קורס טכנאי חשמל במכללת אתגר ירושלים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי טכנאי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אתגר ירושלים - טכנאי חשמל.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס טכנאי חשמל - מכללת אתגר ירושלים


משתלבים בתעשיית החשמל


טכנולוגיות האנרגיה מהוות חוליה חשובה בפעילות התעשייה, שכלולים בשנים האחרונות הפכו את המערכות למתקדמות יותר ואת הטיפול בהן למורכב יותר. בתעשייה הישראלית היום נרשם מחסור בטכנאים והנדסאים בתחום החשמל וכך הביקוש לאנשי מקצוע אלה עולה בארגונים ומפעלים. התפקיד דורש ידע טכני נרחב והיכרות עם סוגי מערכות הספק ואנרגיה ומערכות בקרה ופיקוד מתקדמות.


טכנאי חשמל מוסמכים לתכנן, להתקין ולתפעל מערכות אנרגיה חשמליות ולבקר על פעילותן בתעשייה ובמסגרות ביתיות. חוק החשמל מגדיר את הסמכויות המקצועיות של אותם טכנאים ואת סוגי התכניות שהם מורשים לערוך במסגרת תפקידם.
המעוניינים להשתלב כטכנאים באחד התחומים המבוקשים בתעשייה יכולים ללמוד בקורס טכנאי חשמל שמתקיים במכללת אתגר ירושלים. מסלול זה מכשיר את משתתפיו להשתלבות כטכנאים הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי, במסגרת ארגונים, מעבדות ומפעלים. כמו כן, הבוגרים יכולים לפתוח עסק עצמאי ולהציע את שירותי הטיפול במערכות החשמל למגוון סוגי לקוחות.


תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס הטכנאים לומדים על מגוון סוגיות מדעיות, טכנולוגיות והנדסיות שרלבנטיות לתחום החשמל. הם מתחילים מהיכרות עם מדעים כגון מתמטיקה, פיזיקה וכימיה וממשיכים בהתוודעות לתורת החשמל ולסוגי מכונות חשמל ומתקני חשמל. לאחר מכן, הם לומדים בהרחבה על תהליכי עבודה מקצועיים שאליהם נדרשים טכנאי חשמל במסגרת עבודתם השוטפת.


כמו כן, הקורס כולל הכנה לארבעה מבחנים חיצוניים שנערכים על ידי מה"ט, המבחנים עוסקים בנושאים - תורת החשמל, מערכות הספק ומתקני חשמל, מכונות חשמל ותנע ומערכות פיקוד ובקרה. בחינות אלה הן שלב חיוני בתהליך הכשרת טכנאי החשמל בישראל.


מתכונת הלימוד


התכנית נפרשת על פני פרק זמן של כשנתיים והיא כוללת 1,600 שעות. מתקיים גם מסלול מיוחד לבעלי ניסיון בתעשייה, שבו נכללות כ - 1,120 שעות לימוד. בתחילת הקורס מערכים מבוא ומכינה ובהמשך המסלול מתקיימים שיעורים עיוניים לצד תרגולים מעשיים. הסטודנטים לוקחים חלק בתרגילים במעבדות החשמל של המכללה וכך יכולים להתנסות הלכה למעשה בתכנון של מתקני חשמל. בסיום התכנית הם מיישמים את מגוון הנושאים הנלמדים לאורך הקורס באמצעות עריכת פרויקט גמר.


נושאי הלימוד


הקורס כולל נושאים מגוונים וביניהם גם:

 

  • מכונות חשמל
  • אנגלית טכנית
  • תורת החשמל
  • מערכות הספק
  • מבוא למחשבים   

 

 

על מוסד הלימוד


במכללת אתגר ירושלים ניתן למצוא הכשרות טכנאי נוספות המוכרות על ידי מה"ט, בהן קורס טכנאי תעשייה וניהול וקורס טכנאי מכונות. כמו כן, נערכות במכללה זו תכניות לימודי הנדסאי, כגון לימודי הנדסאי תעשייה וניהול, לימודי הנדסאי חשמל ולימודי הנדסאי מכונות. המסלולים הנלמדים במכללה מותאמים להתפתחויות עדכניות בתעשייה, מתוך שאיפה להכין את המשתתפים לקראת אתגריים מקצועיים בהמשך דרכם.


תנאי קבלה


תנאי הקבלה לקורס משתנים בהתאם לגילם של המועמדים. מי שגילם מעל 30 צריכים להיות בוגרי 12 שנות לימוד לפחות ולהציג אישור המוכר על ידי משרד החינוך. מועמדים מתחת לגיל שלושים צריכים להציג תעודת בגרות המכילה בגרות באנגלית ובגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד ובגרות ברמת 2 יחידות לימוד בהבעה עברית.


תעודה


כדי לקבל את דיפלומת הטכנאי המוסמך, על בוגרי הקורס לגשת למבחנים פנימיים שעורכת המכללה וכן לארבעה מבחני גמר שעורך מה"ט במשרד הכלכלה. בוגרים במסלול לעובדים מנוסים מן התעשייה צריכים לגשת לשלושה מבחני גמר בלבד. כמו כן, כל הבוגרים צריכים להשלים את הפרויקט המסכם ולהגן עליו בפני ועדה. המעוניינים בכל יכולים להמשיך ללימודי הנדסאים במכללה וכך להמשיך ולשדרג את הכשרתם.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת אתגר להנדסה וטכנולוגיה

עוד מסלולי לימוד - מכללת אתגר

כלים שיעזרו לך לבחור