קורס מאמני אתלטיקה קלה במכללה האקדמית בוינגייט

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס ספורט?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על האקדמית בוינגייט - מאמני אתלטיקה.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מאמני אתלטיקה קלה - המכללה האקדמית בוינגייט


קפיצה קדימה באימון הספורט


במכללה האקדמית בוינגייט מתקיים קורס מאמני אתלטיקה קלה. מסלול זה יכול לסייע למדריכי אתלטיקה מקצועיים לרכוש את הכלים להרחבת אוכלוסיות המתאמנים שלהם וכך לעבור לאמן גם מבוגרים במסגרות תחרותיות. המסלול חושף לשלל כלים פרקטיים באימון בעולם הספורט ובעזרת המיומנויות הנלמדות במהלכו ניתן לפתוח אפיקים חדשים ומספקים לקריירה. קורס זה נערך בשיתוף עם איגוד האתלטיקה והוא מותאם לדרישות חוק הספורט להסמכת מאמנים.

 

 • רוצים לפתח קריירה כספורטאים? קראו עוד על קורס ספורט


תכנית הלימודים


קורס זה מעניק למשתתפים ידע נרחב על תורת ענף האתלטיקה ובמהלכו לומדים על מטרות העל של המאמנים ועל הייחודיות של שיטות האימון באתלטיקה הקלה. הם רוכשים מיומנויות אימון שחיוניות במיוחד בתקופת התהוותם המקצועית של אתלטים וכן מפתחים מיומנויות הדרכה ואימון ששמות דגש על פיתוח הכושר הגופני ועל מימוש הכישורים והיכולות של הספורטאים.


תחילה, הם מתוודעים לעקרונות בתנועה ואנטומיה, להיבטים בתזונת ספורטאים ולסוגיות בפסיכולוגיה של ספורט. לאחר מכן, הם מעמיקים בתורת ענף האתלטיקה ומכירים גישות לאימון, שיטות לבניית תכניות רב שנתיות וגישות לעבודה על טכניקות קפיצה, ריצה, זריקות ומרתונים. כמו כן, הם רוכשים כלים ניהוליים לאיתור ולזיהוי של כישרונות צעירים מבטיחים בספורט וכן מיומנויות לניהול ולייזום של תחרויות ואירועי ספורט.


מתכונת הלימוד


היקף הקורס מותאם לדרישות בחוק הספורט ולהנחיות של משרד החינוך. הקורס כולל 155 שעות ללימוד של מדעי הספורט, 260 שעות ללימוד מקצועות האתלטיקה ו - 80 שעות המוקדשות לביצוע סטאז' מעשי. ההתנסות המעשית מאפשרת למשתתפים לתרגל בפועל תהליכי אימון עם מספר ספורטאים, תוך קבלת משוב ממאמנים מקצועיים. שיעורים נערכים אחת לשבוע, בימי שישי בבקרים. שיעורים מרוכזים מתקיימים גם בחופשות.


נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים במהלך הקורס כוללים גם:

 

 • ריצות בינוניות וארוכות
 • רפואת ספורט
 • אימון אתלטיקה לנשים
 • אימוני סיבולת מתקדמים
 • הפעלת חדרי כושר
 • תכנון ארוך טווח בספורט
 • פיזיולוגיה של מאמץ
 • ציוד באתלטיקה מודרנית
 • גיוס כישרונות צעירים
 • חוקה ושיפוט באתלטיקה
 • ארגון תחרויות ספורט
 • עומס ותהליכי התאוששות
 • תפקידי עוזרי מאמנים   
 • רמה אולימפית בחדרי כוח   
 • ועוד

 

סגל הוראה


מרכז התכנית הוא בעל תואר דוקטור שהוא מנהל באיגוד האתלטיקה המקצועי. לצדו מלמדים בקורס מורים במגמה לחינוך גופני במכללה האקדמית בוינגייט וכן ספורטאים ומאמנים בכירים בתחומי האתלטיקה השונים.


על מוסד הלימוד


במכללה האקדמית בוינגייט, הממוקמת סמוך לנתניה, פועל בית הספר להכשרת מאמנים ומדריכים שבו מתקיימים קורסים רבים שמותאמים לדרישות חוק הספורט. קורסים אלה מתאימים לספורטאים שמעוניינים לעשות את המעבר לאימון ולהדרכה של אוכלוסיות מתאמנים צעירים ומבוגרים, במסגרות תחרותיות שונות. בין הקורסים שמתקיימים במסגרת הכשרות המאמנים נכללים קורס מאמני שחייה, קורס מאמני כדורגל, קורס מאמני כדורסל, קורס מאמני כדורעף, קורס מאמני כדוריד וקורס מאמני התעמלות אמנותית. נערכים גם קורסים רבים להכשרת מדריכי ספורט, שמוסמכים להדריך אוכלוסיות ילדים ובני נוער עד גיל 16 במסגרות תחרותיות ושאינן תחרותיות.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל לקורס המאמנים צריכים להיות בעלי תעודת מדריכי אתלטיקה קלה וניסיון של שנתיים ומעלה בעבודה מקצועית באימון אתלטיקה במסגרות תחרותיות רלבנטיות כגון אגודות ואיגודי ספורט. כחלק מתנאי הקבלה למסלול יש לעבור מבחנים מעשיים בספורט וראיונות קבלה וכן יש להציג אישורים המעידים על הכשירות לעסוק בפעילות ספורטיבית.


תעודה


לאחר תום הקורס יש לגשת לשני מבחני גמר, האחד מעשי והשני עיוני. כמו כן, על הבוגרים להציג תעודת עזרה ראשונה בתוקף. מי שעומדים בכל חובות הקורס זכאים לקבל תעודת מאמני אתלטיקה קלה שמוענקת על ידי המכללה האקדמית בוינגייט.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית לחינוך גופני ולספורט בוינגייט

ssssssssss

פורום לימודי תעודה | קורסים

הסמכה לקורס ממונה או עוזר בטיחות
אורנה שנהב
1 תגובות
מוסדות ללימוד קורס Ody
יוסי קלאוזנר
ללא תגובה
קורס לממוני בטיחות בעבודה
אחמד
ללא תגובה
הרשמה לקורס טבחות ואפייה וטעמים מזרחיים
עראבה
ללא תגובה
יש עבודה כטכנאי מכשור רפואי?
אלי
1 תגובות
קורס חשב שכר האם מתאים לי
אוריאו
1 תגובות
קורס מנהלי מערכות לטיפול בגיל השלישי
מוריה
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,043 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין660 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית אשקלון455 חוות דעת

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה1,265 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא קורס ספורט

"החומר שספורטאים אלופים עשויים ממנו הוא קודם על עבודה קשה והתמדה יום יומית. אין דבר אחד שבונה ספורטאים כי להיות הכי טוב זה מכלול של הרבה דברים. חשוב להקשיב לאחרים שרוצים בטובתך. צריך גם לדעת לקבל הפסדים כמשהו זמני. לא מעט פעמים בחיים קרה שכמעט ויתרתי, אתה חייב לפתח תכונה של ווינר – כמו לוחם, או אריה."
אורי ששון
ג`ודוקא ישראלי, זוכה מדליית ארד
Whatsapp Whatsapp