קורס מדריכי אתלטיקה במכללה האקדמית בוינגייט

מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני

קורס מדריכי אתלטיקה קלה במכללה האקדמית בוינגייט


קפיצה גדולה קדימה בקריירה


תחום האתלטיקה בארץ הולך ומתפתח עם השנים, ספורטאים ישראלים מגיעים להישגים מרשימים בתחרויות ברחבי העולם וחלקם אף שוברים שיאים עולמיים ומביאים הביתה מדליות. הגוף האחראי על פיקוח וניהול הפעילות בתחום בישראל הוא איגוד האתלטיקה, גוף זה שואף להמשיך לקדם את תחום האתלטיקה בארץ ולשם כך פועל גם להכשרתם של מדריכים שיכולים לטפח את אהבת הספורט בדור הצעיר כבר מילדות.


אתלטים וספורטאים מקצועיים שמעוניינים לקחת את הקריירה צעד קדימה יכולים ללמוד בקורס מדריכי אתלטיקה אלה שנערך במכללה האקדמית בוינגייט. הקורס מתקיים בהתאם לחוק הספורט ובשיתוף עם איגוד האתלטיקה. במהלך מסלול זה, נרכשות מיומנויות להדרכה של ספורטאים צעירים - עד גיל 16 שנים - ולהכנתם לתחרויות ולפעילויות ספורט מקצועיות. הקורס פותח בפני משתתפיו אפשרויות להרחבת הקריירה, לאחר קבלת ההסמכה הם יכולים לפנות להדרכת קבוצות אתלטיקה במרכזי ספורט, במסגרות חינוך בלתי פורמלי ובמסגרות נוספות.


תכנית הלימודים


הקורס מאפשר למשתתפיו לחזק את מיומנויות ההדרכה ולהכיר לעומק תהליכים בתחום האתלטיקה. הם לומדים על חוקי תחרויות וטורנירים, מתוודעים למושגי יסוד במדעים ומעמיקים גם בתהליכים בחיזוק הכושר הגופני שמותאמים לעבודה עם ילדים ובני נוער.
המשתתפים בקורס לומדים על שלל סוגי ספורט, כגון ריצות ארוכות וקצרות, מרוצי שליחים וריצות משוכה, קפיצות לגובה ולמרחק, זריקה והטלת כדור ברזל. בכל אחד מן הענפים הללו הם סוקרים את החקיקה ואת טכניקות הספורט המוכרות ובמקביל מחזקים את מיומנויות האימון וההדרכה. כמו כן, הם רוכשים מיומנויות בסיסיות בשיפוט תחרויות ובניהול של אירועים ויוזמות בתחום הספורט, כגון אימונים ותחרויות פנימיות לצעירים.


מתכונת הלימוד


לפי הנחיות מינהל הספורט, היקפו של הקורס הוא כ - 228 שעות לימוד. כ - 60 שעות מוקדשות ללימוד עיוני של מדעי הספורט ו - 140 שעות מוקדשות ללימוד תורת האתלטיקה. לפי דרישות החוק, התכנית כוללת גם קורס עזרה ראשונה בהיקף 28 שעות, שהוא שלב חיוני לצורך קבלת תעודת המדריך.


השיעורים בקורס נערכים בימי שישי, משעות הבוקר ועד הצהריים. הם משלבים התנסויות מעשיות שבמהלכן המשתתפים יכולים לתרגל את מיומנויות ההדרכה שנלמדות.


נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים במהלך הקורס כוללים בין היתר גם:

 

 • ריצות ארוכות ובינוניות
 • תרגילי אקרובטיקה
 • הפקת תחרויות ספורט
 • שיפור מרכיבי הכושר
 • קואורדינציה וכושר גופני
 • פעילויות בחדרי כושר
 • מדידה והערכה במרוצים
 • טקטיקות זינוק בריצה
 • שיפור סגנון בקפיצה לגובה
 • גישות דינמיות בספורט   
 • קשר בין מדריכים לספורטאים   
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית בוינגייט מתמחה במקצועות החינוך הגופני והספורט. לצד מסלולים אקדמיים לתואר ראשון ושני, מתקיימים בה שלל קורסים להכשרת מדריכי ספורט ומאמני ספורט, שמאפשרים לספורטאים לרכוש כלים להדרכת ילדים ומבוגרים במסגרות תחרותיות. בין הקורסים הללו אפשר למצוא קורס מדריכי אירובי, קורס מדריכי אמנויות לחימה, קורס מדריכי כושר, קורס מדריכי שחייה, קורס מדריכי כדורגל, קורס מדריכי רכיבה על סוסים ועוד.

 

תנאי קבלה


כחלק מתנאי הקבלה לתכנית, על המועמדים להיות מעל גיל 16 ולעבור מבחן מעשי וראיון אישי לבדיקת התאמתם לקורס. מינהל הספורט דורש מן המועמדים להיות בעלי ניסיון תחרותי בתחום הספורט והאתלטיקה הקלה במסגרות מוכרות. כמו כן, יש להציג אישורים על בריאות תקינה וכשירות לעסוק בספורט. מועדים בוגרי לימודי חינוך גופני שאינם עומדים בדרישות שמציבים במינהל הספורט צריכים לקחת חלק בקורסי הכנה במסגרת תנאי הקבלה.


תעודה


בסיום הקורס, משתתפים שעומדים בכל הדרישות מקבלים תעודת הסמכה להדרכת אתלטיקה קלה עד גיל 16, מטעם המכללה האקדמית בוינגייט. כדי לקבל את ההסמכה עליהם לעבור בחינות עיוניות במדעים ובתורת ענף האתלטיקה. כמו כן, הם צריכים לעבור בציון של לפחות 65 בחינות מעשיות בתחום ההדרכה.

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp