לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > הנדסה > אפיק מעבר להנדסת חשמל

אפיק מעבר ללימודי הנדסת חשמל


מחפש/ת מידע על לימודים? אפיק מעבר להנדסת חשמל? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
הנדסה תעשייה וניהול
הנדסת אלקטרוניקה
הנדסת מכונות
הנדסת מחשבים
הנדסה ביו רפואית
הנדסת פלסטיקה
הנדסת חשמל
הנדסה אזרחית
הנדסת תוכנה
הנדסת תקשורת
 
 
לימודי הנדסה כימית
הנדסה גרעינית
הנדסת חומרים
תואר שני בהנדסה
השלמה למהנדס
הנדסה אופטית
הנדסה רפואית
הנדסת תרופות
הנדסת איכות בביו תהליכים
ניהול טכנולוגיה - תואר ראשון

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

אפיק מעבר להנדסת חשמל


המעוניינים להתקבל ללימודי הנדסת חשמל נדרשים בדרך כלל להציג ממוצע בגרויות גבוה וציון גבוה בפסיכומטרי, בדגש על החלק הכמותי. מוסדות הלימוד שמים דגש על ההישגים הכמותיים של המועמדים, שכן לימודי הנדסת חשמל מצריכות מיומנויות כמותיות ואנליטיות מתקדמות. עם זאת, גם מי שאינם עומדים בדרישות הקבלה של המוסדות, יכולים להתקבל ללימודים וזאת בעזרת מסלול ייחודי של אפיק מעבר. זוהי תכנית המשותפת למוסדות השונים ולאוניברסיטה הפתוחה. הסטודנטים מתחילים את הלימודים באוניברסיטה הפתוחה ולאחר השלמת מספר קורסים ייעודיים יכולים להמשיך למוסד אחר, בהתאם להישגים שלהם.


אפיק מעבר הפתוחה הנדסת חשמל


אפיק המעבר להנדסת חשמל כולל קורסי בסיס בתחום ההנדסה שאותם לומדים במסגרת האוניברסיטה הפתוחה, אלה מקבילים לקורסים שנלמדים במהלך שנה א' במוסדות השונים. הקורסים חושפים את הסטודנטים לסוגיות יסוד במתמטיקה, בסטטיסטיקה ובתורת החשמל.


במסגרת אפיק המעבר, מוסדות לימוד שונים מתחייבים לקבל אליהם בוגרי לימודים באפיק באוניברסיטה הפתוחה, שעומדים בכל החובות הנדרשים. הסטודנטים מקבלים פטור על הקורסים שנלמדים באפיק המעבר וממשיכים את הלימודים לשנה מתקדמת במוסד המבוקש.


יש להדגיש כי לימודי הנדסת חשמל אינם מתקיימים באוניברסיטה הפתוחה, היא עורכת את הקורסים הנדרשים לצורך המשך למוסדות אחרים בלבד. מי שלומדים באפיק המעבר ואינם מעוניינים להמשיך עם סיומו לאחד המוסדות שמפעילים את אפיק המעבר, יכולים להמשיך לתארים במקצועות אחרים באוניברסיטה הפתוחה. היא מציעה שלל מסלולים בתחומי ההנדסה, המדעים המדויקים ומדעי הטבע.


למי מיועד אפיק המעבר


אפיק המעבר מיועד למועמדים ללימודי הנדסת חשמל במוסדות הלימוד השונים, שאינם עומדים בתנאי הקבלה שמציבים המוסדות האקדמיים השונים וברצונם ללמוד במסלול גמיש לשיפור סיכויי הקבלה. ישנם גם מסלולים שמתאימים למעוניינים להמשיך ללימודי הנדסת חשמל ומחשבים.


חשוב לציין, אף על פי שבאוניברסיטה הפתוחה מקבלים מועמדים גם לא תלות בציון בפסיכומטרי ובתעודת הבגרות, ישנם מוסדות אקדמיים שבהם יכולים להמשיך את הלימודים רק מי שיש ברשותם תעודת בגרות מלאה.

 


מתכונת הלימוד


אפיק המעבר מתקיים במתכונת הגמישה של האוניברסיטה הפתוחה. הסטודנטים יכולים לקבוע את שעות הלימוד וקצב הלימוד ולהתאים אותם לצורכיהם ולשילוב עם עבודה. מאחר והלימודים מתקיימים בשילוב למידה מקוונת ולימודים פרונטליים במרכזי לימוד בפרישה ארצית, הסטודנטים אינם חייבים לשנות את מקום המגורים במהלך אפיק המעבר.

 

דרישות מעבר
מהאוניברסיטה הפתוחה לטכניון
מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטה העברית
מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת תל-אביב
מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת בן גוריון
מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת בר אילן
קורסי חובה ותשתית
 • אינפי 1
 • השלמות חשבון אינטגרלי ו - מבוא למשוואות דיפרנציאליות רגילות
 • חדו"א ב'
 • אלגברה 1 ו - 2
 • מבוא למדעי המחשב ג'אווה
 • מכניקה
 • חשבון אינפיטסימלי 1 ו - השלמות חשבון אינטגרלי ו - חדו"א ב' ו - מבוא למשוואות דיפרנציאליות רגילות
 • אלגברה ליניארית 1
 • אלגברה ליניארית 2
 • מתמטיקה בדידה
 • מכניקה
 • חשמל ומגנטיות

קורסי חובה -

 • אינפי 1 + חדו"א ב' + השלמות חשבון אינטגרלי
 • אלגברה ליניארית 1
 • מכניקה
 • חשמל ומגנטיות
 • אינפי 1 ו - 2 ו - מבוא למשוואות דיפרנציאליות רגילות
 • אלגברה ליניארית 1
 • מכניקה
 • מערכות ספרתיות
 • חשמל ומגנטיות
 • הסתברות למדעי המחשב
 • מבוא למדעי המחשב שפת ג'אווה

מסלול 1 -

 • חשבון אינפיטסימלי 1
 • חשבון אינפיטסימלי 2
 • מכניקה
 • אלגברה ליניארית 1

קורסי בחירה לפטורים נוספים -

 • מבוא למשוואות דיפרנציאליות רגילות
 • מבוא להסתברות למדעים וסטטיסטיקה
 • מעבדה ביסודות פיזיקה
 • מוליכים למחצה ו - התקנים מוליכים למחצה
 • מערכות ספרתיות
 • מבוא לאלגוריתמים ומבני נתונים

מסלול 2 -

 • חשבון אינפיטסימלי 1
 • חשבון אינפיטסימלי 2
 • אלגברה ליניארית 1
 • משוואות דפרנציאלית רגילות 1
 • מכניקה
 • חשמל ומגנטיות
רמת הפטור באנגלית
רמת פטור באנגלית, קורס אנגלית טכנית מתקדמים ב' למי שאינם מגיעים לרמת פטור. יש להציג ציון 104 בחלק האנגלית בפסיכומטרי או ציון 204 ומעלה בבחינת אמי"ר. כדי להגיע לרמת פטור אקדמי באנגלית באונבירסיטה העברית יש צורך להשלים באוניברסיטה הפתוחה את הקורס "אנגלית למדעים מתקדמים ב'". הרמה הנדרשת באנגלית היא לפחות רמת "מתקדמים ב'", מומלץ להגיע לרמת פטור. יש להגיע לרמת מתקדמים ב' לפחות באנגלית. כדי להגיע לרמת פטור באנגלית באוניברסיטת בר אילן יש צורך לסיים את הקורס אנגלית מתקדמים ב' לתלמידי מדעים באוניברסיטה הפתוחה.
עמידה בציונים
ממוצע 80 ומעלה בכל הקורסים, ממוצע 85 ומעלה מקנה קבלה אוטומטית. הציון הנדרש בכל אחד מהקורסים הוא 75 ומעלה, בקורס מדעי המחשב ג'אווה נדרש ציון 80 ומעלה. נדרשת גם בחינת סיווג בפיזיקה. הציון הנדרש בכל קורס בטבלה הוא 75 ומעלה. יש צורך בממוצע ציונים 90 ומעלה כדי להתקבל ללימודים באוניברסיטה העברית. יש ללמוד את קורסי החובה בממוצע ציונים של לפחות 85. המעוניינים בפטורים נוספים יכולים ללמוד בקורסי הבחירה במקבץ. יכולים להתקבל מועמדים בעלי זכאות לבגרות, לפי ממוצע הציונים באפיק המעבר. יש צורך בציון של לפחות 75 בכל אחד מהקורסים 1 - 6 בטבלה, ועוד שניים מבין הקורסים 7 - 9.

במסלול 1 - מסלול זה מאפשר לבוגריו להמשיך לשנת השלמות ואז להמשיך לשנה השנייה. מתקבלים מי שמשלימים את הקורסים בטבלה 1 בממוצע ציונים 75 ומעלה. הציון בכל קורס צריך להיות 85 לפחות.

 

במסלול 2 - מסלול זה מאפשר קבלה לשנה ב'. יכולים להתקבל מי שמשלימים את טבלה 2א' בממוצע ציונים 85 ומעלה, על הציון בכל קורס להיות 75 ומעלה.

חובות להשלמה בשנה ב'
במקרה הצורך, יש להשלים קורס בשפת C. כדי להתקבל להתמחות אופטו אלקטרוניקה, יש צורך להשלים את הקורס "הסתברות ושימושיה" במהלך שנה ב' באוניברסיטה העברית. הסטודנטים צריכים להשלים את כל הקורסים שאינם נלמדים באוניברסיטה הפתוחה, שנלמדים בשנה א' באוניברסיטה העברית. יש צורך להשלים את הקורסים הנלמדים בשנה א' במגמה באוניברסיטת תל-אביב שאין להם מקבילה באוניברסיטה הפתוחה. יש להשלים את הקורסים הנלמדים בשנה א' באוניברסיטת בן גוריון שאינם נכללים בטבלה באוניברסיטה הפתוחה. לא צוין

 

אפיק מעבר הנדסת חשמל בטכניון


בטכניון מאפשרים למועמדים ללימודי הנדסת חשמל להתחיל את הלימודים במסגרת הגמישה של האוניברסיטה הפתוחה ולהשלים בה מקבץ קורסי בסיס. בטכניון מקבלים את המועמדים לפי ההישגים בקורסים שבטבלה, וכן על פי רמת האנגלית והציון בבחינת סיווג פנימית בפיזיקה. הטכניון מפעיל אפיקי מעבר נוספים במקצועות ההנדסה והמדעים, כגון אפיק מעבר להנדסת תעשייה וניהול, אפיק מעבר להנדסת בניין, אפיק מעבר למדעי המחשב, אפיק מעבר למתמטיקה, ועוד שלל מסלולים.


אפיק מעבר הנדסת חשמל תל אביב


אוניברסיטת תל-אביב והאוניברסיטה הפתוחה מפעילות אפיק מעבר להנדסה, שמאפשר המשך לשש מגמות בתחומי הנדסה שונים, בהן הנדסת חשמל ואלקטרוניקה. ניתן ללמוד באפיקים ייעודיים להמשך בלימודי הנדסת חשמל ומדעי המחשב, או אפיק מעבר לתואר כפול בהנדסת חשמל ופיזיקה, וכן לאפיקי מעבר להנדסת מכונות, הנדסת תעשייה וניהול או הנדסה ביו רפואית. הקבלה היא לשנה א' או לשנה מתקדמת.

 


אפיק מעבר הנדסת חשמל בן גוריון


באוניברסיטת בן גוריון פועל אפיק מעבר ללימודי הנדסת חשמל ומחשבים, במסגרת אפיקי המעבר לפקולטה למדעי ההנדסה. יש לציין כי באוניברסיטת בן גוריון מקבלים סטודנטים שמשלימים את הדרישות באפיק המעבר רק אם ברשותם תעודת בגרות מלאה.


אפיק מעבר הנדסת חשמל האוניברסיטה העברית


אפיק המעבר של האוניברסיטה העברית בירושלים מאפשר מעבר לתכנית ללימודי הנדסת חשמל ומחשבים. לאחר ההמשך לאוניברסיטה העברית, ניתן לבחור בהתמחות בהנדסת מחשבים או בהתמחות אופטואלקטרוניקה ומיקרואלקטרוניקה. הקבלה היא לשנה ב' באוניברסיטה העברית.


אפיק מעבר הנדסת חשמל אוניברסיטת בר אילן


בין אפיקי המעבר שמתקיימים בשיתוף אוניברסיטת בר אילן נכלל אפיק מעבר לפקולטה להנדסה. אפיק זה מאפשר לעבור למספר תכניות בפקולטה, בהן התכנית להנדסת חשמל ומחשבים. הסטודנטים יכולים להחליט להמשיך למסלול בהנדסת חשמל או במסלול הנדסת מחשבים.

 

אפיק מעבר הנדסת תוכנה


אפיק מעבר להנדסת תוכנה מאפשר לסטודנטים שמעוניינים להתחיל את הלימודים במסלול גמיש לעשות זאת במסגרת האוניברסיטה הפתוחה ובה להשלים מקבץ קורסים. הקורסים באפיק המעבר עוסקים בנושאי יסוד במתמטיקה ובתחום המחשבים. לאחר השלמתם ממשיכים בדרך כלל לשנה ב' במחלקות להנדסת תוכנה במוסדות שונים. בין המוסדות שמציעים אפיקי מעבר להנדסת תוכנה נכללים הטכניון ואוניברסיטת בן גוריון.


אפיק מעבר ביוטכנולוגיה


קיימים היום מספר אפיקי קבלה שמאפשרים המשך ללימודים בתחום הביוטכנולוגיה. חלקם מתקיימים במסגרת אפיק מעבר להנדסת ביוטכנולוגיה ומזון, כגון האפיק המאפשר המשך לימודים בטכניון. כמו כן, קיים אפיק מעבר להנדסת ביוטכנולוגיה לאוניברסיטת בן גוריון.

רוצה לדעת יותר על אפיק מעבר להנדסת חשמל? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על אפיק מעבר להנדסת חשמל
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


רוצה ללמוד אפיק מעבר להנדסת חשמל?
מוסדות הלימוד ישמחו לחזור אלייך עם מידע בנושא
לשירות אישי חינם, בחר/י מוסד לימודים אחד או יותר והשאר/י פרטייך


שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.
חוות דעת של סטודנטים: הנדסה (3,028 חוות דעת)
התקבלו 3028 דירוגים בציון ממוצע: 4.0 מתוך 5    
Sumaya,אורט בראודה - לימודי הנדסה, אורט בראודה - הנדסת ביוטכנולוגיה, 20/05/2019
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אוהב את רצינות וזמינות אגודת הסטודנטים של המכללה, וגם אוהב במיוחד מרצים שמעניקים יחס אישי עם הטודנטים.
לא אוהב את הקפיטריה,

על הקמפוס
גודל בינוני, ניתן להגיע לכל הפקולטות בקלות. נקי ומסודר ועשיר במקומות ירוק.
שרה,הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל, תואר ראשון בהנדסת מכונות - הטכניון, 06/05/2019
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
יש אתר לכל דבר לפעמים קשה לעקוב אחרי כולם אבל מתרגלים. ברוב המקצועות אין נוכחות חובה שזה מאפשר למערכת להיות יותר גמישה. בכללי רוב המרצים ממש טובים ומראים נכונות לעזור.

על הקמפוס
קמפוס גדול יש שם הכל, אוכל מכולת, חדר כושר, דואר אפילו מרפאה מרגיש כמו עיר קטנה
 
פורומים בתחום
פורום לימודי הנדסה
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
מכינה להנדסה
לימודי ביוטכנולוגיה - תואר ראשון
תוכנית לימודים - לימודי חקלאות
לימודי הנדסאי
תואר B.Sc - חשבת על תואר במדעים?
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד להנדסה
המרכז האקדמי רופין - הנדסה
מכללת כנרת - הנדסה
סמי שמעון - הנדסה
מכללת אפקה - תואר בהנדסה
מכללת רחובות- הנדסה
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על אפיק מעבר להנדסת חשמל?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.


סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
מדעי המחשב או הנדסת מכונות? (לפני 2 ימים, 3 שעות, 33 דקות)
לימודי הנדסה בגיל מאוחר (לפני 3 ימים, 7 שעות, 19 דקות)
ההבדל בין הנדסת תעשיות מים לבין לימודי טכנולוגיות מים (לפני 4 ימים, 7 שעות, 14 דקות)
לימודי ערב בהנדסה אזרחית (לפני 5 ימים, 6 שעות, 1 דקות)
לימודי הנדסה בגיל מאוחר (לפני 5 ימים, 20 שעות, 54 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD