, דיונים ופרויקטים אשר מאפשרים להם להכיר תהליכים פרקטיים בתחומם ולהתנסות בפועל בכלים שבהם עושים שימוש אנשי המקצוע בעבודתם השוטפת. כמו כן, בתכניות לימוד מסוימות ביחידה המשתתפים מקבלים סיוע לקראת ההשתלבות בשוק העבודה באמצעות סדנאות הכוונה תעסוקתית וכתיבת קורות חיים וכן ייעוץ עסקי שבו יכולים להיעזר הבוגרים לתכנון עתידם המקצועי. בחלק מן ההכשרות, לתלמידים ישנה גישה לממש לימוד מקוון שבו הם יכולים לצפות בשיעורים מוקלטים ולחזור על חומר הלימוד גם בין המפגשים.


מרבית הקורסים מתקיימים במתכונת המתאימה במיוחד לאנשים עובדים ומאפשרת להם לשלב בין ההכשרה לבין לוח הזמנים המקצועי שלהם. רובם נערכים כקורסי ערב אולם ניתן במקרים מסוימים ללמוד גם בקורסים המתקיימים בשעות הבוקר.


קהל יעד ותנאי קבלה


הקורסים המתקיימים ביחידה ללימודי חוץ שערי מדע ומשפט מתאימים לקהל נרחב של אוכלוסיות. הם יכולים להתאים למעוניינים להשתלב במקצוע חדש ומבוקש בשוק או לעבור הסבה מקצועית מתחום העיסוק הנוכחי שלהם לענף אחר. כמו כן, יכולים ללמוד בהכשרות אלה גם מי שעובדים בפועל בתחום הנלמד אך מעוניינים לקדם עצמם מבחינה מקצועית, להרחיב ולהעמיק את סל הכלים שברשותם או להתקדם לתפקידים ניהוליים ובכירים יותר בארגונים שלהם.


תנאי הקבלה משתנים ממסלול למסלול. בחלקם מסתמכים על הניסיון הלימוד הקודם של המועמדים ובוחנים את הרקע הלימודי שלהם בתחום. כמו כן, מוסד הלימוד שם דגש במקרים רבים על הניסיון המקצועי שברשות המועמדים. במסלולים מסוימים מקבלים מועמדים אקדמאים ובאחרים יכולים להתקבל גם מי שאינם אקדמאים אך יש ברשותם רקע מקצועי מוכח בתחום הנלמד. בדרך כלל מתקיימים ראיונות או מבדקי מיון פנימיים לצורך הערכת התאמת המועמדים לתכנית ולתחום הנלמד. כדי לקבל את המידע המדויק והעדכני ביותר בנוגע לתנאי הקבלה מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד ישירות.

 

מסלולי לימוד


ביחידה ללימודי חוץ במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט מתקיימות שלל הכשרות לתעודה מקצועית. אלה נערכות בין היתר בבית הספר למקצועות הבניין של היחידה, במרכז לאימון הנחייה וייעוץ ובבית הספר למנהלים.


בין התכניות הללו מתקיימות גם התכניות הבאות:


קורס מנהלי פרויקטים בבניה - ביחידה מתקיים קורס מנהלי פרויקטים בבנייה ותשתיות. מסלול זה מתמקד בכלים הנדרשים לניהול שלל פרויקטים בענף הבנייה והוא משלב מודול לניהול ממוחשב, מודול למהנדסי ערים ותכנים רבים נוספים. במהלך הקורס המשתתפים גם מכירים את תוכנת MS PROJECT ומכירים את יתרונותיה למנהלי הפרויקטים. משתתפי הקורס יכולים לקחת חלק גם בקורס נוסך, להכנה למבחן רשם המתווכים. סגל הקורס משלב בעלי מקצוע מנוסים וותיקים בתחום לרבות מנהלי מחלקות הנדסה, אדריכלי ערים, מפקחי בנייה, מהנדסים אזרחיים המומחים לתחום הבינוי והקונסטרוקציה ומנהלי פרויקטים בשלל מסגרות. לבוגרי הקורס מוענקות מספר הכשרות כגון הסמכה בפיקוח בנייה, הסמכה בניהול ופיקוח פרויקטים בנדל"ן בשילוב בהשתלבות מיסוי, וכן תעודת PMI בניהול פרויקטים למי שעוברים מבחן נוסף המתקיים על ידי ארגון PMP הבין לאומי. הקורס נפרש על פני כ - 120 שעות לימוד אקדמיות והוא מתקיים במתכונת חד שבועית בשעות הערב.


קורס הכשרת יועצים עסקיים - הקורס להכשרת יועצים עסקיים מעניק למשתתפיו הסמכה בין לאומית ומכין אותם לאתגרי שוק העבודה. הוא מתקיים פיתוח של התאגדות העסקים ולשכת יועצי המס. במסלול זה סבורים כי כדי לעמוד בדרישות המעסיקים היום, על יועצים עסקיים להחזיק בסל נרחב של כלים. מושם כך, הקורס כולל מספר מודולים שבכל אחד מהם מפתחים מיומנות חשובה ליועצים עסקיים. בין נושאי המודולים הללו נכללים אימון עסקי, ייעוץ משכנתאות, ייעוץ שיווקי, ייעוץ פיננסי וייעוץ כלכלת המשפחה. הקורס מיועד לאקדמאים בתחומים כגון מנהל עסקים, כלכלה, חשבונאות והנדסה שברשותם ניסיון רלבנטי בהובלת פרויקטים ובהדרכה בסביבה הארגונית. יכולים להתקבל גם מועמדים שאינם אקדמאים כאשר ברשותם ניסיון מקצועי עשיר. היקף הקורס הוא כ - 220 שעות מהן 30 מפגשים וכן הכשרה מעשית בהיקף של 100 שעות.


קורס אסטרטגיות למידה והוראה מתקנת - קורס אסטרטגיות למידה והוראה מתקנת מתקיים במסלול מעשי שמיועד לאנשי חינוך ולמטפלים שמעוניינים להכיר שלל טכניקות לסיוע לתלמידים ולמטופלים צעירים. במהלך התכנית לומדים כלים לשיפור מיומנויות שפה, כתיבה וקריאה וכן כלים בהוראה מתקנת במקצועות כגון כתיבה וחשבון. כמו כן, המשתתפים לומדים לזהות סוגיות רגשיות בלקויות למידה ולאתר מוקדי קושי אצל הילדים וכך לבנות תכנית פעולה ולמידה שמותאם להם ולצורכיהם. קורס זה כולל פרקטיקום מעשי שבו מתרגלים בפועל את אסטרטגיות הלמידה הנלמדות וכן משולבת בו רפלקציה קבוצתית. בעזרת הכלים הנרכשים במהלך התכנית נפתחות בפני הבוגרים שלל אפשרויות תעסוקה בחינוך הבלתי פורמלי. היקפו של הקורס הוא כ - 120 שעות לימוד.

 

קורס עוזרי בטיחות - קורס עוזרי בטיחות מותאם להנחיות החדשות בתחום הבנייה לפיהן חובה להעסיק באתרים שבה גובה המבנה מעל 7 מטרים ושטחו מעל 1,000 מטרים רבועים עוזרי בטיחות שעברו הכשרה מתאימה. במהלך הקורס מקבלים את הכלים הנדרשים להשתלבות בתפקיד חדש זה, שיש לו חשיבות רבה וביקוש גדול בתחום. ההכשרה מוכרת על ידי מנהל הבטיחות והגיהות והוא מיועד לעובדים בתחום שברשותם וותק מתאים. היקפו של הקורס כ - 45 שעות אקדמיות ובמהלכו לומדים על יסודות מקצועיים לפי רשימת התיוג ועל כלים התנהגותיים ללימוד ההתערבות בשטח.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.
Whatsapp Whatsapp