יואב חורש פסיכומטרי

שירות אישי - צור קשר

הסטודיו לפסיכומטרי יואב חורש

הסטודיו לפסיכומטרי של יואב חורש


על מוסד הלימוד


סטודיו הפסיכומטרי יואב חורש עורך קורסים להכנה למבחן הפסיכומטרי בדגש על הכנה בקבוצות קטנות במיוחד. ההכנה מתקיימת בקבוצות של עד שמונה תלמידים ובאווירת סדנה שמטרתה למנוע לחצים וחששות בעת ההכנה לבחינה ולאפשר לתלמידים לקבל יחס אישי במהלך ההכנה. מוסד הלימוד שם דגש על פיתוח של מיומנויות התמודדות עם שלל סוגי שאלות תוך פיתוח חשיבה פסיכומטרית, בשיטת לימוד שאותה מתאימים באופן אישי לכל אחד מן התלמידים בקורס ולצורכים שלהם. כלים אלה יכולים לסייע לתלמידים לממש את הפוטנציאל האישי ולהגיע לציון הפסיכומטרי הדרוש להם.


מקים חברה זו הוא מומחה שבידיו כ - 23 שנים של ניסיון בהכנה לקראת הפסיכומטרי, בתחום שיטות הלמידה וכן בהכנה ולמבחני קבלה נוספים כגון GMAT, TOEFL, GRE ובחינות אחרות. לאורך השנים הוא ליווה תלמידים רבים במהלך עבודתו כמדריך פסיכומטרי בכמה מן הרשתות הגדולות בארץ וכן כמנהל של מחלקת פסיכומטרי, לרבות תכנון של תכני הקורס וכתיבת חומרי הלימוד. נוסף על כך, הקים מחלקת פסיכומטרי באחת מחברות ההכנה וכתב את ערכת ספרי התרגול והלימוד לבחינה. הוא עסק גם בהכשרתם של מדריכי פסיכומטרי במגוון של מסגרות.


שיטות הלימוד של הסטודיו לפסיכומטרי מביאות לידי ביטוי את הניסיון הרב שצבר לאורך השנים בהכנה למבחן. שיטות אלה מתמקדות בפתרון של שאלות מאתגרות, במענה מהיר לשאלות ובהבנה של תהליכי למידה. לאורך הקורס מתקיים ליווי אישי של המשתתפים ומעקב אחרי ההישגים שלהם בעזרת מבחנים שמאבחנים נקודות חוזק וחולשה. מתקיימות גם סדנאות שדרוג בהתאם לצורכים של המשתתפים. כמו כן, הקורס שם דגש על הקניית כלים מקצועיים ומנטליים להתמודדות עם לחץ במהלך המבחן.


קורסי הפסיכומטרי של מוסד זה מתקיימים בכמה ערים ברחבי הארץ. הקורסים נערכים בערים רמת גן, חדרה, רעננה ונתניה.

 

על קורס הפסיכומטרי של סטודיו יואב חורש


שיטת הלימוד של קורסי הפסיכומטרי בסטודיו יואב חורש שמה דגש על לימוד מעמיק של היסודות ולאחריו מעבר לתרגול ופתרון שאלות. הקורסים מתחילים בשלב שנקרא "שלב השורשים" שבו לומדים יסודות בהיגיון שמאחורי הבחינה. לאחר מכן, ממשיכים לשלב "גזע וענפים" שבו מעמיקים בחשיבה פסיכומטרית ולומדים להתמודד עם שלל סוגי שאלות. השלב המתקדם של הקורס נקרא "שלב הצמרת" שבו נלמדות שיטות מתקדמות לפתרון שאלות מאתגרות.


הקורסים נפרשים על פני כ - 123 שעות ו - 14 שעות סימולציות. בשלב הראשון מתקיימים כ - 16 מפגשים דו שבועיים, הכוללים סדנאות שדרוג, שבהן חוזרים התלמידים על נושאים שנלמדים בשיעורים קודמים. בחלק מן הערים השיעורים מתקיימים בשני ימי חול במהלך השבוע ובערים אחרות ביום שבועי אחד ובימי שישי בשעות הבוקר. ניתן למצוא קורסים בשעות הבוקר וקורסי ערב לפסיכומטרי. השלב הראשון של הקורס הוא שלב הליבה שמורכב ממפגשים שבועיים. השלב הבא של הקורס הוא שלב מרתון, שכולל מפגשים ללימוד ולחזרה ומפגשים לביצוע של סימולציות בכיתה. הקורסים מתקיימים בהתאם למועדי הפסיכומטרי לאורך השנה.


מבחני הסימולציה אותם פותרים התלמידים במהלך הקורס יכולים לסייע לאבחן את מידת השליטה בתחומים הנלמדים וכך לתכנן את המשך הלמידה ולקבוע נקודות למיקוד. המשתתפים מוזמנים לסדנאות מיקוד בהתאם להישגים במבחני הסימולציה, שיעורים אלה מותאמים אישית לצורכים של המשתתפים ולנקודות הקושי שלהם. לקראת סיומו של קורס ההכנה התלמידים מקבלים "מפת דרכים" שמותאמת אישית לצורכיהם ובה המלצות על סוגי השאלות בהן מומלץ להתמקד בהכנה ובדגשים ליום הבחינה. נערכות גם שתי פגישות אישיות עם מדריך הקורס לצורך תכנון של אסטרטגיית למידה מומלצת. לפני תחילת השיעורים מתקיימות סדנאות מיקוד שמותאמות לתוצאות מבחני המעקב. בסדנאות המשתתפים יכולים לתרגל נושאים שמותאמים לצורכיהם, קיימות סדנאות בנושאים השונים בבחינה, בפרקי החשיבה הכמותית, החשיבה המילולית ועוד.


במהלך השיעורים המשתתפים לומדים בהרחבה שיטות להתמודדות עם כל חלקי הבחינה הפסיכומטרית - פרקי החשיבה הכמותית, פרקי האנגלית, פרקי החשיבה המילולית ופרקי החיבור. הם מכירים את סוגי השאלות השונים שעשויים להופיע בבחינה ולומדים אסטרטגיות להתמודדות עם שאלות קשות במיוחד תוך היכרות עם נקודות החוזק והחולשה של כל אחד ואחת מן התלמידים באופן אישי.


חלק מן השיעורים במהלך הקורס מוקדשים לפרק החיבור בפסיכומטרי. התלמידים מגישים כמה חיבורים למורה ומקבלים משוב מנומק ומפורט שבו מנותחים כל המרכיבים הנדרשים בחיבור, כדי לסייע להם לפתח את כישורי הכתיבה ולהתמודד עם קשיים והתלבטויות במהלכה. המשוב המוענק מן המדריך הוא מקיף ונרחב במיוחד מה שמסייע להם לפתח תובנות לגבי אופן הכתיבה ולצבור ניסיון לקראת החיבור ביום המבחן.


מיקוד לתלמידים השואפים לציון 700 ומעלה


קורסי ההכנה של הסטודיו לפסיכומטרי יואב חורש מסייעים גם לתלמידים חזקים ששואפים לקבל ציון גבוה של 700 ומעלה כדי להתקבל למסלולי לימוד מבוקשים במיוחד, כגון רפואה, הנדסה או מדעים מדויקים. הסטודיו עוזר לתלמידים חזקים אלה במספר דרכים כדי להעצים את תחושת המסוגלות שלהם ולסייע להם לפתח חשיבה פסיכומטרית מתקדמת, בעזרתה יוכלו להתמודד בקלות רבה יותר עם שאלות מאתגרות בפרקי הבחינה השונים.


כחלק מן השאיפה לסייע לתלמידים החזקים, משלבים בשיעורים שאלות מאתגרות רבות שמותאמות לרמתם. כחלק מן המחקר שביצעו בסטודיו לפסיכומטרי גילו כי תלמידים מצטיינים נווטים להתעקש על פתרון עצמאי של שאלות וכך מטמיעים בזיכרונם אסטרטגיות להתמודדות עם שאלות מורכבות בבחינה, מה שמשמש אותם גם בהמשך הדרך. מסיבה זו מקפידים בסטודיו לסייע לתלמידים המצטיינים לפתח יכולת להתמודד באופן עצמאי עם אתגרים לאורך הלמידה. התלמידים פותרים פרק תרגול בהתאם לרמת הקושי שלהם ובסיומו יכולים להיעזר במפתח תשובות. בהמשך הם מקבלים הסברים חלקיים שמאפשרים להם להגיע בעצמם אל הפתרון, ולאחר מכן יכולים לקרוא את הפתרון המלא. באופן זה מסייעים להם לבנות את הביטחון העצמי ביכולותיהם, לחזק את תחושת המסוגלות ולפתח את המיומנויות שיכולות לסייע להם לעבור את ה - 700 ביום המבחן.

 

עוד מסלולי לימוד - הסטודיו לפסיכומטרי יואב חורש

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp