לימודי הנדסאי חשמל במכללת אתגר ירושלים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסאי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אתגר ירושלים - הנדסאי חשמל.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסאי חשמל - מכללת אתגר ירושלים


הכוחות שמניעים את הייצור קדימה


המעוניינים להשתלב בתפקידים מאתגרים בתעשיית החשמל יכולים ללמוד בתכנית לימודי הנדסאי חשמל שמתקיימת במכללת אתגר ירושלים. מסלול זה מקנה לתלמידיו את כל הידע והכלים הנדרשים להגשה למבחני מה"ט להסמכת הנדסאים בישראל. לאחר סיום לימודיהם הסטודנטים יכולים להשתלב כהנדסאים בשלל אפיקים בתעשייה, כגון במפעלים, בחברות ממשלתיות, בארגונים בתחום הייצור, בחברת החשמל ובמסגרות נוספות.


תכנית הלימודים


לאורך לימודי הנדסאי חשמל הסטודנטים מכירים שלל מערכות מתקדמות בתעשיית החשמל והאלקטרוניקה. הם מכירים לעומק מערכות אנרגיה ומערכות הספק וכן סוגים שונים של מתקני חשמל ביתיות ותעשייתיות ומערכות לבקרה ולפיקוד אלקטרוני. נוסף על כך, הם לומדים כיצד מתכננים, מפקחים ומתחזקים מערכות להספק אנרגיה במתקני חשמל ומתוודעים לתהליכי איתור תקלות וטיפול יעיל בהן.


מסלול הלימוד מכין את תלמידיו לקראת מבחני הגמר שעורכים במכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדעים (מה"ט) להסמכת הנדסאים. בחינות אלה עוסקות בנושאים מרכזיים בתחום החשמל והן כוללות: מכונות הינע וחשמל, תורת החשמל, מערכות הספק ומתקני חשמל. מבחנים אלה מהווים שלב חיוני בדרך להכשרת הבוגרים ולקבלת הרישיון לעסוק במקצוע.


מתכונת הלימוד


היקף הלימודים במסלול הוא כשנתיים וסמסטר. ניתן ללמוד במסלול בוקר או בתכנית ערב. שיעורים מתקיימים פעמיים בשבוע ובסמוך למועדי הבחינות גם בימי שישי ובמרתונים מרוכזים.


הסטודנטים משתתפים בשיעורים עיוניים וגם בעבודה מעשית במעבדות חשמל, שדרכן הם מכירים מקרוב ציוד מקצועי ותהליכי עבודה בתעשייה. כמו כן, הם נחשפים לכלים מעשיים בתחום החשמל דרך פרויקט הגמר, שאותו עורכים בזוגות ובליווי של מנחה. בפרויקט מתנסים בתכנון של פתרונות עבור התעשייה ומתרגלים את הידע הנלמד הלכה למעשה.


נושאי הלימוד


במהלך התכנית הסטודנטים לומדים על מגוון של נושאים, הנה כמה מהם:

 

 • תורת החשמל
 • מערכות הספק
 • תחזוקת מערכות
 • פיזיקה ומתמטיקה
 • מערכות אלקטרוניקה
 • מערכות בקרה ופיקוד
 • תכנון מתקני חשמל חכמים   
 • מבוא לחשמל
 • מתקני חשמל
 • מכונות חשמל
 • אנגלית טכנית
 • הכרת המחשב   
 • ועוד

 


על מוסד הלימוד


מכללת אתגר ירושלים נוסדה בשנת 1972 והיא מפעילה שלל תכניות ללימודים טכנולוגיים והנדסיים. המכללה עורכת לימודי הנדסאים במגמות נוספות, הכוללות הנדסאי תעשייה וניהול והנדסאי מכונות. כמו כן, מתקיימים בה מסלולים להכשרת טכנאי חשמל, טכנאי מכונות וטכנאי תעשייה וניהול. במכללה נערכים גם מסלולים ייעודיים לטכנאים המעוניינים להשלים ולשדרג את הסמכתם לדרגת הנדסאי. קורסים אלה כוללים הכנה למבחני מה"ט שנדרשים לצורך ההשלמה, מסלולים אלה נמשכים כשנה וחצי.


המכללה מפעילה קשרי גומלין עם משרד העבודה, התאחדות התעשיינים, התאחדות בעלי המלאכה, משרד החינוך, לשכת רואי החשבון וגופים רשמיים נוספים. נוסף על תכניות הלימודים השונות שמתקיימות בה, היא מפעילה עם תכניות הכשרה למקומות עבודה בתעשייה, שמותאמים לצורכי הארגונים והמפעלים בכפוף לתכניות מה"ט.


תנאי קבלה


תנאי הקבלה למועמדים מעל גיל 30 כוללים דרישה לסיום 12 שנות לימוד. עבור מועמדים מתחת לגיל 30 שנה, יש צורך בבגרות מלאה או בגרות חלקית ובה ציון במקצועות אנגלית ומתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד, ובגרות במקצועות העברית ברמת 2 יחידות לימוד.


תעודה


סטודנטים שמשלימים את לימודיהם בתכנית זו בהצלחה זכאים לקבל דיפלומת הנדסאי חשמל מטעם מה"ט. כמו כן, הם מקבלים רישיון חשמלאים עד 3 X 400 אמפר, מרחיבים יכולים לקבל רישיון עד 3 X 680 אמפר. הרישיון והדיפלומה מקנים לבוגרים סמכות לתכנן ולערוך תכניות חשמל בדרגה המותרת בתעשייה. כמו כן, באפשרותם להירשם במרשם ההנדסאים. כדי לזכות בתעודה הם צריכים לעבור את בחינות הגמר הממשלתיות, להצליח במבחנים פנימיים ולהגיש את פרויקט הגמר.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת אתגר להנדסה וטכנולוגיה

עוד מסלולי לימוד - מכללת אתגר

כלים שיעזרו לך לבחור