קורס בודק שכר באקדמיה לפיננסים

האקדמיה לפיננסים
האקדמיה לפיננסים
האקדמיה לפיננסים
האקדמיה לפיננסים

קורס בודק שכר מוסמך באקדמיה לפיננסים BDO

 

קורס זה אינו פעיל


לאור מגמות שינוי בתחום החשבונאי בשנים האחרונות, 'נולד' מקצוע בודק השכר, שמתמקד בפיקוח של מערכי שכר ארגוניים כדי לייעל את התפקוד הכלכלי של החברה. בודקי שכר מבצעים סוגי בדיקות שונות על מחלקת השכר והם בוחנים בין היתר את תקינותם של תלושי השכר והחישובים הנדרשים בתחום השכר וכן אחראיים על הרישום והפיקוח לגבי העמידה בחקיקה.


תפקיד זה מבוקש במגוון ארגונים ומוסדות בשוק העבודה והוא פותח שלל אפשרויות לקידום מקצועי בפני העוסקים בתחום השכר. בעזרת קידום לתפקיד בודק שכר יכולים רואי חשבון, חשבי שכר ועוד שלל בעלי תפקידים להגדיל את מקורות ההכנסה. כדי לקבל הסמכה לתפקיד חדש זה יש צורך להשלים קורס ייעודי ולעבור כמה מבחנים שעורך משרד הכלכלה. קורס בודק שכר מוסמך שמתקיים באקדמיה לפיננסים BDO יכול לסייע לעוסקים בתחום הפיננסי לרכוש את הכלים להשתלבות בתחום. הקורס מספק הכנה לקראת המבחנים הממשלתיים הרשמיים ומסייע לתלמידיו בדרך לקבלת הרישיון ולקידום הקריירה.

 


תכנית הלימודים


במהלך הקורס המשתתפים לומדים בהרחבה על חקיקה עדכנית בתחום השכר וגם מתוודעים לשלל תהליכי פיקוח וביקורת על השכר בארגונים. התכנית הנלמדים בהכשרה זו משתנים לפי ההכשרה הקודמת והרקע המקצועי של המשתתפים. עבור רואי חשבון כולל הקורס לימוד של שיטות לבדיקה ובקרה, גישות לחקירה ותשאול וכן היכרות עם דוחות לבדיקת השכר.


חשבי שכר לומדים נושאים נוספים, כגון דיני ביטוח לאומי ומס הכנסה, עקרונות בהנהלת חשבונות, סוגיות בדיני עבודה וכן נושאים שונים בתחום הביטוח הפנסיוני. זאת נוסף על לימוד מעמיק של מערכות השכר, שיטות הבדיקה והמרכיבים השונים שחיוניים לתפקידם של בודקי השכר.


מתכונת הלימוד


היקפו של הקורס משתנה בהתאם לרקע הקודם של המשתתפים. עבור רואי חשבון, היקפו כ - 48 שעות לימוד, עבור יועצי מס הוא נפרש על פני כ - 86 שעות לימוד ועבור עורכי דין, חשבי שכר, כלכלנים ומבקרי פנים הוא כולל כ - 150 שעות.


מוסד הלימוד מאפשר ללמוד במסלול ערב שבו מתקיים מפגש שבועי אחד, או במסלולי בוקר חד שבועיים.


הקורס כולל שיעורים עיוניים לצד תרגולים מעשיים שבהם מכירים מקרוב את החקיקה בתחום העבודה ואת מערכות השכר. המשתתפים מתנסים בתרגולים בתחום הביטוח הלאומי ודוחות השכר וגם רוכשים מיומנויות לקראת ההשתלבות המקצועית בתפקיד.


נושאי הלימוד

 

 • תמחיר כוח אדם
 • הנהלת חשבונות
 • דוחות בדיקת שכר
 • יסודות ביקורת שכר
 • ביקורת, בקרה ופיקוח
 • דיני עבודה וחוקי עבודה
 • הגברת האכיפה על דיני עבודה   
 • ביטוח לאומי
 • מערכות שכר
 • מרכיבי השכר
 • ביטוח פנסיוני
 • דיני מס הכנסה
 • חקירה ותשאול   
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד

 

באקדמיה לפיננסים ניתן ללמוד עוד מבחר קורסים והכשרות בתחומי שוק ההון, הניהול והחשבונאות. בין הקורסים שניתן ללמוד במוסד זה נכללים קורס יועצי השקעות, קורס הנהלת חשבונות, קורס ברוקרים, קורסים יועצים פנסיוניים, קורס יזמות נדל"ן, קורס יזמות עסקית, קורסים להכשרת סוכני ביטוח ועוד שלל קורסים.


תנאי קבלה


קורס זה מיועד לבעלי ניסיון בתחום החשבונאי ובפרט בענף השכר. יכולים ללמוד בו רואי חשבון, יועצי מס, חשבי שכר, עורכי דין, כלכלנים ומבקרי פנים.


המועמדים צריכים להיות בעלי ניסיון מקצועי בתחומם. עליהם להחזיק בוותק של 18 חודשים ומעלה, כאשר רואי חשבון נדרשים לוותק של 12 חודשים ומעלה. עובדים בהיקף משרה חלקית נדרשים לוותק ממושך יותר כדי להתקבל. כל המועמדים לקורס עוברים וועדות קבלה וראיונות שבהם הם נדרשים להציג אישורים אודות השכלתם הקודמת וההישגים המקצועיים שלהם.


תעודה


למשתתפים שעומדים בכל הדרישות ניתנת תעודת גמר "בודק שכר מוסמך" ותעודת מקצוע "בודק שכר מוסמך". כדי לקבל את הדיפלומות הללו על המשתתפים לעבור כמה מבחנים בתום התכנית, בהתאם לרקע המקצועי שברשותם. חשבי שכר צריכים לעמוד בבחינות פנימיות בכל נושאי הלימוד ולהשלים מבחנים חיצוניים, האחד עיוני בתורת המקצוע והאחר מעשי שבו מנתחים אירועים האופייניים לתפקידי בודקי שכר, כגון בדיקה של מערכות שכר או חוזי עבודה. רואי חשבון נדרשים להשלים פרויקט גמר.

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp