מכללת יוזמות

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מכללות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכללת יוזמות.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורסים במכללת יוזמות


מכללת יוזמות היא מוסד ללימודי תעודה אשר מתמקד במקצועות האימון. במכללה מתקיימים שלל קורסים בתחום האימון בהתמחויות שונות, כגון אימון עסקי, אימון הפרעות קשב וריכוז, אימון מערכות יחסים ועוד, וכן קורסים במקצועות הנחייה נוספים. מסלולים אלה מכשירים את המשתתפים בהם לשמש מאמנים מקצועיים במגוון מסגרות בשוק העבודה. הקורסים מאפשרים צמיחה מקצועית ואישית והם מספקים לתלמידיהם את הכלי הנדרשים לרכוש מקצוע משמעותי וכן לעבור שינוי קריירה לתחומי האימון, שכיום יש להם ביקוש רב בשוק העבודה.


למוסד הלימוד ניסיון רב שנים בעבודה מול ארגונים מובילים במשק בתחום הייעוץ, האימון, הפיתוח הארגוני והליווי. בעזרת ניסיון נרחב זה שואפים במכללה לאפשר לתלמידים לפתח את המיומנויות המקצועיות והבין אישיות שברשותם ולקדם עצמם מבחינה מקצועית.


מסלולי הלימוד שמתקיימים במכללת יוזמות הם פרקטיים ויישומיים באופיים ונוגעים בתהליכים אקטואליים בשוק העבודה. הקורסים משלבים התנסויות מעשיות, רובם כוללים תהליכי פרקטיקום וסופרוויז'ן המאפשרים לתרגל הלכה למעשה את הכלים הנלמדים ולהתכונן לקראת אתגרים מקצועיים שבהם נתקלים קואצ'רים. המכללה גם מסייעת בקידום הבוגרים באמצעות הפעלת אינדקס מאמנים שחושף את הבוגרים ללקוחות. למכללת יוזמות 14 מרכזי הדרכה בפרישה ארצית, מצפון ועד דרום.


מסלולי לימוד במכללה


בין המסלולים ללימודי תעודה הנלמדים במכללת יוזמות נמנים הקורסים הבאים:

 

 

  • המסלול המלא להכשרה והסמכת מאמנים אישיים - קורס הכשרת מאמנים שמתקיים במכללת יוזמות הוא בפיקוח של היחידה ללימודי המשך בבית הספר לעבודה סוציאלית על שם לואיס וגבי וייספלד באוניברסיטת בר אילן. זהו מסלול המכשיר ומסמיך מאמנים והוא מתקיים בשני שלבים, השלב הראשון הוא קורס הכשרת מאמנים אישיים והשלב השני הוא קורס הסמכת מאמנים אישיים. יחד שני קורסים אלה מציעים הכנה מקיפה להשתלבות בתפקידי קואצ'רים בתעשייה. מסלול זה מקיף שלל סוגיות תיאורטיות בתחום האימון וכולל גם התנסות מעשית, כדי לסייע למשתתפים לפתח כישורים פרקטיים החיוניים למאמנים.

 

  • קורס אימון ילדים ונוער - מטרתו של קורס זה היא הכשרת מאמנים לאימון ילדים ובני נוער תוך היכרות מעמיקה עם עולמם של צעירים ועם המאפיינים המייחדים אוכלוסיית מאומנים זו. המשתתפים בקורס זה יכולים לרכוש כלים חדשניים לאימון יעיל של מתבגרים וילדים ולבנות מודלים ייחודיים לאימון המותאם לאוכלוסיות צעירות אלה. קורס זה מתאים למאמנים בוגרי קורס הכשרת מאמנים שברצונם להרחיב את תחומי עבודתם. יכולים ללמוד בו גם אנשי מקצוע מתחומים משיקים כגון מטפלים, יועצים ואנשי חינוך שמעוניינים לרכוש כלים חשובים לעבודה עם ילדים ומתבגרים. הקורס כולל כ - 15 מפגשים והוא נפרש על פני כ - 75 שעות לימוד אקדמיות.

 

  • קורס אימון מערכות יחסים - קורס אימון מערכות יחסים מציע למאמנים ולאנשי מקצוע מתחומים טיפוליים וייעוציים משיקים להעיר כלים פרקטיים לקידום של מתאמנים לקראת בניית מערכות יחסים איכותיות ומיטביות. המשתתפים מעמיקים בתחום היחסים בשלל מעגלי החיים ומקבלים כלים לשיפור שביעות הרצון של המתאמנים שלהם ממערכות יחסים מגוונות בחייהם. קורס זה נפרש על פני כ - 75 שעות לימוד אקדמיות והוא כולל 15 מפגשים שהיקפו של כל אחד מהם הוא כ - 5 שעות אקדמיות. הקורס כולל תהליך אימון שנערך תחת סופרווויז'ן, תהליך זה מוכר לצורך קבלת דרגה לפי דרישותיה של לשכת המאמנים.

 

  • קורס אימון עסקי - תכנית זו מכשירה את התלמידים להשתלב כקואצ'רים בעולם העסקי. קורס אימון עסקי מתאים למאמנים שמעוניינים להוביל עסקים, ארגונים וחברות להצלחה, להגעה ליעדים וליצירת יתרון עסקי. במהלך הקורס לומדים כיצד לאבחן ביעילות את מצבם של ארגונים וכיצד לבנות בהתאם תכניות אימון ממוקדות כדי להתאים את העסק לצורכים ולדרישות השוק. נרכשות מיומנויות רבות לאימון של צוותים ובעלי תפקידים בכירים בעסקים. זהו קורס פרקטי שבו מתקיים אימון תחת הדרכה - פרקטיקום וסופרוויז'ן, במהלכם מתנסים באימון של עסקים ומיזמים כדי לסייע להם לשפר את התוצאות העסקיות. בעזרת הידע הנרכש במהלך הקורס יכולים מאמנים למנף את הניסיון המקצועי שברשותם כדי להשתלב בתפקיד מבוקש בעולם העסקי. תכנית זו נפרשת על פני כ - 40 שעות לימוד והיא כוללת כ - 8 מפגשים שמתקיימים אחת לשבועיים. הקורס מתקיים בקבוצות קטנות כדי לסייע לתלמידים לתרגל בפועל את החומר הנלמד.

 

  • קורס הנחיית קבוצות ואימון קבוצתי - במהלך תכנית זו המשתתפים יכולים לפתח שלל כלים מקצועיים, בין אישיים ואישיים, שנחוצים ממנחי קבוצות. הם רוכשים מיומנויות לבניית פרזנטציות משכנעות ולהעברה יעילה של מסרים תוך לימוד של עקרונות לבנייה ולהנחייה של סדנאות מצליחות. קורס זה מיועד למאמנים שברצונם להרחיב את תחומי הפעילות שלהם וכן למנהלים ובכירים בארגונים שמעוניינים לאמן ולהדריך קבוצות להצלחה. התכנית נפרשת על פני כ - 150 שעות לימוד אקדמיות והיא מחולקת ל - 30 מפגשים שהיקפו של כל אחד מהם הוא כ - 5 שעות לימוד אקדמיות. במהלך הקורס מתקיים פרקטיקום שבו מתנסים בהקמה של קבוצות ממגוון סוגים כדי ליישם בפועל את החומר הנלמד במהלך ההכשרה.

 

  • קורס NLP - במהלך קורס NLP של מכללת יוזמות המשתתפים מכירים דפוסי שפה מתקדמים ולומדים לעשות שימוש מקדם ויעיל ביכולות הדמיון. המשתתפים לומדים על שלל כלים בעזרתם ניתן לשנות הרגלים ודפוסי חשיבה אצל לקוחות. הם מכירים טכניקות מקצועיות שיכולות לסייע לשיפור יכולות אישיות ומקצועיות. כמו כן, נרכשים כלים לפתרון של סכסוכים וקונפליקטים חיצוניים ופנימיים ושיטות להתגברות על דפוסים לא יעילים וחסמים בדרך להשגת מטרות אישיות או מקצועיות. הקורס כולל כ - 100 שעות לימוד אקדמיות והוא מחולק ל - 20 מפגשים שהיקף כל אחד מהם הוא כ - 5 שעות לימוד אקדמיות. בוגרי קורס זה מקבלים תעודת הסמכה בין לאומית למנחי NLP בדרגת NLP פרקטישינר, בעזרתה הם יכולים להשתלב כמדריכי NLP במגוון מסגרות.

 

  • קורס אימון הפרעות קשב - תכנית זו מעניקה למשתתפים מיומנויות אימון ייחודיות שיכולות לסייע להתמודדות עם הפרעות קשב וריכוז בקרב מגוון של אוכלוסיות. הם בונים מודלים המותאמים לאימון של אנשים עם הפרעת קשב וריכוז ומקבלים ידע חדשני אודות המאפיינים השונים של הפרעות אלה. כך הם מפתחים את הכישורים האישיים והבין אישיים הנדרשים ממאמנים המתמחים באימון ADHD. קורס זה מיועד למאמנים מנוסים שמעוניינים להרחיב את תחומי העיסוק ולאמן גם ילדים ומבגרים שמתמודדים עם הפרעות קשב וריכוז. כמו כן, יכולים ללמוד בקורס מאמנים שמתמחים בתחומים קרובים, כגון אימון הורים, אימון מערכות יחסים או אימון ילדים ובני נוער, שברצונם להמשיך לפתח את סל הכלים המקצועי. התכנית יכולה להתאים גם למטפלים, ליועצים ולמחנכים שמעוניינים בכלים מקצועיים נוספים ליישום עם מטופלים ותלמידים. היקפו של קורס זה הוא כ - 70 שעות לימוד אקדמיות והוא מחולק ל - 14 מפגשים שנערכים אחת לשבועיים, הוא כולל תהליך אימון אחד שכולל סופרוויז'ן (הדרכה).

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.
Whatsapp Whatsapp