שלוחת חיפה - היחידה ללימודי חוץ

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מכללות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על היחידה ללימודי חוץ - חיפה.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


היחידה ללימודי חוץ - שלוחת חיפה


על מוסד הלימוד


היחידה ללימודי חוץ - שלוחת חיפה עורכת מגוון רחב של תכניות ללימודי תעודה שמתמקדות במקצועות מבוקשים בשוק העבודה הישראלי. מטרתם של הקורסים שנערכים ביחידה ללימודי חוץ היא להעניק למשתתפים כלים פרקטיים לפיתוח קריירה ולהקנות להם ידע עדכני שמותאם לדרישות התעשייה והמשק, התכנים הנלמדים בהם מותאמים להתפתחויות עכשוויות במשק ולדרישות של מעסיקים.


הקורסים שנלמדים במוסד זה מתמקדים בתחומים כגון ניהול, טכנולוגיה, ייעוץ, הדרכה, פיננסים ויזמות עסקית. בין תכניות הלימוד מתקיימים קורסים בפיקוח ובשיתוף פעולה עם גופים בכירים במשק והם מעניקים לבוגריהם תעודות גמר. חלק מן הקורסים שמתקיימים ביחידה מכינים את המשתתפים בהם לקבלת הסמכות בכירות מטעם גורמים רשמיים בתעשייה ובעולם העסקי, שיכולות לפתוח דלתות לקריירה בפני הבוגרים.


תכניות לימודי התעודה משלבות תכנים פרקטיים, תרגולים וסדנאות כדי לסייע למשתתפים לצבור ניסיון בתחום הנלמד כבר במהלך ההכשרה. חלק מן הקורסים משלבים סטאז' מעשי או התמחות בתעשייה, במסגרת ארגונים ועסקים. ההכשרות כוללות מערך לימודים מקוון ובו שיעורים מוקלטים שבהם יכולים המשתתפים להיעזר כדי לתרגל גם בין המפגשים. הם מקבלים גם ערכת ספרי לימוד שמאפשרת תרגולים נוספים של החומר הנלמד.


המשתתפים בקורסים ביחידה ללימודי חוץ יכולים להיעזר במלגות לימוד רבות שניתנות על סמך קריטריונים מגוונים. מוסד הלימוד מוביל גם פרויקט לדורשי עבודה מעל גיל 50, שבו מסייעים לדורשי עבודה בני חמישים ומעלה לקבל כלים חשובים להשתלבות מחודשת בשוק התעסוקה. נוסף על כך, כל המשתתפים בקורסים שנערכים ביחידה ללימודי חוץ יכולים להיעזר בשירותיה של חממת פיתוח קריירה, שבה הם יכולים לקבל כלים לפיתוח תעסוקתי. חממה זו מפעילה קשרים עם גורמים רבים בשוק העבודה כדי לפתוח אפשרויות מגוונות בפני הבוגרים בסיום ההכשרות ולסייע להם למצוא קריירה מספקת שמותאמת לצורכיהם ולכישוריהם. בין שירותיה של החממה לפיתוח קריירה נכללים סיוע בראיונות עבודה לתפקידים מבוקשים, סדנאות לרכישת כלים למחפשי עבודה, ייעוץ ליזמים לצורך פיתוח עסק חדש וכלים נוספים שדרכם יכולים הבוגרים לפתוח דלתות בשוק העבודה.


מסלולי לימוד ביחידה ללימודי חוץ - שלוחת חיפה


בשלוחת חיפה של היחידה ללימודי חוץ נערכות שלל הכשרות מקצועיות, אלה כוללות בין היתר את הקורסים הבאים:


קורס CNC - קורס משולב למפעיל, כוון ותכנת CNC


ביחידה מתקיים קורס משולב להכשרת מפעיל, תכנת וכוון CNC, תחום שיש לו ביקוש רב בתעשייה הטכנולוגית של היום. המסלול מקנה כלים מקצועיים בענף העיבוד השבבי ובמהלכו מכירים את העבודה על תוכנת העיבוד סימטרון (Cimatron) וגם מקבלים תעודה בין לאומית מטעם חברת סימטרון העולמית. הקורס כולל כ - 150 שעות אקדמיות, 20 שעות שבהן מתנסים בעבודה מעשית במפעל עיבוד שבבי וכן 30 שיעורי וידאו מוקלטים לצורכי תרגול גם בין המפגשים. משתתפים בתכנית זו יכולים לקבל סיוע בהשמה בתעשייה, מוסד הלימוד מפעיל לשם כך קשרים עם מעסיקים בתעשייה.


במהלך הקורס המשתתפים נחשפים לשלל תהליכי עבודה מקצועיים בתחום העיבוד השבבי. הם מתוודעים לסוגיות בתורת החומרים ומכירים מכונות ומכשור לעיבוד שבבי שבהם עושים היום שימוש במפעלים וארגוני תעשייה. בחלקו השני של הקורס הם לומדים בהרחבה על אופן התפעול הבטוח והיעיל של מכונות ה - CNC, כדי להציע שירותים מתקדמים בתעשייה ולייעל תהליכי עבודה במפעלים. כך הם לומדים לעומק על תהליך הייצור החל מהתכנון הראשוני ועד לקבלת מוצרים מוגמרים. כמו כן, מתוודעים לטכניקות לאיתור תקלות וטיפול בהן כדי לסייע למפעלים להגדיל את הרווחים.


קורס ייעוץ עסקי


הקורס להכשרת יועצים עסקיים מעניק למשתתפיו שלל כלים להכשרתם כיועצים ומנהלי פרויקטים בסביבה הארגונית. הקורס, שמתקיים בפיקוח של אגוד היועצים העסקיים של התאגדות העסקים, כולל סטאז' מעשי שבו מתנסים בתהליכי ליווי ובקרה עסקיים תוך הדרכה של צוות המרצים. סגל המרצים של הקורס כולל מנהלים ומנכ"לים, יועצי מס, רואי חשבון, מומחים בתקשורת שיווקית ומיתוג עסקי, מומחים ביחסי ציבור, מנהלי משאבי אנוש ועוד מומחים רבים ומנוסים בתעשייה.


לאורך ההכשרה המקצועית המשתתפים מכירים לעומק מגוון של שיטות וגישות בתחום הייעוץ והאימון. הקורס בנוי מחמישה מודולים שכל אחד מהם מכשיר למקצוע שעומד בפני עצמו, וכולם יחד מקנים מגוון כלים שחיוניים ליועצים. מודולים אלה כוללים: מודול ייעוץ לכלכלת המשפחה, מודול אימון עסקי ותהליכי ייעוץ, מודול ייעוץ משכנתאות שבו שמים דגש על גיוס אשראי עבור משפחות ועסקים, מודול ייעוץ לעסקים קטנים ובינוניים, ומודול הכשרת מרצים.


היקפו של הקורס הוא כ - 220 שעות, הוא מחולק ל - 30 מפגשים וכולל 100 שעות שמוקדשות להכשרה מעשית בתחום הייעוץ העסקי, שמאפשרת למשתתפים לצבור ניסיון מעשי בארגונים ולתרגל את החומר הנלמד. תלמידים מצטיינים בקורס יכולים להגיש מועמדותם להצטרפות למערך היועצים שמפעילה התאגדות העסקים הקטנים והבינוניים. בוגרי המודול לייעוץ לעסקים קטנים שנכלל בקורס מקבלים אפשרות להשתלב כמרצים במסגרת בית הספר לעסקים של היחידה ללימודי חוץ. כמו כן, בוגרים שעומדים בדרישות הסף של הקורס יכולים להשתלב במרכזים ממשלתיים ובפרויקטים מגוונים.

 

קורס טכנאי שירות מיזוג אוויר וקירור

 

זהו קורס להכשרת טכנאי מזגנים ומערכות קירור, שאורכו כחצי שנה. המסלול מתקיים כקורס ערב, שבו משולבים שיעורים מעשיים עם הרצאות עיוניות. נערכת גם מכינה בחשמל לחסרי ידע קודם בתחום.

 

הקורס מקנה שלל כלים להתקנה ולתחזוקה של מערכות ביתיות ותעשייתיות. כמו כן, נכלל בו מודול בתחום הקידום העסקי והשיווק כדי לסייע לבוגרים בהשתלבותם בשוק לאחר תום הקורס. מוסד הלימוד מסייע למשתתפים בהכנתם לראיונות עבודה בחברות מובילות בתחום הקירור.

 

קורס קבלן גבס מומחה


קורס קבלני גבס מומחים מתמקד בחידושים שעוברים על ענף הבנייה בגבס בתעשיית הבניה והוא חושף את המשתתפים לטכניקות עבודה מתקדמות ולחומרי גלם יעילים. הקורס מתאים לבעלי ניסיון בתחום הבנייה בגבס והיקפו הוא כ - 64 שעות לימוד. הקורס כולל גם מודול שיווק עסקי שיכול לסייע למשתתפים לקדם את שירותיהם כקבלנים.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.
Whatsapp Whatsapp