אפיק מעבר לגיאוגרפיה מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטה העברית

מחפש/ת מידע על לימודים? אפיק מעבר בגיאוגרפיה מהפתוחה לאוניברסיטה העברית? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


אפיק מעבר ללימודי גיאוגרפיה מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטה העברית בירושלים


לימודי גיאוגרפיה מתמקדים במגוון תהליכים פיזיים, עירוניים, כלכליים, תרבותיים, היסטוריים והתנהגותיים שמאפיינים את הסביבה שלנו. הם עוסקים בתהליכי מחקר של שינויים בטבע ובאקלים, בטכנולוגיות מיפוי וחישה ובתמורות חברתיים שמשפיעות על המרחב. לימודים אלה משתייכים למדעי החברה אך הם מכילים גם תכנים מעולם המדעים ודורשים מיומנויות מחקר וחשיבה כמותית ואנליטית.


אפיק המעבר לגיאוגרפיה מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטה העברית מאפשר למועמדים שאינם עומדים בדרישות האוניברסיטה העברית לקבלה ללימודי גיאוגרפיה לתואר ראשון להתחיל ללמוד מקבץ קורסים באוניברסיטה הפתוחה. לפי ההישגים במקבץ קורסים זה הם יכולים להמשיך ללימודים במחלקה לגיאוגרפיה של האוניברסיטה העברית, במסגרת חג חוגית או בתכנית דו חוגית שבה משלבים לימודי גיאוגרפיה עם חוג נוסף.

 


תכנית הלימודים


במהלך הלימודים באפיק המעבר הסטודנטים לומדים נושאי יסוד בתחום הגיאוגרפיה. הם לוקחים חלק בקורסי יסוד שמקבילים לקורסים הנלמדים באוניברסיטה העברית במהלך שנה א' ללימודים. הקורסים עוסקים בתהליכים בסיסיים במטאורולוגיה וגיאולוגיה ובמדעי כדור הארץ וחושפים גם לתהליכים בגיאוגרפיה של ארץ ישראל. מקבץ הקורסים הנדרש באפיק המעבר כולל:

 

שם הקורס באוניברסיטה הפתוחה שם הקורס המקביל באוניברסיטה העברית
מבוא למטאורולוגיה מבוא לתורת האקלים
ירושלים לדורותיה מבוא לגיאוגרפיה התרבותית וההיסטורית של ירושלים
שיטות מחקר למדעי החברה שיטות וגישות במחקר גיאוגרפי
צפונות כדור הארץ מבוא לגיאולוגיה ללימודי גיאוגרפיה
מבוא לסטטיסטיקה מדעי החברה א' ו - 
מבוא לסטטיסטיקה מדעי החברה ב'
מבוא לסטטיסטיקה ללימודי גיאוגרפיה

 

חשוב להדגיש כי לימודי גיאוגרפיה אינם מתקיימים במסגרת האוניברסיטה הפתוחה והיא מציעה רק את הקורסים הנדרשים למעבר לאוניברסיטה העברית בתחום זה. מי שמשלימים את אפיק המעבר אך אינם מעוניינים להמשיך את הלימודים לאוניברסיטה העברית יכולים להמשיך ללמוד מגוון של מקצועות באוניברסיטה הפתוחה לתואר ראשון. בין התכניות שמתקיימות באוניברסיטה הפתוחה ניתן למצוא לימודי מדעי כדור הארץ, לימודי מדעי החיים, לימודי כימיה, לימודי סוציולוגיה, לימודי מדעי המדינה ויחסים בין לאומיים ותכניות רבות נוספות.


מתכונת הלימוד


מסלול אפיק המעבר הוא גמיש במתכונתו, הסטודנטים יכולים להתאים את הלימודים לצורכיהם וללוח הזמנים שלהם וכך לשלב בנוחות בין הלימודים לבין העבודה. הלימודים מתבססים על שילוב של מפגשים פרונטליים להדרכה במרכזי לימוד לבין לימודים מקוונים שאותם הסטודנטים יכולים להשלים מכל מקום בעזרת טכנולוגיות למידה.

 

תנאי קבלה


אין צורך בהצגת הציון בפסיכומטרי או ההישגים בתעודת הבגרות כחלק מתנאי הקבלה לאפיק המעבר. באוניברסיטה הפתוחה שמים דגש על ההישגים של הסטודנטים במהלך הלימודים עצמם ולא בהכרח ברקע הלימודי הקודם שברשותם.

 

המשך לימודים באוניברסיטה העברית


כדי להתקבל בהצלחה ללימודים במחלקה לגיאוגרפיה של האוניברסיטה העברית נדרשים להשלים את הקורסים בטבלה בממוצע של לפחות 80 בכל הקורסים וציון של 70 ומעלה בכל אחד מהם. את המעבר לאוניברסיטה העברית יש לערוך עד שלוש שנים מתחילת הקורס הראשון במקבץ ועד שנה אחת מהשלמתו של הקורס האחרון בטבלה. המועמדים נדרשים לעמוד ברף האנגלית האקדמית לקבלת פטור, ניתן להגיע לרמה זו דרך השלמת הקורס "אנגלית למדעים מתקדמים ב'" שנערך באוניברסיטה הפתוחה.


מועמדים למסלולים דו חוגיים ללימודי גיאוגרפיה צריכים לעמוד גם בתנאי הקבלה של החוג השני. במקרי מסוימים ניתן לעשות זאת דרך השלמת אפיק מעבר נוסף באוניברסיטה הפתוחה מתוך המגוון המוצע בה. בין היתר מתקיימים אפיק מעבר ללימודי פיזיקה, אפיק מעבר למתמטיקה, אפיק מעבר למדעי החיים, אפיק מעבר לחקלאות וסביבה, אפיק מעבר לסטטיסטיקה, אפיק מעבר ללימודי מדעי כדור הארץ ועוד שלל מסלולים שמאפשרים המשך לחוגים ומחלקות בתחומי מדעי החברה, מדעים מדויקים, מדעי הרוח ומקצועות הרווחה.

מעל 671 סטודנטים
המליצו והצביעו על מדעי החברה

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.4

    המרכז הבינתחומי הרצליה 258 חוות דעת

  • 4.1

    מכללת אורנים 226 חוות דעת

  • 4.1

    המכללה האקדמית בית ברל 339 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

חוות דעת של סטודנטים: מדעי החברה

התקבלו 671 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן