קורס בודק שכר ביחידה ללימודי חוץ במכללה לעסקים ברחובות

היחידה ללימודי חוץ - התאגדות העסקים הקטנים

אהבת? שתף ב:

קורס להכשרת בודקי שכר מוסמכים ביחידה ללימודי חוץ במכללה לעסקים קטנים - רחובות


המסלול אינו פעיל


ארגונים עתירי כוח אדם במגזרים השונים נדרשים לפי חוק לבצע בדיקות תקופתיות בנושא השכר. במסגרת מבדקים אלה מוודאים כי תנאי השכר מותאמים למשפט העבודה וכי תנאי העבודה מתקיימים בהתאם לחוק. החוק הישראלי מגדיר את תפקידם של בודקי השכר, שהם המומחים שיכולים לבצע את הבדיקות הללו, ואחראיים בין היתר על בדיקה של חוזי העבודה, על פיקוח על מערכות השכר ועל הכנתם של דוחות עבור מזמיני השירות.


עובדים בתחום הפיננסי שמעוניינים לקדם את הידע המקצועי ולשדרג את הקריירה יכולים ללמוד בקורס בודק שכר מוסמך שמתקיים ביחידה ללימודי חוץ של המכללה לעסקים קטנים ברחובות. הקורס מאפשר להכיר מקרוב את מערכות השכר בעולם הארגוני וללמוד כיצד לערוך ביקורת ופיקוח שוטפים על השכר בארגונים וחברות. באמצעות הכלים הנלמדים בקורס זה יכולים עורכי דין, חשבי שכר, יועצי מס ועובדים נוספים להרחיב את תחומי האחריות המקצועית שלהם וכך להרחיב גם את קהל הלקוחות שלהם.

 


תכנית הלימודים


במהלך הקורס, נלמדים עקרונות העבודה בתחום בדיקת השכר, המשתתפים מתוודעים למרכיבי השכר ולחקיקה עדכנית אודות דיני עבודה, מס הכנסה ודיני נוספים. הם לומדים כיצד לבצע פיקוח וביקורת בתחום השכר עבור מעסיקים ולומדים לעומק על סוגי מערכות השכר ועל תהליכי ביקורת מקצועית והכנת דוחות לבדיקות שכר. כמו כן, הם לומדים על מושגים חשובים בתחומים כגון ביטוח פנסיוני, ביקורת, ביטוח לאומי, הנהלת חשבונות וענפים נוספים המהותיים לבודקי השכר בעבודתם השוטפת.


מתכונת הלימוד


הקורס נפרש על פני כ - 150 שעות לימוד לעורכי דין, לחשבי שכר, למבקרי פנים ולכלכלנים. רואי חשבון מנוסים יכולים ללמוד בתכנית שהיקפה כ - 48 שעות לימוד, בעוד יועצי מס לומדים במסלול שכולל כ - 86 שעות. במהלך הקורס, מתקיימים שיעורים עיוניים בשילוב עם תרגילים מעשיים, שבהם מתרגלים הלכה למעשה את העבודה עם מערכות השכר, את הכלים בתחום החשבונאות ואת המיומנויות המקצועיות שנדרשות מן הבודקים. הם עורכים תרגיל מסכם לקראת סיומו של הקורס בו הם מיישמים את כל הידע הנלמד.

 


נושאי הלימוד


המשתתפים בקורס בודק שכר מוסמך לומדים שלל נושאים, כגון:

 

  • הנהלת חשבונות
  • בדיקה ופיקוח לשכר
  • ביטוח לאומי ומס הכנסה
  • דיני עבודה וחוקי העבודה
  • אתיקה מקצועית לבודקי שכר   
  • מערכות שכר
  • ביטוח פנסיוני
  • דוח בדיקת שכר
  • תמחיר כוח אדם   
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


היחידה ללימודי חוץ של המכללה לעסקים קטנים שברחובות מפעילה מסלולי לימוד מגוונים שמתמקדים בצורכי שוק העבודה ומסייעים למשתתפים להשתלב בתפקידים מבוקשים. בין הקורסים הנלמדים ביחידה ניתן למצוא קורס ביטוח אלמנטרי, קורס חשבי שכר בכירים, קורס ייעוץ השקעות וניהול תיקים, קורס ייעוץ עסקי, קורס יזמות עסקית, קורס ייעוץ ושיווק פנסיוני, קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2 ועוד שלל הכשרות לתעודה. מסלולים אלה מותאמים להתפתחויות עדכניות בשוק העבודה והם חושפים את המשתתפים לשיטות עבודה מקצועיות ולטכנולוגיות בעולם הארגוני.


תנאי קבלה


מועמדים לתכנית זו נדרשים להיות בעלי ניסיון מקצועי בהיקף של לפחות 18 חודשים במקצועות כלכליים ופיננסיים רלבנטיים, כאשר מי שעובדים בהיקף משרה חלקית נדרשים לוותק ממושך יותר. רואי חשבון יכולים להתקבל על סמך וותק של לפחות 12 חודשים בהתאם לדרישות.


לקורס יכולים להתקבל בין היתר רואי חשבון, מפקחי עבודה, כלכלנים, יועצי מס, חשבי שכר ומבקרי פנים. עליהם לעבור וועדת קבלה שבה מציגים אישורי השכלה ואישורים אודות הוותק המקצועי המתאים.


תעודה


בתום ההכשרה על הבוגרים לגשת למבחנים פנימיים בנושאים הנלמדים וכן לעבור בהצלחה מבחני גמר חיצוניים. בין הבחינות החיצוניות מבחן עיוני וכן מבחן מעשי, שבו מתמקדים בניתוח אירועים מקצועיים, בבדיקת חוזי עבודה, בהכנת דוחות למזמיני שירות ובכלים מקצועיים נוספים. עם מעבר מבחנים אלה ועמידה בכל חובות ההכשרה ניתן לקבל את תעודת בודק השכר המוסמך.

עוד מסלולי לימוד - היחידה ללימודי חוץ - התאגדות העסקים הקטנים