רוצה פרטים על לימודי הנדסת נתונים?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הנדסת נתונים ומידע

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי הנדסת נתונים? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסת נתונים - הנדסת נתונים ומידע לתואר ראשון


כמויות הנתונים בעולמנו הגיעו היום להיקף חסר תקדים. ההערכות הן כי רק בשנתיים האחרונות נוצרה כמות נתונים שגדולה מזו שיוצרה לכל אורך ההיסטוריה. כמו כן, מומחים מעריכים כי כמויות המידע הנאספות גדלות בהיקף של כמעט 20 אחוזים מדי שנה. המידע מופק ממגוון של מקורות, החל מהחיפושים במנועי החיפוש, דרך מידע המועבר בעת עסקאות מקוונות ועד למידע מדיני רגיש. לנתונים הללו יש חשיבות רבה בשלל ענפים במשק, החל ממדיה חברתית, דרך פיננסים ומסחר ועד לפיתוחים רפואיים. המגמות העכשוויות בתחום הנתונים מעלות דרמטית את הצורך במומחים שיכולים לאסוף את כמויות הדאטה האדירות ולעבד אותן באופן יעיל ואיכותי לשימוש עתידי.


תחום הנדסת הנתונים היא אחד הענפים שמתמקדים בעיבוד נתונים אלה ובפיתוח של טכנולוגיות מתקדמות לשימוש בהם. כיום ניתן ללמוד את התחום במסגרת מספר תכניות לתואר ראשון שמתקיימות בכמה מוסדות לימוד באזורים שונים בארץ. אלה הם מסלולים ללימודי הנדסה שבהם מקבלים את הידע והכלים הנחוצים לניווט מוצלח בשוק הדאטה הדינמי והצומח. ההערכות הן כי תחום זה רק ימשיך להתפתח בקצב מסחרר וכך הדרישה למהנדסי הנתונים רק תלך ותעלה בעשור הקרוב.


מה זה הנדסת נתונים


הנדסת נתונים היא ענף המתמקד בכרייה ועיבוד של מידע באמצעות שימוש במערכות ממוחשבות חכמות ומתקדמות. מהנדסי נתונים מתמחים בפיתוח ושימוש בכלים לאיסוף המידע הדיגיטלי, באחסון יעיל שלו ובניתוח שלו כדי להגיע למסקנות פרקטיות. את הידע המופק מתוך הדאטה ניתן ליישם במגוון ערוצים במשק ובתעשייה, לצורך ייעול התפקוד. בין האתגרים המרכזיים של מהנדסי הנתונים נכללת העבודה עם מאגר המידע גדולי המימדים של היום, שידועים גם בשם ביג דאטה. כמו כן, קצב ההתפתחות המהיר של הטכנולוגיה וריבוי המוצרים והמערכות החדשים מחייבים את המהנדסים הללו להיות יצירתיים, גמישים ודינמיים.


תכנית הלימודים


התכנים במסלולי הלימוד מותאמים להתפתחויות המהירות בשוק בתחום המידע והביג דאטה. מטרת הלימודים היא הכשרתם של הסטודנטים לעיבוד של נתונים ושימוש יעיל בהם תוך יישום של שיטות ממוחשבות מתקדמות. לאורך התכנית לומדים על מגוון התהליכים שכרוכים בטיפול בדאטה, לרבות איסוף הנתונים, ניתוחם, הצגתם והסקת מסקנות יעילה מתוך המידע העולה מהם.
ענף הנדסת הנתונים הוא רב תחומי באופיו וכך הסטודנטים לומדים עקרונות מענפים מדעיים והנדסיים משיקים רבים, כגון בינה מלאכותית, למידה חישובית, סטטיסטיקה וחקר הביצועים. הם עוסקים גם בענפים כגון פסיכולוגיה, מסחר אלקטרוני וכלכלה ובוחנים את ההשלכות של מהפכת המידע והנתונים עליהם. כמו כן, הסטודנטים לומדים על תהליכי הפיתוח של טכנולוגיות לעיבוד נתונים משלל סוגים לרבות נתונים כלכליים, תפעוליים, טקסטואליים ואף נתונים סביבתיים.


מתכונת הלימוד


בדומה למסלולים נוספים ללימודי הנדסה, היקף הלימודים הוא כארבע שנים. הם כוללים מגוון של קורסים עיוניים לצד קורסים מעשיים ועבודה פרקטית במעבדות שבהן מתנסים בפועל בשימוש בטכנולוגיות בתחום הנתונים. חלק מן המוסדות מאפשרים לסטודנטים לקחת חלק בפרויקטים יישומיים בשיתוף התעשייה בתחומים כגון ביג דאטה ומדעי הנתונים. לקראת סיומו של התואר עורכים גם פרויקט גמר מעשי שבו מתרגלים תכנון ופיתוח של טכנולוגיות חדשניות בתחום הנדסת הנתונים. הפרויקט נערך בליווי של סגל התכנית ובמקרים מסוימים גם בסיוע של ארגונים בתעשייה.


הנדסת נתונים תנאי קבלה


הקבלה ללימודים בתחום הנדסת הנתונים מתבססת במרבית המקרים על שקלול הציונים בפסיכומטרי ובבגרויות. הציון המשוקלל הדרוש משתנה בין המוסדות. בדרך כלל המוסדות שמים דגש על הציון הכמותי ובמקרים מסוימים על סכם הנדסה, שבו שמים דגש על ההישגים במתמטיקה ובפיזיקה ובמקצועות כמותיים נוספים. במסגרת תנאי הקבלה הסטודנטים צריכים להציג ציונים גבוהים בבגרות במתמטיקה ובבגרות בפיזיקה וכן בבגרות באנגלית. נדרש גם ציון גבוה בחלק הכמותי של הפסיכומטרי. במקרים מסוימים הסטודנטים צריכים לעבור קורסים בפיזיקה ובמתמטיקה, לרוב כאשר ההישגים שלהם אינם עומדים בדרישות הסף.


