אפיק מעבר לסטטיסטיקה מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת תל אביב

הגעת ליעד! יש לך את כל המידע על אפיק מעבר בסטטיסטיקה מהפתוחה לאוניברסיטת תל אביב.

* אם אין לך זמן לקרוא כרגע, לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך זמן, כאב ראש וכסף.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


אפיק מעבר ללימודי סטטיסטיקה וחקר ביצועים מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת תל-אביב


אפיק המעבר לסטטיסטיקה וחקר ביצועים מאפשר לסטודנטים להתחיל ללמוד באוניברסיטה הפתוחה במסלול גמיש ונוח ולהשלים את התואר לאחר המשך לחוג לסטטיסטיקה וחקר ביצועים באוניברסיטת תל-אביב. הקבלה ללימודים באוניברסיטת תל-אביב נעשית בהתאם להישגים במקבץ קורסים באוניברסיטה הפתוחה שמעניקים פטורים למשלימים אותם בהצלחה. המעבר הוא לתכניות לימודים דו חוגיות, בהן משלבים את לימודי הסטטיסטיקה עם חוג נוסף שאינו בבית הספר למתמטיקה. אפיק המעבר יכול להתאים במיוחד למי שאינם עומדים בתנאי הקבלה שמציעה אוניברסיטת תל-אביב ומעוניינים ללמוד במסלול דרכו ניתן לשפר את סיכויי הקבלה, ללא השלמת בגרויות או פסיכומטרי.


תכנית הלימודים


סטודנטים שלומדים באפיק המעבר משתתפים בקורסים שונים שבהם נלמדים נושאי יסוד, קורסים אלה מקבילים לקורסים הנלמדים בשנה א' ללימודי סטטיסטיקה באוניברסיטת תל-אביב. הקורסים עוסקים בסוגיות יסוד במדעים. בין הקורסים הנכללים באפיק המעבר:

 

קורסים באוניברסיטה הפתוחה קורסים מקבילים באוניברסיטת תל-אביב
חדו"א א' ו - חדו"א ב' חדו"א 1 ו - חדו"א 2
אלגברה ליניארית במדעי הטבע
או - אלגברה ליניארית 1 
אלגברה ליניארית 1ב'

מבוא להסתברות וסטטיסטיקה למדעים

או - הסתברות למדעי המחשב
או - תורת ההסתברות

מבוא להסתברות לסטטיסטיקאים
מבוא לסטטיסטיקה למדעי החברה ב'
או - הסקה סטטיסטית
מבוא לסטטיסטיקה

 

באפשרות הסטודנטים באפיק המעבר ללמוד בקורס נוסף וכך להתקבל ישירות לשנה ב' בחוג ללימודים באוניברסיטת תל-אביב. הם יכולים ללמוד את הקורס "מבוא למדעי המחשב שפת ג'אווה", או את הקורס "יסודות תכנות בשפת ג'אווה", שמקבילים לקורס "מבוא למחשבים לסטטיסטיקאים" שנלמד באוניברסיטת תל-אביב. יש לציין כי קורסים אלה נחשבים ברמה גבוהה מזו שנדרשת באוניברסיטת תל-אביב. כמו כן, כדי להתקבל לשנה ב' יש להשלים עצמאית את הקורס "שפת התכנות R".


יש להדגיש כי לימודי סטטיסטיקה וחקר ביצועים אינם נערכים באוניברסיטה הפתוחה והיא מציעה במסגרת אפיק המעבר רק את הקורסים הבסיסיים שנדרשים לשם קבלה לאוניברסיטת תל-אביב. מי שמשלימים את מקבץ הקורסים אך בוחרים לא להמשיך ללימודים באוניברסיטת תל-אביב יכולים ללמוד בשלל חוגים אחרים שמתקיימים באוניברסיטה הפתוחה.

 


מתכונת הלימוד


אפיק המעבר נערך במתכונת גמישה שבה הסטודנטים יכולים להתאים את שעות הלימוד וקצב הלמידה לצורכיהם ולשילוב עם עבודה ושגרת החיים. הלימודים משלבים למידה מקוונת יחד עם מפגשי הדרכה במרכזי הלימוד של האוניברסיטה הפתוחה בפרישה ארצית.


תנאי קבלה


הקבלה ללימודים באפיק המעבר אינה מצריכה ציוני בגרויות או ציון בפסיכומטרי. באוניברסיטה הפתוחה מתמקדים בהישגים הלימודיים של הסטודנטים במהלך האפיק, ולא ברקע הלימודי הקודם שברשותם. באופן זה הלימודים נפתחים בפני מגוון רחב של אוכלוסיות, בהן אנשים עובדים, חיילים משוחררים, תלמידים במהלך הלימודים התיכוניים ועוד.


המשך הלימודים


כדי להמשיך ללימודים בשנה א' בחוג לסטטיסטיקה וחקר ביצועים באוניברסיטת תל-אביב, הסטודנטים באפיק המעבר צריכים להשלים את כל הקורסים במקבץ בממוצע ציונים של לפחות 80, הציון בכל אחד מהקורסים צריך להיות 70 ומעלה. מאחר והקבלה היא למסלול דו חוגי, הסטודנטים צריכים לעמוד גם בדרישות הקבלה של החוג הנוסף. במקרים מסוימים, ניתן להשלים דרישות אלה במסגרת אפיק מעבר נוסף שנלמד באוניברסיטה הפתוחה. בין היתר מתקיימים בה אפיק מעבר למדעי המחשב, אפיק מעבר ללימודי כלכלה, אפיק מעבר ללימודי מתמטיקה ואפיק מעבר להנדסת תעשייה וניהול.


דרישה נוספת מן הסטודנטים לצורך קבלה לאוניברסיטת תל-אביב היא עמידה בדרישות האקדמיות בשפה האנגלית, יש להגיע לרמת "מתקדמים ב'" ומומלץ גם לרמת "פטור". ניתן להשלים לפטור באנגלית במקביל ללימודים באפיק המעבר דרך קורסים באנגלית אקדמית שמציעה האוניברסיטה הפתוחה.

 

חוות דעת של סטודנטים: כלכלה

התקבלו 364 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא כלכלה

ד"ר תמי אמיר
הכישורים הנדרשים מסטודנט/ית לכלכלה הן בראש וראשונה הבנה אנליטית לוגית (יכולת הפשטה של נושאי הלימוד) וכמו כן נדרשת יכולת כמותית טובה ושליטה בשפה האנגלית. כישורים שפתיים מילוליים טובים הם בגדר יתרון. על פי רב העוסקים בתחום נדרשים למיומנויות סדר וארגון טובים אשר חשובים מאד לתחום.
הנטיות ותחומי העניין של הפונים לתחום זה, מתרכזות בעיקר בתחומים הארגוניים העסקיים והחברתיים. לעיתים נטייה לתחום המדע (חקר וירידה לפרטים) מהווה יתרון עבור האנליסטים שבכם.
בתכונות האישיות: רצינות, ירידה לפרטים, דיוק, אנשים הזקוקים לאיזון בין רציונליות (חשיבה) לצד אמוציונליות (רגש), רצון לעבוד עם אנשים ויכולת יצירת קשר בינאישי, מהוות תכונות בולטות בקרב העוסקים בתחום זה.
עצמאות, שיקול דעת, יכולת לעבוד בסביבה ארגונית הנשענת על כללים ונהלים, מהווים יתרון בולט.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp