קורס כוריאוגרפיה ותנועה לתעודה במכללה האקדמית ספיר

שירות אישי - צור קשר

המכללה האקדמית ספיר

קורס כוריאוגרפיה ותנועה לתעודה במכללה האקדמית ספיר - המרכז ללימודי חוץ


במכללה האקדמית ספיר - המרכז ללימודי חוץ פועל קורס כוריאוגרפיה ותנועה. הקורס מתקיים במרכז אדמה בשדרות, מוסד ליצירה ולשיח בתחום התרבות והאמנות. במרכז זה מאמינים כי החיבור בין אמנות, קהילה ותנועה יכול לסייע לפיתוח של תרבות מקומית מקיימת. הכלים הנרכשים במהלך קורס זה יכולים לסייע למשתתפים לפתח עצמם כרקדנים וכיוצרים. ל

 

אחר תום התכנית הם יכולים להשתלב בשלל מסגרות בתחום התרבות, המחול והאמנות כרקדנים מבצעים, כיוצרים וככוריאוגרפים כן כמדריכים ומורים בתחום התנועה במגוון רחב של מוסדות ומסגרות, בדגש על פיתוח זירת האמנות באזור הדרום.


תכנית הלימודים


קורס כוריאוגרפיה ותנועה מתמקד בתנועה האנושית ומאפשר למשתתפים לחקור את התנועה, את כוחה ומניעיה ואת החיבור שבינה לבין מחשבה, תפיסת עולם ובריאות. הם יכולים לפתוח את מיומנויות התנועה שלהם כדי לפתח את כישורי הפרפורמנס, האמנות והקורדינציה האישיים שלהם כיוצרים תוך דיון ברבדים השונים שמהם מורכבת התנועה.


לאורך התכנית המשתתפים לומדים בהרחבה על טכניקות תנועה ומשכללים את היכולות הגופניות שלהם כרקדנים יוצרים. כמו כן, הם מפחים כישורים כאמנים יוצרים, כבמאים וככוראוגרפים. בהמשך, הם דנים בדרכים בהן טכנולוגיה חדשנית יכולה לשרת אמנים ובמקביל סוקרים שיטות לעבודה במרחבים שונים, כגון בטבע ובסביבה עירונית. נוסף על כך, התכנית מספקת למשתתפיה כלים להשתלבות כיוצרים ורקדנים במערך החברתי והתרבותי של אזור עוטף עזה.

 


מתכונת הלימוד


היקף המסלול שלוש שנים כאשר השנה השלישית מוקדשת לביצוע התמחות מעשית. השיעורים מתקיימים בשלושה ימים במהלך השבוע, בשעות הבוקר והצהריים. בכל שנת לימוד כ - 728 שעות לימוד אשר מחולקות ל - 28 מפגשים.


בתכנית זו סבורים כי לדרך הלמידה חשיבות רבה לחשיבות התוכן הנלמד, שכן אופן הלימוד מסייע לעצב את דרכי הפעולה העתידיות של הרקדנים והיוצרים. כל יום לימוד משלב שיעורים עיוניים עם עבודה מעשית בתנועה ועם עבודה בסטודיו.


בשנה השלישית מתקיימת התנסות מעשית בהוראת תנועה שמתקיימת בסדנאות ובבתי ספר. המשתתפים מתנסים ככוריאוגרפים וכרקדנים יוצרים ולוקחים חלק בפסטיבל מחול ותנועה. הקורס כולל גם פרקטיקום שנערך בליווי של הסגל ובו נערכת התנסות בשטח.


נושאי הלימוד

 

 • תנועה עם מצלמה
 • בנייה כוריאוגרפית
 • תנועה קורדינטיבית
 • מחול מודרני עכשווי
 • צילום ותאורה למחול
 • הפילוסופיה של התנועה
 • מנעדים אנרגטיים בתנועה   
 • מחול בטבע
 • אימפרוביזציה
 • טקסט תנועתי
 • טכניקת תנועה
 • תנועה מרפאת
 • תיאטרון תנועה   
 • ועוד


על מוסד הלימוד


במכללה האקדמית ספיר פועל המרכז ללימודי תעודה, שבו נלמדים קורסים מגוונים. בין המסלולים לתעודה שניתן ללמוד במוסד זה נכללים קורס מוזיקאי קהילתי, קורס עיצוב למדיה דיגיטלית, קורס ריפוי בתנועה, קורס הנחיית קבוצות, קורס גישור, קורס קואצ'ינג ועוד מגוון של הכשרות בתחומים כגון ניהול, חשבונאות, טכנולוגיה, טיפול וחינוך. קורסים אלה שמים דגש על המיומנויות הפרקטיות שנחוצות להשתלבות בשוק העבודה היום.


תנאי קבלה


למסלול יכולים להתקבל מועמדים שברשותם ניסיון תנועתי, שמעוניינים לרכוש ידע בכואיאוגרפיה ובתנועה ככלי לביטוי אמנותי ובדרך לביצוע יצירות והפקות שונות בעולם האמנות. על המועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד לפחות ולהציג ניסיון פרקטי במחול, בקרקס, בתיאטרון תנועה, ביוגה, באמנויות לחימה ובגישות תנועה נוספות. כמו כן, עליהם להשתתף בשיעור היכרות תנועתית ולעבור ראיון אישי בוועדת קבלה של משרד "אדמה" בשדרות.


תעודה


בוגרי הקורס זכאים לשתי תעודות, האחת תעודת גמר מטעם המרכז ללימודי חוץ במכללה האקדמית ספיר והאחרת תעודת התמחות בריפוי בתנועה שניתנת על ידי מרכז שדרות אדמה לתנועה. כדי לקבל את התעודות יש צורך לעמוד בכל חובות הקורס ולהשלים את שנת ההתמחות המעשית ואת הסטאז'.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר

ssssssssss

מתוך פורום המכללה האקדמית ספיר

קבלה למדעי הרוח והחברה
שני
ללא תגובה
קורס אבחון דידקטי
רויטל
ללא תגובה
תעודת הוראה בגיל הרך
מיטל
ללא תגובה
מתי נפתח קורס עריכת וידאו?
אלון אומסקי
ללא תגובה
תנאי קבלה לתואר ראשון בכלכלה וניהול
יצחק חברוני
ללא תגובה
למודי חוץ קורסים מקצועיים
אנדריי
ללא תגובה
מטפלת מוסמכת סוג 2
ריטה בטוב
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp