קורס יידיש בברליץ

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי שפות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על ברליץ - קורס יידיש.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס יידיש - ברליץ


במשך מאות שנים שימשה יידיש כשפה המדוברת ביותר בקהילות היהודיות באירופה, אולם לאחר השואה הלך והתמעט השימוש בה. לאחר קום המדינה הלכה והצטמצמה היצירה ביידיש, שעד אז הייתה ענפה ביותר. גם מספר דוברי היידיש התמעט עם השנים.


לאחרונה מתגברת מגמת התעניינות מחודשת בשפה היידיש במסגרתה צעירים ומבוגרים שואפים להחזיר עטרה ליושנה ולהחיות מחדש את היידיש ואת התרבות הקשורה בה. אלה מגלים עניין בהיסטוריה של השפה, באמנות, בתיאטרון ובהומור הייחודי לשפת היידיש וכך פונים יותר ויותר מהם ללמוד יידיש באופן מובנה ומסודר. קורס יידיש שמתקיים בברליץ יכול להתאים למי שמעוניינים להכיר מקרוב את השפה ולהצטרף למהפכת התחייה מחדש של השפה שממלאת תפקיד חשוב בהיסטוריה של העם היהודי.


תכנית הלימודים


משתתפים בקורס יידיש בברליץ לומדים בהרחבה על השפה המדוברת וכן על השפה הכתובה. הם מתוודעים לאוצר מילים שבו ניתן לעשות שימוש במגוון של מצבים בחיי היום יום. כמו כן, דרך הלימוד המעמיק של השפה המדוברת מכירים התלמידים עקרונות מן התרבות היידית ומהתפתחותה של השפה לאורך השנים.


מתכונת הלימוד


קורס היידיש של ברליץ מתקיים נכון להיום במתכונת פרטנית. המשתפים יכולים ללמוד במסלול ללימוד השפה אחד על אחד בליווי מורה מנוסה. מסלול זה מאפשר למשתתפים להתאים את הלימוד, קצב הלמידה ושעות הלימוד לצורכים האישיים וכן לתכנן את נושאי הלימוד כך שיתאימו ככל הניתן להעדפות התלמידים ולתחומי העיסוק והעניין שלהם.


כחלק משאיפת מוסד הלימוד לסייע לתלמידים להגיע לשטף בשיחה, הקורס הפרטני משלב שלל תרגילים פרקטיים בשיחה בעל פה ביידיש. המשתתפים מתנסים בפועל בשיחה עם המורה וכ - 50 אחוזים מזמן הדיבור במהלך השיעורים מבוצע על ידי התלמידים עצמם. התרגילים והתכנים בקורס מותאמים במיוחד למטרות התלמיד, מה שמאפשר לבנות מסלול ממוקד שאותו ניתן להשלים גם בפרק זמן קצר יחסית, במקרה הצורך.

 

סגל הוראה


המורים בקורס זה שולטים בשפת היידיש והם מנוסים בלימוד השפה במסגרות מגוונות. הם משתמשים בידע ובניסיון שברשותם כדי לסייע לתלמידים במהלך הקורס ולעקוב אחרי התקדמותם.


על מוסד הלימוד


ברליץ מציעים מגוון רחב של קורסים ללימוד שפות, שמתמקדים בשפות מבוקשות ומדוברות ברחבי העולם. הקורסים הם פרקטיים באופיים ובמהלכם שמים דגש על פיתוח יכולות שיחה שוטפת באותה שפה תוך חיזוק הביטחון בעת השיחה. השיעורים בקורסים מתקיימים ברובם בשפה הנלמדת בלבד, כדי לסייע למשתתפים להיטמע בסביבה דוברת שפה זו ולתרגל את החומר הנלמד באופן טבעי המדמה רכישת שפת אם. חלק מן הקורסים מתקיימים במתכונת קבוצתית ואחרים גם במתכונת פרטנית. חלק מן הקורסים ניתן ללמוד גם באופן מקוון, באמצעות מערכת לימוד מקוונת מתקדמת.


מוסד הלימוד מציע מסלולים מגוונים ללימוד השפה האנגלית שמתאימים לשלל אוכלוסיות. הקורסים המתקיימים בו כוללים בין היתר קורס אנגלית למתחילים, קורס אנגלית למתקדמים וקורס אנגלית עסקית. ישנה אפשרות גם ללימוד אנגלית אונליין. הקורסים השונים מתמקדים בעיקר באנגלית מדוברת אך נלמדות במהלכם גם מיומנויות כתיבה וקריאה.


נוסף על כך, ברלית עורכים קורסים כגון קורס השפה הגרמנית, קורס השפה הצרפתית, קורס השפה הרוסית, קורס השפה הערבית, קורס השפה העברית, קורס השפה הספרדית, קורס השפה הפורטוגזית ועוד מבחר מסלולי לימוד. לצד לימוד נרחב של השפה המדוברת, התלמידים גם מתוודעים לעקרונות יסוד בתרבות במדינות השונות כדי להבין את המנהגים שמאחורי השפה.


תנאי קבלה וקהל היעד


קורס זה יכול להתאים למגוון של אוכלוסיות שמעוניינות ללמוד את שפת היידיש לשלל מטרות. התכנית מתאימה גם למי שאין ברשותם היכרות קודמת עם השפה ויכולים ללמוד בה גם בעלי ידע קודם בשימוש בה.


תעודה


תעודת גמר מטעם ברליץ מוענקת לתלמידים שמשלימים בהצלחה את כל הדרישות בקורס.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: Berlitz - ברליץ לימודי שפות

כלים שיעזרו לך לבחור