לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > מכינה > מכינה לסיעוד

מכינה ייעודית לסיעוד - מכינה קדם אקדמית לסיעוד


מחפש/ת מידע על לימודים? מכינה לסיעוד? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
לוח מלגות
מכינה ללקויי למידה
מכינה לעיצוב
מכינה לאדריכלות
מכינה לעיצוב מוצר
מכינה לעיצוב אופנה וטקסטיל
מכינה לתקשורת חזותית
מכינה לאנימציה
מכינה לעיצוב פנים
מכינה לצורפות ותכשיטנות
 
 
מכינה לגילאי 30+
מכינות טכנולוגיות
מכינה לפסיכומטרי
מכינה לבגרות
מכינה לעולים חדשים
מכינה קדם אקדמית לחרדים
מכינה להנדסה
מכינה לחינוך
מכינה למדעי הרוח
מכינה למדעי הטבע

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

צריכים מכינה כדי להתקבל ללימודים? באקדמית אחוה תמצאו מגוון מכינות ללימודים באקדמיה! לפרטים>> (בחסות)

מכינה לסיעוד - מכינה ללימודי סיעוד


לימודי סיעוד הם מסלול מבוקש בקרב המעוניינים בקריירה בתחום הפרא רפואי, שיש בה שליחות ועבודה מאתגרת ומצילת חיים. הקבלה ללימודים תלויה בדרך כלל בציונים גבוהים בפסיכומטרי ובבגרויות, עם זאת גם מי שאינם עומדים בדרישות הקבלה הללו יכולים במקרים מסוימים להתקבל ללימודים, זאת על סמך ההישגים במסלול מכינה ייעודי, מכינה לסיעוד.


המכינה לסיעוד כוללת מספר קורסים שמעניקים מיומנויות יסוד אקדמיות ומדעיות לקראת המשך הדרך כסטודנטים לסיעוד. היא נלמדת לרוב במסגרת מרוכזת וכוללת מספר קורסים עיוניים ומבחנים שונים. לצד הלימוד העיוני, המכינה גם כוללת ייעוץ וסיוע מצד סגל המכינה, שעוזר לסטודנטים בתחילת דרכם באקדמיה.


אחרי סיום המכינה בסיעוד ועם העמידה בכל חובות הלימודים, הסטודנטים יכולים להמשיך ללימודי סיעוד במוסדות השונים ולהתחיל את הכשרתם לתפקידי אחים ואחיות במערכת הבריאות. לימודי הסיעוד פותחים דלת לעולם שלם של ידע וכלים שנוגעים לתהליכי טיפול וארגון במערכת הרפואה והם כוללים הכנה להשתלבות במסגרות סיעודיות וטיפוליות משלל סוגים. הידע הבסיסי הנחות להמשך לתכניות אלה נלמד במסגרת המכינה לסיעוד, מסגרת ייעודית שמתאימה לצורכי הסטודנטים ועוזרת להם לשפר את סיכויי קבלתם.


שנת מכינה לסיעוד


תפקידן של המכינות לסיעוד הוא לסייע למועמדים ללימודים לפתח הרגלי למידה וכך לשפר את הסיכויים לקבלה ללימודים. סטודנטים שלומדים במכינה רוכשים ידע אקדמי רב ונחשפים לתחומי יסוד שעומדים בבסיס ענף הסיעוד. הלימודים גם מהווים מסגרת תומכת שמכינה לקראת הלימודים האקדמיים בהמשך הדרך.


המכינות כוללות קורסים הן בתחום מדעי החברה והן במדעים. לרוב הסטודנטים לומדים אנגלית ומתמטיקה ברמה השקולה לבגרות במקצועות אלה, ברמה של 4 או 5 יחידות לימוד כפי שנדרש מהם בהמשך הדרך האקדמית. כמו כן, נלמדים קורסים בענפים שונים במדעים המהווים בסיס לעולם הסיעוד כגון כימיה, פיזיקה ומיומנויות מחקר. בתחום מדעי החברה, נלמדים עקרונות בסיסיים בתחומים כגון פסיכולוגיה, סטטיסטיקה והחברה הישראלית. נוסף על כך, המכינות כוללות שיעורים שתפקידם לסייע לסטודנטים לפתח מיומנויות אקדמיות וכישורי למידה שחשובים לסטודנטים לסיעוד. בין היתר נלמדים עקרונות בכתיבה אקדמית ובקריאה והתמודדות עם טקסטים מדעיים ואקדמיים מסוגים שונים.


היקפי המכינות לסיעוד משתנים בין המוסדות, בדרך כלל הם נעים בין חצי שנה לשנה אחת. רוב המכינות כוללות שיעורים בשעות הבוקר ואחר הצהריים, בכל ימות החול בשבוע.


מכינה לסיעוד ללא פסיכומטרי


בכל מוסדות הלימוד, ציון בפסיכומטרי הוא תנאי חובה במסגרת תנאי קבלה לסיעוד, גם לסטודנטים המתקבלים במסגרת מכינה. עם זאת, בחלק מן המקרים יכולים סטודנטים שלומדים במכינה להתקבל במסלול ללא פסיכומטרי, על סמך הישגים אחרים. חלק ממסלולי המכינה מאפשרים להחליף את הציון בפסיכומטרי בציון בבחינת מימ"ד. כמו כן, במקרים מסוימים מועמדים בעלי בגרות מלאה בממוצע גבוה יכולים להתקבל ללא פסיכומטרי על סמך ציון גבוה במבחן מימ"ד וציון במבחן סיווג באנגלית כגון מבחן אמי"ר או בחינת אמיר"ם.

 


מכינה לסיעוד תנאי קבלה


תנאי הקבלה למכינה משתנים בין המכינות ובין מוסדות הלימוד השונים. רוב המכינות מיועדות למועמדים לסיעוד שהם בוגרי שירות צבאי או לאומי מלא, מעל גיל 18. רוב המכינות מקבלות מועמדים בעלי בגרות מלאה אך בחלקן יכולים להתקבל גם בוגרי 12 שנות לימוד שברשותם מספר יחידות מסוים בבגרות (לרוב מעל 7 יחידות לימוד) בציון עובר. רוב המוסדות שמים דגש על הציון בבגרות במתמטיקה של המועמדים.


נוסף על כך, תנאי חובה לקבלה למכינה לסיעוד הוא ציון בפסיכומטרי, לא ניתן להתקבל במרבית המקרים ללא ציון בפסיכומטרי ברף הנדרש, שלרוב אינו גבוה למדיי. המוסדות מתמקדים בעיקר בציון הכמותי של הפסיכומטרי ובציון האנגלית של הבחינה. מי שאינם עומדים ברף האנגלית הנדרש בפסיכומטרי יכולים להציג גם ציון של מבחן סיווג באנגלית, כגון בחינת אמי"ר.


אחרי השלמת המכינה, על המועמדים לעמוד בכל הדרישות שמציבים המוסדות כדי להמשיך ללימודי הסיעוד. עליהם להציג ממוצע ציונים מסוים בקורסי המכינה ולעמוד בכל המטלות והבחינות במהלכה. נוסף על כך, תהליך הקבלה לסיעוד כולל לרוב דרישה למעבר של ראיונות אישיים ומבחנים פנימיים לצורך מיון המועמדים וקביעת התאמתם. חשוב להדגיש כי תנאי הקבלה משתנים מעת לעת, לצורך קבלת המידע העדכני ביותר לגבי תנאי הקבלה יש לפנות ישירות אל מוסדות הלימוד.


מכינה לסיעוד ללא בגרות


ברוב המכינות לסיעוד על המועמדים להיות בעלי בגרות מלאה. עם זאת, ישנם מסלולים שמקבלים גם מועמדים שבידיהם בגרות חלקית (לרוב מעל 7 יחידות לימוד לבגרות) עם עמידה בחובות נוספים שמציבה המכינה. במקרה בו למועמדים למכינה לסיעוד אין תעודת בגרות מלאה, הם מחויבים בהצגה של ציון בפסיכומטרי בדגש על הציון הכמותי והציון באנגלית. חלק מן המכינות שמות דגש על הציון בבגרות במתמטיקה ודורשות ציון גבוה בבגרות ברמת 3 יחידות ומעלה.


לימודי סיעוד תנאי קבלה מעל גיל 30


במסגרת תנאי הקבלה לסיעוד, מועמדים מעל גיל 30 יכולים במקרים רבים ליהנות מתנאים גמישים יותר לקבלה ללימודים. ברוב המוסדות מועמדים אלה יכולים להתקבל גם ללא תעודת בגרות מלאה, על סמך הציון במכינה 30+. זוהי מכינה ייעודית למועמדים מעל גיל 30 והיא כוללת קורסים במקצועות יסוד שעל סמך הציונים בהם מחליטים על הקבלה ללימודים. את המכינה יש להשלים בממוצע גבוה, לרוב 80 ומעלה, אך הציון הנדרש משתנה ממוסד למוסד. חשוב מאוד להדגיש כי גם מועמדים מעל גיל 30 ללימודי סיעוד חייבים בציון בפסיכומטרי, בכל המוסדות.

 


איפה אפשר ללמוד מכינה לסיעוד - מכללות מכינה לסיעוד


מכינה לסיעוד מתקיימת בכמה מוסדות לימוד, ביניהם גם המוסדות הבאים:


מכינה לסיעוד בר אילן


באוניברסיטת בר אילן שברמת גן מתקיימת מכינה לסיעוד אשר מאפשרת למועמדים להתקבל ללימודים באוניברסיטת תל-אביב, במסגרת שיתוף פעולה בין שני המוסדות. מכינה זו מורכבת משילוב של שתי מכינות שנערכות בבר אילן, מכינה ייעודית למדעי החברה והיהדות ומכינה למדעי חיים והטבע. הסטודנטים לומדים בקורסים משתי המכינות וכך מקבלים הכנה לקראת לימודי הסיעוד. אורך המכינה הוא כתשעה חודשים והיא מתקיימת במסלול יום. באוניברסיטת בר אילן מתקיימות מכינות נוספות ובהן מכינה להנדסה, מכינה למדעי הטבע, מכינה למדעי המדינה, מכינה 30+ ומכינה ייעודית לחרדים.


מכינה לסיעוד באוניברסיטת תל אביב


בין המכינות הקדם אקדמיות של אוניברסיטת תל-אביב מתקיים מסלול ייעודי לסיעוד המשותף עם אוניברסיטת בר אילן. מסלול זה מורכב למעשה משתי מכינות, מכינה למדעי החברה ומכינה למדעי הטבע והוא מקיף קורסים שונים שיכולים לסייע למועמדים לסיעוד להעלות את סיכויי הקבלה. היקפה של המכינה הוא כתשעה חודשים והיא נלמדת בהיקף מלא של שחמישה ימים בשבוע. המכינה מתאימה לחסרי תעודת בגרות אך יש צורך בפסיכומטרי. במסגרת המכינה של אוניברסיטת תל-אביב ניתן ללמוד במסלולים נוספים כגון מכינה להנדסה ולמדעים מדויקים או מדינה למדעי החברה והרוח.


מכינה לסיעוד האוניברסיטה העברית


מועמדים לסיעוד באוניברסיטה העברית שאינם עומדים בתנאי הקבלה יכולים ללמוד במסלול מכינה למדעי הטבע והחיים, מסלול זה מאפשר קבלה גם ללימודי הסיעוד, וכן למקצועות נוספים כגון רוקחות, רפואת שיניים, לימודי ריפוי בעיסוק או לימודי מדעי המחשב. היא כוללת קורסים במקצועות בסיס וקורסי בחירה בענפי המדעים. באוניברסיטה העברית מציעים מסלולי מכינה נוספים למועמדים, כגון מכינה למדעי החברה והרוח, מכינה למדעים מדויקים ומסלול קדם מכינה שמיועד לחסרי תעודת בגרות שמכין לקראת לימודים במכינות השונות ומקנה מיומנויות יסוד אקדמיות.

 

רוצה לדעת יותר על מכינה לסיעוד? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על מכינה לסיעוד
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.

חוות דעת של סטודנטים: מכינה (120 חוות דעת)
התקבלו 120 דירוגים בציון ממוצע: 4.2 מתוך 5    
Haneen,המכללה האקדמית בית ברל , בית ברל - מכינה לתרפיה באמנות, 08/04/2019
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני אוהבת שהוויאה במכללה מעודדת יצירתיות, כך אני יכולה ליצר דברים בתוך המכללה ובזמן קצר.
המכללה גם מעודדת והשראה, פשוט מסתכלת מסביב ורואה כל הירוק והעצים והפרחים המעוצבים זה גורם לי ליצר עוד ועוד.

על הקמפוס
קמפוס ירוק, שקט ונעים ליצר כל מיני עבודות אמנות
גאורגי,אוניברסיטת בן-גוריון, בן גוריון - מכינה להנדסה ומדעים, 01/04/2019
דירוג: 3/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אוהב את האווירה בקמפוס,אך זה בקמפוס הראשי המכינה נמצאת בקמפוס מיושן ומתפרק רחוק הראשי.

על הקמפוס
בקמפוס המכינה אין יותר מידי דברים. הקפיטריה מינימלית ורוב המבנים מיושנים ומתפרקים.
 
פורומים בתחום
פורום מכינה קדם אקדמית / מכינות
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
מכינות למדעי החברה
לימודי מכינה קדם אקדמית בצפון
לימודי מכינה קדם אקדמית בדרום
לימודי מכינה קדם אקדמית לדתיים
מכינות לעבודה סוציאלית
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד למכינה
שערי מדע ומשפט - מכינה קדם אקדמית
המרכז האקדמי פרס - מכינה קדם אקדמית
המסלול האקדמי המכללה למנהל
רופין - מכינה קדם אקדמית
אשקלון - מכינה קדם אקדמית
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על מכינה לסיעוד?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.


סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
מכינה לבעלי לקויות למידה (לפני 14 ימים, 2 שעות, 1 דקות)
לימודי מכינה בטכניון (לפני 16 ימים, 2 שעות, 52 דקות)
מכינה בעלי לקויות למידה (לפני 16 ימים, 8 שעות, 41 דקות)
מכינה לתואר ראשון (לפני 18 ימים, 4 שעות, 51 דקות)
מתי מתחילה מכינה לטכניון? (לפני 19 ימים, 8 שעות, 10 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD