קורס הדפסת תלת ממד בטכניון - לימודי חוץ

שירות אישי - צור קשר

הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך

קורס הדפסת תלת ממד ביחידה ללימודי חוץ והמשך של הטכניון

 

שיטות ריבוד השכבות הולכות ומתקדמות ומקבלות תפקיד מרכזי בעולם הייצור. היום משתמשים בשיטה זו במגוון של תעשיות, הודות ליתרונות הרבים שהיא מציבה לעומת שיטות ייצור אחרות ומסורתיות יותר. בין התעשיות הללו נכללות תעשיית התעופה, תעשיית הרכב, תעשיית הביו רפואה, ענף האנרגיה ותעשיות נוספות. ישנם המעריכים כי שיטה זו יכולה להוביל למהפכה תעשייתית חדשה ולשנות את האופן בו אנו מגדירים ייצור.


ביחידה ללימודי חוץ של הטכניון מתקיים קורס הדפסת תלת ממד. הקורס מיועד בעיקרו למהנדסים ובעיקרו נלמדים תהליכי ריבוד שכבות ועבודה מקצועית עם מתכות. המסלול מועבר על ידי מומחים ממכון המתכות של הטכניון והכלים הנרכשים במהלכו יכולים לסייע למהנדסים בתחום החומרים והמתכת לקדם את תהליכי העבודה שלהם.


קורס זה מתקיים בשלוחת היחידה ללימודי חוץ בעיר תל אביב, בקמפוס שרונה.

 

 

תכנית הלימודים


במהלך הקורס יכולים אקדמאים ומהנדסים להכיר לעומק כלים מתחום הדפסת התלת ממד ולהבין תהליכים בריבוד שכבות. הם מתוודעים לשלל סוגי חומרי הייצור הקיימים היום בשוק, בוחנים את פעולת הציוד המקצועי ואת אופן בניית המוצר ונחשפים לתהליכי ההתכה וההתמצקות של מתכות ולתהליכים כגון מעברי פאזה, דיפוזיה והיווצרות של מיקרו מבנה. נוסף על כך, הם לומדים על שיקולים שונים שנדרשים מן המהנדסים בעת תהליכי ההדפסה בתלת ממד כגון בחירת תהליכים מתאימים, אפיון של מוצרים, איתור והתמודדות עם תקלות והבטחת איכות למוצרים.


מתכונת הלימוד


הקורס נפרש על פני כ - 4 חודשים, הוא כולל כ - 75 שעות לימוד אקדמיות ומחולק ל - 15 מפגשים. מתוך מפגשי הקורס, שלושה מתקיימים במרכז ההדפסות של הטכניון, הממוקם בחיפה. השיעורים נערכים אחת לשבוע, בשעות הערב.


הקורס משלב בין שיעורים עיוניים לבין תרגולים מעשיים. המשתתפים יכולים להתנסות באופן פעיל בשלל שלבי עבודה בתחום ההדפסה התלת ממדית ולהכיר את השלבים בהדפסת רכיבים ובבדיקת איכות למוצרים מודפסים.


נושאי הלימוד


המשתתפים בקורס הדפסת תלת ממד לומדים בין היתר על הנושאים הבאים:

 

 • תהליכים רב חומריים
 • אפיון מוצרים מודפסים
 • פיתוח חומרים מיוחדים
 • תהליכים עם פולימרים נוזליים
 • ריבוד שכבות באבקות מתכתיות
 • ריבוד שכבות המבוססות אקסטרוזיה
 • יישומים רפואיים לתהליכי ריבוד שכבות
 • תהליכים פיזיקליים והיווצרות המיקרו מבנה של מוצרים   
 • הבטחת איכות
 • בחירת תהליכים
 • חומרים נקבוביים
 • חלקים היברידיים
 • מערכות רב ציריות
 • תהליכים משלימים   
 • ועוד

 

 

סגל הוראה

 

מרצי הקורס הם בעלי תואר שלישי בהנדסת חומרים שהוא מנהל של פרויקטים יישומיים במחקר במכון המתכות הישראלי, אשר פרסם פרסומים מדעיים בתחומי המטלורגיה, החומרים הקרמיים והחומרים המרוכבים והשתתף בכנסים בין לאומיים בתחומו; ודוקטור למטלורגיה אשר מוביל את תחום רידוד השכבות במכון המתכות הישראלי. בין תחומי המומחיות שלו נכללים טכנולוגיות להדפסה תלת ממדית; מגנטים, סגסוגות בעלות אנטרופיה גבוהה וסגסוגות על.


על מוסד הלימוד


בטכניון - היחידה ללימודי חוץ ולימודי המשך יכולים אקדמאים ובעלי מקצוע ללמוד במגוון רחב של קורסים ודרכם לפתח את הקריירה. הקורסים מותאמים לדרישות שוק העבודה ובמהלכם ניתן לרכוש מיומנויות פרקטיות שחיוניות לפיתוח מקצועי ולייעול העבודה השוטפת. בין הקורסים שניתן ללמוד ביחידה אפשר למנות קורס יזמות עסקית, קורס ניהול ופיתוח המשאב האנושי, קורס ניהול פרויקטים, קורס חשיבה עיצובית, קורס ניהול מערכות תפעוליות, קורס ניהול מוצר ועוד מגוון של הכשרות לתעודה.


תנאי קבלה


הקורס מיועד לאקדמאים בתחומי ההנדסה שמעוניינים להרחיב את הידע בתחום ההדפסה בתלת ממד למטרות מקצועיות. במסגרת תנאי הקבלה לקורס על המועמדים להיות בעלי תואר ראשון בהנדסה, יכולים להתקבל גם הנדסאים שברשותם וותק מקצועי של לפחות שלוש שנים. נבחן גם הרקע המקצועי הפרקטי של המועמדים בתחום ההנדסה. כמו כן, עליהם להיות בעלי שליטה טובה במחשבים ובשפה האנגלית.


תעודה


בתום הקורס מוענקת למשתתפים שעומדים בכל דרישות הקורס תעודת גמר מטעם היחידה ללימודי חוץ ולימודי המשך של הטכניון.

עוד מסלולי לימוד - הטכניון - לימודי חוץ והמשך

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם

Whatsapp Whatsapp