קורס צמיחה דמוגרפית במכללה האקדמית ספיר

שירות אישי - צור קשר

המכללה האקדמית ספיר

קורס צמיחה דמוגרפית במכללה האקדמית ספיר - המרכז ללימודי תעודה


הכל למען היישוב


תפקיד רכז הצמיחה הדמוגרפית גובש כחלק משאיפת המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל לקידום יישובים באזורי הגליל והנגב בישראל. תכנית זו מתמקדת בהקמה של יחידות לעידוד ולקליטה של עלייה ליישובים אלה. הרכזים משמשים גורם סמכותי אליו יכולים מתעניינים במעבר ליישוב וכן תושבים חדשים לפנות לקבלת מידע אודות האפשרויות למגורים במקום. הרכזים מלווים תושבים אלה ומסייעים להם בתחילת דרכם. כמו כן, הרכזים פועלים לקידום תכנון בתחום היישוב ולקידום פעילות היישוב במסגרות שונות. הם פועלים הן ברמה העירונית והמערכתית, הן ברמה החברתית והקהילתית והן ברמה הפרטנית.


כיום, יישובים רבים במרחב הכפרי פועלים לעידוד של תהליכי קליטה יישובית. מגמה זו יוצרת צורך בהכשרתם של מובילי צמיחה דמוגרפית, שמתמצאים בתחום הקליטה והצמיחה היישובית. במכללה האקדמית ספיר - המרכז ללימודי חוץ ותעודה מתקיים קורס צמיחה דמוגרפית שבו יכולים בעלי תפקידים ביישובים לקבל כלים וידע חדשני אודות צמיחה פיזית ודמוגרפית ביישובים וכך לפתח ולקדם את הקהילות שלהם.


תכנית הלימודים


משתתפים בתכנית זו ללימודי תעודה בוחנים לעומק את תחום הצמיחה הדמוגרפית ומרכיביו ומתוודעים לתפקידים של מנהלי הצמיחה הדמוגרפית ביישובים. בהמשך, הם לומדים על מאפייניהם הייחודיים של קיבוצים ומושבים ודנים במושגים תכנוניים, קהילתיים ומשפטיים הרלבנטים ביישובים מסוגים אלה. נוסף על כך, הם לומדים על תהליכי התכנון ביישובים בצמיחה ועל תקנונים, ממשקים והסדרים שנדרשים בהם. לאחר מכן נרכשות מיומנויות לבינוי קהילות חדשות. המשתתפים מקבלים כלים ליישום בתחילת הדרך לבינוי קהילה ולקידום התושבים ביישוב.


מתכונת הלימוד


הקורס נפרש על פני כ - 3 חודשים. הוא כולל כ - 48 שעות לימוד אקדמיות אשר מחולקות ל - 12 מפגשים. השיעורים נערכים אחת לשבוע בשעות הבוקר. במהלך התכנית משולבים מפגשים ללמידה שמועברים על ידי מומחים בתחום זה יחד עם דיון משותף בדילמות מן השטח אותן מעבדים בשולחנות עמיתים. במהלך התרגילים והדיונים בקורס יכולים המשתתפים לפתח ולהרחיב את הידע המקצועי שברשותם בתחום הצמיחה הדמוגרפית.


נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים במהלך קורס זה כוללים בין היתר את התחומים הבאים:

 

  • תכנון ממשקים והסדרים
  • מאפייני צמיחה דמוגרפית
  • תפקידי מנהלי צמיחה דמוגרפית
  • מושגים משפטיים ותכנוניים במושבים וקיבוצים   
  • ועוד


סגל הוראה


הרכזת הפדגוגית של קורס זה היא חברת קיבוץ, מיישמת בינוי קהילות וניהול פרויקטים. היא עוסקת בניהול וליווי בתחום הצמיחה הדמוגרפית ובכמה יישובים וכן משמשת רכזת תוכן ומרצה בתחום המרחב הכפרי.


על מוסד הלימוד


במרכז ללימודי חוץ של המכללה האקדמית ספיר נערכות שלל הכשרות מקצועית בתחומים מבוקשים, כגון ניהול, חשבונאות, טכנולוגיה, חשמל, מקצועות הטיפול והוראה. במסגרת קורסים אלה יכולים אנשי מקצוע להרחיב את סל הכלים המקצועי ולפתח מיומנויות חדשות ליישום בעבודתם. קורסים אלה מתאימים גם למי שמעוניינים לעבור הסבה מקצועית ולהשתלב בענף תעסוקה חדש.


בין הקורסים שאותם ניתן ללמוד במרכז ללימודי חוץ אפשר למנות קורס מוזיקאי קהילתי, קורס הכשרת דירקטורים, קורס גישור, קורס ניהול מידע וארכיונאות, קורס מנהלי עבודה בתעשייה, קורס להכשרת מנחי קבוצות, קורס יזמות ותיווך נדל"ן ועוד מגוון של הכשרות. קורסים אלה משלבים בין למידה עיונית לתרגולים פרקטיים כדיל הכין את המשתתפים לקראת אתגרים ודילמות עכשוויים בשוק.


תנאי קבלה


קורס זה מיועד לבעלי תפקידים ביישובים כגון רכזי צמיחה דמוגרפית של יישובים מתפתחים, רכזי קליטה, מזכירים בקיבוצים וכן למנהלי קהילות שעוסקים במסגרת תפקידם השוטף בצמיחה דמוגרפית. במסגרת תנאי הקבלה לקורס מתקיימים ראיונות אישיים לבדיקת ההתאמה לתכנית.

 

תעודה


למשתתפים שמשלימים את הקורס ועומדים בהצלחה בדרישות הלימודיות במהלכו ניתנת תעודת גמר מטעם המכללה האקדמית ספיר - המרכז ללימודי תעודה.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר

ssssssssss

מתוך פורום המכללה האקדמית ספיר

לימודי תזונה טבעית
יוסרא עאמר
ללא תגובה
פרטים על קורס ccna
ירדן רומנו
ללא תגובה
תכנית מדעי המחשב ומוזיקה
נתנאל יצחק
ללא תגובה
יש מכינה קדם אקדמית למשפטים בספיר?
סתיו כרמל
ללא תגובה
קבלה למדעי הרוח והחברה
שני
ללא תגובה
קורס אבחון דידקטי
רויטל
ללא תגובה
תעודת הוראה בגיל הרך
מיטל
ללא תגובה
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp