קורס Cyber Forensics בטכניון - לימודי חוץ והמשך

שירות אישי - צור קשר

הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך

קורס סייבר Cyber Forensics בטכניון היחידה ללימודי חוץ


במסגרת תפקידם נדרשים חוקרי אבטחת מידע לאתר מתקפות שונות, לפענח את כל מרכיבי התקיפה ולפענח רכיבים אלה, לעקוב אחרי תהליכי ההתפשטות של המתקפות בארגון ולהגיב על כך תוך הסרת רכיבי המתקפה. כמו כן, הם ממליצים על פתרונות הגנה יעילים להמשך. כדי למנוע מתקפות נוספות מסוג APT או Zero day, הם צריכים להראות יצירתיות רבה ומנהיגות באיתור של נקודות החולשה של הארגון.


בטכניון - היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ מתקיים קורס Cyber Forensics - צוות כחול - צוות הגנה. מסלול זה מכין את תלמידיו לתפקידי חוקרים ומעניק להם כלים מתקדמים לתחקור של אירועים בתחום הסייבר. תכנית זו נבנתה על ידי אנשי מקצוע מן האקדמיה, התעשייה וצה"ל ובפיקוח של וועדת היגוי המורכבת ממומחים מתחום הביטחון.


תכנית זו מתקיימת בשלוחות תל אביב וחיפה של הטכניון - היחידה ללימודי חוץ והמשך


תכנית הלימודים


במהלך הקורס מקבלים הכשרה ממוקדת ומעשית לתפקידי חוקרים מובילים בתחום הסייבר. המשתתפים מתוודעים לכלים ולשיטות לתחקור של אירועי אבטחת מידע באופן מתקדם ועדכני המותאם לצורכי התעשייה. הם לומדים על תהליכי שחזור של מידע ונתונים, על שיטות לפענוח של אירועים ועל סוגי חקירות לרבות חקירת זמן אמת וחקירת אקס פוסט. כמו כן, הם מתוודעים להיבטים משפטיים בתחום הסייבר ומכירים גופי חקירה הרלבנטיים לתעשייה הישראלית.

 


מתכונת הלימוד


היקפו של הקורס כ - 200 שעות לימוד אקדמיות והוא נפרש על פני פרק זמן שבין חמישה לשישה חודשים. שיעורים מתקיימים באחד מימי השבוע בשעות הערב ובימי שישי בבקרים.


הקורס פרקטי באופיו והוא נערך במעבדת המחשבים של מוסד הלימוד. במהלכו משלבים שיעורים פרונטליים עם התנסות מעשית בתחום הסייבר הכוללת אימון בסימולטור מתקדם "Technion Cyber War Room" שבו מתרגלים תהליכי לוחמה והגנה. כמו כן, המסלול משלב הכנה ממוקדת למבחן גמר להכנתם לעבודה בענף הסייבר.


נושאי הלימוד


משתתפים בקורס זה לומדים מגוון של נושאים, כגון:

 

 

  • שחזור נתונים ומידע
  • כלים לפענוח אירועים
  • שימור ראייתי
  • חקירת זמן אמת
  • היבטים משפטיים בחקירת סייבר
  • Reverse Engineering
  • גופי חקירה בישראל


סגל הוראה


מוביל התכנית וחבר צוות ההיגוי שלה הוא דוקטור ששימש בעבר סמנכ"ל החדשנות והתכנון הארגוני של חברת אלביט, אשר זכה בפרס ביטחון ישראל על פיתוח של מערכת ביטחונית. כמו כן, כולל צוות ההיגוי מובי מיזמי חדשנות במשטרת ישראל ששימש בעבר ראש אגף התכנון וממקימי אגף הסייבר של המשטרה.


מרצי הקורס כוללים מומחית לסייבר שברשותה ניסיון רב בתפקידי ניהול מוצר בסייבר; בוגר יחידת סייבר המומחה להצפנה ופורנזיקה; מדריך מנוסה באקדמה הצבאית למקצועות הסייבר בעל ניסיון בהדרכה בתחומים כגון חקירת אירועים ותקשורת נתונים.


על מוסד הלימוד


היחידה ללימודי המשך של הטכניון עורכת מגוון של תכניות לימודי תעודה שבהן יכולים ללמוד אקדמאים ואנשי מקצוע המעוניינים בפיתוח סל הכלים המקצועי שברשותם. בתחומי ההייטק והמחשבים מתקיימים קורסים כגון קורס Red Team, קורס מנהלי סייבר, קורס מנהלי אבטחת מידע, קורס בודקי תוכנה, קורס פיתוח תוכנה דוט נט, קורס בינה עסקית ביג דאטה ודאטה סיינס ועוד. כמו כן, ניתן ללמוד בקורסים בתחומים כגון ניהול עסקי, נדל"ן, יזמות ועיצוב. קורסים אלה מותאמים להתפתחויות עדכניות בתעשייה והם משלבים תרגילים פרקטיים כדי להכין את המשתתפים בהם לאתגרי השוק של היום.


תנאי קבלה


לתכנית זו יכולים להתקבל מפתחים מנוסים, מנהלי מערכות מידע ועובדי Pen Test שברצונם להשתלב מקצועית בתחום חקירת אבטחת המידע. במסגרת תנאי הקבלה יש צורך בידע מקצועי בתקשורת, בשבע השכבות, במערכות הפעלה ובמחשוב. הקורס יכול להתאים גם לעובדים במקצועות טכנולוגיים, כגון אנשי IT או מפתחי WEB, שלא עסקו בחקירה אולם יש ברשותם אוריינטציה למחשבים ולתכנות.


תעודה


משתתפים שמשלימים בהצלחה את הקורס ועומדים בכל הדרישות מקבלים תעודת "בוגרי מסלול Cyber Forensics" מטעם הטכניון - היחידה לימודי המשך. הדיפלומה חתומה על ידי היועץ האקדמי ד"ר אבי גינזבורג ודיקן היחידה פרופסור זאב גרוס.

עוד מסלולי לימוד - הטכניון - לימודי חוץ והמשך

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם

Whatsapp Whatsapp