קורס למידה בתנועה במכללה האקדמית ספיר - השתלמות למורים

שירות אישי - צור קשר

המכללה האקדמית ספיר

קורס מובילים למידה בתנועה במכללה האקדמית ספיר - השתלמות קיץ מרוכזת למורים

 

מורים ואנשי הוראה שמעוניינים לרכוש כלים חדשניים לשילוב בעבודתם בכיתה יכולים ללמוד בקורסי הקיץ המרוכזים שמתקיימים במכללה האקדמית ספיר. בין הקורסים הללו מתקיים קורס "מובילים למידה בתנועה" שמתמקד במיומנויות מתחום התנועה והמחול ומאפשר למורים ללמוד כיצד לעודד למידה משמעותית יותר דרך שילוב תנועה בשיעור וכן להגברת זמן הפעילות הגופנית של הילדים לאורך היום. במכללה שואפים לפתח קהילה של מורים מובילים לחדשנות לימודית לשילוב התנועה בלמידה. מסלול זה מוכר לפיתוח מקצועי כחלק מתכניות עוז לתמורה ואופק חדש והוא מותאם למתווה שנת הלימודים הנוכחית ולדרישות משרד החינוך.

 

תכנית הלימודים


במהלך השתלמות הקיץ למורים יכולים אנשי ההוראה לדון בדרכים לבנייה של שיעורים אינטגרטיביים שבהם משולבת תנועה. הם לומדים כיצד להתאים תנועה לנושא השיעור, לחומר הנלמד, לקבוצת הגיל ולאופיים של המורים עצמם. כמו כן, הם עוסקים באתגרים פדגוגיים שעומדים בפני המורים ובאפשרויות שמציבה התנועה לבנייה של שיעורים חווייתיים ופעילים יותר ולקידום של חדשנות בהוראה ובלמידה מבוססות התנועה.


המורים מקימים תשתית לקהילת למידה בתחום הלמידה מבוססת התנועה. הם רוכשים ידע וכלים פרקטיים לבנייה של שיעורים פעילים וחווייתיים בשלל תחומי דעת, בעזרתם ניתן לקדם הוראה משמעותית יותר אצל התלמידים. מסלול זה גם מאפשר למורים לפתח שיח בין צוותי בתחומי ההוראה השונים, כדי לאפשר להם ליצור שיעורים משמעותיים ויצירתיים במיוחד. נוסף על כך, המשתתפים בתכנית מקבלים כלים בעזרתם ניתן להנחות מורים נוספים בבתי הספר שלהם לשילוב של תחום התנועה במהלך ההוראה.


מתכונת הלימוד


ההשתלמות מרוכזת בחמישה ימי לימוד רצופים, המפגשים מתקיימים בשעות הבוקר והצהריים. הקורס נערך במרכז תנועה "שדרות אדמה" שנמצא בקרבת מוסד הלימוד.


השיעורים בתכנית זו משלבים בין לימוד עיוני ודיונים כיתתיים לבין תרגולים פרקטיים של הכלים מעולם התנועה. מדי שיעור המורים מתנסים בפועל בתרגילי תנועה שונים ובוחנים את אופן היישום שלהם בכיתות. לקראת סיומה של ההכשרה הם מציגים את התוצרים שלהם בפני קבוצת העמיתים וכן עורכים תכנית לימודית לשילוב הכלים התנועתיים בשנת הלימודים הבאה.


נושאי הלימוד


המורים בקורס זה לומדים בין היתר על הנושאים הבאים:

 

 • פעילות מקדמת בריאות
 • תנועה בפעילות קהילתית
 • קצב וחידוד הקשב בכיתות
 • אתגרים פדגוגיים בשיעורים אינטגרטיביים
 • מרחבים פיזיים והזדמנות ללמידה חדשנית
 • שיתוף עם צוותים רב מקצועיים בבית הספר   
 • בתי ספר פעילים
 • משקל ושיווי משקל
 • תקשורת לא מילולית
 • חוויה בתנועה חופשית
 • למידה מבוססת תנועה   
 • ועוד


סגל הוראה


מנחי הקורס הם אנשי מקצוע מנוסים בתחומי התנועה וקידום הבריאות. האחד הוא כוריאוגרף ותיק ומנהל של להקמת המחול "אדמה" המשמש ראש המסלול לכוריאוגרפיה ותנועה לבמה ולמסך לתואר ראשון במכללה האקדמית ספיר. השניה היא מנחה ומרכזת של השתלמויות למורים בתחום קידום הבריאות, אשר מובילה תכניות בתחום זה לבני נוער במסגרות בקהילה ובבתי ספר.


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית ספיר מפעילה את היחידה לפיתוח מקצועי לאנשי הוראה. ביחדה זו מתקיימים שלל קורסים למורים והשתלמויות למורים במגוון דרגות, קורסים אלה מותאמים לתכניות משרד החינוך ומרביתם מוכרים לגמול השתלמות. תכניות אלה מותאמות גם למתווה העדכני של רפורמות אופק חדש ועוז לתמורה. הקורסים וההשתלמויות עוסקים גם בתחומי ליבה שנלמדים במכללה האקדמית ספיר, בהם תקשורת, תרבות ויצירה ואמנויות.


כדי לסייע לאנשי ההוראה לפתח מיומנויות חדשניות ליצירה של דו שיח עם התלמידים ולבניית למידה חווייתית יותר בכיתות, מציעים ביחידה גם מגוון של השתלמויות קיץ למורים. מדובר בקורסים קצרים שמתאימים במיוחד לאנשי ההוראה וחושפים אותם באופן פרקטי וחווייתי לכלים חדשים שניתן לשלב בעבודתם. בין הקורסים הללו נכללים קורס פודקאסט לאנשי הוראה, קורס שחקנים יוצרים, קורס משחוק בסביבה דיגיטלית ועוד מבחר תכניות.

 


תנאי קבלה


מסלול זה מיועד למורים ולאנשי חינוך בתחומים נוספים, שיש להם זיקה לתחום התנועה ומעוניינים לרכוש מיומנויות לשילוב תנועה במסגרת שיעורים ופעילות שוטפת בבית הספר.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר

ssssssssss

מתוך פורום המכללה האקדמית ספיר

לימודי תזונה טבעית
יוסרא עאמר
ללא תגובה
פרטים על קורס ccna
ירדן רומנו
ללא תגובה
תכנית מדעי המחשב ומוזיקה
נתנאל יצחק
ללא תגובה
יש מכינה קדם אקדמית למשפטים בספיר?
סתיו כרמל
ללא תגובה
קבלה למדעי הרוח והחברה
שני
ללא תגובה
קורס אבחון דידקטי
רויטל
ללא תגובה
תעודת הוראה בגיל הרך
מיטל
ללא תגובה
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp