אפיק מעבר ללימודי מדעי החיים מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על אפיק מעבר במדעי החיים מהפתוחה לאוניברסיטה העברית? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


אפיק מעבר ללימודי מדעי החיים וביולוגיה מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטה העברית בירושלים


מועמדים ללימודי מדעי החיים באוניברסיטה העברית שאינם עומדים בתנאי הקבלה הנדרשים, יכולים לשפר את סיכויי הקבלה דרך לימודים באפיק מעבר למדעי החיים וביולוגיה. בתכנית זו הם מתחילים ללמוד מספר קורסים במסלול גמיש באוניברסיטה הפתוחה ולאחר השלמתם בהצלחה יכולים להמשיך לחוג למדעי החיים באוניברסיטה העברית. הסטודנטים שעומדים בכל הדרישות יכולים להמשיך לשנה ב' בחוג ולקבל פטורים על הקורסים שנלמדים באוניברסיטה הפתוחה. קבלתם מבוססת על ההישגים במהלך אפיק המעבר.


תכנית הלימודים


במהלך הלימודים באפיק המעבר הסטודנטים משתתפים בקורסי יסוד בתחומי המדעים השונים, שעומדים בבסיס מדעי החיים והביולוגיה. הקורסים הנלמדים מקבילים לאלו שמתקיימים במהלך השנה הראשונה ללימודי מדעי החיים באוניברסיטה העברית והם חושפים ליסודות בפיזיקה, בכימיה, במתמטיקה והסתברות שחשובים להמשך התואר.


המקבץ כולל את הקורסים הבאים:

 

קורסים באוניברסיטה הפתוחה קורסים מקבילים באוניברסיטה העברית
כימיה כללית או - 
כימיה כללית א' ו - כימיה כללית ב' לביולוגיה
או - 
כימיה כללית א' ו - כימיה כללית ב'

כימיה כללית לביולוגיה ו -

כימיה פיזיקלית לביולוגיה

כימיה אורגנית כימיה אורגנית לביולוגיה
ביולוגיה כללית א' מבוא לביולוגיה של התא - לתלמידי הביולוגיה
ביולוגיה כללית ב' מבוא לביולוגיה של אורגניזמים

מבוא להסתברות וסטטיסטיקה למדעים ו -

הסקה סטטיסטית

מבוא להסקה סטטיסטית
יסודות הפיזיקה א' או -
יסודות הפיזיקה לביולוגים א'
פיזיקה כללית ומכניקה לתלמידי ביולוגיה
יסודות הפיזיקה ב' או - 
יסודות הפיזיקה לביולוגים ב'
פיזיקה כללית - אופטיקה וחשמל לביולוגיה
ביוכימיה א' מבנה ותפקיד חלבונים ו - 
ביוכימיה ב' חומצות גרעין וליפידים
ביוכימיה של התא למדעי החיים
חדו"א א' מתמטיקה למדעים 1

 

 

מתכונת הלימוד


הקורסים באפיק המעבר מתקיימים במתכונת המשלבת בין לימודים מקוונים לבין מפגשים פרונטליים להדרכה במרכזי הלימוד של האוניברסיטה הפתוחה. מרכזים אלה פזורים בכל רחבי הארץ, מה שמסייע לסטודנטים ללמוד סמוך למקום מגוריהם. הלימודים מותאמים במיוחד לשילוב עם עבודה ועם שגרת החיים, שכן האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לסטודנטים לקבוע את קצב הלמידה ואת שעות הלימוד לפי צורכיהם.


שני המוסדות מאפשרים לסטודנטים גם לבחור באופן גמיש יחסית את משך אפיק המעבר. את המעבר אל האוניברסיטה הפתוחה הסטודנטים נדרשים לבצע תוך שלוש שנים מסיום הקורס האחרון במקבץ ועד שש שנים מתחילת לימודיהם באוניברסיטה הפתוחה.

 

תנאי קבלה


תנאי הקבלה לאפיק המעבר אינם כוללים דרישה לתעודת בגרות מלאה או להצגת הציון בפסיכומטרי. באוניברסיטה הפתוחה מקבלים קשת רחבה של מועמדים, גם ללא תלות בלימודיהם הקודמים.


המשך הלימודים באוניברסיטה העברית


כדי לעבור בהצלחה לשנה ב' בחוג למדעי החיים של האוניברסיטה העברית על הסטודנטים להשלים את כל הקורסים בטבלה בממוצע ציונים של לפחות 80, הציון הנדרש בכל אחד מן הקורסים הוא 70 ומעלה.


המשך הלימודים לשנה ב' כפוף גם בהשלמה של קורסים משנה א' שלא נלמדים במסגרות האוניברסיטה הפתוחה. קורסים אלה כוללים - כימיה פיזיקלית לתלמידי ביולוגיה, קורס ממוחשב בבטיחות, מבוא לגנטיקה ו - מתמטיקה למדעים 2.


כמו כן, סטודנטים במסלול זה צריכים להשלים את דרישות האנגלית האקדמית טרם המעבר לאוניברסיטה העברית. הם יכולים לעשות זאת דרך השלמת הקורס אנגלית למדעים - מתקדמים ב' במקביל לאפיק המעבר, קורס זה מזכה ברמת פטור באנגלית.


אפיקי מעבר נוספים שמאפשרים המשך לימודים לאוניברסיטה העברית כוללים אפיק מעבר למתמטיקה, אפיק מעבר לפיזיקה, אפיק מעבר למדעי המחשב, אפיק מעבר להנדסת חשמל ומחשבים, אפיק מעבר לחקלאות וסביבה, אפיק מעבר לסטטיסטיקה וכן תכניות אפיק מעבר לחוגים במדעי החברה והרוח.

מוסדות לימוד אפיק מעבר במדעי החיים מהפתוחה לאוניברסיטה העברית

חוות דעת של סטודנטים: מדעים

התקבלו 389 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא מדעים

פרופ` כרמית לוי
פרופסור כרמית לוי מאמינה שבעולם המחקר המדעי יש מגוון של אפשרויות וגם סיפוק רב. "מדע זה תחום מדהים. זה לצאת למסע ולהגיע לראש הר ולדעת שאת הראשונה בעולם שהגעת למקום הזה. זה הגילוי שלך. כשהוא מתפרסם במאמר מדעי תחושת הסיפוק אדירה."
"בדרך לשם יש הרבה עבודה קשה... חשוב לדעת לחשוב מחוץ לקופסה ולגלות יצירתיות ועוצמה אישית. צריך גם המון מוטיבציה שמהווה מנוע פנימי לתהליך."
פרופ` כרמית לוי
חוקרת סרטן ישראלית
ד"ר ליאת יקיר
"למי שנמצאים בתחילת דרכם, יקיר ממליצה לשלב בין ביולוגיה, גנטיקה ומדעי המוח לבין מדעי המחשב. "כיום, גם הביולוגיה זקוקה לכוח מחשוב אדיר כדי לעשות מחקרים. גנטיקה עושים במחשב היום, בעיקר גנומיקה, השוואה בין רצפים, וביואינפורמטיקה."
ד"ר ליאת יקיר
ביולוגית, בוגרת המחלקה לגנטיקה מולקולרית במכון ויצמן למדע
Whatsapp Whatsapp