קורס אימון הפרעות קשב וריכוז במכללת יוזמות

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תעודה, מקצוע?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על יוזמות - אימון ADHD.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס אימון ADHD במכללת יוזמות - קורס אימון הפרעות קשב וריכוז


נתונים כיום מצביעים על כך שלכמעט רבע מן האוכלוסייה בארץ מתמודדות עם ADHD והפרעות קשב ברמות שונות. הפרעות אלה באות לידי ביטוי לא רק בבית הספר ומבחינה לימודית אלא משליכות על מכלול רחב של תהליכים ומערכות יחסים לאורך מעגלי החיים. כדי לסייע בהתמודדות עם הפרעות הקשב התפתח לאורך השנים האחרונות תחום האימון להפרעות קשב, שמתמקד בקידום אנשים עם ADHD ולקויות למידה להתמודדות עם קשיים ואתגרים הייחודיים להם.


במכללת יוזמות מתקיים קורס אימון להפרעות קשב, שבו יכולים מאמנים לקבל כלים לאימון אנשים עם ADHD משלל גילים ואוכלוסיות. הם מקבלים כלים ממוקדי תוצאה ששמים דגש על המאפיינים הייחודיים להפרעות קשב ולדרכים אפשריות להתמודדות עם ההפרעות הללו. בעזרת הכלים הנרכשים יכולים המאמנים לסייע ולתמוך במאומנים שלהם ולסייע להם לנווט את הדרך להצלחה ולעמידה ביעדים למרות הקושי.


קורס זה בפיקוח של היחידה ללימודי המשך בבית הספר לעבודה סוציאלית על שם גבי ולואיס וייפלד באוניברסיטת בר אילן. יש לציין כי קורס זה אינו מקנה נ"ז אקדמיות.

 

הקורס מתקיים בכל שלוחותיה של מכללת יוזמות בפרישה ארצית. ניתן ללמוד בין היתר בערים חיפה, תל אביב, ירושלים, ראש פינה, ירכא, באר שבע, רחובות, אשדוד, רמת גן, עמיעד, נס ציונה ורעננה.


תכנית הלימודים


במהלך המסלול ללימודי תעודה המשתתפים יכולים להכיר לעומק מאפיינים של הפרעות קשב וריכוז ולומדים על כלים ייחודיים להתמודדות עם אותן הפרעות ולעבודה עם אוכלוסיות המתמודדות עם ADHD. במהלך ההכשרה המשתתפים מפתחים מיומנויות בין אישיות ואישיות שנחוצות למאמני קשב וריכוז.


תחילה הם בוחנים את ההיבט הפיזיולוגי, החברתי, הרגשי וההתפתחותי של סוגי הפרעות קשב וריכוז וכן סוקרים את המודל השלם לאימון ADHD. בהמשך נלמדים כלים לעבודה יעילה עם אוכלוסיות עם ADHD כגון שיטות לניהול יעיל של זמנים, כלים להתמודדות עם תופעת הדחיינות ומיומנויות להתמודדות בעת התפרצויות כעס או במצבי לחצים ומשברים. הקורס מתמקד גם באימון של מתבגרים עם הפרעות קשב ובמהלכו נלמדים קשיים חברתיים ובין אישיים שייחודיים לאוכלוסיית בני הנוער עם הפרעות קשב וריכוז במעגלים שונים בחייהם כגון בבית הספר, במעגל המשפחה ובחיים החברתיים.


מתכונת הלימוד


קורס אימון הפרעות קשב כולל כ - 70 שעות לימוד אקדמיות והוא מחולק ל - 14 מפגשים. השיעורים מתקיימים אחת לשבועיים. במהלך הקורס נערך תהליך אימון אחד תחת סופרוויז'ן. התהליך מוכר בתור שעות אימון תחת הדרכה לצורך קבלת הדרגה, על פי דרישותיה של לשכת המאמנים.


נושאי הלימוד

 

 • אבחון וטיפול להפרעות קשב
 • התמודדות עם קשיים חברתיים
 • היבט חברתי של גיל ההתבגרות
 • תקשורת בין אישית אצל בני נוער
 • לקויות למידה והפרעות קשב מורכבות
 • היבט פיזיולוגי והתפתחותי של ADHD
 • מיומנויות לעבודה מול אוכלוסיות עם ADHD   
 • מצבי משבר ולחץ
 • כלים לניהול זמנים
 • מאפייני הפרעות קשב
 • מעורכות הורים באימון
 • התמודדות עם דחיינות
 • קבלת החלטת ופתרון בעיות   
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


בין הקורסים הנוספים בתחום האימון אשר נערכים במכללת יוזמות נכללים קורס אימון למערכות יחסים, קורס אימון לילדים ונוער, קורס אימון עסקי וכן המסלול המלא באימון שבו נכללים קורס הכשרת מאמנים וקורס הסמכת מאמנים. נוסף על כך, המכללה מציעה קורס שיטת NLP וקורס הנחיית קבוצות ואימון קבוצתי. קורסים אלה מתאימים לקואצ'רים ויועצים שמעוניינים להרחיב את תחומי ההתמחות שלהם ולהכיר גישות וכלים נוספים לסיוע ללקוחות שלהם.

 

תנאי קבלה


תכנית זו מתאימה למאמנים מנוסים שברצונם להרחיב את תחומי הפעילות שלהם ולאמן גם ילדים, בני נוער ומבוגרים עם הפרעות קשב וריכוז. כמו כן, יכולים ללמוד בתכנית מאמנים עם התמחויות משיקות כגון אימון הורים, אימון מערכות יחסים ואימון ילדים ונוער שברצונם להרחיב את סל הכלים המקצועי. תכנת זו יכולה להתאים גם למטפלים, לאנשי חינוך וליועצים שברצונם לקבל כלים מעולם הקואצ'ינג ליישום בעבודתם.


תעודה


מאמנים שעומדים בכל הדרישות במהלך הקורס מקבלים תעודת התמחות אימון להפרעות קשב וריכוז שמוענקת על ידי מכללת יוזמות ומוכרת על ידי לשכת המאמנים בישראל. בוגרים שאינם מאמנים אשר עומדים בהצלחה בכל הדרישות בתכנת מקבלים תעודת "כלים אימוניים להפרעות קשב וריכוז" שניתנת על ידי מכללת יוזמות.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת יוזמות

פורום לימודי תעודה | קורסים
קורס טכנאי מוצרים לבנים - היכן לומדים?
אימן
1 תגובות
לימודי סקסולוגיה - איפה לומדים ומשך זמן
טליה
1 תגובות
קורס של יחידה לביטחון לאומי
ניצן לישא
1 תגובות
איפה עושים קורס מורה לנהיגה?
לאה דהן
1 תגובות
עלויות ותכני לימוד בקורס עיצוב בדיגיטל
ניסים רפאל
1 תגובות
קורס מנהלי אבטחה של משטרת ישראל
אופיר אלון
1 תגובות
קורס מאמנים - עלות,משך הקורס,סוג תעודה
שרי ראקוב
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp