מכללת השף תל אביב

שירות אישי - צור קשר

מכללת השף

אהבת? שתף ב:

מכללת השף שלוחת תל אביב


בין שלוחותיה של מכללת השף בפרישה ארצית פועלת השלוחה בתל אביב, שבה יכולים ללמוד תושבי מרכז הארץ ותלמידים ממגוון אזורים נוספים. שלוחת תל אביב עורכת מגוון קורסים במקצועות הבישול, אשר מכינים את המשתתפים לקראת קריירה בעולם הקולינרי.


תכניות הלימוד שמתקיימות במכללת השף תל אביב מתמקדות בהקניה של כלים פרקטיים ובהיכרות עם טכנולוגיות בישול מתקדמות. במהלך הקורס המשתתפים לוקחים חלק בהתנסות מעשית במטבחי המכללה וכן משתתפים בסטאז' מעשי, דרך התרגולים הללו הם יכולים לצבור ניסיון פרקטי בעולם הבישול ולפתח את הכלים הנלמדים באופן יישומי. הסטאז' המעשי בחלק מן הקורסים מתקיים בחברות ומסעדות מובילים בשוק הישראלי.


צוות המכללה מורכב מאנשי מקצוע ומומחים מנוסים בעולם הקולינרי. הם כוללים שפים, קונדיטורים, מומחים בבטיחות מזון, יזמים ויועצים קולינריים. הסגל מלווה את התלמידים לכל אורך לימודיהם ומסייע להם בפיתוח היכולות הקולינריות שלהם.


בתום ההכשרות השונות במכללת השף תל אביב המשתתפים מקבלים דיפלומה מקצועית שמוכרת על ידי התאחדות השפים והקונדיטורים הישראלית. תעודה זו מוכרת גם לצורכי עבודה במסעדות ובמוסדות קולינריים בעולם. בוגרי הקורסים השונים במכללה משתלבים בשלל תפקידים במסעדות, בבתי מלון, בחברות קייטרינג ובמסגרות נוספות בעולם המזון. כמו כן, רבים מהם מקימים עסקים עצמאיים ומפתחים יוזמות משלהם בעולם הקולינרי. כדי לסייע לבוגריה בהשתלבות בשוק העבודה, מפעילה המכללה קשרים עם שלל קונדיטוריות ומסעדות ואף מפנה תלמידים מצטיינים להתמחויות בעסקים קולינריים שונים.


מכללת השף תל אביב כתובת טלפון דרכי הגעה


מכללת השף תל אביב ממוקמת ברחוב החרש 8, בבניין עתיד. שלוחה זו של מכללת השף נמצאת בסמוך לתחנה המרכזית והיא ממוקמת במרחב הליכה קצר מתחנת רכבת ההגנה. במכללה חניה חינם עבור התלמידים, הגישה אליה נוחה באמצעות רכב פרטי וכן בתחבורה הציבורית ממגוון אזורים בשל מיקומה המרכזי.


מכללת השף תנאי קבלה


תנאי הקבלה לקורסים השונים המתקיימים במכללת השף תל אביב משתנים, בחלק מן ההכשרות יכולים ללמוד הן בעלי ניסיון קודם והן מי שאין ברשותם רקע מקצועי בבישול. קורסים אלה מקנים ידע נרחב ומתחילים מלימוד היסודות הקולינריים, כך שהם יכולים להתאים למי שעושים את הצעדים הראשונים בתחום, וכן למעוניינים לעבור הסבה מקצועית לעולם הקולינריה.


במכללה קיימים גם קורסים מתקדמים אשר מתאימים לבעלי ניסיון קודם בבישול. ישנם קורסים שבהם יכולים ללמוד בוגרי קורס הבישול הבסיסי וכן קורסים שמתאימים לקונדיטורים ולבעלי רקע מקצועי קודם באפייה. הקורסים המתקדמים הללו מאפשרים לפתח ולשכלל את סל המיומנויות המקצועי וכך לקדם את הקריירה בעולם הבישול.


קורסים מכללת השף תל אביב


במכללת השף תל אביב ניתן ללמוד קורסים רבים בתחום הבישול. הנה כמה מן המסלולים ללימודי תעודה המתקיימים בסניף זה של המכללה -

 

  • קורס בישול וטבחות - בקורס בישול וטבחות המתקיים במכללת השף תל אביב מתמקדים בהקנייה של שלל כלים בעולם הבישול כדי להכין את התלמידים לקראת השתלבות כטבחים במסעדות ובמטבחים. התכנית כוללת התנסות בשימוש בציוד טכנולוגי ובחומרי גלם מובחרים, מה שיכול לסייע לתלמידים לפתח מיומנויות מעשיות בבישול. תכנית זו מוכרת על ידי איגוד השפים העולמי ותעודת ההסמכה שמוענקת לבוגריה מוכרת גם על ידי התאחדות השפים הישראלית. אורך ההכשרה הוא כ - 8 חודשים. בין התחומים הנלמדים במהלכה ניתן למנות בישול גורמה, טכנולוגיות בישול, גסטרונומיה, עיצוב מנות, בניית תפריטים ותמחור, הכנת שלל סוגי מנות וכן ניהול כלכלי של מטבחים.

 

  • קורס קונדיטוריה ואפייה - במכללה מתקיים קורס קונדיטוריה שבו מכירים שלל שיטות וטכנולוגיות אפייה. המשתתפים מתוודעים לתורת הקונדיטוריה, לסוגי חומרי הגלם והציוד שבהם משתמשים קונדיטורים בעבודתם וגם לומדים על שיטות ההכנה של שלל סוגי מאפים מתוקים ומלוחים. כמו כן נרכשות מיומנויות עבודה בשוקולד, אפיית לחמים וזילוף וקישוט עוגות. נוסף על כך, הקורס חושף לעקרונות יזמות וניהול עסקי שיכולים לסייע לתלמידים בהקמה וניהול של קונדיטוריה משלהם. משך התכנית הוא כ - 8 חודשים, הקורס יכול להתאים למעוניינים לפתח קריירה בתחום הקונדיטוריה וכן לעובדים מנוסים יותר בתחום שברצונם לפתח ולקדם את הכלים המקצועיים שברשותם.

 

  • קורס בישול מסעדנות אה לה קארט - קורס בישול אה לה קארט (A la carte) מתמקד בהקנייה של כלים מתקדמים לבישול במסעדות גורמה. זהו מסלול שבו משלבים בין היכרות עם טרנדים חדשניים במטבח הגורמה יחד עם העמקה בטכניקות מקצועיות מתקדמות ושימוש בטכנולוגיות חדשות. במסלול לימוד זה יכולים חיילים משוחררים ללמוד על חשבון הפיקדון, לפי אישור של משרד העבודה. היקפה של התכנית הוא כ - 8 חודשים והשיעורים בה מתקיימים בשני ימים במהלך השבוע. הוא כולל שיבוץ לסטאז' שמתקיים במטבחי מסעדות ומלונות, אשר מאפשר לתלמידים לפתח ניסיון מעשי בתחום ולהכיר מקרוב תהליכים מקצועיים במטבחים.

 

  • קורס טבחות מאסטר - מסלול זה מתאים לבעלי ניסיון מקצועי בתחום הבישול, אשר מעוניינים להרחיב את הידע שברשותם כדי להשתלב בתפקידים מבוקשים בענף המסעדנות. מטרתו של מסלול זה היא הכשרתם של מנהלי מטבח מנוסים ואחראיים עבור שלל מוסדות ומסגרות קולינריות. התכנית מאפשרת לתלמידיה לפתח מיומנויות מתקדמות לפי סטנדרטים עדכניים בתחום הבישול בעולם. בין התחומים הנלמדים במהלך הקורס נכללות שיטות בישול מתקדמות, בישול למטבח עילי, חומרי גלם עכשוויים, בישול מולקולרי, בישול בשר ודגים, הכנת מאפים ועקרונות במטבח הישראלי. כמו כן, הקורס מעניק מיומנויות לניהול עסקי של מסעדות, לרבות תכנון מטבח, בניית תכניות עסקיות ובנייה של תפריטים.

 

  • קורס קונדיטוריה למתקדמים - במהלך קורס קונדיטוריה למתקדמים המשתתפים לומדים על טכניקות חדשניות באפייה וכך מפתחים ומקדמים את הידע המקצועי שבידיהם. מסלול זה מסייע בהכשרתם של התלמידים כמנהלי קונדיטוריות והוא מעניק להם שלל כלים עסקיים לפיתוח של עסקים בתחום הקולינרי, בדגש על ענף הקונדיטוריה. הוא מיועד לקונדיטורים מנוסים ובעלי וותק מקצועי ומתמקד בפיתוח הידע הקיים ברשותם כדי לאפשר להם למנף ולשכלל את הקריירה. בין הענפים הנלמדים במהלך הקורס נכללים הכנת שוקולד, בולנז'רי, שימוש בבצק סוכר, הכנת עוגות ראווה, עיצוב עוגות, טכנולוגיות בישול חדשניות ועוד שלל כלים שיכולים לסייע לקונדיטורים. היקפה של תכנית זו הוא כ - 16 מפגשים שנערכים אחת לשבוע, הם משלבים מגוון תרגולים מעשיים ועבודה פרקטית במטבח.

 

  • קורס בשר וקצבות - במכללת השף תל אביב ניתן ללמוד בקורס יסודות בשר וקצבות. מסלול זה מאפשר למשתתפים בו להכיר מגוון כלים מקצועיים בתחום הקצבות, שהביקוש לו רק הולך ועולה בשנים האחרונות. התכנית מתמקדת הן בהקנייה של ידע עיוני בטיפול בבשר והן בכלים פרקטיים לעבודה בתחום. לאורך ההכשרה, המשתתפים לומדים על סוגי בשרים וחלקי הבשר, על שיטות חיתוך ופירוק מקצועיות, על נהלי בטיחות ותברואה במטבחים מקצועיים וכן מכירים מושגים מתחום הבישול שרלבנטיים לקצבים בתחום הבישול בבשר. בקורס קצבות ובשר נכללים כ - 16 שיעורים והוא כולל מפגש אחד בשבוע. המפגשים משלבים התנסות מעשית ותרגולים במטבחי המכללה, כדי להכין את המשתתפים לקראת ההשתלבות בתחום הקצבות באופן מקצועי לאחר סיום הכשרתם.

 

 

למידע נוסף לחצו: מכללת השף

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם