קורס ייעוץ השקעות וניהול תיקים ביחידה ללימודי חוץ במכללה לעסקים ברחובות

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי שוק ההון?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על לימודי חוץ המכללה לעסקים רחובות - ניהול השקעות.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס יועצי ומנהלי השקעות ביחידה ללימודי חוץ במכללה לעסקים קטנים ברחובות


בשוק הפיננסי של היום ישנה דרישה רבה ליועצי השקעות ולמנהלי תיקי השקעות , שיכולים להעניק שירותים פיננסיים איכותיים ללקוחות פרטיים ועסקיים. מנהלי השקעות יכולים להשתלב בבתי השקעות, בחברות ביטוח, בבנקים, במוסדות ציבור וכן בעוד שלל גופים פיננסיים.


ביחידה ללימודי חוץ של המכללה לעסקים קטנים ברחובות מתקיים קורס יועצי ומנהלי תיקי השקעות. קורס זה מכין את המשתתפים לקראת מבחנים ממשלתיים לצורך קבלת רישיון מקצועי מטעם משרד האוצר והרשות לניירות ערך. הכלים הנרכשים במהלך הקורס יכולים להקנות לבוגריו יתרון בהשתלבות כיועצי ומשווקי השקעות במגוון מסגרות פיננסיות, וכן לפיתוח קריירה עצמאית בתחום.

 


תכנית הלימודים


התכנית חושפת את משתתפיה למגוון של כלים חיוניים ליועצי השקעות ולמנהלי תיקי השקעות. תחילה נלמדים מושגי יסוד בכלכלה ובחשבונאות וכלים בסיסיים להכנה של דוחות כספיים וקריאתם. כמו כן, המשתתפים מכירים את תקינת IFRS הבין לאומית בתחום החשבונאות. נלמדים גם מושגים בתחומי הסטטיסטיקה והמימון.


בהמשך הקורס נלמדות סוגיות חשובות באתיקה מקצועית של מנהלי ויועצי השקעות, לצד חקיקה עדכנית בעולם ניירות הערך. המשתתפים מתוודעים לחוקים כגון חוק החברות, חוק הסדרת העיסוק בשיווק השקעות ובניהול השקעות, חקיקה לאיסור הלבנת הון וחוקים נוספים. דרך הידע הנרחב הנלמד במהלך המסלול, המשתתפים מתכוננים למספר מבחנים ממשלתיים להכשרה שיועצי או מנהלי השקעות.


מתכונת הלימוד


תכנית זו נפרשת על פני פרק זמן שבין שנה אחת לשנה וחצי, המשתתפים יכולים להתאים את קצב הלמידה לצורכיהם ולשילוב עם עבודה. הקורס כולל כ - 490 שעות אקדמיות. במהלך הקורס מתקיימים תרגולים מעשיים שונים וכן הכנות מרוכזות לקראת מבחני ההסמכה בתחום ההשקעות.


נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים במהלך הקורס כוללים בין היתר:

 

 • סטטיסטיקה ומימון
 • הכנת דוחות כספיים
 • יסודות במקרו כלכלה
 • מימון בתנאי אי וודאות
 • עקרונות ברישום החשבונאי
 • חוק ההשקעה המשותפת בנאמנות   
 • חוק החברות
 • תקינת IFRS
 • דיני ניירות ערך
 • אתיקה מקצועית
 • איסור הלבנת הון   
 • ועוד


על מוסד הלימוד


היחידה ללימודי חוץ ברחובות מציעה שלל הכשרות שיכולות לסייע לעובדים לקדם את הקריירה או להשתלב בתחומים חדשים. בין הקורסים הללו נכללים קורס ביטוח אלמנטרי, קורס סוכני ביטוח פנסיוני, קורס יועצים עסקיים, קורס יועצי מס, קורס יזמות עסקים ועוד מגוון של קורסים לתעודה. משתתפים במסלולים השונים יכולים להיעזר במגוון של מלגות לימוד שמציעה היחידה ללימודי חוץ.


תנאי קבלה


לקורס יכולים להתקבל עובדים בבתי השקעות ובבנקים שמעוניינים לקדם את הידע שברשותם ולרכוש תעודות הסמכה מוכרות בייעוץ השקעות. כמו כן, הוא יכול להתאים גם למועמדים ללא ניסיון קודם בתחום, שמעוניינים לעבור הסבה מקצועית לתחום ההשקעות.


תעודה


לאחר תום הקורס, המשתתפים יכולים לגשת למספר מבחני יסוד ממשלתיים. מי שהם בעלי תואר אקדמי בלימודי חשבונאות, לימודי כלכלה או לימודי מנהל עסקים יכולים לקבל פטור מן הבחינות בחשבונאות, בכלכלה, ובסטטיסטיקה ומימון.


לאחר מעבר מבחני היסוד ניתן להמשיך גם למבחני הגמר מקצועית א' ומקצועית ב'. בחינות אלה בוחנות את השליטה בכלים מתקדמים בשוק המניות ובשיטות מסחר והשקעה ועוסקים גם בניתוח של תיקי השקעות ודוחות כספיים.


המעוניינים בתעודת מנהלי תיקי השקעות צריכים להיבחן בשש בחינות. בוגרים שברצונם לקבל תעודת יועצי או משווקי השקעות יכולים לגשת לחמישה מבחנים בלבד ואינם צריכים לגשת למבחן מקצועית ב'. כמו כן, בוגרי התכנית צריכים להשלים תקופת התמחות, למנהלי תיקי השקעות אורך ההתמחות הוא כתשעה חודשים וליועצים ומשווקים אורכה שישה חודשים. לאחר השלמת הסטאז' ומעבר כל המבחנים ניתן לקבל את הרישיון הממשלתי לעסוק בניהול או ייעוץ השקעות.

 

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: היחידה ללימודי חוץ התאגדות העסקים הקטנים והבינוניים

ssssssssss

פורום לימודי שוק ההון

קורסים בשוק ההון מוכרים לגמול השתלמות?
שי
1 תגובות
עלות ומיקום קורס cfd
נתנאל
1 תגובות
מסגרות לימוד מועדפות בשוק ההון
פז
1 תגובות
קורס ברוקר באזור חיפה
ירון
1 תגובות
קורס מסחר בשוק ההון וניירות ערך
רפאל אילן
1 תגובות
איפה עדיף ללמוד קורס שוק ההון?
מרדכי
1 תגובות
מה עדיף לעשות - תואר שני או קורס?
ויקטורה סמיונוב
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,956 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן952 חוות דעת

 • 4.0

  האוניברסיטה העברית בירושלים945 חוות דעת

 • 4.1

  מכון טכנולוגי חולון588 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא שוק ההון

עמנואל קוק
עמנואל קוק, מוותיקי שוק ההון בארץ ומייסד שותף של חברת IBI בתי השקעות, מאמין שעבודה קשה, התמדה ולמידה מאחרים הם בין הכלים החשובים למי שחולמים על קריירה בשוק ההון, שנחשב לאחד מתחומי העתיד. "הבסיס להצלחה בשוק ההון הוא עבודה מלמטה. כדי להיות טוב צריך משקע של כמה שנים בעבודה מעשית. בשביל לעבוד נכון צריך זמן. חשוב ללמוד מהניסיון של ותיקים בתחום וגם מהתהליכים שמתרחשים מסביב."
"צריך יכולות אנליטיות והבנה טובה של תהליכים, לצד רצון ללמוד מניסיון של חברות שונות. חשוב להבין באנליזה וגם להסתכל על אחרים שמבינים בתחום ולרכוש מהם כלים."
עמנואל קוק
מייסד שותף ב - IBI השקעות
Whatsapp Whatsapp