אפיק מעבר ללימודי קולנוע מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על אפיק מעבר בקולנוע מהפתוחה לאוניברסיטת תל אביב? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


אפיק מעבר ללימודי קולנוע וטלוויזיה מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת תל-אביב


המועצה להשכלה גבוהה, אוניברסיטת תל-אביב והאוניברסיטה הפתוחה מפעילים מסלול אפיק מעבר, שמותאם במיוחד למועמדים ללימודי קולנוע וטלוויזיה. במסגרת אפיק המעבר ללימודי קולנוע וטלוויזיה, הסטודנטים מתחילים את הלימודים באוניברסיטה הפתוחה שם הם לומדים במקבץ קורסי יסוד במסלול גמיש עם תנאי קבלה נוחים. לאחר השלמתם, הם יכולים להמשיך את התואר בבית הספר לקולנוע ולטלוויזיה של אוניברסיטת תל-אביב.

 


תכנית הלימודים


באפיק המעבר נלמדים קורסי חובה וקורסי בחירה שנלמדים במהלך השנה הראשונה ללימודי קולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל-אביב, והוא מאפשר המשך לימודים הן בתכנית החד חוגית והן במסלולים דו חוגיים. בתכניות דו חוגיות, באפשרות הסטודנטים לשלב לימודי קולנוע עם חוגים אחרים שקיים עבורם אפיק מעבר דו חוגי באוניברסיטה הפתוחה.


הקורסים בטבלה עוסקים בסוגיות יסוד בתיאוריה הקולנועית וכן בהיבטים חשובים בהיסטוריה של הקולנוע. קורסים אלה מסייעים לפתח מיומנויות ניתוח קולנועי אצל הסטודנטים ועוזרים להם לבנות שפה קולנועית להמשך דרכם האקדמית והמקצועית.
בטבלת ההקבלות באפיק המעבר נכללים הקורסים הבאים:

 

קורסים באוניברסיטה הפתוחה קורסים מקבילים באוניברסיטת תל-אביב
תולדות הקולנוע א' מבוא לתולדות הקולנוע א'
תולדות הקולנוע ב'

מבוא לתולדות הקולנוע ב'

ו - מבוא לקולנוע בן זמננו א' ו - ב'

מבוא לתיאוריות קולנועיות מבוא לתיאוריות קולנועיות ו - תרגיל
מבוא לאמנות הקולנוע - להבין סרטים מבע קולנועי ו - תרגיל מבע קולנועי
מבוא לקולנוע הישראלי מבוא לקולנוע ישראלי ו - תרגיל בקולנוע ישראלי

 

קורסי הבחירה שנכללים במקבץ הם:

 

 

  • היסטוריה ואידיאולוגיה בקומדיות רומנטיות
  • אתוסים ומיתוסים בקולנוע ישראלי
  • קולנוע כהיסטוריה - לביים במאה העשרים


מתכונת הלימוד


הלימודים באפיק המעבר מתקיימים במסלול גמיש, שבו הסטודנטים יכולים לתכנן לפי צורכיהם את קצב הלמידה. תכנית זו מתאימה במיוחד לאנשים עובדים שמעוניינים לשלב את הלימודים עם עבודה. ניתן ללמוד את כל הקורסים בטבלה בשנה אחת או לפרוש אותם על פני כמה שנים.


תנאי קבלה


לפי נהלי האוניברסיטה הפתוחה, אין צורך בתעודת בגרות מלאה או בציון פסיכומטרי במסגרת תנאי הקבלה אל אפיק המעבר. זאת מפני שהאוניברסיטה הפתוחה שמה דגש על ההישגים במהלך האפיק ולא על הרקע הקודם.


המשך לימודים באוניברסיטת תל-אביב


בבית הספר לקולנוע ולטלוויזיה באוניברסיטת תל-אביב מקבלים מועמדים שעומדים בכל דרישות אפיק המעבר בלי תלות בהישגים בפסיכומטרי ובבגרות. כדי להתקבל למסלול החד חוגי יש צורך להשלים 36 נקודות זכות מטבלת ההקבלות וקורסי בחירה בהיקף של 6 נקודות זכות. יש לסיים את הקורסים בממוצע של לפחות 80. ציון זה מאפשר קבלת פטור מן הקורסים המקבילים באוניברסיטת תל-אביב. יש לצורך ללמוד בקורסים עיוניים ומעשיים כהשלמה נוספת לשנה א'. כדי להתקבל למגמות המעשיות בשנה ב' יש צורך לעמוד בדרישות של בית הספר לקולנוע בהן וועדת מעבר.


קבלה לתכנית הדו חוגית בקולנוע מצריכה השלמה של שלושה קורסים שהיקפם 18 נקודות זכות מן הטבלה, יש להשלים כל קורס בציון של לפחות 80. המחצית השנייה של הקורסים באפיק נעשית דרך ההקבץ של החוג השני. ציון 80 ומעלה בממוצע במקבץ מאפשר קבלת פטור מן הקורסים באוניברסיטת תל-אביב. במסלול זה, הקבלה היא לשנה השנייה ללימודים בהתאם להשלמות חובה משנה א'. כמו כן, יש לעמוד בכל תנאי הקבלה של החוג השני.


את הלימודים בבית הספר לקולנוע באוניברסיטת תל-אביב יש להתחיל עד שנה מסיום הקורס האחרון במקבץ האוניברסיטה הפתוחה ועד חמש שנים מתחילת הלימודים באפיק. את גיליונות הציונים יש להעביר אל אוניברסיטת תל-אביב בקיץ של השנה שבה מעוניינים לבצע את המעבר. הרמה האקדמית הדרושה בשפה האנגלית למועמדים שמעוניינים לעבור לאוניברסיטת תל-אביב היא רמת "מתקדמים ב'".

 

 

חוות דעת של סטודנטים: לימודי תקשורת

התקבלו 125 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא לימודי תקשורת

רענן שקד
המפתח להשתלבות בגופי תקשורת לחסרי ניסיון הוא יצירת קשר עם עורכים רלבנטיים, לבוא עם הצעות לכתבות או פרויקטים ובעיקר ליזום – פגישות, רעיונות, קונספטים. צריך לא לחשוש ולהציע את עצמך.
כדי להתבלט בתעשיית התקשורת צריך לזהות את הקול הייחודי שלך ואז לפתח אותו. חשוב לזהות מה הפרסונה היוצרת שלך, מה מייחד אותה ופשוט לדבוק בה, לשכלל אותה ולעשות איתה כמה שיותר. עם הזמן הקול שלך הופך להיות מזוהה ואנשים מתחילים לעקוב אחרייך. במונחים שיווקיים, מדובר על בנייה של מותג אישי, אבל המותג הזה חייב להתבסס על הקול הייחודי שאנחנו מביאים.
רענן שקד
עיתונאי
Whatsapp Whatsapp