קורס טכנאי מכונות במכללת אתגר באר שבע

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי טכנאי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אתגר באר שבע - טכנאי מכונות.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס טכנאי מוסמך מכונות - מכללת אתגר באר שבע


המומחים במכונות


תעשיית המכונות משלבת לאחרונה מגוון של פיתוחים טכנולוגיים מתקדמים במטרה לייעל את הייצור ולסייע למפעלים להעלות רווחים. בין המומחים שנדרשים לתחזק ציוד טכנולוגי זה ולטפל בו נכללים גם טכנאי המכונות. אלה הם אנשי מקצוע שמחזיקים בכלים וידע בעולם המכני וכן יודעים ליישם פתרונות ממוחשבים מתקדמים לפי דרישות התעשייה.


במכללת אתגר באר שבע מתקיים קורס טכנאי מכונות, שמתקיים באישור של מה"ט ומכין את המשתתפים לקראת הבחינות שעורך גוף זה להסמכת טכנאים בישראל. קורס הטכנאי כולל מגוון של תכנים מעשיים וכך מאפשר למשתתפיו לצבור ניסיון פרקטי ולהגיע מוכנים אל התעשייה. עם סיום המסלול עם יכולים להשתלב בתפקידי טכנאי במגוון של מסגרות כגון מפעלים, ארגונים, מוסדות ציבוריים ועוד.


תכנית הלימודים


סטודנטים בהכשרת הטכנאים בתכנית זו לומדים בהרחבה על תהליכי התכנון, ההפעלה, הבנייה והתפעול של מכונות מסוגים שונים בתעשייה. במהלך התכנית עוסקים בנושאים במכניקה, ברובוטיקה ובייצור ממוחשב. הם מתחילים בהיכרות עם מושגים בסיסיים במדעים ובאנגלית טכנית ולאחר מכן מעמיקים במאפיינים של חומרים שבהם עושים שימוש בתעשייה וכן בשלבים השונים בתהליך הייצור במפעלים ובתפקיד שממלאים טכנאי מכונות בתפעול המכונות החיוניות לתהליכים אלה.


מתכונת הלימוד


היקף הקורס הוא כ - 1,600 שעות. קיים גם מסלול מיוחד לעובדים מנוסים בתעשייה, מסלול זה כולל 1,120 שעות לימוד. בתחילת הקורס מתקיימת מכינה ונערכים שיעורי מבוא. לאחר מכן, מתקיימים שיעורים עיוניים והכנה למבחני מה"ט וכן נערכת עבודה מעשית במעבדות שחושפות את הסטודנטים לחומרים ולסוגי מכונות מן התעשייה. בסיום המסלול על הסטודנטים לבצע פרויקט גמר שבו הם מדמים פיתוח פתרונות לתעשייה בעזרת הכלים הנלמדים. הם צריכים להגן על הפרויקט בפני וועדה מטעם מה"ט.


על מוסד הלימוד


מכללת אתגר באר שבע עורכת תכניות לימוד שונות המוכרות על ידי מה"ט. נוסף על תכנית ההכשרה לטכנאי מכונות ניתן ללמוד גם בקורס טכנאי תעשייה וניהול. כמו כן, בוגרי הכשרות הטכנאים שמעוניינים להמשיך לקדם את הכלים המקצועיים שברשותם יכולים לקחת חלק בהשלמה מטכנאי להנדסאי ולקבל דיפלומות הנדסאי מכונות או הנדסאי תעשייה וניהול, בהתאם ללימודים הקודמים שלהם.


נוסף על כך, מוסד הלימודים מפעיל לצד המסלול הרגיל לטכנאי מכונות גם מסלול ייחודי להכשרתם של עובדים במקומות העבודה. תכנית זו נערכת בהתאם לדרישות של מה"ט והיא מאפשרת לארגונים להתאים את מתכונת ההכשרה למאפיינים שלהם ולצורכים שלהם בהכשרת עובדיהם.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל למסלול נדרשים לעמוד בדרישות מה"ט לקבלה לתכניות טכנאים. מועמדים מעל גיל 30 צריכים להיות בוגרי השכלה פורמלית של 12 שנות לימוד. מועמדים מתחת לגיל שלושים צריכים להיות בעלי תעודת בגרות ובה בגרות באנגלית ברמה של 3 יחידות לימוד, בגרות במתמטיקה ברמה של 3 יחידות לימוד ובגרות בעברית ברמה של 2 יחידות לימוד.


תעודה


עם תום ההכשרה הבוגרים צריכים לגשת למבחנים פנימיים וכן למספר בחינות חיצוניות שנערכות מטעם מה"ט. הבחינות נערכות בארבעה נושאים והן מקיפות נושאים מרכזיים בתחום המכונות. מתקיימות בחינות בתורת החומרים, בפרקי מכונות וחוזק חומרים, במערכות הידראוליות ופנאומטיות וכן בחינה בטכנולוגיית ייצור.


נוסף על כך, הבוגרים צריכים להשלים את פרויקט הגמר ולהגן עליו בהצלחה. מי שעומדים בכל התנאים הללו יכולים תעודת טכנאי מוסמך - מכונות שמוענקת על ידי מה"ט. מי שמעוניינים להרחיב את הסמכתם ולקבל גם דיפלומת הנדסאים יכולים להמשיך ללמוד בתכנית השלמות שמתקיימת במכללת אתגר באר שבע. מסלול השלמה זה מקנה להם את האפשרות לקבל דיפלומת הנדסאי מכונות.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת אתגר להנדסה וטכנולוגיה

עוד מסלולי לימוד - מכללת אתגר

כלים שיעזרו לך לבחור