מלגות לנשואים - מלגה לסטודנטים נשואים

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות לחץ/י מלגות לסטודנטים 

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגות לימודים לנשואים - מלגות לימוד לסטודנטים נשואים והורים


סטודנטים וסטודנטיות נשואים נדרשים ללא מעט הוצאות כספיות במהלך הלימודים, בעיקר אם הם הורים לילדים. כדי להקל עליהם במימון הלימודים, מציעים גופים שונים מלגות ייעודיות לסטודנטים נשואים. מלגות אלה משתנות, חלקן מיועדות למימון עלויות הדיור לאותם סטודנטים, אחרות כוללות מלגות קיום. ניתן למצוא מלגות שמתאימות לאוכלוסיות מגוונות, בהן מלגות לסטודנטים נשואים מן המגזר הדתי, מלגות לנשואים שמתמודדים עם קשיים כלכליים ועוד. המטרה המרכזית במלגות אלה היא להקל על בני הזוג את ההוצאות הכספיות במהלך הלימודים כדי לסייע להם להתמקד בלימודיהם ולהצטיין בהם.

 

מלגות לנשואים


מלגות לסטודנטים נשואים אינן נפוצות מאוד, אולם קיימים כמה מסלולים שבהם יכולים להיעזר סטודנטים נשואים, עם או ללא ילדים. חלקן מוענקות על ידי קרנות או גופים פרטיים ואחרות מטעם מוסדות הלימוד עצמם לסטודנטים העומדים בתנאים הנדרשים.


מלבד מענקים כספיים שמציעים חלק מן המוסדות לסטודנטים הנשואים, ישנם מוסדות לימוד שמאפשרים להורים נשואים לקבל סיוע באופן נוסף, למשל דרך אפשרות להתגורר במעונות מוסד הלימוד בדירות המתאימות במיוחד להורים. מוסדות אלה מציעים לזוגות הנשואים דירות ייעודיות בבנייני המעונות השונים, גודל הדירות משתנה ממוסד למוסד. דירות אלה הן לרוב מרוהטות בריהוט בסיסי. דירות אלה במעונות כרוכות בתשלום שכר דירה חודשי שמותאם לזוגות, עם זאת יש לציין כי שכר הדירה בדירות לזוגות הוא לרוב גבוה מאשר בדירות אחרות במעונות מוסד הלימוד, בעיקר בגלל גודלן של דירות אלה שהוא לרוב גדול מאשר חדרים במעונות לסטודנטים שאינם נשואים.


יש להדגיש כי במקרים רבים, סטודנטים יכולים למצוא מלגה מתאימה שאיננה בהכרח נוגעת לסטטוס המשפחתי שלהם. באופן זה סטודנטים נשואים יכולים למצוא בקלות רבה מלגות הצטיינות, מלגות סיוע סוציו אקונומי, מלגות חונכות, מלגות דיור ועוד. סטודנטים יכולים למצוא מלגות לפי מוצא שמוענקות לפי ההשתייכות העדתית שלהם או של הוריהם וכמו כן מוצעות מלגות רבות לפי תחום הלימודים, בהן מלגות למנהל עסקים, מלגות לרפואה, מלגות לסיעוד ועוד. עם זאת, יש לציין כי במקרים מסוימים מעדיפים במוסדות או בקרנות להעניק את המלגות הללו לסטודנטים מרקע סוציו אקונומי נמוך שלהם נזקקות כלכלית וכך יקנו עדיפות פחותה לזוגות סטודנטים ששניהם בעלי הכנסה במהלך הלימודים. עם זאת, שיקול זה אינו בהכרח תקף בכל מלגה ובכל קרן.


כמו כן, רצוי תמיד לפנות ישירות אל מוסד הלימוד כדי לברר לגבי מלגות פנימיות. מרבית מוסדות הלימוד מציעים מלגות פנימיות המשתנות משנה לשנה, חלק מן המלגות הללו יכולות להתאים גם לסטודנטים או סטודנטיות נשואים שלומדים באותו מוסד. בדרך כלל, נדרשת עמידה בחובות האקדמיים ושמירה על ממוצע ציונים מסוים כדי לקבל מלגות פנימיות מטעם מוסד הלימוד.

 

הנה חלק מן המלגות שיכולות להתאים לסטודנטים נשואים:


לתשומת לבכם! מלגות הלימוד משתנות מעת לעת. אנו ממליצים לפנות ישירות אל מוסדות הלימוד כדי לקבל את המידע העדכני והמפורט ביותר לגבי מלגות הלימוד העדכניים לשנת הלימודים הנוכחית.

 

 

  • מלגת קיום לסטודנטים נשואים - מכון לב: במכון לב יכולים סטודנטים נשואים בבית המדרש להגיש בקשה למלגות קיום. סטודנטים שמתכננים להתחתן במהלך שנת הלימודים יכולים להגיש בקשה למלגה חלקית שמותאמת לפרק הזמן בו הם נשואים במהלך הלימודים.

 

  • שערי מדע ומשפט - מלגות לבני משפחה: מלגה זו מיועדת לבני משפחה שלומדים יחד באותה שנת לימוד במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט, היא מתאימה גם לסטודנטים בני זוג נשואים שלומדים יחד. מוסד הלימוד מביא בחשבון קריטריונים כגון מצב סוציו אקונומי והישגים לימודיים. מלגות אלה ניתנות אחרי קיזוז של סכומי מלגות נוספות שמתקבלות מטעם מוסד הלימוד. מלגה זו ניתנת גם לקרובי משפחה נוספים מדרגה ראשונה כגון הורים, אחים או בנים.

 

  • דיקאנט הסטודנטים באוניברסיטת תל-אביב: בדיקאנט מציעים סיוע כלכלי לסטודנטים על סמך גורמים שונים, בין היתר מעניקים לעיתים מלגות סיוע בדיור לסטודנטים נשואים ולסטודנטים הורים אשר קיבלו תשובה שלילית לגבי אפשרות להתגורר במעונות האוניברסיטה. מלגות אלה מיועדות רק לסטודנטים שלומדים לתואר ראשון או שני בהיקף 60 אחוזים ומעלה. מובאים בחשבון היבטים כגון מצב כלכלי, עיסוק הסטודנטים והישגים במהלך הלימודים.

 

  • מכללת גבעת וושינגטון: במכללת גבעת וושינגטון מעניקים לעיתים מלגות שונות לסטודנטים נשואים והורים. מלגות אלה ניתנות לסטודנטים שהם הורים לילד אחד לפחות שלהם נזקקות כלכלית. זוהי מלגה לתואר ראשון. המלגה ניתנת בין היתר לזוגות שבהם לפחות אחד מבני הזוג זכאי להבטחת הכנסה מביטוח לאומי, מקבל הבטחת הכנסה לאברכים או מקבל תשלום מזונות מביטוח לאומי במשך פרק זמן מוגדר לפני תחילת הלימודים. בני הזוג צריכים לצרף את האישורים הנדרשים ולהגישם במוסד הלימוד, שדן בכל מקרה לגופו.

 

מלגות לסטודנטים נשואים עם ילדים


חשוב להדגיש כי במרבית המקרים, מלגות הלימוד להורים מיועדות להורים יחידנים, בהם אימהות חד הוריות ואבות חד הוריים. מלגות להורים יחידנים נועדו לסייע להורים אלה לממן את הלימודים לאור העומס הכלכלי הרב שמוטל עליהן במימון עלויות התואר ובטיפול בילדיהם. עם זאת, במקרים מסוימים קיימים ארגונים או קרנות שמציעים מלגות לסטודנטים נשואים שהם הורים לילדים.

 

 

  • מלגה לסטודנטים נשואים המתגוררים באזור חלוצה - המלגה ניתנת על ידי המרכז התורני "חלוצה" שבו משלבים לימודים עם לימוד בבית המדרש. מרכז זה מציע למשפחות שמתגוררות בחבל חלוצה לקבל מלגת לימוד על לימודים במוסד זה. התכנית כוללת לימוד תחומי האמונה והגמרא בבית המדרש, לימוד בחבורה בתחום בית המדרש וכן סל תנאים. הסטודנטים מקבלים מלגת מחיה, מענק כספי על כל יחד וכן השתתפות בשכר הדירה. אלו הן מלגות לסטודנטים דתיים, שמיועדות לסטודנטים נשואים ממשפחות דתיות.

 

מלגה לסטודנטים מתחתנים - סטודנטים נישאים מלגה


סטודנטים אשר עורכים את חתונתם במהלך תקופת הלימודים נקלעים לרוב לעומס לא קטן מבחינה כלכלית וכן מבחינה לימודית. הם נדרשים לשלב בין ההכנות הרבות לקראת החתונה עם הדרישות האקדמיות, ההכנה למבחנים והשלמת המטלות השונות. ארגונים שונים מעניקים לסטודנטים מלגות שונות שמטרתן לסייע במימון עלויות החתונה. באמצעות מלגות אלה הסטודנטים יכולים לממן בקלות רבה יותר הוצאות חשובות במהלך טקס החתונה.

 

מלגות ללא התנדבות


מלגות ללא התנדבות יכולות להתאים במיוחד לסטודנטים נשואים עם ילדים, שמעוניינים לשלב קבלת מלגה בלוח הזמנים העמוס שלהם שכולל את הלימודים ואת המעגל המשפחתי והעבודה. קיימות לא מעט מלגות לימוד שבהן אין צורך בהשלמת מכסת שעות התנדבות למען הקהילה כדי לקבל את ההטבה הכספית.


בין סוגי המלגות ללא התנדבות ניתן למצוא מלגות הצטיינות רבות, שמיועדות לסטודנטים על סמך ההישגים שלהם במהלך שנת הלימודים או בהתאם לנתוני קבלה גבוהים במיוחד בעת הגשת המועמדות ללימודים. כמו כן, בוגרי שירות צבאי מלא יכולים להיעזר במלגות לחיילים משוחררים. אחת מן המלגות הללו היא שנה אקדמית ראשונה חינם שמיועדת לחיילים משוחררים יוצאי הפריפריה החברתית והגיאוגרפית, מלגה זו היא בגובה שכר הלימוד המלא לשנת הלימודים הראשונה. היא מוענקת גם לסטודנטים שהם חיילים משוחררים שבוחרים ללמוד במוסדות מוכרים בפריפריה.


נוסף על כך, חלק מן הקרנות והגופים הפרטיים המציעים מלגות אינם דורשים פעילות התנדבותית כחלק מן החובות לקבלתן. כך למשל מלגת האפוטרופוס הכללי מוענקת לבוגרי שירות צבאי מלא שלהם נזקקות סוציו אקונומית. מוענקות גם מלגות לעולים חדשים. המלגות הללו מוענקות באופן חד פעמי ולא ניתן לשלבן עם קבלת מלגות נוספות במהלך שנת הלימודים.

 

רשימת מלגות: מלגות לסטודנטים נשואים

לכל המלגות
קהילת סטודנטים בית שמש
הגישו מועמדות
מלגות לסטודנטים נשואים הגרים באזור חלוצה
הגישו מועמדות
יורדים בטוח לאילת
הגישו מועמדות
מועצה אזורית קריית טבעון - קרן גרין
הגישו מועמדות
המועצה האזורית עמק לוד - מלגה לתושבי המקום
הגישו מועמדות
עמותת כנפיים של קרמבו - מלגה למתנדבים בעמותה
הגישו מועמדות
המכללה האקדמית נתניה - מלגות לשני בני זוג או בני משפחה מדרגה ראשונה
הגישו מועמדות
מלגה ללימודי המכינה האוניברסיטאית חיפה
הגישו מועמדות
מלגה לתושבי יבנה
הגישו מועמדות
מכון לב - מלגת קיום לנשואים
הגישו מועמדות
קרן ראשון לציון - מלגה לסטודנטים נשואים
הגישו מועמדות
מועדון סורופטימיסט קרית טבעון
הגישו מועמדות
קרן "מעולה לעולה" לדוברי רוסית
הגישו מועמדות
קרן רש"י תכנית אקדמיה
הגישו מועמדות
התאחדות יוצאי הודו בישראל
הגישו מועמדות
מלגה לבני משפחה - שערי מדע ומשפט
הגישו מועמדות
מכון טכנולוגי חולון - קרן הישג לחיילים בודדים משוחררים
הגישו מועמדות
מלגה לנפגעי טרור מטעם קרן המגבית המאוחדת של אוטווה
הגישו מועמדות
אוניברסיטת חיפה- מלגות סיוע לתואר ראשון
הגישו מועמדות
מלגות מחיה של משרד התמת להורים יחידים ללימודי תואר ראשון
הגישו מועמדות
מלגות - המרכז האקדמי רופין
הגישו מועמדות
שערי מדע ומשפט - מלגות לימודים
הגישו מועמדות
מכללת נתניה - רשימת מלגות
הגישו מועמדות
קרן הישג לסטודנטים שהוכרו כחיילים בודדים במהלך השרות הצבאי
הגישו מועמדות

שאלות הגולשים מהפורום: מלגות לסטודנטים נשואים

כניסה לפורום מלגות
נועה חטב
מלגת לילדה להורים נכים
55 צפיות
משי
מלגה להוראה במכללת לוינסקי
68 צפיות
איימן חטיב
מלגה לחולה אונקולוגי לתואר ראשון
83 צפיות
יבגניה נסירובה
מלגה לסטודנטים בודדים בארץ
74 צפיות
משי אדרי
מלגות להורים שילדיהם בחינוך המיוחד
123 צפיות
רון
מלגות להורה גרוש המשלם מזונות
256 צפיות
תקווהנ יצחק
מלגה להשלמת בגרות בפיזיקה
192 צפיות
נתלי
מלגות לקורסים באנגלית וקורס אמירם
238 צפיות
דניאל מ
מלגות קיום על רקע סוציו אקונומי
366 צפיות
שירה
מילוי פרטים בריאותיים של ההורים במלגת משרד החינוך
198 צפיות
בתיה דדון
בקשת מלגה ללימוד חינוך מיוחד
225 צפיות
אלישבע
איך אוכל לקבל מלגה?
439 צפיות
יאיר מוריוסף
מלגה לתלמיד במכינה קדם צבאית
350 צפיות
אסתר
מלגה ללימודי הנדסאים בטכנולוגית באר שבע
219 צפיות
עומר
איזה קריטריונים למלגה מזכאים לסיוע גבוה יותר?
322 צפיות
יוסף יאסין
שליחת המסמך חסר מהרווחה
242 צפיות
אסתר
מלגה לבני העדה האתיופית
525 צפיות
רות
מלגות להשלמה של תואר ראשון בחינוך
384 צפיות
יעלת חן
סיוע כלכלי במימון לימודים
444 צפיות
הדס ברו
מלגות להורים באוניברסיטת אריאל
306 צפיות
אלכס
מלגה לסטודנט מהפריפריה
750 צפיות
אביה אסידו
מלגה למשלימי שירות לאומי מעדות המזרח
559 צפיות
נטע
מלגה ליוצאי ברית המועצות לשעבר
1187 צפיות
עדי
מלגה להורים לילדים
530 צפיות
אינאס אמארה
מלגה להורים ללימודי תואר שני
487 צפיות

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp