קורס רפלקסולוגיה במכללה האקדמית ספיר

קורס רפלקסולוגיה במכללה האקדמית ספיר

קורס רפלקסולוגיה במכללה האקדמית ספיר - המרכז ללימודי חוץ


גישה הוליסטית לריפוי


המכללה האקדמית ספיר - המרכז ללימודי חוץ עורך קורס רפלקסולוגיה אשר מתקיים בשיתוף עם מכללת תילתן לרפואה משלימה. תכנית זו מתאימה למעוניינים להשתלב באחד הענפים המבוקשים בתחום הרפואה המשלימה והוא מיועד הן למטפלים מנוסים והן למי שמעוניינים לעשות את תחילת דרכם בעולם הטיפול. הקורס משלב מגוון תרגולים והתנסויות פרקטיות כדי להכין את המשתתפים לקראת האתגרים בתחום הטיפולי ולאפשר להם לצבור ניסיון כבר במהלך הקורס. בעזרת המיומנויות הנרכשות במהלך התכנית הבוגרים יכולים להשתלב במסגרות כגון קליניקות, מרכזים טיפוליים וקופות חולים שבהם פועל מערך טיפולים משלימים, באפשרותם גם להקים קליניקה עצמאית ולטפל במגוון רחב של מטופלים.

 

תכנית הלימודים


במהלך הקורס בתחום הרפלקסולוגיה מנקודת מבט הוליסטית. המשתתפים רוכשים ידע עיוני וכלים מעשיים לעיסוק ברפלקסולוגיה ולומדים על עקרונותיה של גישה הן מנקודת המבט של מטפלים והן מנקודת מבטם של מטופלים. הם בוחנים שיטות לאבחון בעזרת כפות הרגליים ומתוודעים לתהליכי הטיפול שיכולים לסייע למגוון רחב של פתולוגיות.


המשתתפים מתוודעים לטכניקות העיסוי השונות המקובלות ברפלקסולוגיה וסוקרים את תהליכי הלחיצה והעיסוי ואת האופן בו אלה יכולים לסייע לתהליכי הקלה על תסמינים פיזיים ורגשיים. כמו כן, הם לומדים על כלים נוספים שיכולים לסייע למטפלים במהלך המפגש עם מטופליהם בקליניקה, לרבות שיטות לתשאול ודפים למעקב אחרי התקדמות הטיפול ולבירור יעילותו. נוסף על כך, בעזרת שלל הכלים הנלמדים במהלך הקורס הם בונים עצמם מבחינה מקצועית ומפתחים מיומנויות מקצועיות ואישיות שמחוצות למטפלים.

 


מתכונת הלימוד


היקף הכשרה זו הוא כ - 212 שעות לימוד אקדמיות והוא נפרש על פני פרק זמן של כ - 9 חודשים. הוא כולל מפגשים שמתקיימים פעמיים במהלך השבוע בשעות אחר הצהריים והערב. הקורס כולל גם כ - 15 מפגשים שמוקדשים לתחום האנטומיה והפיזיולוגיה. המסלול משלב שיעורים עיוניים לצד תרגילים פרקטיים שבהם מכירים מקרוב את תהליכי הטיפול הרפלקסולוגי. כמו כן, הוא כולל סטאז' קליני שבו מתרגלים טיפול במספר לקוחות בליווי ופיקוח של סגל ההוראה בקורס.


נושאי הלימוד


במהלך הקורס נלמדים בין היתר הנושאי הבאים:

 

 • שיטות תשאול מטופלים
 • יחסי מטפלים ומטופלים
 • מבנה טיפול רפלקסולוגי
 • רפלקסולוגיה כגישה הוליסטית
 • עיסוי רפלקסולוגי ופתולוגיות שונות
 • מערכות הגוף והשתקפותן ברגליים   
 • טכניקות עבודה
 • דפי תיעוד ומעקב
 • טכניקות לחיצה ועיסוי
 • המפה הרפלקסולוגית
 • אבחון בכפות הרגליים   
 • ועוד


סגל הוראה


הרכז הפדגוגי של התכנית הוא מומחה לרפואה משלימה. ברשותו מעל עשרים שנה של ניסיון בשיטות כגון נטורופתיה, רפואה סינית ותרפייה מנואלית. לצדו מלמדים בקורס מטפלים מנוסים בתחום הרפלקסולוגיה ובענפים נוספים ברפואה האלטרנטיבית.


על מוסד הלימוד


בתחום התרפיה, מתקיימים במרכז ללימודי חוץ עוד שלל קורסים כגון קורס הידרותרפיה, קורס תזונה טבעית וייעוץ לאורח חיים בריא, קורס ריפוי בתנועה, קורס כלבנות טיפולית ואילוף כלבים וקורס הידרותרפיה המיועד לעוסקים במקצועות פרא רפואיים. במרכז ללימודי חוץ מתקיימים גם קורסים במקצועות כגון ניהול, עיצוב, ייעוץ, חשמל וחשבונאות. תכניות הלימוד במרכז מותאמות לדרישות בשוק העבודה כדי לסייע לתלמידים בעת ההשתלבות בתעסוקה בתום הכשרתם.


תנאי קבלה


הקורס מיועד למעוניינים להשתלב באופן מקצועי כמטפלים ברפלקסולוגיה, הוא יכול להתאים הן למטפלים מנוסים שברצונם להרחיב את סל הכלים הטיפולי שברשותם והן למתחילים בתחום הרפואה המשלימה שמעוניינים לפתח קריירה כמטפלים בענף הוליסטי מבוקש. מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד לקבלת הפרטים העדכניים והמלאים לגבי תנאי הקבלה לקורס זה.


תעודה


למשתתפים שעומדים בכל הדרישות בקורס מוענקת תעודת "רפלקסולוג מוסמך" מטעם המכללה האקדמית ספיר ומכללת תילתן לרפואה משלימה.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר
Whatsapp Whatsapp