קורס ייעוץ השקעות וניהול תיקים ביחידה ללימודי חוץ במכללה לעסקים ברחובות

היחידה ללימודי חוץ - התאגדות העסקים הקטנים

אהבת? שתף ב:

קורס יועצי ומנהלי השקעות ביחידה ללימודי חוץ במכללה לעסקים קטנים ברחובות


בשוק הפיננסי של היום ישנה דרישה רבה ליועצי השקעות ולמנהלי תיקי השקעות , שיכולים להעניק שירותים פיננסיים איכותיים ללקוחות פרטיים ועסקיים. מנהלי השקעות יכולים להשתלב בבתי השקעות, בחברות ביטוח, בבנקים, במוסדות ציבור וכן בעוד שלל גופים פיננסיים.


ביחידה ללימודי חוץ של המכללה לעסקים קטנים ברחובות מתקיים קורס יועצי ומנהלי תיקי השקעות. קורס זה מכין את המשתתפים לקראת מבחנים ממשלתיים לצורך קבלת רישיון מקצועי מטעם משרד האוצר והרשות לניירות ערך. הכלים הנרכשים במהלך הקורס יכולים להקנות לבוגריו יתרון בהשתלבות כיועצי ומשווקי השקעות במגוון מסגרות פיננסיות, וכן לפיתוח קריירה עצמאית בתחום.

 


תכנית הלימודים


התכנית חושפת את משתתפיה למגוון של כלים חיוניים ליועצי השקעות ולמנהלי תיקי השקעות. תחילה נלמדים מושגי יסוד בכלכלה ובחשבונאות וכלים בסיסיים להכנה של דוחות כספיים וקריאתם. כמו כן, המשתתפים מכירים את תקינת IFRS הבין לאומית בתחום החשבונאות. נלמדים גם מושגים בתחומי הסטטיסטיקה והמימון.


בהמשך הקורס נלמדות סוגיות חשובות באתיקה מקצועית של מנהלי ויועצי השקעות, לצד חקיקה עדכנית בעולם ניירות הערך. המשתתפים מתוודעים לחוקים כגון חוק החברות, חוק הסדרת העיסוק בשיווק השקעות ובניהול השקעות, חקיקה לאיסור הלבנת הון וחוקים נוספים. דרך הידע הנרחב הנלמד במהלך המסלול, המשתתפים מתכוננים למספר מבחנים ממשלתיים להכשרה שיועצי או מנהלי השקעות.


מתכונת הלימוד


תכנית זו נפרשת על פני פרק זמן שבין שנה אחת לשנה וחצי, המשתתפים יכולים להתאים את קצב הלמידה לצורכיהם ולשילוב עם עבודה. הקורס כולל כ - 490 שעות אקדמיות. במהלך הקורס מתקיימים תרגולים מעשיים שונים וכן הכנות מרוכזות לקראת מבחני ההסמכה בתחום ההשקעות.


נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים במהלך הקורס כוללים בין היתר:

 

 • סטטיסטיקה ומימון
 • הכנת דוחות כספיים
 • יסודות במקרו כלכלה
 • מימון בתנאי אי וודאות
 • עקרונות ברישום החשבונאי
 • חוק ההשקעה המשותפת בנאמנות   
 • חוק החברות
 • תקינת IFRS
 • דיני ניירות ערך
 • אתיקה מקצועית
 • איסור הלבנת הון   
 • ועוד


על מוסד הלימוד


היחידה ללימודי חוץ ברחובות מציעה שלל הכשרות שיכולות לסייע לעובדים לקדם את הקריירה או להשתלב בתחומים חדשים. בין הקורסים הללו נכללים קורס ביטוח אלמנטרי, קורס סוכני ביטוח פנסיוני, קורס יועצים עסקיים, קורס יועצי מס, קורס יזמות עסקים ועוד מגוון של קורסים לתעודה. משתתפים במסלולים השונים יכולים להיעזר במגוון של מלגות לימוד שמציעה היחידה ללימודי חוץ.


תנאי קבלה


לקורס יכולים להתקבל עובדים בבתי השקעות ובבנקים שמעוניינים לקדם את הידע שברשותם ולרכוש תעודות הסמכה מוכרות בייעוץ השקעות. כמו כן, הוא יכול להתאים גם למועמדים ללא ניסיון קודם בתחום, שמעוניינים לעבור הסבה מקצועית לתחום ההשקעות.


תעודה


לאחר תום הקורס, המשתתפים יכולים לגשת למספר מבחני יסוד ממשלתיים. מי שהם בעלי תואר אקדמי בלימודי חשבונאות, לימודי כלכלה או לימודי מנהל עסקים יכולים לקבל פטור מן הבחינות בחשבונאות, בכלכלה, ובסטטיסטיקה ומימון.


לאחר מעבר מבחני היסוד ניתן להמשיך גם למבחני הגמר מקצועית א' ומקצועית ב'. בחינות אלה בוחנות את השליטה בכלים מתקדמים בשוק המניות ובשיטות מסחר והשקעה ועוסקים גם בניתוח של תיקי השקעות ודוחות כספיים.


המעוניינים בתעודת מנהלי תיקי השקעות צריכים להיבחן בשש בחינות. בוגרים שברצונם לקבל תעודת יועצי או משווקי השקעות יכולים לגשת לחמישה מבחנים בלבד ואינם צריכים לגשת למבחן מקצועית ב'. כמו כן, בוגרי התכנית צריכים להשלים תקופת התמחות, למנהלי תיקי השקעות אורך ההתמחות הוא כתשעה חודשים וליועצים ומשווקים אורכה שישה חודשים. לאחר השלמת הסטאז' ומעבר כל המבחנים ניתן לקבל את הרישיון הממשלתי לעסוק בניהול או ייעוץ השקעות.

 

 

עוד מסלולי לימוד - היחידה ללימודי חוץ - התאגדות העסקים הקטנים