לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > תואר שני > השלמת תזה לתואר שני

השלמת תזה לקראת דוקטורט - מסלול משלים למחקר


מחפש/ת מידע על לימודים? השלמת תזה לתואר שני? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
תואר שני משפטים
תואר שני מנהל עסקים
תואר שני כלכלה
תואר שני בחינוך
תואר שני חשבונאות
תואר שני פסיכולוגיה
תואר שני למנהלים
תואר שני מדעי המחשב
תואר שני במדעי החברה
תואר שני בהנדסה
 
 
לימודי ערב - תואר שני
תואר שני בסיעוד
תואר שני בשיווק
תואר שני עבודה סוציאלית
תואר שני אדריכלות
תואר שני בייעוץ ארגוני
תואר שני במתמטיקה
תואר שני תקשורת
תואר שני במדעי הרוח
תואר שני בפיזיקה

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

השלמת תזה לתואר שני - תכנית השלמה לתזה


תואר שלישי, או דוקטורט, הוא צעד חשוב בדרך לפיתוח קריירה מחקרית באקדמיה. כדי להתקבל לתכניות מחקריות לדוקטורט, יש צורך בתואר שני מחקרי, עם כתיבת תזה. עם זאת, גם מי שאינם בעלי תזה יכולים להתקבל לתכניות לתואר שלישי וזאת לאחר ביצוע השלמות מתאימות כפי שדורשים מוסדות הלימוד. השלמות אלה מתבצעות בדרך כלל במסגרת תכנית השלמת תזה לבעלי תואר שני.


מוסדות אקדמיים רבים מציעים תכניות להשלמת תזה, מסלולים אלה ידועים גם בשם "מסלול משלים למחקר", "מסלול מחקר מקדים" או מסלול השלמה לבעלי תואר שני. מדובר בתכנית שמאפשרת לבעלי תואר שני ללא תזה להשלים עבודה בהיקף נדרש ומקביל לתזה, וכך להתקבל למסלולים לתואר שלישי מחקרי. יש לציין כי תכנית זו אינה מקנה תואר שני נוסף לסטודנטים, אלא מאפשרת להם לכתוב עבודה מחקרית משלימה, שנועדה כדי לעמוד בתנאי הקבלה לתואר שלישי.


השלמת תזה ודוקטורט - השלמת תזה


במסגרת המסלול להשלמה, הסטודנטים עורכים עבודה בהיקף מצומצם מזה של התזה, שבה מיישמים כישורי מחקר אקדמיים. סטודנטים בתכנית זו כותבים הצעת מחקר ומגישים אותה לשיפוט במוסד הלימוד. לאחר דיון בוועדה מתאימה ואישור ההצעה, הסטודנטים רשאים להמשיך במחקר שמתקיים בליווי של מנחה מקרב הסגל הבכיר. עבודת התזה נערכת בהיקף של כשנה אחת.


לעיתים נוסף על כתיבת התזה המסלול כולל קורסים שונים להשלמה. לרוב קורסים אלה עוסקים בשיטות מחקר אקדמיות שחיוניות בעת כתיבת התזה.


כחלק מן הדרישות לקבלה למסלולי ההשלמה לתזה, על הסטודנטים למצוא מנחה לכתיבת התזה מקרב סגל הפקולטה או בית הספר בו הם מעוניינים ללמוד, ולקבל את אישורים על ההנחייה. מסלול זה מתאים לרוב למוסמכים מצטיינים בעלי ממוצע ציונים גבוה בתואר השני, שיש להם פוטנציאל למחקר משמעותי. בדרך כלל מדובר בבעלי תואר שני בתחום שבו הם מעוניינים להמשיך לתואר שלישי, או תחום משיק אליו. נדרשת לרוב גם הגשה של קורות חיים שבהם מעידים על כישורי המחקר במסגרות אקדמיות ומציינים את הזיקה לתחום המחקר שבו מעוניינים לעסוק בהמשך, ואת השליטה באותו תחום

 

 

השלמת תזה לבעלי תואר שני בחינוך - השלמת תזה בחינוך


המעוניינים להמשיך לתואר שלישי בחינוך, שאינם בעלי תואר שני מחקרי בחינוך יכולים ללמוד במסלול השלמת תזה בחינוך. זוהי תכנית שבה יכולים בעלי תואר שני בחינוך להשלים עבודה בהיקף זהה או דומה לתזה, בליווי של חוקר במוסד הלימוד. לעיתים, תכניות השלמה אלה יכולות להתאים לבעלי תואר שני מחקרי בתחום שאיננו חינוך, שמעוניינים להשלים תואר שלישי בחינוך. המסלולים נפרשים לרוב על פני כשנה או שנתיים.


השלמת תזה אחרי תואר שני במנהל עסקים


מסלול ההשלמה לתזה מתקיים בפקולטות שונות למנהל עסקים ובפקולטות לניהול והוא מאפשר לבעלי תואר שני במנהל עסקים במסלול שאיננו מחקרי לערוך עבודה השווה במשקלה לתזה, כדי להמשיך לתואר שלישי במנהל עסקים. יכולים ללמוד במסלולים אלה גם בעלי תואר שני מחקרי שאיננו בתחום הניהול או מנהל העסקים. עבודת המחקר הנכתבת בתכנית ההשלמה יכולה לעסוק בשלל תחומים בעולם העסקי שמתכתבים עם ענפי המחקר של הפקולטה, בכל מוסד ענפי מחקר שונים.


השלמת תזה בעבודה סוציאלית


במחלקות ובתי הספר לעבודה סוציאלית שבהם מתקיימים מסלולים לתואר שלישי בעבודה סוציאלית מאפשרים בדרך כלל לבעלי תואר שני לא מחקרי ללמוד במסלול השלמה, במעמד משלימים על תנאי. תכנית זו נפרשת לרוב על פני כשנה אחת במהלכה המועמדים נדרשים לערוך מחקר ולכתוב עבודה שוות ערך לתזה בליווי של חוקר בדרגת מרצה בכיר. העבודה הנערכת יכולה לעסוק במגוון סוגיות בעבודה הסוציאלית, כגון שיטות התערבות, מדיניות חברתית, תפקידי עובדים סוציאליים וענפים נוספים שמתאימים לתחומי המחקר במוסד המבוקש.


השלמת תזה במשפטים


חוגים רבים למשפטים במוסדות השונים מפעילים תכניות השלמת תזה, במהלכן בעלי תואר שני לא מחקרי במשפטים יכולים לערוך מחקר משלים לצורך קבלה לתואר שלישי במשפטים. מסלולים אלה אורכים לרוב שנה אחת והם כוללים כתיבה של הצעת מחקר ולאחר אישורה עריכה של מחקר מקיף ששווה במשקלו לתזה או קרוב לכך. לרוב התכניות כוללות גם קורסי השלמה בתחום המחקר שבהם מפתחים מיומנויות חקר ואיסוף חומרים.

 


תואר שלישי ללא תזה


באופן כללי, הקבלה לתואר שלישי איננה אפשרית ללא תזה, ולא ניתן למצוא מסלולים לתואר שלישי בלי תזה. מסיבה זו מפעילים מוסדות הלימוד את תכניות ההשלמה לתזה, שמטרתן לאפשר למוסמכים להשלים את הרקע האקדמי שלהם ולרכוש מיומנויות מחקריות בדרך לקבלה לתואר שלישי כסטודנטים מן המניין.


אפשרות נוספת שעומדת בפני חלק מן הסטודנטים היא מסלול ישיר לתואר שלישי. אלה תכניות שפתוחות בפני סטודנטים בוגרי תואר ראשון שהם מצטיינים במיוחד ומחזיקים במיומנויות מחקר מתקדמות ויש להם פוטנציאל לערוך מחקר ברמת דוקטורט, בהתאם להחלטת מוסד הלימוד. בתכניות אלה הסטודנטים מקצרים את משך הלימודים הנדרש עד להשלמת הדוקטורט ולרוב אורכן הוא כארבע שנים. בתכניות אלה עורכים מחקר אינטנסיבי ברמת תואר שלישי, ולוקחים חלק בסדנאות מחקריות שונות.


תואר שלישי ללא תזה בחו"ל


בדומה למוסדות אקדמיים בארץ, גם מוסדות לימודים בחו"ל דורשים תואר שני מחקרי במסגרת התנאים לקבלה לתואר שלישי ואין אפשרות לקבלה ללא תואר שני עם תזה. יחד עם זאת, מוסדות מסוימים מציעים מסלולי השלמה שבהם יכולים ללמוד בעלי תואר שני לא מחקרי, כדי להשלים את הדרישות המחקריות לתואר השלישי, תכניות אלה מקבילות למסלולי ההשלמה לתזה שמתקיימים בישראל. לסטודנטים שמעוניינים לשוב לארץ ולעסוק במחקר לאחר לימודים בחו"ל לתואר שלישי, חשוב לוודא כי מוסד הלימוד בו הם בוחרים מוכר על ידי המל"ג ועל ידי האקדמיה בישראל, לצורך המשך הקריירה האקדמית.


מוסדות השלמת תזה


השלמת תזה באוניברסיטת חיפה


באוניברסיטת חיפה פועלים עשרות חוגים שמאפשרים ללמוד לתואר שלישי, במרביתם פועלים גם מסלולי השלמה לתזה לבעלי תואר שני לא מחקרי. באוניברסיטה ניתן למצוא תכניות תואר שלישי במדעי החברה, במדעי הרוח, במקצועות פרא רפואיים, בתחומי המדעים השונים ובענפים נוספים. הגוף האחראי על התכניות לדוקטורט באוניברסיטה זו היא הרשות ללימודים מתקדמים.


השלמת תזה לתואר שני בר אילן


בית הספר ללימודים מתקדמים של אוניברסיטת בר אילן מציע כמה תכניות להשלמה, שבהן יכולים ללמוד סטודנטים בעלי תואר שני ללא תזה שמעוניינים לכתוב עבודה שוות ערך לתזה, או לחלופין בעלי תואר שני בתחום שונה מזה שהם מעוניינים ללמוד לתואר שלישי. בבר אילן פועלות שלל תכניות לתואר שלישי, כגון תואר שלישי בחינוך, תואר שלישי במנהל עסקים, תואר שלישי בהנדסת חשמל, תואר שלישי במדעי היהדות ועוד תחומים רבים.


השלמת תזה לתואר שני הטכניון


בבית הספר לתארים מתקדמים של הטכניון מתקיימים מסלולים להשלמת תזה שידועים בשם "מחקר גישוש". מסלולים אלה מתאימים הן לבעלי תואר שני ללא תזה מהטכניון והן למוסמכי מוסדות אחרים. אורך מסלולים אלה, שאינם לתואר, הוא עד שני סמסטרים.


השלמת תזה לתואר שני בן גוריון


מועמדים לתואר שלישי שאין ברשותם תזה יכולים ללמוד בתכנית המסלול המשולב באוניברסיטת בן גוריון. תכנית זו מתאימה לבעלי יכולות מחקריות בולטות ומאפשרת להם לערוך עבודה מחקרית באישור ובליווי של הצוות המחקרי במחלקות השונות באוניברסיטה. ניתן ללמוד בהמשך לתואר שלישי בשלל תחומים מדעיים, יישומיים ועיוניים.

רוצה לדעת יותר על השלמת תזה לתואר שני? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על השלמת תזה לתואר שני
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני (195 חוות דעת)
התקבלו 195 דירוגים בציון ממוצע: 4.2 מתוך 5    
אליאור,אוניברסיטת תל אביב, תואר שני במדעי היהדות - אוניברסיטת תל אביב, 23/04/2019
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אוהבת את המרצה לכימיה ומקצתם לביולוגיה שאהבתם למקצוע והרצון ללמד את הסטודנטים ואפילו מעבר לחומר הלימוד בולטת אצלם בנוסף מצאתי את העבודות והבחנים במהלך השנה מועילות על מנת לשלוט בחומר ולהגיע מוכנים לתקופת המבחנים..
לא אוהבת את העובדה שלוקחים את הציון מהמועד האחרון ולא הגבוה מבין המועדים ואת המרצים שמתמקדים בחומר למבחן ולא מרחיבים מעבר ..

על הקמפוס
קמפוס יפה ומטופח סהכ השירותים מתוחזקים ויש קפיטריה ועמדות קפה במקומות מסוימים בהן ניתן להשאיר 2 שקלים בלבד עבור קפה.. הקפיטריה הבשרית קצת יקרה .
ספיר,אוניברסיטת בר אילן, בר אילן - תואר שני ייעוץ ארגוני, 24/02/2019
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
את המרצים, היחס החם לסטודנטים, החומר נוגע במדויק במקצוע ונותן כלים מדויקים וטובים להתעסקות עתידית. מאד מרוצה.

על הקמפוס
בקמפוס ממש משתדלים שהוא יפרח ותהיה אווירה נעימה. קצת יש קושי להגיע להכל, ולמשל אין כל כך נראות של אגודת הסטודנטים, שזה מאד חבל משום שאנחנו משלמים כסף על זה.
 
פורומים בתחום
פורום ייעוץ לימודים
פורום לימודי מדעים
פורום לימודי משפטים
פורום לימודי תקשורת
פורום לימודים לחרדים דתיים
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
תואר שני בביוטכנולוגיה
תוכנית לימודים - לימודי וטרינריה
הכשרות למנהלים - הכשרות לבכירים
הסבת אקדמאים להוראה
תואר שני בסטטיסטיקה
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד לתואר שני
המרכז האקדמי רופין - תואר שני
תואר שני - המסלול האקדמי
הקריה האקדמית אונו
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
המרכז ללימודים אקדמיים - תואר שני
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על השלמת תזה לתואר שני?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.


סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
קורס הכשרת יועצי זוגיות לדתיים (לפני 5 שעות, 49 דקות)
קורס הדרכת שחייה בגבעת וושינגטון (לפני 6 שעות, 53 דקות)
בחירת מוסד לימודים (לפני 7 שעות, 14 דקות)
לימודי תעודה בתקשורת (לפני 1 ימים, 6 שעות, 9 דקות)
השלמת השכלה לגננת בפועל (לפני 1 ימים, 7 שעות, 8 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD