מלגות ליוצאי גרוזיה והקווקז

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות לחץ/י מלגות לסטודנטים 
המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגות ליוצאי גרוזיה - מלגות ליוצאי העדה הגיאורגית


סטודנטים יוצאי גרוזיה ומדינות הקווקז שמעוניינים לקבל מלגות לסיוע כלכלי במהלך לימודיהם יכולים להסתייע במגוון של מלגות ייעודיות לבני העדה. המלגות ליוצאי העדה הגיאורגית מתאימים לאוכלוסיות שונות ומיועדות בדרך כלל הן לעולים חדשים וותיקים ממדינות הקווקז והן לבנים ובנות של בני העדה שנולדו בארץ.


המלגות הללו מוענקות בדרך כלל מטעם ארגונים וקרנות פרטיים וחלקן ניתנות מטעם גורמים ממשלתיים כגון משרד העלייה והקליטה והמינהל לסטודנטים עולים. בדרך כלל המלגות מיועדות ללומדים מגוון רחב של מקצועות והן מתאימות לסטודנטים בכל רחבי הארץ, אם כי ישנן גם מלגות אזורית למתגוררים בערים או אזורים מסוימים. ניתן למצוא מלגות לתואר ראשון ושני, מלגות למכינה ולעיתים גם מלגות לקורסים ולימודי תעודה.


המטרה המרכזית בהענקת המלגות ליוצאי גרוזיה היא לסייע לצעירים ולצעירות בני העדה המתמודדים עם קשיים כלכליים ומגיעים מרקע סוציו אקונומי נמוך, ולעודד אותם להתמיד בלימודים ולהצטיין בהם. בחלק מן המקרים מוענקות גם מלגות קיום לתמיכה גם מעבר לסיוע בתשלום שכר הלימוד. רבים מן הארגונים הפועלים לתמיכה בקהילת יוצאי גרוזיה מציעים גם רשת של סיוע ופתרונות להתמודדות עם בעיות ואתגרים שבהם נתקלים הסטודנטים גם בפן החברתי, האישי והתעסוקתי כדי ללוות אותם בהצלחה גם לאחר סיום הלימודים ועם ההשתלבות בקריירה ובחברה. במרבית המקרים קבלת המלגה מותנית בהשתתפות בפרויקטים התנדבותיים שונים, מתוך מטרה לעודד את הסטודנטים לקחת חלק ביצירת שינוי חברתי ולאפשר להם להשתתף בעשייה משמעותית למען הקהילה הגיאורגית ואוכלוסיות נוספות.

 


הנה המלגות המתאימות לסטודנטים יוצאי גרוזיה וקווקז:


לתשומת לבכם - היצע המלגות משתנה מעת לעת. אנו ממליצים לפנות אל הקרנות ומוסדות הלימוד לצורך קבלת הפרטים המדויקים והעדכניים ביותר לגבי מלגות הלימוד. כל המסתמכים על המידע המפורט בעמוד זה עושים זאת על אחריותם האישית בלבד.


מלגת הקונגרס העולמי של יהודי גיאורגיה


בקונגרס הלאומי ליהודי גיאורגיה שואפים לקדם את הצעירים בני העדה וכך להגדיל גם את שיעור הסטודנטים ובעלי ההשכלה הגבוהה בעדה. הארגון מפעיל שיתוף פעולה עם פרויקט פר"ח ומאפשר לסטודנטים לקחת חלק במיזם תרומה לקהילה שמתמקד בקידום הקהילה הגיאורגית.


במסגרת מיזם זה מוענקות מלגות לתואר ראשון ומלגות לתואר שני. המלגות מיועדות לסטודנטים שלומדים במוסדות מוכרים על ידי המל"ג. ישנה עדיפות לסטודנטים מרקע סוציו אקונומי נמוך. במסגרת הגשת המועמדות למלגה הסטודנטים נדרשים להירשם לפרויקט פר"ח וכן באתר קונגרס העדה הגיאורגית ולספק אישורים נדרשים. בין היתר עליהם לספק אישורי לימודים, תעודות המעידות על השלמת שירות צבאי או לאומי, גיליונות ציונים, תלושי משכורת אחרונים של הסטודנטים ובני משפחתם ומסמכים נוספים. סטודנטים שעומדים בדרישות הפרויקט מקבלים מלגה שגובהה כ - 6,000 שקלים.

 

קונגרס יהודי גיאורגיה הוקם בשנת 2003 כארגון על המאגד את הפעילות למען יוצאי גאורגיה ומקדם עשייה למען הקהילה הגיאורגית. בקונגרס מפעילים מיזמים שונים לעידוד ההשתלבות של בני ובנות העדה בישראל, הוא פועל בין היתר בתחום החינוך, היהדות, הרווחה, התרבות, הספורט והאמנות.

 

מלגת איגוד רבני יהדות גיאורגיה


ארגון רבני יהדות גיאורגיה מעניק מעת לעת מלגות לסטודנטים בני העדה הגיאורגית בפרישה ארצית. זוהי מלגת יהדות שבה הסטודנטים לוקחים חלק במפגשים שבועיים בתחום היהדות והאקטואליה שבהן מתקיים דיון קבוצתי על שלל נושאים. סכום המלגה תלוי במספר המפגשים בהם לוקחים הסטודנטים חלק.


מלגת מינהל הסטודנטים לעולים


המינהל הסטודנטים מעניקים מלגה ייעודית ליוצאי קווקז ובוכרה לצד מלגות לסטודנטים אתיופים. כמו כן מעניקים במינהל מלגות לעולים חדשים ממדינות אלה. גובה המלגות לתואר ראשון הוא כ - 10,200 שקלים, גובה המלגות לתואר שני כ - 13,700 שקלים. המלגות מוענקות בכל שנת לימודים. נוסף על כך הסטודנטים יכולים לקבל גם מלגת קיום למשך תקופת לימודיהם.


המלגות מיועדות לבעלי תעודת בגרות או בוגרי מכינות, עד פרק זמן של 15 שנים ממועד קבלת מעמד העולה. המלגות ניתנות לסטודנטים שאינם בעלי תארים מקבילים לתואר שבו הם מבקשים סיוע. כמו כן, המלגה איננה מוענקת לסטודנטים שמקבלים מלגות נוספות מגורמים ממשלתיים או רשויות מקומיות. עבור סטודנטים במכינות, גיל הסטודנטים הוא עד 23 שנים. לסטודנטים לתואר ראשון ניתן לקבל את המלגה עד גיל 27. מוענקות גם מלגות ללימודי הנדסאים לאותה קבוצת גיל. סטודנטים לתואר שני יכולים לקבל את המלגות בתנאי שהחלו את התואר עד גיל 30. גובה המלגות הוא עד גובה שכר הלימוד. הן ניתנות בשנת הלימודים הראשונה בלבד. כמו כן, על הסטודנטים לקחת חלק בפעילות קהילתית התנדבותית כחלק מן התנאים לקבלת הסיוע.

 

מלגות עמותת קש"ב

 

עמותת קש"ב - קידום, שילוב וביסוס לצעירים יוצאי קווקז מופעלת על ידי צעירים מהעדה הקווקזית ומטרתה לסייע להשתלבותם של צעירים בני העדה בחברה הישראלית. העמותה פועלת להעלאת המודעות להשכלה הגבוהה אצל צעירים בקהילה הקווקזית ומעודדת אותם לקחת חלק בפרויקטים חברתיים עם הקהילה. היא עורכת גם מעת לעת קורסים ומסלולים להכשרה מקצועית בשיתוף מוסדות שונים ועוסקת גם בעידוד יזמות עסקית כדי סייע לצעירים וצעירות המתמודדים עם קשיים כלכליים לצאת ממעגל העוני.


העמותה מסייעת גם דרך מלגות שונות לבני העדה בשיתוף עם קרנות וארגונים שונים. בדרך כלל יש צורך לקחת חלק בפעילות התנדבותית כדי לקבל מלגות אלה. סכומי המלגות משתנים משנה לשנה.


ארגון מדור לדור


ארגון מדור לדור פועל להעצמה של צעירים וצעירות מקהילת היהודים יוצאי קווקז (יהודים הרריים) באזור באר שבע ושדרות. בארגון שואפים לתת מענה למגוון אתגרים שעמם מתמודדים צעירים אלה ולספק להם תמיכה אישית וקבוצתית בדרך לבניית החיים הבוגרים ולהשתלבותם בחברה. הארגון פועל משנת 2003 ומפעיל מספר מרכזים קהילתיים וכן פועל לעידוד צעירים לפנות להשכלה גבוהה. בארגון מציעים גם מלגות לצעירים וצעירות בני העדה, בגובה של כ - 10,000 שקלים. ניתן לקבל מלגה זו למשך כשלוש שנים. קבלת המלגה תלויה בפעילות חברתית והתנדבותית בהתאם לערכי הארגון.

 

 

איך מגישים מלגה


תהליך הגשת הבקשה למלגה משתנה בין המלגות השונות. בחלק מן המקרים ההגשה נעשית מול מוסד הלימודים אולם במקרים אחרים יש להגיש את הבקשות ישירות אל הקרן או הארגון המסייע.


ברוב המקרים המועמדים למלגה צריכים לספק אישורים רשמיים על גורמים כגון סיום שירות צבאי מלא, אישור על מצבם הכלכלי ופירוט הישגים לימודיים בעבר. לעיתים יש צורך בשליחת הטפסים באופן פיזי דרך הדואר למשרדי הארגון. חשוב לשים לב כי בדרך כלל ההגשה נעשית במועדים מסוימים בלבד לאורך שנת הלימודים או לפניה וכך יש צורך להתעדכן מול הגופים השונים לבירור מועדי ההגשה הרלבנטיים. כמו כן, בחלק מן המלגות על המועמדים לצרף מכתב בקשה למלגה, שבו הם מפרטים אודות סיפורם האישי והגורמים שמביאים אותם להגיש בקשה זו אל הקרן.


אחרי קבלת כל הבקשות והמסמכים הרלבנטיים מן הסטודנטים, מקיימות מרבית הקרנות דיונים בוועדות ייעודיות אשר דנות בכל מקרה לגופו. לאחר מכן מחליטות הוועדות על הענקת המלגה או על סירוב. מועד קבלת התשובות על קבלת המלגות משתנה, לעיתים מתקבלת התשובה תוך כמה שבועות ולעיתים אחרי כמה חודשים.

 

שאלות הגולשים מהפורום: מלגות ליוצאי גרוזיה
כניסה לפורום מלגות
תמי
מלגה ליוצאי גיאורגיה
316 צפיות
מיכאל נתן
מלגות לתואר שני ליוצאי קווקז
305 צפיות
עדן
זכאות למלגות - תושבי שדרות
821 צפיות
אדי
מלגה ליוצאי קווקז - הנדסאי חשמל
1034 צפיות
אלבינה
מלגות לתואר שני לעולים מקווקז
910 צפיות
עמליה עזרייב
מלגות ליוצאי קווקז ללימודי חינוך
1109 צפיות
גולזר אבאסוב
מלגות לעולים חדשים מקווקז
730 צפיות
אולסיה
מלגות לסטודנטים יוצאי קווקז
1774 צפיות
מיכל גושן
מלגת לימודים לבת של יוצאי קווקז
683 צפיות
ליאנה
מלגה ליוצאי קווקז - הגשת בקשה
2553 צפיות
לאה
מלגות ליוצאי קווקז או התנדבות עם קשישים
1050 צפיות
טניה גדמילוב
זכאות למלגה ליוצאי קווקז
1039 צפיות
אלה
מלגת לימודים ליוצאי קווקז - הסבה להוראה
964 צפיות
אורנה רפאלי
מלגה ליוצאי קווקז - לימודי תואר ראשון להוראה
2551 צפיות
לינה
מלגה ללימודים באוניברסיטה הפתוחה - יוצאי קווקז / גיאורגיה
1959 צפיות
בארי
האם קיימות מלגות לסטודנטים להוראת נהיגה?
959 צפיות
טל
מלגות לתואר שני בחינוך- א. ת"א
1994 צפיות
Whatsapp Whatsapp