קורס בודק שכר באקדמיה לפיננסים

רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס חשבונאות?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על האקדמיה לפיננסים - בודק שכר.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


קורס בודק שכר מוסמך באקדמיה לפיננסים BDO


לאור מגמות שינוי בתחום החשבונאי בשנים האחרונות, 'נולד' מקצוע בודק השכר, שמתמקד בפיקוח של מערכי שכר ארגוניים כדי לייעל את התפקוד הכלכלי של החברה. בודקי שכר מבצעים סוגי בדיקות שונות על מחלקת השכר והם בוחנים בין היתר את תקינותם של תלושי השכר והחישובים הנדרשים בתחום השכר וכן אחראיים על הרישום והפיקוח לגבי העמידה בחקיקה.


תפקיד זה מבוקש במגוון ארגונים ומוסדות בשוק העבודה והוא פותח שלל אפשרויות לקידום מקצועי בפני העוסקים בתחום השכר. בעזרת קידום לתפקיד בודק שכר יכולים רואי חשבון, חשבי שכר ועוד שלל בעלי תפקידים להגדיל את מקורות ההכנסה. כדי לקבל הסמכה לתפקיד חדש זה יש צורך להשלים קורס ייעודי ולעבור כמה מבחנים שעורך משרד הכלכלה. קורס בודק שכר מוסמך שמתקיים באקדמיה לפיננסים BDO יכול לסייע לעוסקים בתחום הפיננסי לרכוש את הכלים להשתלבות בתחום. הקורס מספק הכנה לקראת המבחנים הממשלתיים הרשמיים ומסייע לתלמידיו בדרך לקבלת הרישיון ולקידום הקריירה.

 


תכנית הלימודים


במהלך הקורס המשתתפים לומדים בהרחבה על חקיקה עדכנית בתחום השכר וגם מתוודעים לשלל תהליכי פיקוח וביקורת על השכר בארגונים. התכנית הנלמדים בהכשרה זו משתנים לפי ההכשרה הקודמת והרקע המקצועי של המשתתפים. עבור רואי חשבון כולל הקורס לימוד של שיטות לבדיקה ובקרה, גישות לחקירה ותשאול וכן היכרות עם דוחות לבדיקת השכר.


חשבי שכר לומדים נושאים נוספים, כגון דיני ביטוח לאומי ומס הכנסה, עקרונות בהנהלת חשבונות, סוגיות בדיני עבודה וכן נושאים שונים בתחום הביטוח הפנסיוני. זאת נוסף על לימוד מעמיק של מערכות השכר, שיטות הבדיקה והמרכיבים השונים שחיוניים לתפקידם של בודקי השכר.


מתכונת הלימוד


היקפו של הקורס משתנה בהתאם לרקע הקודם של המשתתפים. עבור רואי חשבון, היקפו כ - 48 שעות לימוד, עבור יועצי מס הוא נפרש על פני כ - 86 שעות לימוד ועבור עורכי דין, חשבי שכר, כלכלנים ומבקרי פנים הוא כולל כ - 150 שעות.


מוסד הלימוד מאפשר ללמוד במסלול ערב שבו מתקיים מפגש שבועי אחד, או במסלולי בוקר חד שבועיים.


הקורס כולל שיעורים עיוניים לצד תרגולים מעשיים שבהם מכירים מקרוב את החקיקה בתחום העבודה ואת מערכות השכר. המשתתפים מתנסים בתרגולים בתחום הביטוח הלאומי ודוחות השכר וגם רוכשים מיומנויות לקראת ההשתלבות המקצועית בתפקיד.


נושאי הלימוד

 

 • תמחיר כוח אדם
 • הנהלת חשבונות
 • דוחות בדיקת שכר
 • יסודות ביקורת שכר
 • ביקורת, בקרה ופיקוח
 • דיני עבודה וחוקי עבודה
 • הגברת האכיפה על דיני עבודה   
 • ביטוח לאומי
 • מערכות שכר
 • מרכיבי השכר
 • ביטוח פנסיוני
 • דיני מס הכנסה
 • חקירה ותשאול   
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד

 

באקדמיה לפיננסים ניתן ללמוד עוד מבחר קורסים והכשרות בתחומי שוק ההון, הניהול והחשבונאות. בין הקורסים שניתן ללמוד במוסד זה נכללים קורס יועצי השקעות, קורס הנהלת חשבונות, קורס ברוקרים, קורסים יועצים פנסיוניים, קורס יזמות נדל"ן, קורס יזמות עסקית, קורסים להכשרת סוכני ביטוח ועוד שלל קורסים.


תנאי קבלה


קורס זה מיועד לבעלי ניסיון בתחום החשבונאי ובפרט בענף השכר. יכולים ללמוד בו רואי חשבון, יועצי מס, חשבי שכר, עורכי דין, כלכלנים ומבקרי פנים.


המועמדים צריכים להיות בעלי ניסיון מקצועי בתחומם. עליהם להחזיק בוותק של 18 חודשים ומעלה, כאשר רואי חשבון נדרשים לוותק של 12 חודשים ומעלה. עובדים בהיקף משרה חלקית נדרשים לוותק ממושך יותר כדי להתקבל. כל המועמדים לקורס עוברים וועדות קבלה וראיונות שבהם הם נדרשים להציג אישורים אודות השכלתם הקודמת וההישגים המקצועיים שלהם.


תעודה


למשתתפים שעומדים בכל הדרישות ניתנת תעודת גמר "בודק שכר מוסמך" ותעודת מקצוע "בודק שכר מוסמך". כדי לקבל את הדיפלומות הללו על המשתתפים לעבור כמה מבחנים בתום התכנית, בהתאם לרקע המקצועי שברשותם. חשבי שכר צריכים לעמוד בבחינות פנימיות בכל נושאי הלימוד ולהשלים מבחנים חיצוניים, האחד עיוני בתורת המקצוע והאחר מעשי שבו מנתחים אירועים האופייניים לתפקידי בודקי שכר, כגון בדיקה של מערכות שכר או חוזי עבודה. רואי חשבון נדרשים להשלים פרויקט גמר.למידע נוסף לחצו: האקדמיה לפיננסים | לימודי שוק ההון, חשבת על לימודי פיננסים?

פורום לימודי תעודה | קורסים

קורס ניהול מוצר בבר אילן
שמעון שאולוב
ללא תגובה
איך מתקבלים לקורס קצין בטחון
בלוקת התנקים
ללא תגובה
קורס קונדיטוריה לשבת שבתון
שורץ ילנה
ללא תגובה
קורס אימון אישי ויעוץ ארגוני
אורית ניר
ללא תגובה
התאמת תחום שמאות מקרקעין לנשים
רוני
ללא תגובה
קורס מכונאי אופנועים הסמכה
עוסמן
ללא תגובה
קורס רישיון D2 למונית
מסארוה עלא
ללא תגובה
קורס רענון במתמטיקה בספטמבר
אלכס ירשוב
ללא תגובה
קורס תספורות קצרות וארוכות
אתי גליק
ללא תגובה
מידע לגבי קורסים ללימודי תעודה
עדן
ללא תגובה
קורס לצורך קבלת רישיון מוביל
טליע רבאח
ללא תגובה
אפשרויות לימוד בקורס סוג 3
לודמילה
ללא תגובה
גיל לתחילת לימודים לטוען רבני
משה
ללא תגובה
תנאי הקבלה לקורס מבקר איכות
אדוארד
ללא תגובה
קורס טכנאי רכבים במרכז
בנימין אוזן
ללא תגובה
לכניסה לפורום

מעל 28,198 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  המרכז האקדמי לב 1,426 חוות דעת

 • 4.2

  מכללת תל חי 544 חוות דעת

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל 539 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים