קורס הנחיית קבוצות אינטגרטיבית במכללה האקדמית בוינגייט

רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורסים?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על האקדמית בוינגייט - הנחיית קבוצות הוליסטית.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הנחיית קבוצות בגישה אינטגרטיבית במכללה האקדמית בוינגייט - לימודי תעודה


השלם גדול מסכום חלקיו


תחום הנחיית הקבוצות מתפתח באופן מתמיד, עם השנים התגבשו שלל מתודות וטכניקות להובלת תהליכים בקבוצה, שיכולים לסייע למשתתפיה לעבור תהליכים משמעותיים ולהתמודד עם קשיים. מנחי קבוצות רבים משלבים היום מספר גישות בעת עבודתם עם הקבוצה, חלקן קלאסיות וחלקן משלבות אלמנטים אמנותיים, יצירתיים או כלים מן הרפואה המשלימה. מנחים אלה גורסים כי דרך הגישה הרב תחומית, ניתן לספק מענה מלא ומקיף יותר לצורכיה של הקבוצה ולהתאים אותו לעולמם של משתתפיה.


במכללה האקדמית בוינגייט ניתן ללמוד בקורס הנחיית קבוצות, ששם דגש על גישה הוליסטית ואינטגרטיבית להנחייה. הקורס מתאים למנחי קבוצות מנוסים שמעוניינים להעשיר את סל הכלים שברשותם ומחפשים גישות הוליסטיות ליישום בעבודה עם לקוחותיהם. במהלך הקורס מכירים כלים אמנותיים, אלטרנטיביים וקלאסיים כאחד ומכירים שלל אסכולות להנחייה. בעזרת הכלים הנלמדים במהלך הקורס, הבוגרים יכולים להשתלב כמנחים במגוון מסגרות, כגון בארגוני בריאות וחינוך ובשלל יוזמות והתארגנויות שמתמקדות בהעצמה של קהילות, משפחות ופרטים.


תכנית הלימודים


מסלול זה מעניק למשתתפיו נקודת מבט הוליסטית על ענף הנחיית הקבוצות. הוא משלב שלל גישות הנחייה ממדעי הרוח ומשיטות טיפול שונות, מתוך אמונה כי מנחי קבוצות יכולים להעניק מענה יעיל ומלא יותר ללקוחותיהם לאחר גיבוש תפיסת עולם אישית שמבוססת על שיטות המתאימות להם ולשיטת ההנחייה שלהם. מתוך תפישה זו, המשתתפים נחשפים לשלל שיטות ההנחייה ומקבלים סיוע בהגדרת גישה ייחודית משלהם שתואמת את הזהות המקצועית שלהם.


לאורך ההכשרה הם נחשפים למגוון כלים הוליסטיים, לשיטות מן הפסיכותרפיה ולעקרונות מן הרפואה המשלימה. הם לומדים כיצד לסייע לקבוצות מסוגים שונים בעזרת שילוב תנועה, קול ואמנות וכן עוסקים בגישות קלאסיות להנחייה ובשילוב של עקרונות אלה בעבודת ההנחייה. דרך שילוב זה הם יכולים לגבש לעצמם דרכים בהן ניתן לסייע ללקוחות לעבור תהליכים רוחניים ונפשיים, להתמודד עם דילמות ואתגרים בחיי היום יום ולהתפתח מבחינה אישית.

 


מתכונת הלימוד


היקפה של התכנית הוא כשנתיים, הוא כולל כ - 716 שעות אקדמיות ומחולק ל - 4 סמסטרים. בשנה הראשונה נכללות כ - 496 שעות אקדמיות ובשנה השנייה כ - 220 שעות. המפגשים מתקיימים אחת לשבוע. נוסף על כך, נערכות סדנאות מרוכזות בחגים ובחודשי הקיץ.


המסלול מתקיים במתכונת המשלבת שיעורים עיוניים עם סדנאות חווייתיות. המשתתפים נדרשים להמשיך לתרגל את החומר הנלמד גם בין השיעורים ולהגיש מטלות שונות. בסמסטר האחרון מתקיים פרקטיקום יישומי שבו מתנסים בליווי של קבוצות מטופלים.


נושאי הלימוד

 

 • הנחייה קלאסית
 • גישות הוליסטיות
 • מיינדפולנס
 • טיפול בקול ובתנועה
 • התמודדות עם אובדן וכאב
 • אמנות וריפוי   
 • פסיכולוגיה הוליסטית בהנחייה   
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


במכללה האקדמית בוינגייט ניתן למצוא שלל תכניות לימודים בתחומי הספורט והחינוך הגופני וכן לימודי תעודה בענפי החינוך והטיפול. הקורסים הללו יכולים להתאים במיוחד למטפלים ולמחנכים שמעוניינים להרחיב את סל הכלים המקצועי שברשותם. בין הקורסים הנלמדים במכללה ניתן למצוא קורס מדריכי יוגה, קורס ניתוח התנהגות, קורס אימון להפרעות קשב, קורס הוראה מתקנת, קורס הדרכת תנועה לגיל הרך והכשרות נוספות.


תנאי קבלה


לקורס זה יכולים להתקבל בעלי ניסיון בעבודה עם קבוצות, שברצונם להתפתח מבחינה מקצועית ולהכיר גישות נוספות. במסגרת תנאי הקבלה לקורס, על המועמדים לעבור ראיון אישי ולהשתתף בקבוצת הערכה שבה נבדקים כישורי ההנחייה שלהם והתאמתם לתכנית.


תעודה


למשתתפים שעומדים בכל מטלות הקורס ניתנת עם סיומו תעודת גמר "מנחה מוסמך להנחיית קבוצות בגישה הוליסטית אינטגרטיבית", אשר מוענקת על ידי המכללה האקדמית בוינגייט והמרכז הישראלי להנחיה אינטגרטיבית.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית לחינוך גופני ולספורט בוינגייט

פורום לימודי תעודה | קורסים

מועדים לפתיחת קורס ייעוץ הנקה
הכשרה ליועצת הנקה
ללא תגובה
איפה בארץ אפשר ללמוד הפקה מוזיקלית
שירין אבו עקל
ללא תגובה
מתי מתקיימים לימודי חוקר פרטי
זוהר קליגמן
ללא תגובה
קורס קרימינולוגיה לתעודה ותעסוקה בתחום
אלינור אבן צור
ללא תגובה
קורס סוכן נסיעות ותיירות
אדם
ללא תגובה
איפה נערכים קורסים בתחום הלוגיסטיקה
קסניה
ללא תגובה
לימודי nlp וקורס קואצינג
דניאל יוסף
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,769 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת אריאל1,218 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן947 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה1,565 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp