קורס מדריכי שחייה תחרותית במכללה האקדמית בוינגייט

מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני

קורס מדריכי שחייה תחרותית - המכללה האקדמית בוינגייט


צוללים לעומק הקריירה בספורט


ישראל מגיעה להישגים מרשימים בעולם בענף השחייה התחרותית, הן בקבוצות המבוגרים והן בקבוצות לבני נוער ולילדים. מי שיש להם חלק מרכזי בהישגי הנבחרת הישראלית הם מאמני השחייה, שיודעים לסייע לספורטאים לפתח את המשאבים הפיזיים והנפשיים שנדרשים בדרך לניצחון - וגם למדליה.


שחיינים מקצועיים שמעוניינים לקדם את הקריירה בספורט ולהרחיב את אפשרויות התעסוקה יכולים ללמוד בקורס מדריכי שחייה תחרותית שמתקיים במכללה האקדמית בוינגייט. הקורס מכשיר את העוסקים בספורט להשתלב כמדריכי שחייה למסגרות תחרותיות בגילים שונים והוא מותאם לחוק הספורט. בית הספר להסמכת מדריכים ומאמנים של המכללה מתמקדת הן בטקטיקה ופיתוח הטכניקה בשחייה והן בכישורי הדרכה שיכולים לסייע לבוגרי ההכשרה לפתח קריירה כמאמנים ולהוביל נבחרות שחייה להצלחה מקומית ועולמית.


תכנית הלימודים


במהלך קורס מדריכי שחייה תחרותית, מקבלים המשתתפים כלים לעבודה עם ילדים ובני נוער בנבחרות שחייה. קורס זה מתמקד בכמה גישות להוראת שחייה, לרבות שלבים לחיזוק טכניקה ושליטה בסגנונות שחייה כגון חתירה, פרפר וגב. המשתתפים לומדים כיצד לבנות תכניות כושר שמתאימות לשחיינים צעירים וסוקרים כללים שייחודיים לאימון שחייה בגילים צעירים, לרבות תיקון של טעויות טכניות ופיתוח תחרותיות ויכולות אישיות בקרב המתאמנים שלהם. הקורס מקיף גם שלל סוגיות במדעים שמאחורי תחום הספורט, בפסיכולוגיה של ספורטאים ובפיתוח הכושר והסיבולת הגופנית.


מתכונת הלימוד


בקורס זה נכללות כ - 228 שעות. 60 שעות מוקדשות ללימוד עיוני של מדעי הספורט ו - 140 שעות ללימוד תורת ענף השחייה, לימוד זה משלב התנסות מעשית במים שנועדה לסייע למשתתפים לתרגל בפועל את הכלים הנלמדים באימון השחייה. כמו כן, הקורס כולל 28 שעות של קורס עזרה ראשונה, כפי שנדרש על ידי מינהל הספורט לקבלת תעודת מדריכים. שיעורים נערכים בימי שישי בשעות הבוקר והצהריים.


נושאי הלימוד


הקורס מקיף מגוון של נושאים בתחום אימון השחייה, כגון:

 

 • אנטומיה ופיזיולוגיה
 • תיקון טעויות טכניות
 • פיתוח יכולות גופניות
 • זינוקים ופניות בבריכה
 • פסיכולוגיה של הספורט
 • שלבי לימוד שחיית פרפר   
 • משחקי מים
 • סגנון חתירה
 • תורת האימון
 • הידרודינמיקה
 • אימון בגיל הילדות   
 • ועוד


סגל הוראה


בין המרצים בקורס נכללים: מאמן שחייה מנוסה, ששימש מאמן נבחרת ישראל ומנהל מקצועי באיגוד השחייה, אשר השתתף בכמה משחקים אולימפיים; שחיינית מנוסה שאימנה במסגרות שונות, כגון נבחרות נוער וצעירים; ועוד.


על מוסד הלימוד


בית הספר להסמכת מאמנים ומדריכים של המכללה האקדמית בוינגייט עורך עוד מגוון של תכניות ללימודי תעודה במקצועות הספורט, שבהן יכולים ספורטאים לרכוש כלים מקצועיים להדרכה ולאימון הענפי ספורט מבוקשים. בין היתר מתקיימים קורס מדריכי כדורסל, קורס מדריכי כדורגל, קורס מדריכי חדר כושר, קורס מדריכי אתלטיקה קלה, קורס מדריכי מחול אירובי וקורסים נוספים.
כמו כן, נערכות במכללה תכניות ללימודי תעודה בתחומי הבריאות והפעילות הגופנית, וכן מסלולי לימוד אקדמיים לתואר ראשון ושני בתחומי הפעילות הגופנית והחינוך הגופני, שבהם ניתן לקבל את ההכשרה הדרושה להשתלבות כמורים לחינוך גופני בבתי הספר.


תנאי קבלה


כדי להתקבל לקורס, על המועמדים להיות מעל גיל 16 שברשותם ניסיון תחרותי מעשי בתחום השחייה. יש צורך בהצגה של אישורים שמעידים על כשירות גופנית ובריאות תקינה. כמו כן, יש צורך לעבור מבחנים מעשיים וראיון אישי במוסד הלימוד.


תעודה


בתום הקורס המשתתפים נדרשים לעבור מבחן עיוני בתורת הענף ובמדעים ובחינה מעשית באימון שחייה, שאותו יש לעבור בציון של 65 לפחות. מי שעומדים בהצלחה בבחינות ומשלימים את קורס העזרה הראשונה מקבלים תעודת מדריכי שחייה מטעם המכללה האקדמית וינגייט.

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp