קורס מדריכי התעמלות במכללה האקדמית בוינגייט

מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני

קורס מדריכי התעמלות אמנותית במכללה האקדמית בוינגייט


ענף ההתעמלות האמנותית חווה פריחה של ממש בארץ, בעקבות הישגים מרשימים במיוחד של מתעמלות ומתעמלים ישראלים בתחרויות ברחבי העולם, בהם גם מדליות באליפויות עולם. עלייתו של הענף לכותרות מושכת גם יותר צעירים וצעירות להתחיל לעסוק בו, כבר מגילים צעירים במיוחד.


קורס מדריכי התעמלות של המכללה האקדמית בוינגייט מכשיר מדריכים שיכולים לאמן את זוכי המדליות של העתיד, מסלול זה מכשיר את בוגריו לאימון התעמלות למתעמלים עד גיל 16 בשלל מסגרות. הקורס מאפשר לעוסקים בתחום התעמלות המכשירים וההתעמלות האמנותית להרחיב את אפשרויות הקריירה ולפנות גם לאימון והדרכה של ילדים ונוער נוסף על העשייה המקצועית בספורט.


תכנית הלימודים


קורס זה מעניק למשתתפיו בו מיומנויות הדרכת התעמלות וכן מסייע להם לשפר את יכולות ההערכה והשיפוט בספורט לעבודה עם ילדים ונערים. תחילת הקורס מוקדשת ללימוד תיאורטי של עקרונות במדעים ובתורת הספורט והאימון ובהמשך נלמדות שיטות ללימוד טכניקה בהתעמלות, דרכן ניתן לשפר את המיומנויות האישיות של המתעמלים.


בתכנית זו מתקיימים שני מסלולים -

 

 • תכנית להכשרת מדריכים בהתעמלות מכשירים - שבה מקבלים כלים להדרכתן של ילדות ונערות בהתעמלות עממית לפי חוק הספורט עד לדרגה ה'. מסלול זה מתמקדת בשלבים לבניית אימון לילדות החל מהגיל הרך ועד להשתתפות בתחרויות ראשונות בהתעמלות. כמו כן, הוא שם דגש על עקרונות שיפוט שמיועדות לדרגות נמוכות בתחרויות ספורט.

 

 • תוכנית להכשרת מדריכי התעמלות אומנותית - מסלול זה מתמקד בהכשרתם של מדריכים להתעמלות אמנותית והוא מסייע להם לשפר את מיומנויות ההדרכה שלהם ולבנות מערכי התעמלות שמתאימים לצורכים של קבוצות שונות. הקורס גם סוקר שינויים בענף וחקיקה רלבנטית לארץ.


מתכונת הלימוד


היקפו של המסלול הוא כ - 228 שעות, מהן 140 שעות לתורת ענף ההתעמלות, 60 שעות ללימוד מדעי הספורט ו - 28 שעות לקורס עזרה ראשונה. המסלול משלב למידה עיונית עם התנסות מעשית בהדרכה שמאפשרת למשתתפים לתרגל בפועל את הכלים הנלמדים בעבודה עם מתאמנים.


נושאי הלימוד

 

 • פסיכולוגיה של ספורט
 • עקרונות בהדרכה נכונה
 • בלט בשירות ההתעמלות
 • בחירת המוזיקה לתרגילים
 • אנטומיה ומבנה גוף האדם
 • מוטיבציה להשתתפות בספורט   
 • תרגילי קורה
 • פיזיולוגיה במאמץ
 • כושר גופני לילדים
 • איתור ומיון מתעמלים
 • מרכיבי הכושר הגופני   
 • ועוד


סגל הוראה


מנחת הקורס היא שופטת בין לאומית בתחום האקרובטיקה, היא מאמנת נבחרת ישראל בתחום ההתעמלות האמנותית, שאימנה את הנבחרת בהשתתפותה באולימפיאדה של שנת 2008.


על מוסד הלימוד


בבית הספר למדריכי ומאמני ספורט של המכללה האקדמית בוינגייט מתקיימים מגוון של קורסים להכשרת מדריכים, שמאפשרים לקבל הסמכה להדרכת אוכלוסיות ילדים ונוער בתחומי הספורט. בין היתר מתקיים קורס מדריכי אתלטיקה קלה, קורס מדריכי כדורסל, קורס מדריכי כדורעף, קורס מדריכי כדוריד, קורס מדריכי אירובי וקורסים להכשרת מדריכי שחייה, שמתחלקים לקורס לימוד שחייה ולקורס שחייה תחרותית.


נלמדים במכללה גם קורסים הכשרת מאמני ספורט, שמאפשרים אימון של אוכלוסיות צעירים ומבוגרים. כמו כן, מתקיימים בה מסלולים ללימודים אקדמיים בתחום החינוך הגופני והספורט, לתואר ראשון ושני.


תנאי קבלה


יכולים להתקבל לקורס מועמדים מעל גיל 16, שברשותם ניסיון תחרותי ספורטיבי בתחום ההתעמלות האמנותית או התעמלות המכשירים, לפי הנחיות מנהל הספורט. כמו כן, עליהם לעבור מבחן מעשי לבדיקת היכולות האישיות וכן ראיון אישי, שבו הם נדרשים להציג אישורים רפואיים שמעידים על כשירות גופנית.


תעודה


בוגרי שקורס שמשלימים אותו בהצלחה מקבלים תעודת הסמכה להדרכת התעמלות עד גיל 16, מטעם המכללה האקדמית בוינגייט.
כדי לקבל את הדיפלומה הם צריכים לעבור כמה מבחני גמר, בהם מבחן עיוני שבודק את השליטה בתורת ההתעמלות ובמדעים ובחינה מעשית שבוחנת את כישורי האימון. הציון הנדרש במבחן המעשי הוא לפחות 65. כמו כן, אחד התנאים לקבלת התעודה הוא השלמת קורס עזרה ראשונה בהיקף של 28 שעות.

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp