רוצה פרטים על שכר CNC?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

טבלאות שכר CNC

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על שכר CNC? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


רמות השכר של עובדי CNC בתעשייה


מכונות ייצור CNC משולבות היום במפעלים רבים בתעשייה, מכונות אלה הולכות ומשתכללות כחלק ממגמת האוטומציה שעוברת על ענפי הייצור. כדי לעמוד בקצב הפיתוח המהיר של הייצור עולה הדרישה לעובדים מיומנים שיכולים להפעיל את המכונות ולהכין את תכניות העבודה הממוחשבות שנדרשות לתפעולן. לפי הערכות, כיום קיים חוסר של מעל 1,000 עובדים בתחום ה - CNC, ביקוש שצפוי רק להמשיך ולעלות.


כדי לעודד עובדים נוספים להגיע אל התחום, מפעלים רבים מעלים לאחרונה את רמות השכר לעובדיהם. העובדים נדרשים בשלל סוגי מפעלים כגון תעשיות לעיבוד מתכות ועץ, מפעלים בתחום התחבורה, מפעלי מזון ועוד.


בדרך כלל עבודה בתחום זה מתקיימת במתכונת של משמרות, בשעות הבוקר וכן בשעות הערב והלילה, היות ומכונות החריטה צריכות לעבוד באופן רצוף בכל שעות היממה ודורשות תחזוקה מתמידה. העבודה נערכת במרבית המקרים במפעלים ובחברות ייצור, חלקן בין לאומיות. תפקידי מפעילים הם לרוב פיזיים באופיים ומתקיימים בשטח המפעל, לעומת זאת תפקידי תכנת מתבצעים לרוב במשרד.


רמות השכר משתנות בין המפעלים השונים וכן לפי התפקידים השונים שקיימים בענף. לרוב תכנתים שעוסקים בהכנת התכניות עבור תהליך הייצור מגיעים לשכר גבוה יותר מאשר שכרם של מפעילי המכונות על פס הייצור. כיום עומד השכר הממוצע בתחום ה - CNC על כ - 10,000 שקלים לחודש, אולם השכר יכול להיות גבוה או נמוך מממוצע זה. ברבים מן המפעלים זכאים עובדים איכותיים ומנוסים להטבות נוספות, כגון בונוסים, קרנות השתלמות, ביטוח מנהלים ועוד. העובדים יכולים להעלות את רמות השכר שלהם דרך צבירת וותק מקצועי בעבודה וכן דרך לימוד בהשתלמויות והכשרות טכניות שונות לצורך פיתוח והעלאת המיומנות המקצועית.

 

טבלת שכר

 

תפקיד שכר חודשי נטו 0 - 5 שנות ניסיון שכר חודשי נטו 5 שנות ניסיון ומעלה
מפעיל CNC 6,000 - 8,000 שקלים לחודש 8,500 - 12,000 שקלים לחודש
תכניתן CNC 10,000 - 12,000 שקלים לחודש 12,000 - 15,000 שקלים לחודש
חרט CNC 8,000 - 10,000 שקלים לחודש 10,000 - 15,000 שקלים לחודש
הנדסאי CNC 6,500 - 9,000 שקלים לחודש 10,000 - 15,000 שקלים לחודש

 

לתשומת לבכם, רמות השכר משתנות מעת לעת.


שכר כוון CNC


כווני CNC עוסקים בכיוון מכונות הייצור השבבי במסגרת מערכי ייצור מפעליים. הם מקבלים לידיהם את התכניות ומבצעים סט אפ (Set Up) בהתאם. לצורך כך נדרש מהם ידע בשפות תכנות שונות וכן יכולות קריאת שרטוטים טכניים. עובדים רבים מגיעים לתפקידים אלה לאחר צבירת ניסיון בהפעלת מכונות ובתחום הכרסומת. כווני CNC מגיעים לשכר ממוצע של בין 8,000 - 9,000 שקלים לחודש.


שכר תוכניתן CNC


לתכניתני CNC יש תפקיד חשוב בתהליך הייצור. עובדים אלה, שיעודים גם בשם תכנתי CNC, אחראיים על הכנת תכניות העבודה עבור המכונות על פס הייצור, בהתאם לצורכים המסוימים של הלקוח. במסגרת עבודתם הם משתמשים בתוכנות ממוחשבות כגון סימטרון (Cimatron) כדי להפיק שרטוטים ומודלים וכן בתוכנות לבניה של תכניות עבודה עבור המכונות.


תכניתני CNC מתחילים בדרך כלל משכר של 10,000 - 12,000 שקלים לחודש. עם צבירת הניסיון והוותק המקצועי, תכניתנים יכולים להגיע לשכר שבין 12,000 - 15,000 שקלים לחודש. במפעלים גדולים ובחברות תעשייה בין לאומיות, שכר התכניתנים יכול להיות אף גבוה מכך.


שכר חרט CNC


חרטי CNC מתמחים בענף הכרסומת ועוסקים בהפעלת של מכונות עיבוד שבבי של עד חמישה צירים ובמקרים מסוימים מכונות בעלות צירים רבים יותר. חרטים מנוסים יכולים להגיע לרמות שכר שבין 10,000 - 15,000 שקלים לחודש בממוצע. לעיתים חרטים משלבים בתפקידם גם תחומי אחריות של מפעילי מכונות או כווני CNC, מה שעשוי להעלות את רמות השכר שלהם.

 

שכר מפעילי CNC


מפעילי CNC הם העובדים אשר עוסקים בפועל בתפעול המכונות על גבי פס הייצור. הם אחראיים על הרכבת החלקים ועל החלפתם באופן ידני, על איפוסם ועל חיתוך של חומרים. זהו תפקיד מאתגר שכרוך בעבודה פיזית ומצריך ידע טכני.


שכרם של מפעילי מכונה מתחילים הוא כ - 6,000 - 8,000 שקלים לחודש. במקרים מסוימים השכר בתפקיד זה הוא שעתי ונע בין 30 - 40 שקלים לשעה. מפעילים מנוסים יותר יכולים להגיע לשכר שבין 8,500 - 10,000 שקלים לחודש ולעיתים אף למעלה מכך. מפעילים שמעוניינים להעלות את שכרם ולהרחיב את תחומי האחריות שלהם יכולים לפנות להכשרות שונות כדי להתקדם לתפקידי תכנתים במפעלים שבהם הם פועלים.


תכנת CNC ללא ניסיון

 

למרות שמרבית המשרות בתחום זה מיועדות לעובדים מנוסים, ניתן למצוא גם משרות תכנת CNC ללא ניסיון וכן משרות לתפקידים נוספים בתחום העיבוד השבבי שמתאימות לעובדים ללא ניסיון קודם. בדרך כלל משרות אלה מוצעות במפעלים שונים בתעשיית המתכת או העץ והן מתאימות לבעלי כישורים טכניים. במקרים מסוימים מועמדים שאין ברשותם ניסיון בתחום ה - CNC אולם מחזיקים ברקע בתחום הפעלת המכונות או תעודת חרט יכולים לקבל יתרון בקבלה למשרות אלה.


הנדסאי CNC


הנדסאים אשר עוסקים בתחום ה - CNC מגיעים לענף לרוב אחרי לימודי הנדסאי מכונות ובייחוד לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות תיב"מ. הנדסאים אלה אחראיים לרוב על תהליכי התכנון של הייצור הממוחשב ועל פיקוח על תהליכי הייצור. הנדסאים מתחילים בתחום לרוב מקבלים שכר שנע בין 6,500 - 9,000 שקלים לחודש. שכר הנדסאים מנוסים וותיקים יותר עומד על הטווח שבין 10,000 - 15,000 שקלים לחודש.

 

אפשרויות תעסוקה


עובדי CNC נדרשים במגוון של תפקידים, כיום הביקוש לתכנתים, מפעילים, חרטים וכרסמים הוא גבוה במגוון מסגרות בתעשייה. במרביתן של המשרות נדרש ניסיון טכני קודם ורקע מקצועי בתכנון, בשרטוט טכני ובהפעלת מכונות לרוב בהיקף שבין שנתיים לחמש שנים. על העובדים לשלוט בתהליכי התכנון של חלקי מתכנת, בתהליכי כרסום וחריטה וכן במושגים בהידראוליקה ובחשמל. לעיתים נדרשת גם היכרות עם תחום הבקרים המתוכנתים.


חברות מסוימות מעניקות יתרון לבעלי רקע בעבודה מול תוכנות CAM כגון סימטרון, סולידוורקס, Polyworks ויישומים נוספים. בדרך כלל משרות אלה הן בהיקף משרה מלאה והן כוללות עבודה במשמרות. מרבית המפעלים פועלים במשמרות יום ולילה. הביקוש לעובדי CNC הוא גבוה בכל חלקי הארץ ובמפעלים משלל סוגים.


מה ללמוד כדי לעסוק בתחום?


אחת הדרכים להשתלבות בתחום היא על ידי השתתפות בקורס CNC. קורסים אלה מתקיימים בשלל מתכונות, חלקם מעניקים הכשרה ממוקדת לתפקיד מסוים בתחום הייצור השבבי, כגון קורס תכנתים, קורס מפעילים או קורס חרטים. מוסדות לימוד אחרים מציעים קורסים מקיפים שמעניקים הכשרה למספר תפקידים במקביל ומקנים ידע נרחב אודות תחום העיבוד השבבי.


הקורסים נפרשים בדרך כלל על פני פרק זמן שבין כמה חודשים לחצי שנה. לרוב הם נערכים בשעות הערב כדי להתאים ללוח הזמנים של אנשים עובדים. תכניות אלה משלבות התנסות מעשית במפעלים לצד הלימוד העיוני, כדי לסייע לתלמידים לפתח את המיומנויות הפרקטיות לקראת ההשתלבות בשוק העבודה. חלק מן המפעלים מאפשרים לעובדים ללמוד בקורסים על חשבון החברה, שאליהם נשלחים עובדים המיועדים לקידום כדי לפתח את הכלים המקצועיים שברשותם.


עובדי CNC שמעוניינים להמשיך להרחיב את הידע המקצועי שברשותם יכולים ללמוד בקורסים נוספים כגון קורס תיב"מ, שבו נלמדים עקרונות התכנון והייצור בעזרת מחשב, קורס סולידוורקס שמתמקד באחת התוכנות המבוקשות בתחום הייצור הממוחשב, קורס תכנות מכונות XYZ ועוד שלל הכשרות.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים בתחום?

רוצה לדעת יותר על שכר CNC?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp