קורס מדריכי כדוריד במכללה האקדמית בוינגייט

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס ספורט?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על האקדמית בוינגייט - מדריכי כדוריד.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מדריכי כדוריד - המכללה האקדמית בוינגייט


במכללה האקדמית בוינגייט מתקיים קורס מדריכי כדוריד, מסלול זה מכשיר בעלי ניסיון בספורט ובפרט בתחום הכדוריד להדריך קבוצות ונבחרות לצעירים מתחת לגיל 16.


במהלך הקורס, יכולים ספורטאים לקבל סל נרחב של כלים מקצועיים לצורך הכשרתם כמדריכים בענף. הקורס יכולים לסייע למשתתפיו להפוך את אהבת הספורט לקריירה רווחית והוא מקיף שלל היבטים טקטיים ומקצועיים שחשובים במהלך העבודה עם הילדים על המגרש וגם מחוצה לו.


תכנית הלימודים


קורס מדריכי כדוריד מתמקד בהקניית שלל שיטות עבודה מקצועיות בעולם הספורט, לאימון כדוריד לילדים ולנערים. במהלך הקורס, המשתתפים לומדים כיצד לשפר את הטכניקה והמיומנויות האישיות אצל חברי הקבוצה הצעירים, כיצד לסייע להם לפתח את הכושר הגופני שלהם ולהגיע להישגים מרשימים.


הם בוחנים תחילה מרכיבים בתחום מדעי הספורט ומבנה גוף האדם וממשיכים ולומדים לעומק על תורת האימון ועל תיאוריות בתחום הכדוריד. לאחר מכן, הם מעמיקים בתהליכי אימון והדרכה שייעודיים לילדים, לרבות תהליכי ההתפתחות של הילדים והצורכים שלהם במהלך ההתנהלות בנבחרת. נסקרים גם היבטים בניהול נבחרות, חוקי ספורט ושיפוט במשחקי כדוריד. כמו כן, המשתפים לומדים לנתח מגמות עכשוויות בענף הכדוריד בישראל ובעולם ומתמקדים בגורמי הישג שיכולים לסייע לנבחרות לקדם את ההישגים שלהן ולהצליח.


מתכונת הלימוד


המסלול נפרש על פני כ - 228 שעות לימוד. 60 מסך השעות בתכנית מוקדשות ללמידה עיונית של עקרונות במדעי הספורט, ועוד 140 שעות לתורת הענף בכדוריד. 28 שעות מוקדשות לקורס עזרה ראשונה כפי שמתחייב בהנחיות משרד הבריאות ומינהל הספורט. ההסמכה בעזרה ראשונה היא בין תנאי החובה לקבלת ההסמכה בתום התכנית. לאורך ההכשרה, המשתתפים מתנסים בפועל בטכניקות המשחק וכן בשיטות להדרכה כדי לצבור ניסיון לקראת השתלבותם כמדריכים בשוק.


נושאי הלימוד


משתתפים הקורס לומדים מגוון רחב של נושאים כגון:

 

 • גישות דינמיות בספורט
 • תורת האימון
 • תפישת עמדות במגרש
 • מדעי הספורט
 • הגנה והתקפה בכדוריד
 • מבנה גוף האדם
 • אימן זריזות ספורטיבית
 • אנטומיה ופיזיולוגיה
 • פסיכולוגיה של הספורט
 • גורמי הישג בספורט
 • קבלת החלטות והנעת כדור
 • הדרכה באימון כדוריד
 • קשר בין מדריכים לספורטאים
 • שיפוט וחוקה בספורט   
 • פסיכולוגיה של גיל ההתבגרות   
 • ועוד


סגל הוראה


הרכב המקצועי של התכנית הוא מאמן כדוריד וותיק, הוא משמש כמאמן של מבחרות העתודה והנוער ומאמן בליגת העל במשך למעלה מ - 20 שנה.


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית בוינגייט מתמקדת במקצועות החינוך הגופני, הספורט והבריאות. נלמדים בה שלל מסלולים אקדמיים ותכניות ללימודי תעודה, בהן גם מסלולי הכשרת מדריכים בספורט בענפים מבוקשים. בין היתר, ניתן ללמוד בקורס מדריכי כדורגל, קורס מדריכי כדורסל, קורס מדריכי התעמלות, קורס מדריכי כדורעף, קורס מדריכי אירובי, קורס מדריכי אתלטיקה קלה, קורס מדריכי קרב מגע ועוד מבחר ענפי ספורט. תכניות אלה מקנות מגוון של כלים להדרכת נבחרות וקבוצות ילדים בתחומי הספורט. מי שמעוניינים להמשיך לפתח את הקריירה בספורט יכולים לפנות גם לקורסים להכשרת מאמנים שמתקיימים במכללה, בהם מקבלים הכשרה להדרכת ספורט למבוגרים ולצעירים כאחד.


תנאי קבלה


התנאים לקבלה לתכנית זו מותאמים לדרישות של מנהל הספורט להכשרת מדריכים. מועמדים שברצונם להתקבל לקורס נדרשים להיות מעל גיל 16 שנים, ולהחזיק בניסיון מעשי בכדורעף בתחום התחרותי. במסגרת תנאי הקבלה לקורס נערכות בחינות מעשיות וראיונות אישיים לבדיקת מידת ההתאמה לתכנית ולהדרכת כדוריד. נוסף על כך, נדרש אישור רפואי שמעיד על כשירות לפעילות גופנית ועל בריאות תקינה.


תעודה


לאחר תום הקורס, על הבוגרים לגשת למספר בחינות גמר, שכוללות מבחנים עיוניים בתורת הכדוריד ובחינות מעשיות, אותן יש לעבור בציון של 65 לפחות. מי שעומדים בהצלחה בבחינות ומשלימים את כל חובות הקורס זכאים לקבל תעודת מדריכי כדוריד. יש לציין כי ניתן לקבל את התעודה רק אחרי השלמת קורס עזרה ראשונה שהיקפו 28 שעות לימוד, לפי הנחיות משרד הספורט ומשרד הבריאות.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית לחינוך גופני ולספורט בוינגייט

ssssssssss

פורום לימודי תעודה | קורסים

קורס מסגור וריתוך
עמאד
ללא תגובה
תנאי קבלה ללימודי שיננית לאחר גיל 40
שירלי
ללא תגובה
קורס שוודית מוכר לתואר שני באוניברסיטה
יובל הורדן
ללא תגובה
Crne מידע עבור הקורס
אמיר גראיסי
ללא תגובה
קורס מיזוג אוויר לרכב
רועי
1 תגובות
קורס נומרולגיה קבלית במרכז
רויטל
1 תגובות
לימודי תעודת מנמר למכרזים
סאהר בידס
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,884 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת תל אביב966 חוות דעת

 • 4.1

  הקריה האקדמית אונו1,061 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה1,566 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא קורס ספורט

"החומר שספורטאים אלופים עשויים ממנו הוא קודם על עבודה קשה והתמדה יום יומית. אין דבר אחד שבונה ספורטאים כי להיות הכי טוב זה מכלול של הרבה דברים. חשוב להקשיב לאחרים שרוצים בטובתך. צריך גם לדעת לקבל הפסדים כמשהו זמני. לא מעט פעמים בחיים קרה שכמעט ויתרתי, אתה חייב לפתח תכונה של ווינר – כמו לוחם, או אריה."
אורי ששון
ג`ודוקא ישראלי, זוכה מדליית ארד
Whatsapp Whatsapp