רוצה פרטים על שכר BI?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

טבלאות שכר BI

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על שכר BI? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


כמה מרוויח מפתח BI, מנתח מערכות או אנליסט BI?


בחמש השנים האחרונות חלה עלייה של עשרות אחוזים בביקוש לעובדי BI. מגמה זו בתחום הבינה העסקית (Business information) נובעת בין היתר מעלייה משמעותית בכמויות המידע עמן צריכים ארגונים עסקיים להתמודד באופן שוטף. כתוצאה מכך נפתחות שלל הזדמנויות לעובדים בעלי יכולות טכנולוגיות ועסקיות להשתלבות בענף הנתונים ומערכות המידע העסקיות.


אנשי ה - BI נדרשים במגוון רחב של מגזרים ותחומים במשק. בין היתר, קיימת דרישה רבה לאנשי BI בשוק ההייטק וכמו כן עובדים אלה נדרשים גם בתחום הפיננסי, בתחום המדעי והרפואי וכן במגזר הציבורי והממשלתי. הציפייה היא כי הדרישה לעובדי הבינה העסקית תמשיך ותעלה בשנים הקרובות, מה שיוביל גם להמשך עלייה ברמות השכר של העובדים. תחום ה - BI על נגזרותיו השונות נחשב היום לאחד הענפים המבוקשים בהייטק וכך עובדיו מגיעים לרמות שכר גבוהות למדיי ביחס לממוצע.


שכר ממוצע BI


השכר הממוצע בתחום ה - BI נע בקשת נרחבת למדי היות והתחום כולל בתוכו תפקידים רבים ושונים מהותית האחד מהשני. באופן כללי, עובדי BI עוסקים בניתוח נתונים ובפיתוח של כלים דרכם יכולים מנהלים לקבל החלטות עסקיות באופן יעיל יותר. עם זאת, כל תפקיד מתמקד בשלב מסוים לאורך תהליך עיבוד הנתונים, כגון פיתוח, יישום, ניתוח ועוד. הבדלים אלה באים לידי ביטוי גם ברמות השכר של העובדים.


שכר כללי בתחומי ה - BI השונים מתחיל בטווח של 9,000 - 15,000 שקלים לחודש בממוצע, בטווח זה נמצאים גם עובדים ללא ניסיון קודם או בוגרים טריים של לימודים אקדמיים רלבנטיים. השכר הגבוה מבין התפקידים למתחילים ניתן בדרך כלל למפתחי BI. אחרי מספר שנות ניסיון בתפקידים השונים, עובדי BI יכולים להעלות משמעותית את רמות השכר ולהגיע אף לרמות שכר שבין 20,000 - 30,000 שקלים לחודש. בעלי תפקידים ניהוליים מגיעים לעיתים לשכר גבוה מכך.

 

טבלאות שכר

 

תפקיד שכר חודשי נטו 0 - 3 שנות ניסיון שכר חודשי נטו 3 - 5 שנות ניסיון שכר חודשי נטו 5 שנות ניסיון ומעלה
מומחה BI 14,000 - 17,000 שקלים לחודש 19,000 - 22,000 שקלים לחודש 22,000 - 25,000 שקלים לחודש
אנליסט BI 11,000 - 15,000 שקלים לחודש 15,000 - 18,000 שקלים לחודש 18,000 - 22,000 שקלים לחודש
Business Analyst - אנליסט עסקי 10,000 - 11,000 שקלים לחודש 11,000 - 13,000 שקלים לחודש 13,000 - 17,000 שקלים לחודש
מנתח מערכות BI 9,000 - 15,000 שקלים לחודש 15,000 - 17,000 שקלים לחודש 18,000 - 21,000 שקלים לחודש
מפתח BI 17,000 - 20,000 שקלים לחודש 21,000 - 26,000 שקלים לחודש 25,000 - 30,000 שקלים לחודש
Data Scientist 18,000 - 22,000 שקלים לחודש 22,000 - 26,000 שקלים לחודש 28,000 - 35,000 שקלים לחודש

 

שימו לב, רמות השכר משתנות מעת לעת.

 

מה זה BI Developer?


מפתחים אלה אחראיים על בנייה ותחזוקה של בסיסי נתונים ועל כתיבת השאילתות הנדרשות לתחקור של דאטה עסקי. בתפקיד זה נדרשות הן יכולות טכניות ויעד בתכנות, והן הבנה עסקית והתמצאות בסביבה הארגונית. המפתחים אחראיים על תחזוקת מאגרי הנתונים, פיתוח של תהליכים לקליטה ועיבוד הנתונים וכתיבה של שאילתות שונות הנדרשות בתהליכים אלה. הם גם מטמיעים טכנולוגיות תוכנה חדשניות בארגון כדי לייעל את תהליכי הניתוח.

 

שכר מפתח BI


שכר מפתחי BI תלוי בכמה גורמים כגון וותק בתפקיד, גודל החברה, סוג הפרויקט ומרכיבים נוספים. בדרך כלל, עובדים בתפקידי BI developer מתחילים משכר שבין 15,000 - 20,000 שקלים לחודש. אחרי כשלוש עד חמש שנים בתפקיד השכר עולה לטווח של 23,000 - 25,000 שקלים לחודש. עובדים בדרגים ניהוליים מגיעים לשכר גבוה מ - 25,000 שקלים לחודש.


בתחילת דרכם, מפתחי BI עוסקים בעיקר בכתיבת קוד ושאילתות לפי נתונים אותם קיבלו מן המאפיינים. בהמשך הדרך המקצועית הם יכולים לפתח את הקריירה ולהגיע לתפקידים ניהוליים כגון ראשי צוותי פיתוח. כמו כן, באפשרותם להשתלב בהמשך בתפקידי ניתוח מערכות.


שכר BI מפתח מתחיל (ג'וניור)


בתחילת דרכם המקצועית, מפתחי BI מקבלים שכר שנע בין 15,000 - 20,000 שקלים לחודש. בדרך כלל, תפקידי ג'וניור בבינה עסקית מתאימים לאקדמאים בוגרים טריים של תואר ראשון במקצועות כגון לימודי הנדסת תעשייה וניהול, לימודי מערכות מידע, לימודי כלכלה או לימודי מנהל עסקים שמחזיקים בידע במחשבים, בדגש על רקע ב - SQL. תפקידים אלה מותאמים במיוחד לעובדים ללא ניסיון קודם בענף הבינה העסקית ובדרך כלל כוללים הכשרה על חשבון החברה. בתקופת ההכשרה, השכר במערכות מידע אינו גבוה במיוחד אולם לאחר צבירת וותק בתפקיד ניתן להתקדם לרמות שכר גבוהות יותר.

 

אנליסט עסקי - Business Analyst


במסגרת תפקידם אחראיים אנליסטים עסקיים להפיק מידע מנתונים עסקיים לצורך פיתוח האסטרטגיה של ארגונים. הם עוסקים באיסוף של דאטה, ניתוח והתאמת הנתונים לצורכי החברה והכנה של דוחות מתאימים שבהם יכולים המנהלים להיעזר כחלק מקבלת ההחלטות. המשכורת הממוצעת בתפקיד זה נעה בין 10,000 - 13,000 שקלים לחודש.

שכר BI אנליסט


אנליסטים בתחום ה - BI מתחילים בדרך כלל ברמות שכר של 10,000 - 15,000 שקלים לחודש בממוצע. אחרי מפר שנות וותק עולות רמות השכר ויכולות לנוע בין 15,000 - 25,000 שקלים לחודש.


מהות תפקידם של אנליסטים בתחום הבינה העסקית היא לסייע למנהלים לנתח מידע ארגוני ועסקי חשוב כדי לסייע לחברה לשמור על יתרון תחרותי. כדי לעשות זאת, הם נדרשים להכיר כלים טכנולוגיים מתקדמים ושיטות לניתוח ולארגון של הנתונים. אנליסטים נדרשים במגוון רחב של תחומים במשק, בהם הייטק, התחום הפיננסי וענף הבנקאות וכיום שירותיהם נחוצים גם בעוד שלל ענפים. שכר דאטה אנליסטים משתנה גם בהתאם לענף שבו הם עוסקים, כגון פיננסים, הייטק או שיווק דיגיטלי.


שכר מיישם BI


מפתחי BI עוסקים באפיון של הדרישות העסקיות בפרויקט ובתרגום של דרישות אלה לנתונים שמועברים למפתחי המוצר. במסגרת תפקידם הם עוסקים במספר תהליכים כגון כתיבה ופיתוח של דוחות תפעוליים, פיתוח מודלים, כתיבת קוד וכן עבודה מול צוותים ולקוחות לצורך אפיון של הצורכים והדרישות בפרויקט התוכנה המסויים. רמות השכר של מיישמי BI משתנות בהתאם לגורמים כגון גודל החברה וסוג הפרויקט. מיישמי BI מנוסים יכולים להגיע לרמות שכר שנעות בין 17,000 - 25,000 שקלים לחודש בממוצע.

 

שכר BI מנתח מערכות


בתחום הבינה העסקית, מנתחי המערכות מתמקדים במיצוי של נתונים עסקיים שבעזרתם מנהלים יכולים להעלות את ערך הארגון ולהגדיל רווחים. התפקיד מצריך הן הבנה טכנולוגית מתקדמת והן ידע מעמיק בפן העסקי והכלכלי. התפקיד מצריך התנהלות מול ראשי הארגון לצורכי אפיון טכני של תהליכים ופרויקטים בארגון כדי לבחון את יעילותם. רבים מגיעים לתפקידי ניתוח מערכות אחרי ניסיון ניהולי או רקע בתחום הכלכלה. רמות השכר לתפקיד זה מתחילות בטווח של 9,000 - 12,000 שקלים לחודש לעובדים בתחילת דרכם ויכולות להגיע ל - 20,000 שקלים לחודש ומעלה לעובדים שברשותם מספר שנות ניסיון.

 

שכר DATA SCIENTIST

 

שכרם הגבוה של מדעני הנתונים נובע בין היתר מחשיבותו הרבה של התפקיד לרגון וכן מן הרקע הנרחב שנדרש מהעובדים כדי לבצע אותו בהצלחה. עובדי Data Science נדרשים לידע בתחומים כגון מתמטיקה, סטטיסטיקה, אלגוריתמיקה, כריית מידע וכן שפות תכנות שונות. בדרך כלל מגיעים לתפקידים אלה אחרי מספר שנות וותק בתעשייה בענפים רלבנטיים. בשנים הראשונות בתפקיד רמות השכר בדרך כלל נעות בין 18,000 - 20,000 שקלים לחודש. עובדים שברשותם חמש שנות ניסיון ומעלה מגיעים לרמות שכר שבין 25,000 - 30,000 שקלים לחודש ואף למעלה מכך - כיום השכר בביג דאטה גבוה במיוחד.


מה ללמוד כדי לעבוד בבינה עסקית?


לתחום ה - BI מגיעים בוגרי לימודים מתחומים שונים, מחד מקצועות מן המדעים המדויקים ומאידך ענפים פיננסיים. בין היתר, ניתן למצוא בתחום בוגרי לימודי מדעי המחשב, לימודי ניהול מערכות מידע, לימודי כלכלה, לימודי מנהל עסקים ולימודי הנדסת תעשייה וניהול.


כדי לפתח את המיומנויות בתחום הבינה העסקית, בוגרים רבים מחליטים ללמוד בקורס BI שמתקיים במסגרות שונות. הקורסים מתמקדים בהקניה של כלים פרקטיים שנדרשים לעובדים בתחום הבינה העסקית. הקורסים נפרשים לרוב על פני מספר חודשים עד שנה והם כוללים תכנים מעשיים במטרה לאפשר למשתתפים לפתח מיומנויות חשובות לשוק העבודה. קורסים נוספים שאותם ניתן ללמוד כדי לפתח כלים רלבנטיים לתחום הבינה העסקית כוללים קורס ביג דאטה, קורס Data Science, קורס דאטה אנליסט וקורסים בענפים אחרים בעולם התכנות.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים בתחום?

רוצה לדעת יותר על שכר BI?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp