אפיק מעבר לסטטיסטיקה מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת תל אביב

מחפש/ת מידע על לימודים? אפיק מעבר בסטטיסטיקה מהפתוחה לאוניברסיטת תל אביב? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


(בחסות)

אפיק מעבר ללימודי סטטיסטיקה וחקר ביצועים מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת תל-אביב


אפיק המעבר לסטטיסטיקה וחקר ביצועים מאפשר לסטודנטים להתחיל ללמוד באוניברסיטה הפתוחה במסלול גמיש ונוח ולהשלים את התואר לאחר המשך לחוג לסטטיסטיקה וחקר ביצועים באוניברסיטת תל-אביב. הקבלה ללימודים באוניברסיטת תל-אביב נעשית בהתאם להישגים במקבץ קורסים באוניברסיטה הפתוחה שמעניקים פטורים למשלימים אותם בהצלחה. המעבר הוא לתכניות לימודים דו חוגיות, בהן משלבים את לימודי הסטטיסטיקה עם חוג נוסף שאינו בבית הספר למתמטיקה. אפיק המעבר יכול להתאים במיוחד למי שאינם עומדים בתנאי הקבלה שמציעה אוניברסיטת תל-אביב ומעוניינים ללמוד במסלול דרכו ניתן לשפר את סיכויי הקבלה, ללא השלמת בגרויות או פסיכומטרי.


תכנית הלימודים


סטודנטים שלומדים באפיק המעבר משתתפים בקורסים שונים שבהם נלמדים נושאי יסוד, קורסים אלה מקבילים לקורסים הנלמדים בשנה א' ללימודי סטטיסטיקה באוניברסיטת תל-אביב. הקורסים עוסקים בסוגיות יסוד במדעים. בין הקורסים הנכללים באפיק המעבר:

 

קורסים באוניברסיטה הפתוחה קורסים מקבילים באוניברסיטת תל-אביב
חדו"א א' ו - חדו"א ב' חדו"א 1 ו - חדו"א 2
אלגברה ליניארית במדעי הטבע
או - אלגברה ליניארית 1 
אלגברה ליניארית 1ב'

מבוא להסתברות וסטטיסטיקה למדעים

או - הסתברות למדעי המחשב
או - תורת ההסתברות

מבוא להסתברות לסטטיסטיקאים
מבוא לסטטיסטיקה למדעי החברה ב'
או - הסקה סטטיסטית
מבוא לסטטיסטיקה

 

באפשרות הסטודנטים באפיק המעבר ללמוד בקורס נוסף וכך להתקבל ישירות לשנה ב' בחוג ללימודים באוניברסיטת תל-אביב. הם יכולים ללמוד את הקורס "מבוא למדעי המחשב שפת ג'אווה", או את הקורס "יסודות תכנות בשפת ג'אווה", שמקבילים לקורס "מבוא למחשבים לסטטיסטיקאים" שנלמד באוניברסיטת תל-אביב. יש לציין כי קורסים אלה נחשבים ברמה גבוהה מזו שנדרשת באוניברסיטת תל-אביב. כמו כן, כדי להתקבל לשנה ב' יש להשלים עצמאית את הקורס "שפת התכנות R".


יש להדגיש כי לימודי סטטיסטיקה וחקר ביצועים אינם נערכים באוניברסיטה הפתוחה והיא מציעה במסגרת אפיק המעבר רק את הקורסים הבסיסיים שנדרשים לשם קבלה לאוניברסיטת תל-אביב. מי שמשלימים את מקבץ הקורסים אך בוחרים לא להמשיך ללימודים באוניברסיטת תל-אביב יכולים ללמוד בשלל חוגים אחרים שמתקיימים באוניברסיטה הפתוחה.

 


מתכונת הלימוד


אפיק המעבר נערך במתכונת גמישה שבה הסטודנטים יכולים להתאים את שעות הלימוד וקצב הלמידה לצורכיהם ולשילוב עם עבודה ושגרת החיים. הלימודים משלבים למידה מקוונת יחד עם מפגשי הדרכה במרכזי הלימוד של האוניברסיטה הפתוחה בפרישה ארצית.


תנאי קבלה


הקבלה ללימודים באפיק המעבר אינה מצריכה ציוני בגרויות או ציון בפסיכומטרי. באוניברסיטה הפתוחה מתמקדים בהישגים הלימודיים של הסטודנטים במהלך האפיק, ולא ברקע הלימודי הקודם שברשותם. באופן זה הלימודים נפתחים בפני מגוון רחב של אוכלוסיות, בהן אנשים עובדים, חיילים משוחררים, תלמידים במהלך הלימודים התיכוניים ועוד.


המשך הלימודים


כדי להמשיך ללימודים בשנה א' בחוג לסטטיסטיקה וחקר ביצועים באוניברסיטת תל-אביב, הסטודנטים באפיק המעבר צריכים להשלים את כל הקורסים במקבץ בממוצע ציונים של לפחות 80, הציון בכל אחד מהקורסים צריך להיות 70 ומעלה. מאחר והקבלה היא למסלול דו חוגי, הסטודנטים צריכים לעמוד גם בדרישות הקבלה של החוג הנוסף. במקרים מסוימים, ניתן להשלים דרישות אלה במסגרת אפיק מעבר נוסף שנלמד באוניברסיטה הפתוחה. בין היתר מתקיימים בה אפיק מעבר למדעי המחשב, אפיק מעבר ללימודי כלכלה, אפיק מעבר ללימודי מתמטיקה ואפיק מעבר להנדסת תעשייה וניהול.


דרישה נוספת מן הסטודנטים לצורך קבלה לאוניברסיטת תל-אביב היא עמידה בדרישות האקדמיות בשפה האנגלית, יש להגיע לרמת "מתקדמים ב'" ומומלץ גם לרמת "פטור". ניתן להשלים לפטור באנגלית במקביל ללימודים באפיק המעבר דרך קורסים באנגלית אקדמית שמציעה האוניברסיטה הפתוחה.

 

מעל 361 סטודנטים
המליצו והצביעו על כלכלה

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 3.9

    המכללה האקדמית כנרת 190 חוות דעת

  • 4.1

    הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל 545 חוות דעת

  • 4.0

    אוניברסיטת בן-גוריון 1,087 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

חוות דעת של סטודנטים: כלכלה

התקבלו 361 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן