אפיק מעבר בכלכלה מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על אפיק מעבר בכלכלה מהפתוחה לבר אילן? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


אפיק מעבר ללימודי כלכלה מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת בר אילן


הקבלה ללימודי הכלכלה מתבססת במרבית המקרים על שקלול של הציונים בפסיכומטרי ובבגרויות, בדגש על המרכיבים הכמותיים של בחינות אלה. עם זאת, גם מי שאינם עומדים ברף הקבלה יכולים להתקבל ללימודים דרך מסלול ייעודי בשם אפיק מעבר.


מועמדים ללימודי כלכלה שמעוניינים במסלול גמיש לשיפור תנאי קבלתם יכולים ללמוד בתכנית אפיק המעבר לכלכלה מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת בר אילן. תכנית זו מאפשרת להתחיל ללמוד במקבץ קורסי בסיס באוניברסיטה הפתוחה ולאחר השלמתם המוצלחת להמשיך ללימודי בשנה ב' במחלקה לכלכלה של אוניברסיטת בר אילן.


תכנית הלימודים


אפיק המעבר מורכב ממקבץ קורסים, שמקביליהם נלמדים במהלך השנה הראשונה ללימודי כלכלה באוניברסיטת בר אילן. הסטודנטים לומדים קורסים אלה ודרכם מפתחים מיומנויות כמותיות שחשובות לסטודנטים לכלכלה בהמשך הדרך. מרבית הקורסים מתמקדים בכלים בסטטיסטיקה ובמתמטיקה וכן ביסודות במיקרו כלכלה ומקרו כלכלה. הקורסים המתקיימים במסגרת המקבץ כוללים:

 

שם הקורס באוניברסיטה הפתוחה שם הקורס המקביל באוניברסיטת בר אילן
מבוא למיקרו כלכלה מבוא לכלכלה מיקרו
מבוא למקרו כלכלה מבוא לכלכלה מקרו
חשבון דיפרנציאלי לכלכלה וניהול מתמטיקה לכלכלנים א' ו - 
מתמטיקה לכלכלנים ב'
מבוא לסטטיסטיקה למדעי החברה א' מבוא לסטטיסטיקה א'
מבוא לסטטיסטיקה למדעי החברה ב' מבוא לסטטיסטיקה ב'

 

מתכונת הלימוד


אפיק המעבר נערך במסלול גמיש, אותו הסטודנטים יכולים להתאים לצורכיהם לצורך שילוב הלימודים עם העבודה ועם שגרת החיים. הם יכולים לקבוע את קצב הלמידה ואת שעות הלימוד ולבחור מבין עשרות מרכזי לימוד בפרישה ארצית וכך ללמוד סמוך למקום מגוריהם. הלימודים מתבססים על שילוב של לימודים פרונטליים במרכזי הלימוד עם לימודים מקוונים שאיתם הסטודנטים יכולים לערוך מכל מקום בסיוע של טכנולוגיות למידה של האוניברסיטה הפתוחה.


לפי ההנחיות שמציבים שני המוסדות, ניתן להשלים את אפיק המעבר בפרק זמן של עד חמש שנים מתחילת הקורס הראשון במקבץ, ועד שנה אחת מסיומו של הקורס האחרון במקבץ הקורסים.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל ללימודים באפיק המעבר אינם נדרשים לציון בפסיכומטרי או להצגת ממוצע הבגרויות. באוניברסיטה הפתוחה מקבלים מועמדים גם ללא תלות ברקע הלימודי הקודם שברשותם מתוך שאיפה לפתוח את שערי האקדמיה בפני קהל ידע רחב של סטודנטים. הלימודים באפיק המעבר מתאימים לשלל אוכלוסיות כגון אנשים עובדים, חיילים משוחררים וכאלה שנמצאים במהלך השירות, תלמידים בתיכון שברצונם להתחיל את הלימודים האקדמיים במקביל לבגרויות ועוד שלל קהלים.


המשך הלימודים


כדי להמשיך בהצלחה לשנה ב' באוניברסיטת בר אילן הסטודנטים נדרשים להשלים את כל הקורסים בטבלה בציון של לפחות 91 בכל אחד מהם. כמו כן, יש צורך בציון של 95 ומעלה בקורסים מבוא למיקרו כלכלה ו - מבוא למקרו כלכלה. חשוב לציין כי הסטודנטים שמתקבלים למחלקה לכלכלה של בר אילן צריכים להשלים את כל קורסי החובה שנלמדים במהלך שנה א' במחלקה ומהם לא קיבלו פטור במסגרת אפיק המעבר.


באוניברסיטת בר אילן נדרשת גם הגעה לרמת פטור בשפה האנגלית, במסגרת התנאים להמשך לשנה ב' ללימודי הכלכלה. הסטודנטים יכולים להשלים את דרישות השפה האנגלית במהלך אפיק המעבר במקביל לקורסים במקבץ. כמו כן, באפשרותם להגיע לרמה זו דרך מבחן סיווג באנגלית, כגון בחינת אמי"ר.


המעוניינים להשתלב באפיקי מעבר למסלולים נוספים בתחומי המדעים או בתחומי מדעי החברה יכולים לבחור מבין שלל תכניות פרי שיתוף פעולה בין אוניברסיטת בר אילן והאוניברסיטה הפתוחה. אלה כוללות אפיק מעבר לחינוך, אפיק מעבר למשפטים, אפיק מעבר לפסיכולוגיה, אפיק מעבר להנדסה, אפיק מעבר למדעי המחשב, אפיק מעבר למוזיקה, מסלול השלמה לקראת הגשת מועמדות לרפואה ותכניות נוספות.

מוסדות לימוד אפיק מעבר בכלכלה מהפתוחה לבר אילן

חוות דעת של סטודנטים: כלכלה

התקבלו 364 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא כלכלה

ד"ר תמי אמיר
הכישורים הנדרשים מסטודנט/ית לכלכלה הן בראש וראשונה הבנה אנליטית לוגית (יכולת הפשטה של נושאי הלימוד) וכמו כן נדרשת יכולת כמותית טובה ושליטה בשפה האנגלית. כישורים שפתיים מילוליים טובים הם בגדר יתרון. על פי רב העוסקים בתחום נדרשים למיומנויות סדר וארגון טובים אשר חשובים מאד לתחום.
הנטיות ותחומי העניין של הפונים לתחום זה, מתרכזות בעיקר בתחומים הארגוניים העסקיים והחברתיים. לעיתים נטייה לתחום המדע (חקר וירידה לפרטים) מהווה יתרון עבור האנליסטים שבכם.
בתכונות האישיות: רצינות, ירידה לפרטים, דיוק, אנשים הזקוקים לאיזון בין רציונליות (חשיבה) לצד אמוציונליות (רגש), רצון לעבוד עם אנשים ויכולת יצירת קשר בינאישי, מהוות תכונות בולטות בקרב העוסקים בתחום זה.
עצמאות, שיקול דעת, יכולת לעבוד בסביבה ארגונית הנשענת על כללים ונהלים, מהווים יתרון בולט.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp