מלגת ידידות טורונטו לחרדים

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות לחץ/י מלגות לסטודנטים 
המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגות ידידות טורונטו לסטודנטים חרדים


לא מעט צעירים וצעירות מהמגזר החרדי שואפים להשתלב בלימודים אקדמיים כדי לפתח קריירה משמעותית ומספקת, אך ישנם מי שמתמודדים עם קשיים כלכליים במימון התואר במקביל לעבודה ולחיי המשפחה. קרן ידידות טורונטו מציעה מלגות לימודים ייעודיות לאוכלוסיית הסטודנטים החרדים כדי לאפשר להם לממש את הפוטנציאל הלימודי והאישי שלהם, להצטיין בלימודים ולהשתלב בקריירה מבוקשת.


ידידות טורונטו - קרן ידידות טורונטו


ידידות טורונטו היא עמותה שמופעלת על ידי קרן קנדית. היא מתמקדת בפיתוח צעירים וצעירות מן הפריפריה החברתית והגיאוגרפית בישראל דרך הפעלה של מיזמים חברתיים מגוונים לקידום אוכלוסיות שונות, כגון ילדים ובני נוער בסיכון, אימהות חד הוריות וקבוצות נוספות שמתמודדות עם קושי סוציו אקונומי. היא פועלת גם לחיזוק הזהות היהודית בקרב צעירים ולשיפור תדמיתה של ישראל בתפוצות. הקרן מרחיבה ותומכת בפרויקטים חברתיים קיימים וכן יוזמת פרויקטים משלה במישורים שונים. היא יוצרת גם שיתופי פעולה גם גורמים ממשלתיים כדי לקדם את המיזמים הללו.


נוסף על כך, פועלות בקרן מספר יוזמות שמתמקדות בציבור החרדי והדתי. בין הפרויקטים הללו ניתן למצוא תכניות שמתמקדות בהעצמת ילדים או בני נוער חרדים ודתיים שמתמודדים עם קשיים רגשיים או משפחתיים וזקוקים לסיוע לימודי ואישי וכן מיזם לסיוע לבנות סמינרים כדי למנוע את נשירתן מן הלימודים התיכוניים. נוסף על כך קיימים פרויקטים לסיוע לסטודנטים וסטודנטיות וכן מיזמים שמתמקדים בשילוב צעירים מן המגזר החרדי בשוק התעסוקה. משרדי הקרן נמצאים בירושלים.


מלגות קרן ידידות טורונטו


קרן ידידות טורונטו מציעה תכניות סיוע ותמיכה מגוונות, בהן גם מסלול מלגות ייעודי לסטודנטים חרדים. המלגות הללו מתאימות לסטודנטים ולסטודנטיות מהמגזר החרדי שלומדים לתואר ראשון. נוסף על המלגות לחרדים, הסטודנטים החרדים יכולים להסתייע במגוון רחב של שירותי סיוע והכוונה במהלך הלימודים.


מלגות ידידות טורונטו לסטודנטים חרדים - ידידות טורונטו חרדים באקדמיה


תמיכת הקרן מתקיימת במסגרת תכנית "חרדים באקדמיה". תכנית זו מתמקדת בפיתוח מצוינות אקדמית בקרב צעירים וצעירים מן הציבור החרדי כדי לאפשר לסטודנטים אלה להגיע לרווחה כלכלית דרך פיתוח קריירה במקצועות מספקים ומבוקשים. תכנית זו מציעה ליווי ותמיכה כדי לענות על צורכים שוטפים של הסטודנטים מבחינה לימודית ותעסוקתית. גובה המלגה הוא בין 6,000 - 13,000 שקלים לשנה, היא ניתנת בכל שנה מחדש לאורך תקופת הלימודים לתואר הראשון.


פרויקט "חרדים באקדמיה" מספק סיוע מקיף לכל אורך שלבי הלימודים, החל משלב בחירת הלימודים וההכוונה למסלול לימודים מתאים ועד לשילוב בשוק העבודה. הוא כולל שלושה צירים מרכזיים שכל אחד מהם מתמקד בשלב אחר במהלך תקופת הלימודים.

 

 

  • הרשמה ומיון - הקרן מציעה למועמדים ללימודים עזרה בבחירת מסלול לימודים שמותאם לכישורים ולשאיפות שלהם, ומלווה אותם לאורך תהליך הקליטה במוסדות הלימוד. שלב זה כולל מספר שירותים ובהם ייעוץ והכוון לימודי, מרכזי הערכה להיכרות מקרוב עם התכנית, פורטל אישי לסיוע אונליין וכן מבחן תי"ל לאבחון הנטיות הלימודיות ומקצועיות של המועמדים.

 

  • ליווי ותמיכה - שירותים אלה מתמקדים בסיוע לאורך הלימודים כדי למנוע מצבי נשירה וכדי לסייע לסטודנטים להגיע למצוינות לימודית. הקרן מפעילה שיתופי פעולה עם מוסדות הלימוד השונים שמציעים לימודים לציבור החרדי והיא מנגישה עבור הסטודנטים מסלולי לימוד ייעודיים שמתאפיינים בישימות לתעסוקה בתחומים מבוקשים. כמו כן, שלב זה כולל קורסי אנגלית ייעודיים, סדנאות לפיתוח של אסטרטגיות למידה, פגישות אישיות למעקב אחרי הישגים בלימודים, מערכי חונכות לסטודנטים וכן קורסים מתוקשבים במקרה הצורך.

 

  • כישורים וקריירה - חטיבת כישורים וקריירה מתמקדת בפרק הזמן שלאחר סיום הלימודים ובהשתלבות מוצלחת בשוק העבודה. בין השירותים שניתנים לסטודנטים במסגרת חטיבת הכישורים והקריירה נכללים ימי זרקור בהם מבקרים בחברות שונות כדי להכיר מגוון של סביבות עבודה; מפגשים ופאנלים עם מעסיקים; סיוע בכתיבת קורות החיים; הכנה לקראת ראיונות עבודה; ייעוץ תעסוקתי שמותאם לצורכים של הסטודנטים; ופרסום של שלל משרות שמותאמות לתחום הלימוד של הסטודנטים. נוסף על כך, חטיבה זו כוללת מרכז קריירה שהוא פרי שיתוף פעולה בין הקרן לבין שלל ארגונים וחברות במשק. מרכז זה מסייע לסטודנטים בתכנית לקראת סיום התואר ועוזר להם לאתר מסגרות תעסוקה שיכולות להתאים להם. כמו כן, המרכז לקריירה שומר על קשר עם הסטודנטים גם לאחר ההשתלבות בתעסוקה כדי לוודא כי הקריירה מתאימה לציפיות וליכולות.


למי מיועדת מלגת ידידות טורונטו


מלגות קרן ידידות טורונטו מתאימות לסטודנטים ולסטודנטיות מן הציבור החרדי, שהם בין הגילים 20 - 40 שנים. היא ניתנת למי שלומדים בשנה א' במוסדות אקדמיים המוכרים על ידי המל"ג. ישנה עדיפות למי שלומדים מקצועות לימוד פורצי דרך בציבור החרדי. הם נדרשים לעמוד במבחני כניסה ולקחת חלק בפעילויות ובתכניות הייעודיות שמפעילה הקרן לאורך שנת הלימודים. כמו כן, נדרשת מוטיבציה גבוהה לקבלת הסיוע בפיתוח הקריירה, הקרן גם שמה דגש על התמדה בלימודים ועל ההישגים האקדמיים של הסטודנטים.

 


ידידות טורונטו מלגות לנשים


מלגות קרן ידידות טורונטו מתאימות הן לנשים חרדיות והן לגברים חרדים. בקרן מעניקים את המלגות למועמדות ולמועמדים שעומדים בכל תנאי הגשת המועמדות ועונים על דרישות הקרן. נשים חרדיות שלומדות לתואר ראשון במוסדות מוכרים על ידי המל"ג, שעוברות את מבחני הכניסה יכולות להתחיל בתהליך הגשת המועמדות לקבלת מלגות ידידות טורונטו.

 

 

נתיב המראה ידידות טורונטו


נתיב המראה היא אחת מתכניות המלגות לחרדים של הקרן. מסלול סיוע זה מציע לסטודנטים ליווי אישי לאורך הלימודים וכן מלגות שגובהן נע בין 6,000 - 13,000 שקלים בשנה. מטרתו של מסלול "נתיב ההמראה" הוא להעניק מעטפת תמיכה לסטודנטים מתחילת התואר ועד להשמתם בשוק העבודה בסיום הלימודים. הסיוע מותאם אישית לצורכים של הסטודנטים כדי לעודד אותם להצטיין בלימודים ולעזור להם להתמודד עם קשיים שונים שבהם הם נתקלים. הם מקבלים סיוע ומעקב אישיים אחרי ההישגים הלימודיים לאורך הלימודים. כמו כן, תכנית זו כוללת כנסים לימודיים וימי עיון שיכולים לחשוף את הסטודנטים לאפשרויות תעסוקה.


ידידות טורונטו הגשת בקשה


הגשת הבקשה לקבלת מלגות קרן ידידות טורונטו נעשית באופן מקוון, דרך אתר האינטרנט של הקרן. על המועמדים למלא פרטים אישיים ולשלוח את בקשתם המקוונת, שנידונה על ידי הקרן. יש לציין כי האפשרות להגשת בקשה למלגה זו אינה פתוחה לאורך כל השנה.


לאחר אישור הקרן, המועמדים מוזמנים בדרך כלל לתהליך מיון שכולל מבחנים וראיונות אישיים. מי שעוברים שלב זה מתחילים בקבלת הסיוע מן הקרן, השלב הראשון בתהליך זה הוא שלב ההרשמה והמיון בו הקרן מסייעת בתהליך ההרשמה ללימודים האקדמיים ובבחירת לימודים דרך מערך ייעוץ והכוונה לימודית, כמו גם סיוע במבחן תי"ל.

 


ידידות טורונטו תואר שני


בין התכניות המיוחדות שמפעילה קרן ידידות טורונטו נכללת תכנית "חרדים לפסיכולוגיה", שמיועדת לסטודנטים חרדים שמעוניינים להמשיך לתואר שני בפסיכולוגיה. מועמדים למסלולי תואר שני בפסיכולוגיה לחרדים יכולים לקבל תמיכה וליווי לאורך תהליך הקבלה וכן במהלך הלימודים ובהשתלבות בתעסוקה. סיוע זה כולל הכנה למבחן מתא"ם, מפגשים למתן מידע וליווי לאורך שנות התואר השני.


נוסף על כך, סטודנטים חרדים לתואר שני שמחפשים מלגות לימודים יכולים להסתייע בעוד מגוון של מלגות שיכולות להתאים להן. חלק מן המלגות לתואר שני מוענקות על ידי מוסדות הלימוד עצמם, בעוד מלגות אחרות ניתנות על ידי קרנות וגופים פרטיים שמציעים מלגות לחרדים.

 

Whatsapp Whatsapp