קורס כלבנות טיפולית ואילוף כלבים ביחידה ללימודי תעודה במכללה האקדמית אחוה

מכללת אחוה - לימודי תעודה

קורס כלבנות טיפולית ואילוף כלבים במכללה האקדמית אחוה - היחידה ללימודי תעודה


חברים לכל החיים


כלבנות טיפולית היא גישה שניתן להשתמש בה לעבודה עם שלל אוכלוסיות, מילדים ועד קשישים. העבודה עם כלבים יכולה לסייע בין היתר לאנשים עם מוגבלויות, כגון הפרעות קשב וריכוז, אוטיזם וקשיים רגשיים. היא יכולה לסייע לילדים ולצעירים לבנות תחושת מסוגלות ולפתח את הביטחון העצמי וכן לחזק כישורים חברתיים. הקשר המיוחד שנרקם בין הכלב, המטופל והמטפל יכול לסייע גם להתמודדות עם בעיות מוטוריות ומחלות שונות ולסייע לקידום הבריאות של כלל הצדדים שלוקחים חלק בתהליך.


ביחידה ללימודי תעודה של המכללה האקדמית אחוה מתקיים קורס כלבנות טיפולית ואילוף כלבים. מסלול זה, שמתקיים בשיתוף עם עמותת "כלבים בשירות אנשים", מעניק הכשרה הן באילוף כלבים והן בכלבנות טיפולית ובסיוע לאנשים משלל אוכלוסיות בעזרת כלבים. הכלים הנלמדים בקורס יכולים לסייע לבוגרים לפתח קריירה ככלבנים וכמאלפי כלבים ולסייע למגוון רחב של אוכלוסיות בעזרת כלבים, לתחומים אלה יש דרישה רבה בשוק העבודה היום.

 


תכנית הלימודים


משתתפי הקורס מתחילים ומכירים את תחום אילוף הכלבים, הם לומדים על דפוסי התנהגות של כלבים ובוחנים תרגילים מיוחדים ותרגילי אג'יליטי לכלבים, בדגש על אימון הומני ורגיש לכלבים. בהמשך, הם מתמקדים בעבודה טיפולית בעזרת כלבים עם אנשים משלל אוכלוסיות, כגון ילדים ומבוגרים עם מוגבלויות, אסירים, נוער בסיכון ועוד. נוסף על כך, הם מתוודעים לגישת "דוג טיים" שפותחה על ידי העמותה, שמתמקדת בשילוב כלבים ככלי טיפולי במגוון של תהליכים.


מתכונת הלימוד


היקפו של הקורס בכלבנות טיפולית ואילוף כלבים הוא כשמונה חודשים והוא כולל כ - 250 שעות לימוד. חלק משעות הלימוד מתקיימות ביחידה ללימודי תעודה של המכללה האקדמית אחוה וחלקן בכלבייה במושב בית עזרא. הקורס כולל גם התנסות מעשית בשטח, שנערכת בבית ספר לילדים עם צרכים מיוחדים ובמהלכה המשתתפים מתרגלים תהליכי עבודה עם כלבים וילדים עם מוגבלויות בהתאם לשיטות הנלמדות.


נושאי הלימוד


בין הנושאים הנלמדים במהלך הקורס נכללים:

 

  • טכניקות אילוף כלבים
  • שיטת דוגטיים
  • אימון כלבים למשמעת
  • כלבים ככלי טיפולי   
  • תרגילי אג'יליטי לכלבים
  • ועוד
  • עבודה עם אוכלוסיות מיוחדות   
 


סגל הוראה


סגל המרצים בקורס כולל בעלי ניסיון בתחום הכלבנות, בהם: מאלף כלבים מנוסה יוצא יחידת הכלבנים עוקץ, שמרצה בתחומי הספורט הכלבני והאילוף ההומני; יועצת משפחתית וזוגית שעוסקת בהנחיית הורים לילדים עם מוגבלויות ומאמנת ילדים עם הפרעות קשב; פסיכולוג שייסד הוסטל שיקומי; כלבן שמתחרה בספורט כלבני בארץ ובעולם ומוסמך כמדריך אילוף של כלבי עבודה; מאלף כלבים המנוסה בהכשרת כלבי שירות לילדים חולים במחלת דושן, שגם מנהל פנסיון לכלבים; ועוד.


על מוסד הלימוד


היחידה ללימודי תעודה של המכללה האקדמית אחוה עורכת שלל קורסים שמתאימים לאנשי הוראה ולמטפלים שמעוניינים להעשיר את סל הכלים המקצועי שברשותם ולקדם את הקריירה. הקורסים עוסקים בנושאים אקטואליים ממערכת החינוך שרלבנטיים לאנשי ההוראה ומאפשרים להם להיחשף לשיטות חדשות ולכלים חינוכיים מתקדמים. חלק מן הקורסים מוכרים לגמול השתלמות לאנשי הוראה.


בין הקורסים שמתקיימים ביחידה נכללים קורס הכשרת גננות לגנים פרטיים, קורס הוראה מתקנת, קורס מדידה והערכה חינוכית, קורס הנחיית קבוצות, קורס ניהול בתי ספר, קורס בישול ככלי חינוכי ועוד מגוון רחב של הכשרות.


תנאי קבלה


הקורס מיועד למעוניינים להשתלב מקצועית בתחום הכלבנות הטיפולית, שיש להם זיקה לעבודה עם כלבים ועם אוכלוסיות מיוחדות. אין צורך בניסיון קודם בטיפול כדי להתקבל לקורס.


תעודה


למשתתפים שעומדים בכל חובות הקורס ניתנת תעודת גמר מטעם היחידה ללימודי תעודה במכללה האקדמית אחוה ועמותת כלבים בשירות אנשים.

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp