מלגת קרן קמח - קרן קמח מלגות לחרדים

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות לחץ/י מלגות לסטודנטים 

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגות קרן ק.מ.ח לסטודנטים חרדים


סטודנטים חרדים שמעוניינים לקבל סיוע במימון עלויות שכר הלימוד יכולים להיעזר במגוון של מלגות לחרדים, בין המלגות הללו נכללות גם מלגות קרן קמח. המלגות הללו מיועדות לסטודנטים גברים מהציבור החרדי וחלקן גם לנשים חרדיות שלומדות במסלולים מוכרים. לקרן כמה מסלולי מלגות לסטודנטים, שמטרתם המרכזית היא לסייע בתשלום שכר הלימוד בדרך לרכישת מקצוע ולהשתלבות בשוק העבודה.


קרן קמח


קרן קמח - ראשי התיבות קידום מקצועי חרדי - היא גוף שמתמקד בקידום סטודנטים מן הציבור החרדי כדי לסייע להם להשתלב בתעסוקה מספקת שיכולה לפרנס אותם ואת משפחותיהם בכבוד. הקרן מפעילה כמה מסלולי מלגות וכן פרויקטים לסיוע לצעירים חרדים לאורך הלימודים וגם לאחר סיום הלימודים. מלגות והלוואות הקרן ניתנים מטעם תרומות של פילנתרופים חרדים.


הקרן מציעה שירותים שונים לסיוע לסטודנטים חרדים. היא מפעילה תכניות מלגות, אבחונים תעסוקתיים שיכולים לסייע למועמדים ללימודים בעת בחירת הלימודים ואיתור המסגרת המתאימה ביותר לצורכיהם, סיוע בהשמה עם סיום הלימודים ותכניות נוספות.


מלבד תכניות המלגות לחרדים שמפעילה הקרן, היא עורכת פרויקטים נוספים לסיוע. בין היתר, פועלים מרכז השמה והכוונה תעסוקתית בירושלים, מתחם עסקים שמיועד לגברים חרדים שמתגוררים בירושלים ומעוניינים לשדרג יוזמות ועסקים, מיזם שמסייע לצעירים חרדים להשתלב בתפקידי מפתח בשלטון המקומי, תכנית מנהיגות לנשים חרדיות ומיזמים נוספים.

 

קרן קמח מלגות לחרדים


קרן קמח מציעה מספר מלגות לחרדים ותכניות סיוע לסטודנטים חרדים. חלקן מתאימות לסטודנטים לתואר ראשון או מכינה, אחרות ניתנות ללומדים במסלולי הכשרה מקצועית. הקריטריונים להענקת המלגות משתנים ממסלול למסלול, וכך גם גובה המלגות.


אלה הן תכניות המלגות שמפעילה קרן קמח:


תכנית מלגות והלוואות לתואר ראשון ושני לגברים ולנשים


בקרן פועלת תכנית ות"ת למלגות ולהלוואות מסובסדות. המלגות מתאימות לגברים ולנשים כאחד, שלומדים בתכניות לתואר ראשון או לתואר שני. התכנית מעניקה הלוואות בנקאיות שהופכות למענקים בחלקן בתום הלימודים. החלק המוגדר הלוואה מוחזר כשנה אחרי סיום הלימודים. הקרן משלמת את הריבית לאורך תקופת הלימודים והסטודנטים אינם נדרשים לשלם בזמן לימודיהם אלא רק לאחריהם.


גובהה של ההלוואה שהופכת למענק הוא בין 40 - 70 אחוזים מסכום ההלוואה שגובהה שכר לימוד תקני בהתאם להוראות המל"ג. אחרי סיום הלימודים הסטודנטים מחזיקים את יתרת ההלוואה אל הבנק בתוספת ריבית.


בין הקריטריונים לקבלת ההלוואות, על המועמדים להיות מעל גיל 21, בוגרי ישיבה קטנה בפיקוח חרדי. סטודנטיות צריכות להיות בוגרות תיכון בפיקוח חרדי. על המועמדים והמעומדות ללמוד לתואר ראשון ושני במוסדות המוכרים על ידי מל"ג. כמו כן, הקרן מביאה בחשבון את ההכנסה המשפחתית, וכן את תחום הלימודים.

 


תכנית מלגות ללימודי תעודה לגברים


אלה הן מלגות ללימודי תעודה שמוצעות לגברים חרדים, נשואים או רווקים. גברים רווקים יכולים להסתייע בתכנית החל מגיל 25, גברים נשואים יכולים להשתתף בתכנית בין הגילים 23 - 45. לתכנית יכולים להתקבל מי שלומדים בתכניות הכשרה מקצועית במוסדות מוכרים בשלל מקצועות. היא משולמת כהחזר הוצאות והיא מותנית גם בהצגת קבלות על התשלום למוסד הלימודים. בין הקריטריונים הנוספים לקבלת המלגה נכללים מצבו הכלכלי של הסטודנט ורמות ההכנסה שלו או של משפחתו. גובהה של המלגה הוא עד מחצית משכר הלימוד.


כמו כן, הקרן מביאה בחשבון את תחום הלימוד בקורסים לחרדים כאחד הקריטריונים לקבלת המלגה. מקצועות הלימוד מחולקים לשלוש רמות, רמה א' היא לתחומים בעלי עדיפות גבוהה לקבלת מלגה, רמה ב' לתחומים שלהם עדיפות נמוכה יותר והרמה השלישית למקצועות ללא תמיכה. ברמה א' נכללים קורסים כגון קורס תכנות, קורס ניהול רשתות, קורס אופטיקה, קורס סוכן ביטוח, קורס חשמלאי, קורס ייעוץ השקעות וניהול תיקים, קורס CNC, קורס עיצוב תעשייתי ומסלולים נוספים. ברמה ב' כלולים קורסים כגון הנהלת חשבונות, קורס ייעוץ מס, קורס ניהול רכש, קורס טכנאי מחשבים, קורס שיווק ומכירות ועוד.


לאחר הגשת כל הטפסים הנדרשים, הסטודנטים מוזמנים לראיון. וועדת הקבלה מאשרת את קבלת הסטודנטים לתכנית. המלגות מופיעות בחשבון הבנק של הסטודנטים בכפוף לשליחת קבלות מתאימות.


קרן קמח אבני דרך


תכנית המלגות "אבני דרך" מציעה מלגות לגברים חרדים שלומדים במכינה קדם אקדמית או שנמצאים בשנה הראשונה ללימודים לתואר הראשון, המלגה מוענקת על השתתפות בסדרה של מפגשי לימוד תורה שבועיים וסדנאות לחיזוק הזהות התורנית. המפגשים נערכים בערים ירושלים ובני ברק, בקרן פועלים להרחיב את היצע הערים.


התכנית נפרשת על פני כשנה והיא כוללת שלושה סמסטרים. סטודנטים שלוקחים חלק ב - 80 אחוזים מהפעילות של התכנית מקבלים מלגת עידוד שגובהה כ - 1,500 שקלים בכל סמסטר, כך שבסך הכל ניתנת מלגה בסך של כ - 4,500 שקלים לכל התכנית.

 


מלגות לתואר שני לגברים חרדים

 

תכנית זו מעניקה מלגות לתואר שני לסטודנטים שלומדים מספר מצומצם של מקצועות לימוד, בהם תואר שני במקצועות ההנדסה והמדעים המדויקים. בין מסלולי הלימוד שבהם ניתן לקבל את המלגות נכללים תואר שני בהנדסה, תואר שני במתמטיקה, תואר שני בסטטיסטיקה, תואר שני בכלכלה, תואר שני במדעי הטבע, תואר שני במדעי החיים, תואר שני בעבודה סוציאלית, תואר שני ברוקחות ותכניות נוספות. מלגה זו מוענקת כמענק מותנה שגובהו כ - 5,000 שקלים לכל שנת לימוד, עד שנתיים של לימודים לכל היותר. גובהה של המלגה תלוי ברמות ההכנסה של הסטודנטים ובקריטריונים נוספים של הקרן.


מלגת קמח רישום


הרישום להגשת מועמדות למלגות הקרן נעשה דרך אתר הקרן, או טלפונית. לאחר הגשת כל הטפסים, הקרן דנה בכל מקרה לגופו וועדת הקבלה שלה מביאה בחשבון את כל הקריטריונים ומחליטה על אישור או דחיית הבקשה. תהליך שקילת הבקשות נמשך בדרך כלל כחודש, עד למועד קבלת התשובה.


קרן קמח מלגת קיום


בחלק קטן מאוד מן המקרים, קרן קמח עשויה להעניק מלגות קיום לסטודנטים למימון המחייה בזמן הלימודים. מלגות אלה ניתנות ללומדים מקצועות מועדפים שעומדים בכל הקריטריונים. עם זאת, חשוב להדגיש כי רובן של המלגות המוענקות על ידי קרן קמח הן מלגות לימודים, או הלוואות לסטודנטים לצורכי מימון שכר הלימוד.


קרן קמח נשים - מלגות לנשים חרדיות


קרן קמח מציעה מספר מסלולי מלגה, שחלקם מוענק גם לנשים חרדיות. בין המלגות לנשים שמציעים בקרן נכללת תכנית ות"ת לסטודנטיות לתואר ראשון ושני. מסלול זה מעניק מלגות לנשים הלומדות לתואר ראשון או לתואר שני במוסדות המוכרים על ידי המל"ג, אשר עומדות בקריטריונים שונים כגון תחום הלימוד והכנסה שאינה עולה על קביעת הקרן. יש להדגיש כי המלגות וההלוואות האחרות שמציעה הקרן מיועדות לסטודנטים גברים בלבד ואינן מוצעות לנשים חרדיות נכון להיום.


מלגות לחרדים


סטודנטים מהציבור החרדי יכולים להיעזר במלגות לימוד נוספות. קיימים ארגונים וגופים נוספים שמציעים מלגות ייעודיות לציבור החרדי, כגון מלגות ידידות טורונטו, תכנית מח"ר, תכנית חרדים לעתידם ומסלולים נוספים. כמו כן, סטודנטים חרדים יכולים להיעזר במלגות אחרות כגון מלגות הצטיינות מטעם המוסדות בהם הם לומדים, מלגות על סמך מצב סוציו אקונומי, מלגות פריפריה, מלגות חונכות ועוד שלל תכניות. בחלק מן המקרים, ניתן לשלב מספר מלגות יחד ולהיעזר בהן למימון שכר הלימוד, לרוב הדרישה היא כי גובה המלגות המוענקות לא יעלה על גובה שכר הלימוד לתכנית.

 

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp