לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > מלגות > מלגות לסטודנטים נשואים

מלגות לנשואים - מלגה לסטודנטים נשואים


מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות - לחץ/י רשימת מלגות
עוד מסלולים ומידע
הגרלת מלגת לימודים בישראל
מלגות לחיילים
עידוד השכלה במדעים ובטכנולוגיה
מלגות לעידוד נשים באקדמיה
מלגת מפעל הפיס
מלגות לעדה האתיופית
מלגות חונכות
מלגת דיור
מלגה לבגרות
מלגות דתיים חרדים
 
 
מלגות פריפריה
מלגות פר"ח
מלגה לתואר ראשון
מלגות תואר שני
מלגות לפוסט דוקטורט
מלגות לקליטת סגל
מלגות לתואר שלישי
מלגות קיום
מלגות חו"ל
פרסום מלגה

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

מלגות לימודים לנשואים - מלגות לימוד לסטודנטים נשואים והורים


סטודנטים וסטודנטיות נשואים נדרשים ללא מעט הוצאות כספיות במהלך הלימודים, בעיקר אם הם הורים לילדים. כדי להקל עליהם במימון הלימודים, מציעים גופים שונים מלגות ייעודיות לסטודנטים נשואים. מלגות אלה משתנות, חלקן מיועדות למימון עלויות הדיור לאותם סטודנטים, אחרות כוללות מלגות קיום. ניתן למצוא מלגות שמתאימות לאוכלוסיות מגוונות, בהן מלגות לסטודנטים נשואים מן המגזר הדתי, מלגות לנשואים שמתמודדים עם קשיים כלכליים ועוד. המטרה המרכזית במלגות אלה היא להקל על בני הזוג את ההוצאות הכספיות במהלך הלימודים כדי לסייע להם להתמקד בלימודיהם ולהצטיין בהם.

 

מלגות לנשואים


מלגות לסטודנטים נשואים אינן נפוצות מאוד, אולם קיימים כמה מסלולים שבהם יכולים להיעזר סטודנטים נשואים, עם או ללא ילדים. חלקן מוענקות על ידי קרנות או גופים פרטיים ואחרות מטעם מוסדות הלימוד עצמם לסטודנטים העומדים בתנאים הנדרשים.


מלבד מענקים כספיים שמציעים חלק מן המוסדות לסטודנטים הנשואים, ישנם מוסדות לימוד שמאפשרים להורים נשואים לקבל סיוע באופן נוסף, למשל דרך אפשרות להתגורר במעונות מוסד הלימוד בדירות המתאימות במיוחד להורים. מוסדות אלה מציעים לזוגות הנשואים דירות ייעודיות בבנייני המעונות השונים, גודל הדירות משתנה ממוסד למוסד. דירות אלה הן לרוב מרוהטות בריהוט בסיסי. דירות אלה במעונות כרוכות בתשלום שכר דירה חודשי שמותאם לזוגות, עם זאת יש לציין כי שכר הדירה בדירות לזוגות הוא לרוב גבוה מאשר בדירות אחרות במעונות מוסד הלימוד, בעיקר בגלל גודלן של דירות אלה שהוא לרוב גדול מאשר חדרים במעונות לסטודנטים שאינם נשואים.


יש להדגיש כי במקרים רבים, סטודנטים יכולים למצוא מלגה מתאימה שאיננה בהכרח נוגעת לסטטוס המשפחתי שלהם. באופן זה סטודנטים נשואים יכולים למצוא בקלות רבה מלגות הצטיינות, מלגות סיוע סוציו אקונומי, מלגות חונכות, מלגות דיור ועוד. סטודנטים יכולים למצוא מלגות לפי מוצא שמוענקות לפי ההשתייכות העדתית שלהם או של הוריהם וכמו כן מוצעות מלגות רבות לפי תחום הלימודים, בהן מלגות למנהל עסקים, מלגות לרפואה, מלגות לסיעוד ועוד. עם זאת, יש לציין כי במקרים מסוימים מעדיפים במוסדות או בקרנות להעניק את המלגות הללו לסטודנטים מרקע סוציו אקונומי נמוך שלהם נזקקות כלכלית וכך יקנו עדיפות פחותה לזוגות סטודנטים ששניהם בעלי הכנסה במהלך הלימודים. עם זאת, שיקול זה אינו בהכרח תקף בכל מלגה ובכל קרן.


כמו כן, רצוי תמיד לפנות ישירות אל מוסד הלימוד כדי לברר לגבי מלגות פנימיות. מרבית מוסדות הלימוד מציעים מלגות פנימיות המשתנות משנה לשנה, חלק מן המלגות הללו יכולות להתאים גם לסטודנטים או סטודנטיות נשואים שלומדים באותו מוסד. בדרך כלל, נדרשת עמידה בחובות האקדמיים ושמירה על ממוצע ציונים מסוים כדי לקבל מלגות פנימיות מטעם מוסד הלימוד.

 

הנה חלק מן המלגות שיכולות להתאים לסטודנטים נשואים:


לתשומת לבכם! מלגות הלימוד משתנות מעת לעת. אנו ממליצים לפנות ישירות אל מוסדות הלימוד כדי לקבל את המידע העדכני והמפורט ביותר לגבי מלגות הלימוד העדכניים לשנת הלימודים הנוכחית.

 

 

  • מלגת קיום לסטודנטים נשואים - מכון לב: במכון לב יכולים סטודנטים נשואים בבית המדרש להגיש בקשה למלגות קיום. סטודנטים שמתכננים להתחתן במהלך שנת הלימודים יכולים להגיש בקשה למלגה חלקית שמותאמת לפרק הזמן בו הם נשואים במהלך הלימודים.

 

  • שערי מדע ומשפט - מלגות לבני משפחה: מלגה זו מיועדת לבני משפחה שלומדים יחד באותה שנת לימוד במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט, היא מתאימה גם לסטודנטים בני זוג נשואים שלומדים יחד. מוסד הלימוד מביא בחשבון קריטריונים כגון מצב סוציו אקונומי והישגים לימודיים. מלגות אלה ניתנות אחרי קיזוז של סכומי מלגות נוספות שמתקבלות מטעם מוסד הלימוד. מלגה זו ניתנת גם לקרובי משפחה נוספים מדרגה ראשונה כגון הורים, אחים או בנים.

 

  • דיקאנט הסטודנטים באוניברסיטת תל-אביב: בדיקאנט מציעים סיוע כלכלי לסטודנטים על סמך גורמים שונים, בין היתר מעניקים לעיתים מלגות סיוע בדיור לסטודנטים נשואים ולסטודנטים הורים אשר קיבלו תשובה שלילית לגבי אפשרות להתגורר במעונות האוניברסיטה. מלגות אלה מיועדות רק לסטודנטים שלומדים לתואר ראשון או שני בהיקף 60 אחוזים ומעלה. מובאים בחשבון היבטים כגון מצב כלכלי, עיסוק הסטודנטים והישגים במהלך הלימודים.

 

  • מכללת גבעת וושינגטון: במכללת גבעת וושינגטון מעניקים לעיתים מלגות שונות לסטודנטים נשואים והורים. מלגות אלה ניתנות לסטודנטים שהם הורים לילד אחד לפחות שלהם נזקקות כלכלית. זוהי מלגה לתואר ראשון. המלגה ניתנת בין היתר לזוגות שבהם לפחות אחד מבני הזוג זכאי להבטחת הכנסה מביטוח לאומי, מקבל הבטחת הכנסה לאברכים או מקבל תשלום מזונות מביטוח לאומי במשך פרק זמן מוגדר לפני תחילת הלימודים. בני הזוג צריכים לצרף את האישורים הנדרשים ולהגישם במוסד הלימוד, שדן בכל מקרה לגופו.

 

מלגות לסטודנטים נשואים עם ילדים


חשוב להדגיש כי במרבית המקרים, מלגות הלימוד להורים מיועדות להורים יחידנים, בהם אימהות חד הוריות ואבות חד הוריים. מלגות להורים יחידנים נועדו לסייע להורים אלה לממן את הלימודים לאור העומס הכלכלי הרב שמוטל עליהן במימון עלויות התואר ובטיפול בילדיהם. עם זאת, במקרים מסוימים קיימים ארגונים או קרנות שמציעים מלגות לסטודנטים נשואים שהם הורים לילדים.

 

 

  • מלגה לסטודנטים נשואים המתגוררים באזור חלוצה - המלגה ניתנת על ידי המרכז התורני "חלוצה" שבו משלבים לימודים עם לימוד בבית המדרש. מרכז זה מציע למשפחות שמתגוררות בחבל חלוצה לקבל מלגת לימוד על לימודים במוסד זה. התכנית כוללת לימוד תחומי האמונה והגמרא בבית המדרש, לימוד בחבורה בתחום בית המדרש וכן סל תנאים. הסטודנטים מקבלים מלגת מחיה, מענק כספי על כל יחד וכן השתתפות בשכר הדירה. אלו הן מלגות לסטודנטים דתיים, שמיועדות לסטודנטים נשואים ממשפחות דתיות.

 

מלגה לסטודנטים מתחתנים - סטודנטים נישאים מלגה


סטודנטים אשר עורכים את חתונתם במהלך תקופת הלימודים נקלעים לרוב לעומס לא קטן מבחינה כלכלית וכן מבחינה לימודית. הם נדרשים לשלב בין ההכנות הרבות לקראת החתונה עם הדרישות האקדמיות, ההכנה למבחנים והשלמת המטלות השונות. ארגונים שונים מעניקים לסטודנטים מלגות שונות שמטרתן לסייע במימון עלויות החתונה. באמצעות מלגות אלה הסטודנטים יכולים לממן בקלות רבה יותר הוצאות חשובות במהלך טקס החתונה.

 

מלגות ללא התנדבות


מלגות ללא התנדבות יכולות להתאים במיוחד לסטודנטים נשואים עם ילדים, שמעוניינים לשלב קבלת מלגה בלוח הזמנים העמוס שלהם שכולל את הלימודים ואת המעגל המשפחתי והעבודה. קיימות לא מעט מלגות לימוד שבהן אין צורך בהשלמת מכסת שעות התנדבות למען הקהילה כדי לקבל את ההטבה הכספית.


בין סוגי המלגות ללא התנדבות ניתן למצוא מלגות הצטיינות רבות, שמיועדות לסטודנטים על סמך ההישגים שלהם במהלך שנת הלימודים או בהתאם לנתוני קבלה גבוהים במיוחד בעת הגשת המועמדות ללימודים. כמו כן, בוגרי שירות צבאי מלא יכולים להיעזר במלגות לחיילים משוחררים. אחת מן המלגות הללו היא שנה אקדמית ראשונה חינם שמיועדת לחיילים משוחררים יוצאי הפריפריה החברתית והגיאוגרפית, מלגה זו היא בגובה שכר הלימוד המלא לשנת הלימודים הראשונה. היא מוענקת גם לסטודנטים שהם חיילים משוחררים שבוחרים ללמוד במוסדות מוכרים בפריפריה.


נוסף על כך, חלק מן הקרנות והגופים הפרטיים המציעים מלגות אינם דורשים פעילות התנדבותית כחלק מן החובות לקבלתן. כך למשל מלגת האפוטרופוס הכללי מוענקת לבוגרי שירות צבאי מלא שלהם נזקקות סוציו אקונומית. מוענקות גם מלגות לעולים חדשים. המלגות הללו מוענקות באופן חד פעמי ולא ניתן לשלבן עם קבלת מלגות נוספות במהלך שנת הלימודים.

 

רשימת מלגות: מלגות לסטודנטים נשואים
לכל המלגות
 קהילת סטודנטים בית שמשהגישו מועמדות
 מלגות לסטודנטים נשואים הגרים באזור חלוצההגישו מועמדות
 יורדים בטוח לאילתהגישו מועמדות
 מועצה אזורית קריית טבעון - קרן גריןהגישו מועמדות
 המועצה האזורית עמק לוד - מלגה לתושבי המקוםהגישו מועמדות
 עמותת כנפיים של קרמבו - מלגה למתנדבים בעמותההגישו מועמדות
 המכללה האקדמית נתניה - מלגות לשני בני זוג או בני משפחה מדרגה ראשונההגישו מועמדות
 מלגה ללימודי המכינה האוניברסיטאית חיפההגישו מועמדות
 מלגה לתושבי יבנההגישו מועמדות
 מכון לב - מלגת קיום לנשואיםהגישו מועמדות
 קרן ראשון לציון - מלגה לסטודנטים נשואיםהגישו מועמדות
 מועדון סורופטימיסט קרית טבעוןהגישו מועמדות
 קרן "מעולה לעולה" לדוברי רוסיתהגישו מועמדות
 קרן רש"י תכנית אקדמיההגישו מועמדות
 התאחדות יוצאי הודו בישראלהגישו מועמדות
 מלגה לבני משפחה - שערי מדע ומשפטהגישו מועמדות
 מכון טכנולוגי חולון - קרן הישג לחיילים בודדים משוחרריםהגישו מועמדות
 מלגה לנפגעי טרור מטעם קרן המגבית המאוחדת של אוטווההגישו מועמדות
 אוניברסיטת חיפה- מלגות סיוע לתואר ראשוןהגישו מועמדות
 מלגות מחיה של משרד התמת להורים יחידים ללימודי תואר ראשוןהגישו מועמדות
 מלגות - המרכז האקדמי רופיןהגישו מועמדות
 שערי מדע ומשפט - מלגות לימודיםהגישו מועמדות
 מכללת נתניה - רשימת מלגותהגישו מועמדות
 קרן הישג לסטודנטים שהוכרו כחיילים בודדים במהלך השרות הצבאיהגישו מועמדות


שאלות הגולשים מהפורום: מלגות לסטודנטים נשואים
כניסה לפורום מלגות
 מלגות להשלמה של תואר ראשון בחינוך12/05/2019    (119 צפיות)
 סיוע כלכלי במימון לימודים24/04/2019    (202 צפיות)
 מלגות להורים באוניברסיטת אריאל24/02/2019    (73 צפיות)
 מלגה לסטודנט מהפריפריה16/01/2019    (222 צפיות)
 מלגה למשלימי שירות לאומי מעדות המזרח07/01/2019    (122 צפיות)
 מלגה ליוצאי ברית המועצות לשעבר06/01/2019    (159 צפיות)
 מלגה להורים לילדים19/11/2018    (143 צפיות)
 מלגה להורים ללימודי תואר שני16/11/2018    (200 צפיות)
 מלגות לסטודנטים הורים12/11/2018    (195 צפיות)
 מלגות לבני זוג סטודנטים עם ילדים01/11/2018    (220 צפיות)
 מלגה לקלינאות תקשורת לנשים חרדיות21/10/2018    (293 צפיות)
 מלגות על רקע מצב רפואי15/10/2018    (301 צפיות)
 מלגות לסטודנטים להנדסה במכללת אפקה04/09/2018    (559 צפיות)
 מלגת קיום לחיילת בודדה לאוניברסיטה הפתוחה04/08/2018    (143 צפיות)
 מלגה למתגוררים מעבר לקו הירוק30/07/2018    (196 צפיות)
 מלגה לחייל קרבי לתואר ראשון23/07/2018    (203 צפיות)
 זכאות למלגה ללימודי מקצוע לחרדים08/07/2018    (241 צפיות)
 מלגה לסטודנטים עם הורים בעלי נכות10/06/2018    (167 צפיות)
 מלגה לסטודנט ממשפחה מעוטת יכולת06/06/2018    (171 צפיות)
 מימון קורס תיווך לחרדים ללא הכנסה29/05/2018    (168 צפיות)
 מלגה להורים בעלי נכות23/05/2018    (172 צפיות)
 זכאות למלגה לחרדים לשעבר עם ילדים21/05/2018    (190 צפיות)
 מלגות דיור לסטודנטים שלא נתמכים על ידי ההורים19/05/2018    (306 צפיות)
 מלגה להורים חרדים בלימודי משפטים 14/05/2018    (186 צפיות)
 מלגות לתומכי לחימה ללימודי לעיצוב אופנה08/05/2018    (163 צפיות)
 
פורומים בתחום
פורום מלגות
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
מסלול מצטיינים בפקולטות שונות בישראל
מלגות לימודים לאימהות חד הוריות ולהורים יחידנים
מלגות מצטיינים למועמדים ולסטודנטים
מלגות ללימודי רפואה
מלגות להנדסאים - פרויקטים וקרנות
עוד מאמרים
 סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
על איזו מלגה מדובר? (לפני 5 שעות, 37 דקות)
מלגות ללימודי פסיכודרמה באוניברסיטת חיפה (לפני 1 ימים, 4 שעות, 12 דקות)
מלגות לנשים דתיות וחרדיות (לפני 1 ימים, 4 שעות, 15 דקות)
מלגות ללימודי חינוך מיוחד (לפני 1 ימים, 4 שעות, 25 דקות)
מלגות ללימודי רפואה משלימה (לפני 1 ימים, 4 שעות, 26 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD