קורס Red Team ביחידה ללימודי המשך בטכניון

שירות אישי - צור קשר

הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך

קורס Red Team בטכניון - היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ


צוותים אדומים, הידועים גם בשם Red Teams הם קבוצת מומחים בתחום הסייבר שתפקידם לדמות תקיפות אויבים והאקרים במטרה לסייע לארגונים לתרגל תהליכי התמודדות עם תקיפות אלה. לצוות התקפי זה תפקיד חשוב במבדקי חדירות (Pen Testing) למגוון מערכות ומוצרים כגון תשתיות, שירותי מובייל או מערכות מידע ארגוניות. חברי הצוות האדום ההתקפי צריכים להיות בעלי יצירתיות רבה ולחשוב מחוץ לקופסה כדי לאתר את נקודות החולשה של הארגון וכך לסייע לחברה לבנות פתרונות יעילים להגנה על משאביה.


עובדי הייטק שמעוניינים לקבל כלים מתקדמים להשתלבות בצוותים אדומים יכולים ללמוד בקורס Red Team שמתקיים ביחידה ללימודי המשך של הטכניון. זוהי תכנית פרקטית שמעניקה למשתתפיה כלים מתקדמים ועדכניים להתמודדות התקפית עם אתגרי סייבר. הקורס מתמקד בכלים הנחוצים היום בתחום זה בארגונים בהתאם לצורכי השוק, כלים אלה יכולים לסייע לבוגרי ההכשרה לזהות חולשות של ארגונים וכך להגן עליהם באופן מיטבי.


קורס Red Team מתקיים בשלוחות היחידה ללימודי המשך של הטכניון בתל אביב (קמפוס שרונה) ובחיפה.


תכנית הלימודים


קורס זה מעניק לתלמידיו כלים להפעלת צוותים אדומים (Red Teams) ולניהולם. המשתתפים מכירים לעומק את תהליכי העבודה בצוותים אלה ולומדים על חשיבותם לבדיקות האבטחה של ארגונים.


לאורך ההכשרה, המשתתפים לומדים שלל כלים עדכניים להבנה ולזיהוי חולשות של ארגונים. כמו כן, הם בוחנים תהליכי הדמייה של איומים ולומדים לחזק רמות אבטחה של חברות וארגונים. בין התהליכים והכלים החשובים הנלמדים במהלך הקורס נכללים סורקים לאיתור של פגיעות, עבודה ב - WEB ועבודה עם Exploits.

 


מתכונת הלימוד


הקורס נפרש על פני כ - 6 חודשים והוא כולל כ - 240 שעות לימוד אקדמיות. השיעורים מתקיימים בשעות אחר הצהריים פעמיים במהלך השבוע.


זהו מסלול פרקטי באופיו, השיעורים מתקיימים במעבדות מחשבים ובמהלכם משלבים התנסות מעשית לצד השיעורים הפרונטליים. תרגילים אלה מדמים מצבי אמת מן התעשייה ומכינים את המשתתפים לאתגרים מקצועיים בשטח. כמו כן, מתקיימת הכנה לבחינת גמר שבה מופיעים נושאים המפורטים בדוח PT.


נושאי הלימוד


בין הנושאים בהם דנים המשתתפים בקורס Red Team נכללים:

 

 

  • הדמיית איומים
  • חיזוק רמות אבטחה ארגוניות
  • סורקים לאיתור פגיעויות
  • עבודה עם Exploits
  • עולם ה - WEB
  • מדידת האפקטיביות של הגנת ארגונים
  • ניהול Red Team
  • חשיבות צוות אדום בבדיקות אבטחה


סגל הוראה


צוות ההיגוי של המסלול כולל דוקטור שזכה בפרס ביטחון ישראל על הישגים בפיתוח מערכות ביטחוניות, אשר שימש בעברו סמנכ"ל תכנון אסטרטגי וחדשנות בחברת אלביט וסמנכ"ל מחקר ופיתוח של חברות טכנולוגיה שונות. כמו כן כולל צוות ההיגוי ניצב בדימוס במשטרה ששימש בעברו ראש אגף התכנון ונמנה בין מקימי מערך הסייבר המשטרתי. כמו כן, חבר בקבוצת הובלה של שילובים בין לאומיים.


צוות המרצים של הקורס כולל: מומחית לסייבר שברשותה 25 שנות ניסיון בתפקידי ניהול מוצר בסייבר; ומומחה לפורנזיקה ולהצפנה שמתמקד בחקירת תוכנות כופר ותוכנות זדוניות.


על מוסד הלימוד


היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ של הטכניון עורכת קורסים נוספים בתחום הסייבר, בהם קורס Cyber Forensics להכשרת חוקרי אבטחת מידע, קורס Cyber Management להכשרת מנהלי סייבר ועוד. כמו כן, ניתן ללמוד בקורסים נוספים ביחידה, בהם קורס אבטחת מידע, קורס בדיקות תוכנה, קורס ניתוח מערכות מידע, קורס פיתוח אתרי אינטרנט וכן מגוון קורסים בתחום הניהולי כגון קורס יזמות עסקית, קורס ניהול פרויקטים וקורס אימון ניהולי וזוגי.


תנאי קבלה


קורס זה מיועד לבעלי ניסיון בתחומי ההייטק, יכולים ללמוד בו מפתחים, אנשי תשתיות, מנהלי מערכות מידע ועובדי תקשורת מחשבים שברצונם להשתלב בתחום בדיקות החדירות Penetration Testing ובתחום ה - Security Analysis. התכנית מתאימה במיוחד לעובדים שברצונם להתמחות בתקיפה בסביבות מבוקרות בארגון כדי לקבל כלים להתמודדות עם חולשות ידועות ושאינן ידועות במוצרים ובמערכות שאותם מפתחים באותם ארגונים.


במסגרת תנאי הקבלה לקורס, על המועמדים להיות בעלי ניסיון מעשי באחד או יותר מהענפים הבאים: תקשורת, פיתוח או סיסטם - לינוקס או מיקרוסופט.

 

  • כמה אפשר להרוויח בתחום הסייבר? קראו על שכר סייבר


תעודה


משתתפים שמשלימים בהצלחה את כל דרישות התכנית זכאים לתעודת בוגרי מסלול Red Team מטעם היחידה ללימודי המשך של הטכניון, אשר חתומה על ידי דיקן היחידה פרופסור זאב גרוס והיועץ האקדמי ד"ר אבי גינזבורג.

עוד מסלולי לימוד - הטכניון - לימודי חוץ והמשך

Whatsapp Whatsapp