מכללת קרנליוס

שירות אישי - צור קשר

מכללת קרנליוס
מכללת קרנליוס
מכללת קרנליוס
מכללת קרנליוס
מכללת קרנליוס
מכללת קרנליוס

מכללת קרנליוס - Kernelios


על מוסד הלימוד


קרנליוס (Kernelios) הוא מרכז להכשרת מומחי סייבר, שבו נערכים קורסים לתעודה במקצועות הסייבר. מוסד הלימוד הוקם בשנת 2014 מתוך שאיפה להכשיר מומחי סייבר שברשותם ידע מעשי, כדי לענות על מחסור ניכר בעובדים בעלי ניסיון פרקטי בשוק של היום. בארגוני אבטחת מידע היום ישנו ביקוש רב במיוחד לעובדים שברשותם ידע בהגנת סייבר, מרכז ההכשרה שואף לספק מענה לצורך זה ולהכשיר עובדים שיהוו את מרכז הגנת הסייבר בכל ארגון בו ישתלבו בהמשך דרכם.


מוסד הלימוד שם דגש על הקנייה של ידע מעשי לתלמידיו במסגרת הקורסים. הקורסים במכללה זו שמים דגש משמעותי על ההתנסות המעשית Hands On. הם כוללים סימולטורים ייחודיים בתחום הסייבר אשר מדמים תקיפות סייבר משלל סוגים, כדי לאפשר למשתתפים לתרגל בפועל את טכניקות ההתגוננות. קורסים אלה פותחו על ידי מומחים מנוסים מתעשיית ההייטק אשר מתמחים בסייבר ובאבטחת מידע. כמו כן, הקורסים כוללים עבודה פרקטית במעבדות סייבר שבהן מדמים מצבי אמת מן התעשייה ומאפשרים לתלמידים לצבור ידע מעשי בתחום הגנת הסייבר. במכללה סבורים כי ידע פרקטי זה המוענק לסטודנטים יכולים להקנות להם יתרון בעת השתלבותם בתעשייה ולסייע להם בעבודתם בפועל כמומחי הגנת סייבר, ענף שבו הכלים הפרקטיים חשובים במיוחד.


תכניות הלימוד המתקיימות בקרנליוס כוללות נושאים פרקטיים ואקטואליים שאותם נדרשים מומחי סייבר להכיר במסגרת תפקידם בארגונים. במהלך הקורסים מפתחים את מיומנויות התכנות ומתוודעים לסוגי בדיקות בתחום הסייבר. כמו כן, נלמדים כלים מקצועיים להשתלבות בפרויקטים בתחום הסייבר בהתאם לצורכי השוק, תוך היכרות עם שינויים והתפתחויות עדכניות בתחום זה.


בוגרי הקורסים יכולים להשתמש בכלים הנרכשים בקרנליוס כדי לפתוח דלת לשלל אפיקים תעסוקתיים בעולם ההייטק. ידע וכלים אלה יכולים להקנות להם יתרון בראיונות עבודה למול מועמדים אחרים וכן לסייע למי שכבר משולבים בארגונים בתחום הסייבר ומעוניינים לקדם את הקריירה. הבוגרים משתלבים במבחר מסגרות כגון ארגוני אבטחת מידע, תפקידים בתחום הרשתות וכן בתפקידי סייבר בארגונים וחברות בתחומים אחרים במשק. מוסד הלימוד ממוקם בראשון לציון.

 


מסלולי הלימוד


מרכז ההכשרה קרנליוס מציע תכניות לימודית עודה שונות בתחום הסייבר. קורסים אלה מותאמים כאמור לצורכים העכשוויים של התעשייה והתכנים בהם מעודכנים באופן מתמיד כדי להתאים לדרישות של ארגונים בהתמודדותם על איומי סייבר מסוגים שונים. בוגרי הקורסים מקבלים תעודות מוכרות שחלקן מוענקות על ידי גורמים ממשלתיים מוסמכים בתחום הסייבר, מה שמאפשר לבוגרים להשתלב במבחר מסגרות בענף ההייטק. בין הקורסים הנלמדים בקרנליוס נכללים המסלולים הבאים:


קורס CHCSS - מיישמי הגנת סייבר


קורס מיישם הגנת סייבר הוא קורס ברמת בסיס שמתאים למתחילים בעולם הסייבר המעוניינים להשתלב באופן מקצועי בתחומי אבטחת המידע והסייבר וכן למי ששואפים לערוך שינוי מקצועי ולהשתלב בענפים אלה. זהו קורס פרקטי באופיו והוא שם דגש על הכלים המעשיים שנחוצים לאנשי הגנת סייבר במסגרת עבודתם השוטפת.


לאורך קורס CHCSS לומדים על מגוון רחב של נושאים ומכירים שיטות לתקיפה ולהגנה מעולם הסייבר, תוך היכרות עם מגמות אחרונות מתחום האבטחה ועם שינויים שמתחוללים בו. הקורס שם דגש על הידע המעשי בהגנת הסייבר ולשם כך משולבים בו מגוון התרגולים המעשיים, המספקים לתלמידים אפשרות להתנסות Hands On. במוסד הלימוד שואפים לחשוף את משתתפי הקורס לשלל תיאוריות וכלים פרקטיים כדי לסייע להם לפתח מאגר ידע נרחב שיסייע בעת השתלבותם בתעשייה לאחר תום ההכשרה.
המשתתפים מתרגלים את החומר הנלמד במעבדות שבהן מתנסים בשימוש בכלים המדמים תהליכים בעולם הסייבר. נוסף על כך, המשתתפים בקורס זה לוקחים חלק בהתנסות בסימולטור סייבר אשר בו מדמים תקיפות סייבר משלל סוגים ומתרגלים את אסטרטגיות ההתגוננות המתאימות לתקיפות אלה.


היקפו של קורס מיישם הגנת סייבר הוא בין 11 - 12 חודשים. הוא כולל כ - 510 שעות לימוד. מועמדים המעוניינים להתקבל לקורס זה אינם נדרשים בהכרח בניסיון תעסוקתי בתחום הסייבר אולם יש צורך בידע במחשבי ובשליטה בשפה האנגלית. בוגרי ההכשרה שעומדים בכל הדרישות במהלך הקורס מקבלים כמה תעודות, בהן הסמכת CHCSS, תעודה המוענקת על ידי משרד העבודה והרווחה, תעודה הניתנת על ידי מערך הסייבר הלאומי וכן תעודת MCSA מטעם חברת מיקרוסופט. דיפלומות אלה פותחות שלל אפשרויות תעסוקה בשוק ההייטק של היום.


קורס CHPTE - בודקי חדירות PT


קורס CHPTE אשר מתקיים במרכז ההכשרה קרנליוס הוא מסלול ברמת ביניים בתחום אבטחת המידע והוא מתאים למשתתפים שברצונם לשכלל ולשדרג את הידע במבדקי חדירה PT ולפתח את הכישורים בתכנות בשפת פייתון.


במהלך הקורס לומדים שלל נושאים טכנולוגיים מתקדמים בתחום בדיקות החדירה. המשתתפים לומדים לעומק על תכנות בפייתון ועבודה בפרויקטים בפייתון ומקבלים כלים בסיסיים בתכנות מונחה עצמים. כמו כן נלמד שימוש ב - Threads תוך היכרות עם שלל קונבציות תכנות. בחלקו השני של מסלול זה המשתתפים לומדים בהרחבה על אסטרטגיות לאיסוף של מודיעין סייבר ודנים באופן ביצוע בדיקות חדירה ברמת התשתית וברמת היישום. בחלק זה של ההכשרה עושים שימוש בשלל כלים לניהול ולהעברה של מטענים להתקפות. כך הם לומדים לעשות שימוש בכלים להתקפת סייבר כגון פריצת רשתות WI FI, חטיפת Sessions וכלים נוספים לתקיפת SQL, XSS, Phishing ועוד. נוסף על כך נלמדות טכניקות להערכה של פגיעות לאתרי אינטרנט שונים.


תכנית זו כוללת כ - 15 מפגשים והיא נפרשת על פני כ - 150 שעות לימוד. במהלכה מתקיימים שלל תרגולים פרקטיים שדרכם המשתתפים יכולים לשכלל את מיומנויות הסייבר והתכנות שברשותם. המשתתפים לוקחים חלק במעבדות שפותחו לצורך הקורס וכן משתתפים בסימולטור סייבר שמדמה תקיפות שונות ומאפשר ליישם את החומר הנלמד ולבצע בפועל אסטרטגיות להתגוננות בפני תקיפות אלה.


מועמדים המעוניינים להתקבל לקורס זה נדרשים להוכיח ידע מעמיק בתחום הסייבר ולהציג ניסיון מקצועי רלבנטי בענף. עליהם להיות בעלי ידע בתקיפות סייבר ולהכיר כלי תקיפה עדכניים. כמו כן, נדרש ידע בפרוטוקולי רשת TCP IP והיכרות עם פקודות לינוקס ועם KALI לינוקס.

 

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp