קורס טיפול בהפרעות אכילה במכון מגיד

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורסים בפסיכולוגיה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכון מגיד - טיפול בהפרעות אכילה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס טיפול בהפרעות אכילה - מכון מגיד


שיעור המתמודדים עם הפרעות אכילה הולך ועולה בעשורים האחרונים, בעיקר בקרב נערות ונערים. להפרעות האכילה מגוון של גורמים, בהם גורמים ביולוגיים וגנטיים אך גם גורמים סביבתיים, משפחתיים ותרבותיים שעשויים לתרום להתפתחות של יחס לקוי כלפי המזון וכלפי חוויית האכילה. עלייה זו בשכיחות התופעה מעלה את הצורך במטפלים ומטפלות שיוכלו להעניק סיוע ותמיכה לאותם צעירים.


במכון מגיד מיסודה של האוניברסיטה העברית מתקיים קורס טיפול בהפרעות אכילה. זהו מסלול לימודי תעודה שבו יכולים מטפלים ומחנכים להכיר לעומק את התופעה ולקבל כלים פרקטיים לטפל בה בקרב מגוון אוכלוסיות.

 


תכנית הלימודים


הקורס מסייע למטפלים לפתח כלים קליניים ולהרחיב את הידע המקצועי בתחום אבחון, מניעה וטיפול בשלל סוגי הפרעות אכילה. בתחילת ההכשרה הם מתוודעים למאפייניהן של הפרעות כגון אנורקסיה, בולימיה, אכילת יתר התקפית והפרעות נוספות. בהמשך הם סוקרים מקרים קליניים שונים ודנים בגורמים שמביאים להתפתחות של הפרעות האכילה תוך היכרות עם תיאוריות מתחום הטיפול הפסיכודינמי, תיאוריות מגדריות ופמיניסטיות שבוחנות את הגורמים להפרעות אכילה וכן תיאוריות משפחתיות.

 

לאחר מכן, הם לומדים על תכניו טיפוליות המאפשרות התמודדות עם ההפרעות השונות וכן מתוודעים לשיטות אבחון שמאפשרות איתור יעיל של מקרים אלה. הם שמים דגש על גישת הטיפול הקוגניטיבי ההתנהגותי, CBT, ועל האפשרות לסייע באמצעותה למתמודדים עם הפרעות אכילה. נוסף על כך, הם מכירים את המרכזים הרפואיים השונים ברחבי הארץ שעוסקים כיום בטיפול בהפרעות אכילה.


מתכונת הלימוד


המשתתפים בתכנית זו יכולים לבחור בין שני מסלולי לימוד, האחד עיוני בלבד והאחר משלב לימוד מעשי. הקורס התיאורטי כולל 60 שעות לימוד אקדמיות. הקורס המעשי כולל נוסף על השעות העיוניות גם פרקטיקום קבוצתי להתנסות מעשית והוא כולל כ - 470 שעות לימוד אקדמיות.


השעות העיוניות מחולקות ל - 15 מפגשים אשר נערכים אחת לשבוע בשעות אחר הצהריים. היקפו של כל מפגש בקורס הוא כ - 5 שעות. במהלך השיעורים משולבים גם תרגולים פרקטיים כגון ניתוח מקרי בוחן מן העולם הטיפולי. כמו כן, מתקיימים ביקורים במרכזים להפרעות אכילה.


ההכשרה המעשית המשולבת בקורס נפרשת על פני פרק זמן של כ - 9 חודשים והיא מתקיימת במחלקות להפרעות אכילה ובמרפאות באזורים שונים בארץ. היא מאפשרת למשתתפים להתנסות בטיפול פרטני וקבצתי ולקחת חלק בישיבות צוות ותהליכים מקצועיים של הצוות המרכזי הטיפול.


נושאי הלימוד


המשתתפים בקורס זה לומדים בהרחבה על נושאים בתחום הפרעות האכילה, כגון:

 

 • הפרעות אכילה בילדות
 • דרכים לאבחון
 • גורמים להפרעות אכילה
 • אוכלוסיות בסיכון
 • אכילת יתר התקפית
 • קריטריונים להפרעות אכילה
 • התוויית תכניות טיפול
 • מרכזים להפרעות אכילה בישראל
 • מאפיינים של אנורקסיה   
 • תיאוריות פמיניסטיות בהפרעות אכילה   
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


מכון מגיד הוא מוסד ללימודי תעודה שנוסד על ידי האוניברסיטה העברית כדי לסייע לעובדים בענפים שונים במשק לקדם את הקריירה. בין הקורסים הנלמדים במכון אפשר למצוא הכשרות בתחום הטיפולי, כגון קורס פסיכותרפיה דינמית, קורס טיפול בעזרת בעלי חיים, קורס אחים וטרינריים וקורסים נוספים. תכניות הלימוד במכון מותאמות לצורכים עדכניים של שוק העבודה והם כוללים תרגולים מעשיים במטרה לסייע למשתתפים לפתח מיומנויות חשובות לקראת המשך דרכם המקצועית.


תנאי קבלה


למסלול זה מתקבלים אקדמאים בעלי תואר שני לפחות במקצועות טיפוליים שונים. בין היתר, יכולים ללמוד בתכנית עובדים סוציאליים קליניים, עובדים סוציאליים שיקומיים, רופאים, פסיכולוגים, פסיכיאטרים, אחים ואחיות, דיאטנים קליניים, מטפלים באמצעות הבעה ויצירה, יועצים חינוכיים ואקדמאים בעלי תואר שני מענפים נוספים שעוסקים בתחום הפרעות האכילה במסגרת עבודתם. כחלק מתהליך הקבלה, על המועמדים להעביר למוסד הלימוד אישורים על השכלתם הקודמת וקורות חיים שמעידים על הרקע המקצועי הרלבנטי. מתקיימים גם ראיונות אישיים לבדיקת ההתאמה של המועמדים למסלול.


תעודה


משתתפים אשר משלימים בהצלחה את הקורס ועומדים בכל חובותיהם במהלכו זכאים לקבל תעודת סיום קורס מבוא להפרעות אכילה בסך של 60 שעות אקדמיות המוענקת על ידי מכון מגיד. במקרים מסוימים יכולים הבוגרים להיעזר בקורס כדי לקבל שעות לגמול השתלמות.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכון מגיד, לימודי המשך באוניברסיטה העברית

עוד מסלולי לימוד - מכון מגיד

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp