קורס משחקים בסביבה דיגיטלית במכללה האקדמית ספיר

קורס משחקים בסביבה דיגיטלית במכללה האקדמית ספיר

קורס משחוק ומשחק בסביבה דיגיטלית במכללה האקדמית ספיר - השתלמות קיץ מרוכזת לאנשי הוראה


ביחידה לפיתוח מקצועי של עובדי הוראה במכללה האקדמית ספיר מתקיימים קורסים לגמול השתלמות לפי תכניות משרד החינוך, היחידה מציעה קורסים לעובדים במגוון דרגות. תכניות אלה מותאמות לרפורמות אופק חדש ועוז לתמורה ומתאימות למתווה העדכני של שנת הלימודים הנוכחית.


בין מסלולי הלימוד שמתקיימים ביחידה לפיתוח מקצועי לאנשי הוראה, נערכים גם קורסים ייעודיים לעובדי הוראה בתחומי התקשורת, הקולנוע, האמנות והתרבות והיצירה, שמהווים תחומי לימוד במכללה האקדמית ספיר. מסלולים אלה מאפשרים למורים ומחנכים לקבל כלים מתקדמים ומתודות חדשניות בעזרתן ניתן לבנות דיאלוג עם התלמידים ולהוביל למידה משמעותית וחווייתית יותר בכיתות.


תכניות אלה מתקיימות כקורסי קיץ מרוכזים, שנלמדים ברצף על פני כמה ימים. הקורסים המרוכזים נערכים במתכונת חווייתית והם משלבים שלל סדנאות ותכנים פרקטיים כדי לחשוף את אנשי ההוראה לשלל כלים יישומיים, אותם ניתן לשלב בהמשך הדרך בעבודה בבתי הספר.


תכנית הלימודים


במהלך קורס הקיץ המרוכז, המשתתפים יכולים ללמוד אודות שיטות לבנייה של משחקים מסוגים שונים ככלי להוראה ולהערכה חלופית. הם מתוודעים לשלל כלים מתקדמים Web 2.0 ובוחנים כיצד ניתן ליישם עקרונות גיימיפיקציה מתקדמים במערכי שיעור בכיתה.


בין היתר, הם דנים בבחירה בין משחקים לבין מבדקי ידע בעת מתן הציונים לתלמידים, בבנייה של שיעורים משחקיים המתבססים על עזרים דיגיטליים מתקדמים ובשילוב סרטונים, משחקי תפקידים ומצגות אינטראקטיביות כחלק מן הלימוד. כמו כן, הם מתוודעים לסוגי מחוללי משחקים אוף ליין ובאופן בו ניתן לשלבם במהלך שיעורים.

 

 

מתכונת הלימוד


קורס מרוכז זה כולל כ - 30 שעות לימוד והוא נלמד בחמישה ימים רצופים, בשעות הבוקר והצהריים.


המסלול משלב בין מפגשים פרונטליים בכיתה לבין ביצוע של מטלות מעשיות בלימוד עצמי. מפגשי התכנית מתקיימים בחדר מחשבים, בו המשתתפים מתרגלים את החומר הנלמד ונדרשים גם להביא עמם אמצעי קצה נוסף כגון טלפון חכם או מכשיר טאבלט.
השיעורים בהשתלמות משלבים מגוון של התנסויות פרקטיות בתכנון וביצירה של משחקים שונים ועזרים דיגיטליים כגון מצגות, ממשקים וסרטונים. כמו כן, היא כוללת סיור משחקי שבו מיישמים את החומר הנלמד ברחבי הקמפוס.


משתתפים המעוניינים בכך יכולים לקחת חלק גם במשימה פרקטית נוספת שבה משולבים כלי משחק שאנשי ההוראה בוחרים בעצמם ללמד.


נושאי הלימוד


המשתתפים בקורס לומדים על מגוון של נושאים, הנה כמה מהם:

 

 • מחולל משחק אוף ליין
 • בניית סיורים משחקיים
 • מצגות אינטראקטיביות
 • שילוב סרטונים במשחק
 • רכיבים דיגיטליים לשיעורים
 • משחקי תפקידים סינכרוניים   
 • ממשקי HIT
 • משחק כמבדק ידע
 • שימושי גיימיפיקציה
 • יצירת שיעור משחקי   
 • ועוד

 

 

סגל הוראה


מרצת התכנית היא מפתחת תוכן דיגיטלי לילדים, עיתונאית ועורכת לשונית. היא משמשת מנחה ויועצת בפיתוח מקצועי לאנשי חינוך בתחום שילוב המשחקים הדיגיטליים בתהליכי ההוראה וכן בענפים כגון למידה ניידת, גיימיפיקציה ולמידה שיתופית.


על מוסד הלימוד


היחידה לפיתוח מקצועי של עובדי הוראה במכללה האקדמית ספיר מציעה שלל קורסים והשתלמויות שמיועדות למורים, למחנכים, למנהלי בתי ספר ולבעלי תפקידים נוספים במערכת החינוך. מטרת העל של הקורסים היא הקניית כלים חדשניים לאנשי ההוראה כדי לסייע להם לקדם תהליכים משמעותיים במוסדות שלהם. ביחידה מתקיימים קורסי קיץ מרוכזים נוספים, בהם קורס שחקנים יוצרים, קורס פודקאסטים ככלי הוראה, קורס למידה בתנועה ומסלולים נוספים.


תנאי קבלה


מסלול זה מיועד לעובדי הוראה מנוסים במגוון תחומים ותפקידים. על המועמדים לתכנית להיות בעלי ידע טכנולוגי ברמה בסיסית ויכולות ניהול בסיסיות של עמודי פייסבוק. כמו כן עליהם להיות בעלי זיקה וחיבור לתחום המשחקים. מומלץ לפנות ישירות אל מוסד הלימוד לצורך קבלת הפרטים המלאים לגבי תנאי הקבלה לתכנית.

 

 

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר
Whatsapp Whatsapp