קורס מדריכי כדורעף במכללה האקדמית בוינגייט

מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני

קורס מדריכי כדורעף - המכללה האקדמית בוינגייט


כדורעף הוא בין ענפי הספורט המקצועי הפופולריים בארץ, היום מתקיימים משחקים וטורנירים במסגרת ליגות למבוגרים וכן ליגות לנוער ולילדים. כדי לטפח את המצוינות בספורט כבר מגיל צעיר שואפים באיגוד הכדורעף , הגוף האחראי על הענף בישראל, להכשיר מדריכים איכותיים לליווי והדרכת הילדים בראשית דרכם בתחום.


במכללה האקדמית בוינגייט מתקיים קורס מדריכי כדורעף, שבו מכשירים מדריכים לעבודה עם ילדים ובני נוער בשלל מסגרות בעולם הספורט. במהלך הקורס מקבלים כלים לשיפור המיומנויות הספורטיביות ומחזקים את היכולות הטכניות והטקטיות הן כספורטאים והן כמדריכים.


תכנית הלימודים


הקורס מעניק למשתתפיו מגוון מיומנויות הדרכה בענף הכדורעף. בתחילתו מתוודעים לעקרונות יסוד במדעי הספורט ובנושאים כגון תורת האימון, פסיכולוגיה של ספורטאים ואנטומיה של האדם. לאחר מכן הם מעמיקים בתורת הענף ולומדים על טכניקות טקטיקות מקצועיות להדרכה. הם בוחנים כיצד לפתח כישורים אישיים וקבוצתיים בקרב ספורטאים כדי לאפשר להם לממש את מלוא היכולות שלהם על המגרש. כמו כן, במהלך הקורס הם שמים דגש על ההכנה הגופנית וההדרכה שנדרשים בעבודה עם ילדים ובני נוער בספורט. הם עוסקים בתהליכים לתכנון תחרויות וטורנירים לצעירים מתחת לגיל 16 שנים ולומדים גם עקרונות בחוקה ובשיפוט בענף.


מתכונת הלימוד


מתכונתו של הקורס מותאם להנחיות של מנהל הספורט להכשרת מדריכים, בהתאם לכך הוא כולל 228 שעות לימוד, מהן שעות עיוניות ללמוד מדעי הספורט, שעות ללימוד תורך ענף וכן שעות לקורס עזרה ראשונה שמתחייב בהכשרת מדריכים ומאמנים. חלק מן השיעורים הם מעשיים באופיים והם משלבים תרגולים פרקטיים של כישורי ההדרכה. משתתפים שמעוניינים להמשיך ולהרחיב את הכשרתם יכולים ללמוד גם בקורס מאמני כדורשת שמתקיים במכללה האקדמית בוינגייט, בו ניתן להכיר חוקי יסוד של המשחק וללמוד כיצד להדריכו במסגרות שונות לצעירים.


נושאי הלימוד


במהלך הקורס המשתתפים נחשפים לשלל נושאים כגון:

 

 • מרכיבי הכושר הגופני
 • אימון מדריכים
 • רישום משחקי כדורעף
 • תכנון טורנירים
 • שיפור המסירה התחתית
 • מסירות פתיחה
 • טכניקה במשחקי כדורעף
 • תהליכים אירוביים
 • טקטיקה קבוצתית ואישית
 • אנטומיה ופיזיולוגיה   
 • תכניות עבודה לאימון ילדים   
 • ועוד


סגל הוראה


רכז הקורס הוא מאמן כדורעף בכיר בעל תואר דוקטור. הוא מאמן נבחרות בשלל קבוצות גיל ושימש גם יושב ראש הוועדה המקצועית באיגוד הכדורעף. כמו כן, הוא עוסק בהכשרתם של מורי לחינוך גופני ומאמנים בתחום הספורט, וכן בכתיבה מקצועית בענף הספורט.


על מוסד הלימוד


מוסד הלימוד מציע מגוון של קורסים להכשרת מדריכי ספורט, שיכולים להדריך במסגרות ספורט שונות לילדים ולנוער. בין הקורסים הללו נכללים קורס מדריכי כדורסל, קורס מדריכי כדורגל, קורס מדריכי כדוריד, קורס מדריכי אמנות לחימה, קורס מדריכי אתלטיקה קלה, קורס מדריכי שחייה וקורסים מדריכים נוספים. מדריכים שמעוניינים לקדם את אפשרויות האימון ולאמן גם מבוגרים יכולים להמשיך לקורסי המאמנים השונים שמתקיימים במכללה האקדמית בוינגייט בהם קורס מאמני כדורעף, קורס מאמני כדוריד, קורס מאמני כדורסל ועוד שלל הכשרות.


תנאי קבלה


כחלק מהנחיות מינהל הספורט להכשרת מדריכי ספורט, על המועמדים לקורס להיות בני 16 שנים ומעלה, שברשותם אישורים רפואיים המעידים על בריאות תקינה וכן ניסיון תחרותי קודם בספורט בענף הכדורעף במסגרות מוכרות. כחלק מתנאי הקבלה לקורס יש צורך לעבור ראיונות אישיי ומבחנים מעשיים שבהם נבחנות היכולות בספורט.


תעודה


עם השלמת כל חובות הקורס מוענקת לבוגריו תעודת הסמכה להדרכת כדורעף עד גיל 16 שנים. כדי לקבל את הדיפלומה יש צורך לעבור בחינה מעשית באימון מדריכים בציון של לפחות 65 וכן לעבור מבחנים עיוניים בתורת הכדורעף ובמדעי בסיס. כמו כן, חובה להשלים בהצלחה את קורס העזרה הראשונה.

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp