קורס בודקי תוכנה במכללת סמי שמעון - המרכז ללימודי חוץ בבאר שבע, אשדוד

קורס בודקי תוכנה במכללת סמי שמעון - המרכז ללימודי חוץ בבאר שבע, אשדוד

קורס בודקי תוכנה QA במרכז ללימודי חוץ במכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון - באר שבע ואשדוד


חותמת האיכות בתחום התוכנה


אחד השלבים החשובים בתהליכי פיתוח תוכנות ויישומים הוא ביצוע בדיקות וטיפול בבעיות שמתגלות במהלכן. בודקי התוכנה נדרשים לבצע שורה של בדיקות כדי לוודא את איכות המוצר לפני שהוא מגיע אל הלקוח. הם פועלים יחד עם מפתחי התוכנה כדי לצמצם בעיות וכשלים. לשם כך, הם צריכים להחזיק בידע רב תחומי ולהבין את מכלול השלבים במערכת התוכנה.


במרכז ללימודי חוץ של המכללה האקדמית סמי שמעון מתקיים קורס Certified Quality Assurance להכשרת בודקי תוכנה. קורס בדיקות התוכנה מספק הכשרה כבודק תוכנה אוטומטי וידני והוא מעניק ידע מקיף לגבי סוגי הבדיקות העדכניות ביותר בשוק היום. מסלול זה פותח בפני בוגריו שלל אפשרויות תעסוקה בתחום ההייטק והתוכנה.

 

 • רוצים לרכוש כלים נוספים בתחום התוכנה? קראו על קורס תכנות


תכנית הלימודים


במהלך הקורס המשתתפים לומדים בהרחבה על שלל סוגי בדיקות תוכנה, בדגש על בדיקות אוטומטיות חדשניות. הם לומדים בין היתר על תהליך התכנון והביצוע של בדיקות תקשורת, בדיקות למוצרי ווב, בדיקות מובייל ובדיקות עומדים. הם מתוודעים לכלים מובילים ומבוקשים בתחום, כגון סלניום, QTP ו - Load Runner.


כמו כן, הם מתוודעים למקרי בוחן מן התעשייה שמהם ניתן ללמוד על חשיבות ההקפדה על איכות התוכנה להצלחה של המוצר בשוק. לבסוף, הקורס כולל הכנה למבחן הסמכה בינלאומי בתחום בדיקות התוכנה - ISTQB.הם מתרגלים מגוון מצבים בניהול בדיקות וניהול סיכונים וסוקרים מבחני עבר מן השנים האחרונות כדי להכיר את מבנה המבחן.


מתכונת הלימוד


הקורס נפרש על פני כחמישה חודשים והוא כולל כ - 200 שעות אקדמיות. שיעורים מתקיימים באחד הערבים בשבוע וכן בימי שישי בשעות הבוקר. במהלך הקורס משולב תרגול מעשי רב, המשתתפים לוקחים חלק בתרגילים שונים וגם בפרויקט שבו הם מדמים ביצוע בפועל של סוגי בדיקות תוכנה.


נושאי הלימוד


בין הנושאים הנלמדים במהלך הקורס נכללים התחומים הבאים:

 

 • בדיקות אוטומטיות ב - QTP
 • תקשורת נתונים לבודקי תוכנה
 • כלי Selenium לבדיקות אוטומטיות
 • בדיקות עומסים בעזרת Loadrunner
 • מסמכים ומתודולוגיות בבדיקות תוכנה
 • ניהול תהליכי בדיקה ב - HP Quality Center   
 • בדיקות מובייל
 • בדיקות למוצרי ווב
 • תכנות בשפת VBS
 • שאילתות בשפת SQL
 • עבודה מול מאגרי נתונים   
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


במרכז ללימודי חוץ במכללה האקדמית סמי שמעון מתקיימות עוד שלל תכניות לימודי תעודה בענפים כגון מחשבים, שרטוט, נגישות, שיווק ותעשייה. הקורסים מתאימים למהנדסים ולעובדים מנוסים שמעוניינים להעשיר את סל הכלים המקצועי ולפתח את הקריירה. בין הקורסים שמתקיימים במרכז נכללים קורס בקרים מתוכנתים, קורס תוכנת סקצ'אפ, קורס שיווק דיגיטלי, קורס מורשה נגישות מתו"ס, קורס אוטוקאד ומסלולי הכשרה נוספים. חלק מן הקורסים הללו מכינים את המשתתפים לקבלת דיפלומות ממשלתיות מוכרות לקידום מקצועי.

 

 

תנאי קבלה


מסלול זה מיועד לבעלי ניסיון בתחומי התוכנה וההנדסה. יכולים ללמוד בו בין היתר מהנדסים, הנדסאים, מתכנתים וכן בודקי תוכנה מתחילים שברשותם בגרות מלאה, המעוניינים להשתלב מקצועית בתחום בדיקות התוכנה. על המועמדים להיות בעלי ניסיון בעבודה עם מערכות הפעלה חלונאיות ושליטה בשפה האנגלית, שכן חלק מן החומרים בקורס נלמדים בשפה זו. מתקיימים גם ראיונות אישיים לבדיקת ההתאמה לקורס.


תעודה


למשתתפים שמשלימים בהצלחה את הקורס ניתנת תעודה על ידי המרכז ללימודי חוץ במכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון. כדי לקבלה, יש צורך להיות נוכחים ב - 85 אחוזים מהמפגשים לפחות ולעמוד בכל המטלות לאורך הקורס. עם תום ההכשרה, הם יכולים לגשת למבחן הבין לאומי ISTQB להסמכה בבדיקות תוכנה. יש לציין כי מבחני ההסמכה הם חיצוניים וכרוכים בתשלום נפרד מעבר לעלויות הקורס.

Whatsapp Whatsapp