לימודי הוראת יהדות לחינוך העל יסודי במכללת אוהלו

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי חינוך לתעודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על אוהלו - הוראת יהדות לעל יסודי.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הוראת יהדות לעל יסודי במכללת אוהלו - לימודים לתואר ראשון ותעודת הוראה ביהדות לחינוך העל יסודי


במכללת אוהלו בקצרין מתקיימים לימודי הוראת יהדות לבית הספר העל יסודי, תכנית זו מכשירה את הסטודנטים לחינוך ולהוראת תחום היהדות בכיתות ז' - י'. החוג ליהדות של המכללה מהווה מקום מפגש למרצים ולסטודנטים מכל קצוות הקשת החברתית, לומדים בו יחד מסורתיים, חילוניים ודתיים באווירה של כבוד ופתיחות למבחר עמדות וגישות.


זוהי תכנית דו חוגית, אותה הסטודנטים צריכים לשלב עם אחד המסלולים הבאים - לימודי הוראת חינוך מיוחד, לימודי הוראת ארץ ישראל או לימודי הוראת לשון עברית.


סטודנטים במכללת אוהלו מקבלים שלוש תעודות בסיום לימודיהם. הם זכאים גם לתואר ראשון בחינוך, גם לתעודת הוראה וגם לתעודת מקצוע נוספת בתחום התמחותם. שילוב זה מסייע בפתיחת דלתות בעת היציאה לשוק העבודה והוא מאפשר לבוגרים השתלבות במגוון של תפקידים בעולם החינוך ובתחומים נוספים.

 


תכנית הלימודים


במהלך לימודי הוראת יהדות הסטודנטים דנים בשלל היבטים במרחב היצירה היהודית ועוסקים במקורות שונים, החל מכתבי חז"ל ועד להוגים מודרניים. הם מפתחים ידע, מיומנויות וכלים שנחוצים לניתוח של תכנים רלבנטיים הנלמדים כיום במערכת החינוך.

 


מתכונת הלימוד


היקפם של לימודי הוראת יהדות לחינוך העל יסודי הוא כשלוש שנים ושנת סטאז' בחינוך. הלימודים מתקיימים במסלול לימודי בוקר.
סטודנטים מצטיינים במכללה יכולים ללמוד בתכנית המצוינות בחינוך רג"ב (ראש גדול בהוראה). זוהי תכנית לימודים מקוצרת שנערכת במלגות שכר לימוד מלאה, שמאפשרת לסטודנטים להשלים את לימודיהם בפרק זמן קצר מן הרגיל.


על מוסד הלימוד


במכללת אוהלו בקצרין מתקיימת תכנית נוספת להוראת יהדות המכשירה מורים לבית הספר היסודי לכיתות א' - ו'. כמו כן, ניתן ללמוד בעוד שלל מסלולים במכללה, כגון לימודי חינוך לגיל הרך, לימודי חינוך מיוחד, לימודי חינוך גופני, לימודי הוראת לשון לבית הספר העל יסודי, לימודי הוראת לשון לבית הספר היסודי, לימודי הוראת אנגלית, לימודי הוראת ביולוגיה, לימודי הוראת מתמטיקה ועוד מבחר מסלולים.


מכללת אוהלו ממוקמת בקצרין והיא מתמקדת בהכשרתם של מחנכים, מנהיגים ומנהלים תוך קידום ערכי החדשנות בחינוך, במדעים ובספורט. המכללה פועלת לשילוב בחדשנות באקדמיה והיא מאפשרת לתלמידיה להתנסות בכלים טכנולוגיים ולקחת חלק באפשרויות ליזום ולהמציא דרך שיתופי פעולה עם חברות הייטק שונות. הלימודים במכללה מתאפיינים במתכונת פרקטית ששמה דגש על פיתוח מעשי של מיומנויות מתקדמות.

 


תנאי קבלה


מועמדים המעוניינים להתקבל ללימודי הוראת יהדות לעל יסודי במכללת אוהלו צריכים לעמוד בתנאי הקבלה הבאים: עליהם להיות בעלי ממוצע בגרויות של 92 ומעלה, בגרות באנגלית ברמת 4 יחידות לימוד ובגרות במקצוע מורחב ברמה של 5 יחידות לימוד. ציון הסכם הנדרש לצורך קבלה ללימודים הוא 540 ומעלה. יש לציין כי מועמדים שתעודת הבגרות שברשותם איננה בשפה העברית צריכים להציג ציון של לפחות 120 בבחינת יע"ל ולהיות בעלי ציון 80 ומעלה בבגרות בהבעה עברית ברמת 5 יחידות לימוד.


מועמדים שמעוניינים להתקבל ללימודים אך אינם עומדים בסף הקבלה הנדרש יכולים ללמוד במסלולי מכינה קדם אקדמית המוצעים במכללה. מכינות אלה מיועדות למועמדים שברשותם בגרות מלאה ובה ממוצע ציונים נמוך מן הסף הנדרש, לבעלי בגרות חלקית ולבוגרי 12 שנות לימוד שאין ברשותם תעודת בגרות. מועמדים למכינה שתעודת הבגרות שברשותם איננה בשפה העברית המועמדים צריכים גם לעמוד ביום היכרות והתאמה להוראה.


תעודה


סטודנטים שעומדים בהצלחה בכל חובות הלימודים בחוג זכאים לקבל שלוש תעודות. הם מקבלים תואר ראשון בחינוך B.Ed., תעודת הוראה וכן תעודת "רכזי אירועים וטקסים בבתי ספר". תעודה זו מאפשרת לתלמידים להוביל ולתכנן שלל טקסים ואירועים שנערכים במסגרת בית הספר.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת אוהלו - המכללה לחינוך, מדעים ולספורט בקצרין

עוד מסלולי לימוד - אוהלו - מכללה אקדמית לחינוך וספורט

ssssssssss

פורום לימודי חינוך

יש מסלולי הסבת אקדמאים לחינוך שמקבלים בהם תעודת הוראה?
מור
ללא תגובה
שכר של גננת לחינוך מיוחד
מאיה
1 תגובות
שכר לבוגרי תואר ראשון ותעודת הוראה אקווילנטית
אפרת
1 תגובות
מה עדיף מבחינת שכר? הסבת אקדמאים להוראה או תעודת הוראה?
אפרת
1 תגובות
אובדן תעודת הוראה
יעל חן
1 תגובות
תעודת הוראה או הסבת אקדמאים?
הילה גורן
1 תגובות
מה ללמוד כדי לעסוק בניהול מוסד חינוכי?
שלומית
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,043 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.0

    אוניברסיטת בן-גוריון1,090 חוות דעת

  • 4.1

    המכללה האקדמית ספיר686 חוות דעת

  • 4.1

    הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל547 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא לימודי חינוך לתעודה

מיכל דליות
מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה
Whatsapp Whatsapp