תעודה ואפשרויות תעסוקה


לסטודנטים שעומדים בהצלחה בכל חובות הלימודים מוענק תואר ראשון B.Sc. בהנדסת נתונים מטעם המוסד המלמד.


התואר פותח בפני בוגריו מגוון של אפיקי תעסוקה. הנדסת נתונים ו - Data Science נחשבים היום לאחד התחומים המבוקשים ביותר במשק וחברות גדולות רבות מעוניינים לשלב מומחים בתחום זה כדי לנהל באופן חכם את הנתונים שלהן. חברות אלה פועלות בשווקים מגוונים מתחום ההייטק עם חברות כגון גוגל, אינטל, איביי או פייסבוק, דרך בנקים וגופים פיננסיים ועד לחברות בתעשייה הקלאסית ובתחום המסחר. הדרישה למומחים בהנדסת נתונים קיימת גם בשלל סטארט אפים בתחומים טכנולוגיים שבהם נדרש עיבוד יעיל של נתונים.


לצד הביקוש ההולך וגובר למהנדסי נתונים, קיים היום מחסור משמעותי במומחים אלה. הצורך הקריטי במהנדסי נתונים ניכר הן בארץ והן בעולם וצפוי רק להמשיך ולעלות. משרות רבות מוצעות היום לבעלי ידע בתחום הנדסת הנתונים, לשלל תפקידים כגון Data Scientist, Data Analyst, מומחי ביג דאטה, מנהלי בסיסי נתונים, מפתחים ועוד.


כמו כן, בוגרים המעוניינים להשתלב במחקר ופיתוח בתחום הנתונים יכולים להמשיך גם לתואר שני בענף זה. ישנם מוסדות המציעים כיום תואר שני בהנדסת נתונים. כמו כן, קיימות תכניות לתואר שני בהנדסת תוכנה או תואר שני בהנדסת מערכות מידע שיכולות להתאים לבוגרים.

 


הנדסת נתונים ומידע שכר


שכרם של מהנדסי נתונים הוא גבוה למדיי בהשוואה לתפקידים נוספים בתחום ההייטק ומערכות המידע. מהנדסים אלה מתחילים מרמות שכר הנעות בדרך כלל בין 15,000 - 18,000 שקלים לחודש ולאחר כמה שנות ניסיון מעלים את השכר לטווח של 23,000 - 25,000 שקלים ולעיתים אף מעבר לכך. באופן כללי, השכר בארגונים גדולים בתחום ההייטק נוטה להיות גבוה יותר מאשר בחברות קטנות או בסטארט אפים.


שכר של בעלי תפקידים משיקים, כגון מדעני נתונים (Data Science) מתחיל מטווח של 15,000 - 18,000 שקלים לחודש לעובדים מתחילים ויכול להגיע לשכר של מעל 25,000 שקלים לחודש לעובדים מנוסים יותר.


מכללות הנדסת נתונים


לימודי הנדסת נתונים מתקיימים כיום במספר מוסדות לימוד, ביניהם:


הטכניון הנדסת נתונים


לימודי הנדסת נתונים ומידע בטכניון שבחיפה מתקיימים במסגרת הפקולטה להנדסת תעשייה וניהול ואורכם כארבע שנים. הסטודנטים יכולים לבחור גם במגמת התמחות בנושאים כגון יזמות, כלכלה או תורת המשחקים. הלימודים משולבים בהתמחות מעשית בתחום הביג דאטה ובעבודה יישומית במעבדות. בטכניון פועלת גם תכנית ייעודית למצטיינים בהנדסת נתונים שבה לוקחים חלק בפרויקטים מחקריים של חברי הסגל. כמו כן, הטכניון מציע תכנית להנדסת נתונים לעתודאים בשם "תכנית אלונים", שבה משלימים תואר ראשון ושני עם תזה בהנדסת נתונים תוך פרק זמן של כארבע שנים וחצי. בטכניון מתקיימות עוד שלל תכניות ללימודי הנדסה ומדעים וכן תכניות ללימודים מתקדמים.

 

הנדסת נתונים בן גוריון


אוניברסיטת בן גוריון שבבאר שבע מציעה לימודי הנדסת נתונים במסגרת המחלקה להנדסת מערכות תוכנה ומידע. אורך הלימודים ארבע שנים. במהלך התכנית הסטודנטים לוקחים חלק במגוון פרויקטים מעשיים וכן בהאקתונים בתחום הנתונים. במחלקה פועלת גם תכנית ייעודית לסטודנטים מצטיינים. באפשרות הבוגרים להמשיך לתואר שני בהתמחות למידה חישובית וניתוח נתוני עתק ביג דאטה שפועל במחלקה. בין המסלולים הנוספים ללימודי הנדסה באוניברסיטה נכללים לימודי הנדסת מערכות מידע, לימודי הנדסת חשמל ומחשבים, לימודי הנדסת תעשייה וניהול, לימודי הנדסת חומרים, לימודי הנדסת מכונות, לימודי הנדסת בנין ועוד.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי הנדסת נתונים?

רוצה לדעת יותר על לימודי הנדסת נתונים?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד לימודי הנדסת נתונים

התאמה לתפקיד מהנדס/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: הנדסה

התקבלו 3,109 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp