קורס ליווי התפתחותי בשיטת שלהב במכללה האקדמית בוינגייט

מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני

אהבת? שתף ב:

קורס ליווי התפתחותי בשיטת "שלהב" במכללה האקדמית בוינגייט - ייעוץ התפתחותי Child Space


בעיות התפתחות שמופיעות בשלבי החיים הראשונים דורשות טיפול מהיר ומוקדם. מענה לא מספק לבעיות אלה בגיל הינקות יכול ליצור קשיים בהמשך החיים, תינוקות שלא נחשפים לגירויים המתאימים שיכולים להקל על המצב עלולים לפתח מאוחר יותר בחייהם בעיות מוטוריקה, הפרעות קשב וריכוז ואף קשיים בהתמודדות עצמאית עם אתגרים.


במכללה האקדמית בוינגייט מתקיים קורס ליווי התפתחותי בשיטת שלהב. קורס ליווי התפתחותי זה מתבסס על שיטה ייחודית שמסייעת לשלל בעיות התפתחותיות בגיל הרך. הקורס מתאים במיוחד לעוסקים בתחומים טיפוליים והוא מעניק להם שלל כלים ליישום בעבודתם לאבחון ולטיפול בבעיות התפתחותיות אצל תינוקות.

 

תכנית הלימודים

 

במהלך מסלול זה המשתתפים מקבלים כלים לעבודה מול הורים ותינוקות בשלל מסגרות כגון מעונות, קופות חולים, מרכזים טיפוליים לגיל הרך ומסגרות נוספות. התכנית מבוססת על שיטת "שלהב" שמתבססת על עקרונותיה של שיטת פלדנקרייז. שיטה זו שמה דגש על הקשר הקיים בין מגוון ערוצי ההתפתחות של תינוקות, לרבות התפתחות פסיכולוגית, קוגניטיבית, חברתית ומוטורית. בשיטה זו בונים שפה התפתחותית ולומדים על שלל פעולות שיכולות לעודד מגע, למידה וקשר בין הורים וילדיהם בשלבי החיים המוקדמים.


המשתתפים מקבלים כלים לעבודה קבוצתית ופרטנית עם הורים, בשלל מסגרות. הם סוקרים את השלבים ההתפתחותיים אותם עוברים תינוקות וסוקרים גם עיכובים ופגיעות בהתפתחות התקינה. הם בוחנים קשת רחבה של מקרים ודרכם רוכשים כלים להתמודדות עם הפרעות שפה, תנועה, שינה ואכילה בגיל הרך בהתאם לעקרונות גישת שלהב.

 


מתכונת הלימוד


קורס ליווי התפתחותי בשיטת "שלהב" כולל כ - 300 שעות לימוד אקדמיות, המחולקות ל - 50 מפגשים שמתקיימים אחת לשבוע בשעות הבוקר ואחר הצהריים. הקורס כולל כ - 30 שעות שמוקדשות לפרקטיקום מעשי שבו מתנסים בטיפול ובייעוץ להורים.


במהלך הקורס משולבים שיעורים עיוניים עם שיעורים פרקטיים שבהם מתקיימים מפגשים לצפייה בהורים ותינוקות. צפייה מודרכת זו יכולה לסייע למשתתפים לקבל כלים לאבחון ולטיפול בבעיות התפתחותיות שונות לפי שלבי ההתפתחות של תינוקות.


נושאי הלימוד


משתתפי הקורס לומדים על שלל נושאים, ביניהם:

 

 • עיכובים התפתחותיים
 • תקשורת בין אישית וחברתית
 • אנטומיה של המערכת החושית
 • התפתחות מוטורית וקוגניטיבית
 • התפתחות חברתית ופסיכולוגית
 • הדרך לעמידה והליכה בתינוקות   
 • כישורי אבחון
 • יחסי הורה ותינוק
 • הפרעות שפה ודיבור
 • הפרעות שינה ואכילה
 • מוטוריקה עדינה וגסה   
 • ועוד


סגל הוראה


מנהלת התכנית היא בעלת תואר דוקטור, שנמנית בין התלמידים הראשונים של הוגה שיטת פלדנקרייז. היא בעלת ניסיון של למעלה מ - 40 שנה בהוראה וטיפול בשיטת פלדנקרייז בארץ ובעולם. לצד ניסיונה הקליני העשיר היא הכשירה לאורך השנים מאות מורים לפלדנקרייז.


על מוסד הלימוד


במכללה האקדמית בוינגייט מתקיימים מגוון מסלולי לימודי תעודה בענפי הספורט והטיפול. בין הקורסים הללו אפשר למצוא קורס מורים לרכיבה טיפולית, קורס נטורופתיה, קורס CBT בעצימות נמוכה, קורס הידרותרפיה ושחייה שיקומית, קורס להכשר מנחי קבוצות בגישות הוליסטיות, קורס מדריכי פלאטיס ומסלולים נוספים. במכללה ניתן ללמוד גם בתכניות אקדמיות לתואר ראשון ולתואר שני בחינוך גופני, מסלולים אלה מתמקדים בהכשרתם של מורים לחינוך גופני למערכת החינוך היסודית והעל יסודית.


תנאי קבלה


מסלול הכשרה זה מתאים לבעלי ניסיון מקצועי בתחום הטיפולי. יכולים ללמוד בו בין היתר פסיכולוגים, אנשי הוראה מן החינוך הרגיל והחינוך המיוחד, מטפלים ומטפלות במעונות ובפעוטונים, אחים ואחיות בטיפת חלב, פיסיותרפיסטים, מטפלים בתנועה, מטפלים במקצועות הרפואה המשלימה ומטפלים נוספים. על המועמדים לתכנית לעבור ראיון אישי עם מנהלת התכנית ומייסדת השיטה, לצורך בחינת התאמתם לקורס.


תעודה


משתתפים שמשלימים בהצלחה את הקורס זכאים לקבל תעודת "מדריכים בשיטת Child Space" שמוענקת על ידי המכללה האקדמית בוינגייט ודוקטור חוה שלהב.

עוד מסלולי לימוד - מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני