קורס מדריכי אמנויות לחימה במכללה האקדמית בוינגייט

שירות אישי - צור קשר

מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני

אהבת? שתף ב:

קורס הכשרת מדריכי אמנויות לחימה - המכללה האקדמית בוינגייט


ישנם זרמים רבים בעולם אמנויות הלחימה, שמקורם במדינות שונות ובתקופות שונות בהיסטוריה. טכניקות שונות אלה משמשות לשלל מטרות, מאימון ספורטיבי לשעות הפנאי ועד לכלי לאבטחת אישים. בגילים צעירים, אמנות הלחימה יכולה לסייע לבנייה של הביטחון העצמי, לחיזוק המשמעת והסבלנות ולפיתוח כבוד הדדי.


במכללה האקדמית בוינגייט יכולים העוסקים בתחום הספורט שיש ברשותם ניסיון כמתאמנים באמנויות לחימה שונות לקדם את הקריירה וללמוד בקורס הכשרת מאמנים לאמנויות לחימה, אשר מעניק להם את הכלים לאימון ילדים ובני נוער עד גיל 16 באמנויות לחימה שונות. הקורסים השונים מתקיימים בהתאם לדרישות חוק הספורט ולפי מתווה של מינהל הספורט.


תכנית הלימודים


מסלול זה מתחלק לכמה קורסים, שבכל אחד מהם מקבלים הכשרה בענף אחד באמנות הלחימה. המשתתפים בכל הקורסים לומדים יחד את התיאוריה של מדעי הספורט אך ממשיכים במסלולים נפרדים את החלק המעשי של תורת הענף, הם יכולים להתמחות בהדרכת קראטה, הדרכת קרב מגע, הדרכת אייקידו, הדרכת ג'יו ג'יטסו או הדרכת אמנות לחימה עברית.


במהלך הקורס, המשתתפים לומדים על טכניקות לאימון ילדים ובני נוער באמנויות הלחימה השונות, מפתחים כישורים חיוניים למדריכים ובמקביל מתוודעים להיסטוריה ולתהליכי ההתפתחות של הזרמים השונים באמנויות הלחימה לאורך השנים. כמו כן, הם לומדים לעומק על תהליכי פיתוח טכניקה, טקטיקה קבוצתית ואישית, מתודיקה ומיומנויות להגעה לדרגות שונות של אמנות הלחימה. הם גם רוכשים מיומנויות לניהול תחרויות בספורט עבור צעירים.


מתכונת הלימוד


בהתאם לחוק הספורט ולהוראת מינהל הספורט, הקורס נפרש כל פני כ - 220 שעות. מתוך סך השעות בקורס כ - 140 שעות מוקדשות לאחד מענפי אמנות הלחימה בהתאם לניסיון הקודם של המשתתפים. כ - 28 שעות מן הקורס כוללות קורס עזרה ראשונה כפי שמתחייב בחוק עבור הכשרת מאמנים ומדריכים.


הקורס משלב לימוד תיאורטי של עקרונות ההדרכה עם תרגולים פרקטיים של הדרכה בספורט. המשתתפים מתנסים בפועל בתהליכי הדרכה של מתאמנים, בפיתוח טכניקה מקצועית ובשיפוט תחרויות וטורנירים.


נושאי הלימוד

 

 • ארגון תחרויות וחוקה
 • מוטיבציית ילדים בספורט
 • משמעת ובטיחות באימונים
 • התפתחות אמנויות הלחימה
 • דמות מדריכי אמנות הלחימה
 • קשר בין מדריכים לספורטאים   
 • אימון ילדים
 • אימון למדריכים
 • הגנות והתקפות
 • אתיקה מקצועית
 • אימון זוגות וצוותים   
 • ועוד


סגל הוראה


רכז הקורס הוא מאמן קרב מגע בעל ניסיון של מעל 40 שנה בתחום. הוא משמש ראש שיטת קרב מגע ישראל ויושב ראש העמותה הישראלית לקרב מגע. לאורך השנים עסק בהדרכה והכשרה של מדריכי קרב מגע במגזר העסקי והממשלתי וכן בהכשרת מאבטחים לאנשי ציבור, משלחות ופוליטיקאים.


על מוסד הלימוד


במכללה האקדמית בוינגייט יכולים ספורטאים מנוסים להרחיב את אפשרויות התעסוקה דרך שלל קורסי מדריכים. בין קורסי המדריכים הנוספים שניתן ללמוד נכללים קורס מדריכי חדר כושר, קורס מדריכי קרב מגע, קורס מדריכי אירובי, קורס מדריכי אתלטיקה קלה, קורס מדריכי כדורסל, קורס מדריכי רכיבה על סוסים וקורסים נוספים. מי שמעוניינים להמשיך ולקדם את הקריירה יכולים לפנות גם לקורסי מאמנים, שמאפשרים לבוגריהם לאמן הן אוכלוסיות ילדים והן מבוגרים.


תנאי קבלה


המעוניינים להתקבל לקורס נדרשים להיות מעל גיל 16, בעלי ניסיון כמתאמנים באמנויות לחימה שונות בדרגת חגורה כחולה ומעלה. כחלק מתהליך הקבלה לקורס הם צריכים לעבור מבחנים מעשיים לבחינת היכולות הספורטיביות וכן ראיון אישי ובו להציג אישורים המעידים על כשירות גופנית ובריאות תקינה.


תעודה


למשתתפים שמשלימים בהצלחה את הקורס ניתנת תעודת מדריכי אמנות לחימה בתחום המסוים בו התמחו - קרב מגע, ג'יו ג'יטסו או טאקוונדו, מטעם המכללה האקדמית בוינגייט. תעודת ההדרכה היא עד לדרגת חגורה כחולה לפי חוק הספורט ובהתאם להנחיות משרד החינוך. כחלק מן התנאים לקבלת הדיפלומה יש צורך לעבור מבחנים מעשיים בהדרכת אמנות לחימה וכן בחינה עיונית.

עוד מסלולי לימוד - מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם